Тест на апендицит в домашніх умовах

лікар пальпує живіт пацієнту

Апендицит — невідкладний медичний стан, при якому червоподібний відросток сліпої кишки (апендикс) запалюється, викликаючи гострий біль у животі. При відсутності лікування апендикс може розірватися і призвести до поширення в черевній порожнині небезпечної для життя бактеріальної інфекції.

Важливо знати характерні ознаки стану та вміти виконати тест на апендицит у домашніх умовах, щоб вчасно звернутися до відділення невідкладної допомоги та запобігти важким ускладненням.

Де відчувається біль при запаленні апендикса?

Локалізація болю при апендициті унікальна порівняно з більшістю інших форм болю у животі. Апендикс розташований у правому нижньому квадранті, трохи нижче і правіше від пупка. Жовчний міхур також знаходиться праворуч, але у верхній половині черевної порожнини. Біль у нирках зазвичай іррадіює з нижньої частини спини, а болючість, пов’язана із захворюваннями печінки, відчувається у правому верхньому квадранті. Селезінка також може запалюватися і викликати гострий біль, але він локалізується з лівого боку.

Знання тестів, як у домашніх умовах визначити апендицит, допоможе виключити інші проблеми з органами черевної порожнини та прийняти обґрунтоване рішення про те, чи звертатись за невідкладною допомогою.

Як в домашніх умовах перевірити апендицит?

Існує кілька тестів, які медичні працівники використовують для перевірки апендициту. Корисною підказкою може бути локалізація болю, особливо якщо вона починається в області пупка, а потім мігрує в нижній правий квадрант живота. Але деякі люди можуть відчувати болючі симптоми в іншому місці.

До специфічних тестів, як діагностувати апендицит в домашніх умовах, відносяться:

  • симптом Макберні — найболючіша точка на животі при апендициті називається точкою Макберні. Щоб її знайти, необхідно провести умовну лінію від пупка до кісткового виступу правої стегнової кістки (ASIS). Точка Макберні знаходиться приблизно в 5 см вздовж лінії або на 1\3 відстані від кісткового виступу. Пальпація цієї області для визначення болючості є першим тестом, який лікар перевіряє при ознаках апендициту;
  • симптом Блюмберга — також відомий як рикошетна болючість. Як визначити апендицит в домашніх умовах за допомогою цього тесту — натиснути на черевну стінку в правій здухвинній ділянці й швидко відпустити руку. Якщо відчувається гострий біль, це може свідчити про запалення апендикса, і хворому потрібна термінова медична допомога;
  • щипковий тест — для проведення щипкового тесту захоплюють складку шкіри над точкою Макберні й підіймають її над очеревиною. Потім шкіру швидко відпускають, щоб вона відскочила назад. Якщо у людини посилюється біль при дотику шкірної складки з очеревиною, тест вважається позитивним і, ймовірно, у людини є апендицит;
  • симптом Данфі — слід попросити хворого покашляти. При гострому запаленні очеревини цей тест зазвичай викликає сильний біль, локалізований в ураженій ділянці. Важливо, щоб хворий показав пальцем точне місце болю. Якщо він вказує на праву нижню частину живота, це часто свідчить про апендицит;
  • симптом Ровсінга — больові відчуття в правій здухвинній ділянці при пальпації лівої здухвинної ділянки. Як розпізнати апендицит у домашніх умовах за допомогою симптому Ровсінга? Для проведення тесту слід покласти ліву руку на ділянку низхідної ободової кишки (лівий нижній квадрант живота). Потім натиснути правою рукою на пальці лівої руки й почати ковзання до селезінкового вигину. Метод заснований на ізольованому підвищенні тиску всередині товстої кишки та апендикса, що викликає болючість у місці запалення. Тест проводиться далеко від передбачуваного місця болю, а непряма болючість передбачає менш упереджену (об’єктивнішу) локалізацію болю;
  • симптом поперекового м’яза — біль у правій здухвинній ямці при розгинанні правого стегна свідчить про ретроцекальний (розташований позаду сліпої кишки) апендикс, який упирається в поперековий м’яз і подразнює його. Щоб виявити цю ознаку, хворий повинен лягти на лівий бік і зігнути праве стегно. При цьому відбувається скорочення м’язів та полегшення болю. Далі слід розігнути праве стегно або повернути його назовні. Наявність гострого болю в животі під час виконання цього тесту може свідчити про апендицит.

Не існує одного конкретного тесту, який дозволить точно перевірити апендицит у домашніх умовах. Зазвичай лікарі використовують комбінацію оцінок, щоб визначити, чи відповідають ознаки передбачуваному діагнозу.

При позитивних тестах на апендицит слід негайно викликати швидку допомогу або звернутися до найближчого відділення лікарні. Ризик розриву апендикса збільшується через 24 години після появи симптомів. Якщо він лусне, інфекція може поширитися в черевну порожнину, оперативне втручання буде більш складним, а відновлення — більш тривалим.

Реклама
До 2040 року хворих на рак простати вдвічі збільшиться
За прогнозами, до 2040 року кількість чоловіків з ...
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
Реклама
Неатрофічний гастрит
Причини розвитку неатрофічного гастритуХронічний н...
Атрофічний гастрит
Причини розвитку атрофічного гастритуСтадії розвит...
Реклама
Вчені пояснили, чому людям похилого віку корисно користуватися Інтернетом
Інтернет, як і будь-яка інша технологія, має шкідл...
Зниження рівня стресу підвищує ймовірність довголіття: дослідження
Існують два види віку, метричний та біологічний ві...
Реклама