

діюча речовина: асеtуlсуstеіnе; 1 таблетка містить ацетилцистеїну 200 мг;допоміжні речовини: кислота винна; кислота лимонна безводна; сахарин натрію; лактоза, моногідрат; целюлоза мікрокристалічна; кросповідон; магнію стеарат; поліетиленгліколь 4000; аспартам (Е 951); кремнію діоксид колоїдний безводний; м’ятний ароматизатор 00302.
Розрідження мокротиння при гострих чи хронічних бронхолегеневих захворюваннях, що пов’язані з утворенням та утрудненням відходу мокротиння.
Підвищена чутливість до ацетилцистеїну, чи до будь-яких інших компонентів цього препарату; виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки в стадії загострення, кровохаркання, легенева кровотеча; захворювання печінки, нирок, надниркових залоз; період вагітності та годування груддю; вроджений дефіцит лактази, спадкова галактоземія, порушення всмоктування глюкози та галактози.
Ацетилцистеїн не слід застосовувати для лікування пацієнтів з порушеннями функцій печінки чи нирок для попередження підвищеного всмоктування азотистих речовин.Спостерігалися поодинокі випадки шкірних реакцій, таких як синдром Стивенса-Джонсона та синдром Лайєлла, при короткочасній взаємодії з ацетилцистеїном. При появі інших реакцій з боку шкіри чи слизових оболонок терміново зверніться до лікаря та припиніть прийом препарату.У пацієнтів з бронхіальною астмою та виразковими захворюваннями в анамнезі препарат застосовують з обережністю.Пацієнтам з вродженою непереносимістю галактози, сіамською недостатністю лактази чи порушенням всмоктування глюкози-галактози препарат приймати не можна.Препарат може спричинювати шкідливий вплив на пацієнтів з фенілкетонурією, оскільки містить аспартам, який є джерелом фенілаланіну. Кожна таблетка містить 4,49 мг фенілаланіну (еквівалентно приблизно 8 мг аспартаму) та 24,3 мг лактози моногідрату.
Безпека застосування ацетилцистеїну під час вагітності та годування груддю не досліджувалась, тому препарат не слід призначати таким пацієнткам. В разі необхідності застосування препарату у жінок, які годують груддю, на період застосування препарату слід припинити годування груддю.
Немає даних про негативний вплив на здатність керувати машинами чи механізмами.
Дітям до 2-х років слід призначати ацетилцистеїн тільки за життєвими показаннями, в умовах лікарні під безперервним медичним наглядом. АЦЕСТАД 200 не призначають дітям віком до 6 років із-за великої кількості діючої речовини.
Внутрішньо, після їди у розмолотому вигляді або ковтати таблетку цілою, запиваючи достатньою кількістю рідини, не розжовуючи. Можна розчинити таблетку в стакані води.Дорослим і дітям старше 14 років: по 1 таблетці 2-4 рази на день (еквівалент 400 - 800 мг ацетилцистеїну на день).Дітям від 6 до 14 років: по 1 таблетці 2 рази на день (еквівалент 400 мг ацетилцистеїну на день).Для лікування муковісцидозу.Дітям від 6 років: по 1 таблетці 3 рази на день (еквівалент 600 мг ацетилцистеїну на день).Муколітичний ефект АЦЕСТАДУ 200 зростає при збільшенні споживання рідини.Тривалість терапії залежить від характеру і перебігу захворювання і визначається лікарем індивідуально.У пацієнтів із хронічним бронхітом чи муковісцидозом лікування проводиться тривалий час.
На сьогодні поки ще немає ніяких повідомлень про токсичні ефекти при передозуванні у разі застосування пероральних форм.Передозування може призвести до симптомів з боку шлунково-кишкового тракту, таких як нудота, блювання і пронос. Для дітей є ризик гіперсекреції. Лікування симптоматичне.
Розлади з боку нервової системи: непоширені (від >1/1000 до <1/100): головний більРозлади з боку органів слуху та лабіринту: непоширені (від >1/1000 до <1/100): шум у вухах.Розлади з боку дихальної системи, торакальні та медіастинальні розлади: рідко (від >1/10000 до <1/1000): диспное, бронхоспазм – переважно в пацієнтів з гіперреактивною бронхіальною системою у випадку бронхіальної астми.Розлади з боку травної системи: непоширені (від >1/1000 до <1/100): стоматит, біль у животі, нудота, блювання, діарея, печія.Судинні розлади: дуже рідко (<1/10000) повідомлялося про випадки кровотечі під час застосування ацетилцистеїну, інколи через реакції гіперчутливості. В різних дослідженнях було доведено зниження накопичення тромбоцитів в присутності ацетилцистеїну. На сьогодні клінічна значущість цих даних не встановлена.Загальні розлади: непоширені (від >1/1000 до <1/100): алергічні реакції (свербіж, кропив’янка, екзантема, бронхоспазм, ангіоневротичний набряк, тахікардія, гіпотензія, пропасниця).Дуже рідко (<1/10000): анафілактичні реакції чи навіть шок; також є повідомлення про тяжкі шкірні реакції, такі як синдром Стівена-Джонсона та синдром Лайєлла, які розвивалися під час лікування ацетилцистеїном. У випадку виникнення змін шкіри чи слизової оболонки, слід негайно звернутися до лікаря та припинити застосування ацетилцистеїну.
Комбінація АЦЕСТАДУ 200 з протикашльовими препаратами може зменшувати кашльовий рефлекс, що сприятиме небезпечному накопиченню мокротиння, тому ці ліки не слід застосовувати одночасно. АЦЕСТАД 200 є фармакологічно несумісним з антибіотиками і протеолітичними ферментами. Зменшує всмоктування пеніцілінів, цефалоспоринів, тетрациклінів, аміноглюкозидів інтервал між їхнім прийманням має становити щонайменше дві години. Це не стосується цефіксему та лоракарбефу.Відзначається синергізм ацетилцистеїну з бронхолітиками. Під час контакту з металами або гумою утворюються сульфіди з характерним запахом. Є дані про посилення судинорозширювального та антитромботичного ефекту нітрогліцерину при одночасному застосуванні з ацетилцистеїном.
3 роки.
Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °СЗберігати у недоступному для дітей місці.
По 10 таблеток у блістері. По 1, 2 або 5 блістерів у картонній коробці.
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.