Адиупресин инструкция по применению

Адиупресин фото, инструкция
Дозировка:
Адиупресин капли наз., 0,1 мг/мл по 2,5 мл во флак.
Производитель:
№ UA/0026/01/01 от 11.03.2009. Приказ № 147 от 11.03.2009

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: desmopressin;1 мл розчину містить: десмопресину ацетату (еквівалентно десмопресину 0,1 мг/мл);допоміжні речовини: бензалконію хлорид, вода для ін’єкцій.

Лекарственная форма:

капли

Основные физико-химические свойства:

прозора безбарвна рідина.

Производитель:

Амеда Фарма Пвт. Лтд., Индия

Фармакотерапевтическая группа:

Гормоны гипофиза и гипоталамуса.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Препарат містить десмопресин – структурний аналог природного гормона аргінін-вазопресину. Десмопресин отриманий у результаті змін в побудові молекули вазопресину – дезамінування 1-цистеїну і заміщення 8-L-аргініну на 8-D-аргінін. Препарат покращує проникливість епітелію дистальних відділів звитих канальців для води і підвищує її реабсорбцію. Зменшує об’єм сечі, що виділяється, і одночасно збільшує її осмолярність та знижує осмолярність плазми крові. Це призводить до зниження частоти сечовипускання та зменшення ноктурії. Антидіуретична дія після інтраназального введення 10 - 20 мкг десмопресину триває 8 - 12 годин.Фармакокінетика. Біодоступність препарату після інтраназального введення становить від 3 до 5 %. Помітна концентрація активної речовини в плазмі крові настає через 15 - 30 хв після застосування, максимум концентрації досягається через 1 годину та залежить від введеної дози. Об’єм розподілу становить 0,2 - 0,3 л/кг. Десмопресин не проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр. Період напіввиведення після інтраназального введення в середньому становить 2 - 3 години. Незначна кількість десмопресину метаболізується в печінці.

Показания к применению:

Нецукровий діабет; проведення тестування на концентраційну здатність нирок.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до десмопресину або до інших компонентів препарату. Вроджена або психогенна полідипсія; серцева недостатність або інші стани, що вимагають призначення діуретиків; помірна або виражена ниркова недостатність (кліренс креатиніну – нижче 50 мл/хв).

Надлежащие меры безопасности при применении:

Якщо Ви не впевнені, що вчасно застосували дозу, не повторюйте закапування, доки не настане час запланованого застосування.

Особенности применения:

Адіупресин, краплі назальні, призначають лише тим пацієнтам, яким протипоказаний пероральний прийом засобу у таблетованій формі.Бензалконію хлорид, який міститься в препараті як допоміжна речовина, може спричинити бронхоспазм.Не слід застосовувати препарат при таких змінах слизової оболонки, як рубці, набряк або інші порушення, через можливе ускладнення абсорбції препарату.Тест на концентраційну здатність у дітей віком до 1 року виконують винятково в умовах стаціонару і з наступним спостереженням.При проведенні тесту на концентраційну здатність об’єм рідини має бути обмежений до 0,5 л, особливо за 1 годину до прийому та протягом 8 годин після застосування препарату.Лікування без одночасного обмеження прийому рідини може призводити до затримки рідини в організмі і/або гіпонатріємії (головний біль, нудота, блювання, підвищення маси тіла, у тяжких випадках – виникнення судом).Пацієнти літнього віку, з низьким рівнем натрію в плазмі, з високим об`ємом добової сечі (від 2,8 до 3 л ) мають підвищений ризик виникнення гіпонатріємії.Лікування десмопресином слід припинити у разі гострого інтеркурентного захворювання, яке характеризується порушенням рідинного (водного) або електролітного балансу (системні інфекції, гарячкові стани та гастроентерит).

Применение в период беременности или кормления грудью:

Застосування препарату в період вагітності можливе лише у тому випадку, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. За необхідності призначення препарату у період лактації годування груддю припиняють.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Під час лікування необхідно дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом або роботі з іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що потребують підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Дети:

Дотримання режиму прийому рідини і виключення надмірного її постачання особливо важливо у немовлят і в дітей молодшого віку.

Способ применения и дозы:

Дози і тривалість курсу лікування визначають індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.1 мл містить 20 крапель, 1 крапля містить 5 мкг десмопресину.Нецукровий діабет.Дозу підбирають індивідуально. Препарат застосовують за допомогою крапельниці, що додається. Дози для дорослих – 10 - 20 мкг 1 - 2 рази на добу. Для дітей доза становить 10 мкг 1 - 2 рази на добу. При появі симптомів затримки рідини/гіпонатріємії, лікування слід припинити і відкоригувати дозу. Проведення тестування на концентраційну здатність нирок.Для оцінки концентраційної здатності нирок застосовують такі дозування: для дорослих – 40 мкг, для дітей віком до 1 року – 10 мкг, старше 1 року – 20 мкг.Після застосування препарату кількість сечі, зібрана протягом 1 години, не враховується. Протягом наступних 8 годин збирають 2 порції сечі для вимірювання осмолярності. Необхідно контролювати прийом рідини. Тривалість лікування визначається індивідуально і залежить від перебігу захворювання.

Передозировка:

Передозування препарату призводить до затримки рідини і гіпонатріємії. Лікування. Лікування гіпонатріємії індивідуальне. При асимптоматичній гіпонатріємії відміняють застосування препарату та обмежують прийом рідини. При гіпонатріємії рекомендується інфузія ізотонічного або гіпертонічного розчину натрію хлориду. У випадках, коли затримка рідини дуже виражена (судоми, втрата свідомості), до терапії слід додати фуросемід.Щоб запобігти передозуванню, застосування крапель назальних дітям потрібно проводити під пильним контролем дорослих.

Побочные действия:

Лікування без одночасного обмеження прийому рідини може призвести до затримки рідини в організмі і/або гіпонатріємії. Можуть з`явитись такі симптоми: з боку серцево-судинної системи: незначне підвищення артеріального тиску, припливи;з боку нервової системи: головний біль, судоми;з боку дихальної системи: риніт, носова кровотеча, сухість у горлі;з боку травного тракту: нудота/блювання, біль у животі;з боку сечостатевої системи: біль у вульві, дизурія;інші: підвищення потовиділення. Також можливі алергічні реакції, підвищення маси тіла.У вкрай поодиноких випадках можливі емоційні розлади у дітей.

Лекарственное взаимодействие:

Демеклоциклін, літій та норепінефрин здатні послаблювати його дію.Вазопресорна дія десмопресину дуже слабка порівняно з антидіуретичною дією, але при застосуванні високих доз десмопресину в комбінації з іншими вазопресорними препаратами необхідно уважно стежити за станом пацієнта.Речовини, дія яких може стимулювати вихід антидіуретичного гормона, такі як трициклічні антидепресанти, селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну, клофібрат, хлорпромазин і карбамазепін можуть посилювати антидіуретичний ефект і збільшувати ризик виникнення затримки рідини.Нестероїдні протизапальні засоби можуть спричинити затримку рідини/гіпонатріємію.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі від 8 °С до 25 °С.Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 2,5 мл (0,1 мг/мл) у флаконі; у комплект входить крапельниця з поліетилену.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Місцезнаходження

Ахмабад-9, Гуджарат, Індія.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ H01BA02:

Редакция
Stadnik-Anna
Автор: Анна Стадник
Фармацевт
общая фармация
Национальный медицинский университет имени А. А. Богомольца, фармацевтический факультет
Подробнее
Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Диагностика зрения: почему необходимо регулярно проходить обследование
Реклама
Люксоптика
Польза и вред глютена
Сухость при менопаузе
Реклама
Пробиотики и COVID-19
Мелатонин и COVID-19
Кому необходим ирригатор
Реклама