Ацецекс инструкция по применению

Ацецекс фото, инструкция
Дозировка:
Ацецекс порошок д/приг. р-ра д/перор. прим. по 100 мг в пак. №24
Производитель:
№ UA/7045/01/01 от 11.09.2007. Приказ № 537 от 11.09.2007

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: acetylcysteine;3 г порошку містять 100 мг або 200 мг ацетилцистеїну; допоміжні речовини: аспартам, олія лимонна, тартразин, добавка смакова ароматична Ванілін, цукор-рафінад.

Лекарственная форма:

порошок

Производитель:

Фармтехнология, ООО, Республика Беларусь

Фармакотерапевтическая группа:

Средства, применяемые при кашле и простудных заболеваниях. Муколитические средства.

Фармакологические свойства:

Показания к применению:

Гостра і хронічна патологія бронхо-легеневої системи при захворюваннях, які супроводжуються утворенням в’язкого, а також слизово-гнійного мокротиння з погіршенням відхаркування: гострий і хронічний бронхіт; бронхоектатична хвороба; хронічний обструктивний бронхіт; бронхіальна астма; бронхіоліт; муковісцидоз (у складі комбінованої терапії); трахеїт внаслідок бактеріальної та/або вірусної інфекції; ларингіт; синусит (для полегшення відходження секрету); ексудативний середній отит; пневмонія; ателектаз внаслідок закупорки бронхів слизовою пробкою. Видалення в”язкого секрету з дихальних шляхів при посттравматичних або післяопераційних станах. Як антидот при передозуванні парацетамолу.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до ацетилцистеїну;виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у фазі загострення;кровохаркання;легенева кровотеча;артеріальна гіпертензія;захворювання надниркових залоз;печінкова або ниркова недостатність;варикозне розширення вен стравоходу;фенілкетонурія;вагітність, період годування груддю.Особливі застереження. Препарат слід з обережністю застосовувати для пацієнтів із захворюваннями печінки, нирок та надниркових залоз. Хворим із бронхіальною астмою в період лікування ацетилцистеїном при посиленні бронхоспазму необхідне паралельне застосування бронхолітичних засобів.Додатковий прийом рідини посилює муколітичний ефект ацетилцистеїну.Пацієнтам, які не можуть відкашлятися, у період лікування ацетилцистеїном необхідне механічне відсмоктування мокротиння.Немовлятам препарат призначають лише за життєвими показаннями і під суворим контролем лікаря, не перевищуючи дозу 10 мг/кг маси тіла.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Особенности применения:

Применение в период беременности или кормления грудью:

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Під час лікування препаратом слід утримуватися від керування автотранспортом або механізмами, що потребують підвищеної уваги.Спосіб застосування та дози. При застосуванні порошку в термозварюваних пакетах вміст пакета слід розчинити у 100 мл прокип'яченої гарячої питної води. При гострих і хронічних захворюваннях режим дозування індивідуальний. Лікарська форма Вік Дозування Кількість прийомів Ацецекс 200 мг у пакеті Дорослим 1 пакетик 2-3 рази на добу Дітям віком 6-14 років 1 пакетик 2 рази на добу Ацецекс 100 мг у пакеті Дітям до 2-х років 1 пакетик 2 рази на добу Дітям від 2-х до 6 років 1 пакетик 3 рази на добу Індивідуальний режим дозування при муковісцидозі; Лікарська форма Вік Дозування Кількість прийомів Ацецекс 200 мг у пакеті Дорослим і дітям старше 6 років 1 пакетик 3 рази на добу Ацецекс 100 мг у пакеті Дітям до 2-х років 0,5 пакетика 3 рази на добу Дітям від 2-х до 6 років 1 пакетик 4 рази на добу При отруєнні парацетамолом (як антидот, поєднане застосування ацетилцистеїну й активованого вугілля ефективніше, ніж лікування лише ацетилцистеїном) внутрішньо початкова доза 140 мг/кг, потім 70 мг/кг кожні 4 год – до 17 додаткових доз.Застосовують препарат після їжі.При гострих неускладнених захворюваннях тривалість лікування ацетилцистеїном становить 5-7 днів. Лікування хронічних захворювань проводять тривалий час або курсами по декілька місяців.Передозування. Досі не спостерігалось випадків тяжких та небезпечних для життя симптомів передозування, навіть за умов значного передозування.Побічні ефекти. Дуже рідко можуть відмічатися печія, нудота, блювання, діарея, відчуття переповнення шлунка, головний біль, стоматит, шум у вухах, алергічні реакції, артеріальна гіпотензія, бронхоспазм (у пацієнтів із гіперреактивністю бронхів), висипи на шкірі, свербіж, тахікардія.Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодії. Антибіотики. Ацецекс не рекомендується застосовувати одночасно з антибіотиками тетрациклінового ряду (за винятком доксицикліну) - можлива взаємодія антибіотиків з тіоловою групою ацетилцистеїну; інтервал між їх прийомами повинен становити не менш 2 год. Про несумісність із такими антибіотиками, як амоксицилін, еритроміцин і цефуроксим даних немає.Протикашльові засоби. Одночасне застосування Ацецекс з протикашльовими засобами може посилювати застій мокротиння через пригнічення кашльового рефлексу.Нітрогліцерин. Одночасний прийом ацетилцистеїну з нітрогліцерином може посилювати вазодилатуючий ефект останнього.Ацетилцистеїн зменшує гепатотоксичну дію парацетамолу.

Дети:

Способ применения и дозы:

Передозировка:

Побочные действия:

Лекарственное взаимодействие:

Срок годности:

Термін придатності - 2 роки.

Условия хранения:

Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від +15°С до +25°С.

Форма выпуска / упаковка:

По 3 г порошку у термозварюваних пакетиках, по 24 пакетики у картонній пачці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ R05CB01:

Редакция
Stadnik-Anna
Автор: Анна Стадник
Фармацевт
общая фармация
Национальный медицинский университет имени А. А. Богомольца, фармацевтический факультет
Подробнее
Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Диагностика зрения: почему необходимо регулярно проходить обследование
Реклама
Люксоптика
Польза и вред глютена
Сухость при менопаузе
Реклама
Пробиотики и COVID-19
Мелатонин и COVID-19
Кому необходим ирригатор
Реклама