Адрианол инструкция по применению

Адрианол фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Адрианол капли наз. по 10 мл во флак.-кап.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/7934/01/01 от 13.03.2008. Приказ № 123 от 13.03.2008
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 мл розчину містить фенілефрину гідрохлориду 1 мг, тримазоліну гідрохлориду 1,5 мг; допоміжні речовини: натрію гідрофосфат дигідрат, кислота лимонна моногідрат, метилцелюлоза, гліцерин, фенілртуті (ІІ) борат, амонію гідроксид, етанол 96 %, вода очищена.

Основные физико-химические свойства:

прозорий, безбарвний або злегка жовтуватий розчин;

Производитель:

Здравле, АО, Сербия

Фармакотерапевтическая группа:

Препараты, которые стимулируют альфа-и альфа + бета-адренорецепторы.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Фенілефрин є агоністом α1-адренергічних рецепторів, а тримазолін – агоніст α1- та α2-адренергічних рецепторів, локалізованих у гладких м’язах кровоносних судин. Стимуляція цих рецепторів є локальною, у кровоносних судинах слизової оболонки носової порожнини спричинює вазоконстрикцію і зменшує набряк, чим полегшує дихання та вивільнення синусу і вирівнювання тиску у носоглотці і середньому вусі завдяки відкриттю отвору євстахієвої труби. Фенілефрин при локальному застосуванні зменшує набряк і почервоніння. Після припинення застосування у слизовій оболонці виникає рикошетна вазодилатація. Фармакокінетика. Фенілефрин метаболізується у всіх тканинах, але в основному в кишечнику і печінці. Метаболіти виводяться, головним чином, нирками. Метаболіти не активні. Період напіввиведення становить 2–3 години.Локально у слизовій оболонці носоглотки, фенілефрин абсорбується в малій кількості, але достатній, щоб спричинити побічні ефекти при взаємодії з іншими лікарськими засобами або погіршення стану пацієнтів із захворюваннями серцево-судинної системи. Тримазолін абсорбується у порожнині носа і потрапляє у системний кровотік і може вступати в реакцію з іншими препаратами, такими як інгібітори моноаміноксидази (МАО) і симпатолітики (резерпін та ін.)

Показания к применению:

Риніт. Синусит.Підготовка до діагностичих процедур.

Противопоказания:

Гіперчутливість до будь-якого компонента препарату. Гіпертиреоз. Ішемічна хвороба серця. Артеріальна гіпертензія. Феохромоцитома. Тяжкі ураження печінки та нирок. Глаукома. Вагітність.

Особенности применения:

Препарат слід застосовувати з обережністю хворим на цукровий діабет, із гіпертрофією простати, оскільки можливе порушення рівня цукру крові, а також внаслідок виникнення гострої затримки сечі. Системні побічні ефекти можливі у пацієнтів із захворюваннями серцево-судинної системи, у дітей та пацієнтів літнього віку.Слід враховувати, що навіть при місцевому застосуванні фенілефрин і тримазолін легко вступають в реакцію з іншими препаратами. Особливу увагу необхідно приділяти одночасному застосуванню з інгібіторами МАО, а також симпатолітиками, оскільки вони потенціюють системні кардіоваскулярні ефекти препарату. Препарат можна застосовувати не довше 3 діб.Застосування у період вагітності та годування груддю.Дані щодо застосування препарату вагітним відсутні. Але слід пам’ятати, що препарат може впливати на гемоциркуляцію плаценти і спричинити ішемію плода. Крім того, препарат може проникати крізь гематоплацентарний бар’єр, тому його не застосовують під час вагітності. Немає даних щодо проникнення препарату у грудне молоко. Тому небажано застосовувати препарат при годуванні груддю.Вплив на здатність керувати автомобілем або працювати зі складними механізмами. Не впливає.

Способ применения и дозы:

Дорослі та діти від 6 років: по 1 – 3 краплі у кожний носовий хід 4 рази на добу.Дітям до 6 років застосовують препарат Адріанол® дитячий.Препарат застосовують не довше 3 діб, після застосування необхідна перерва на декілька діб.

Передозировка:

При застосуванні препарату у дозах, що значно перевищують терапевтичні можливе виникнення артеріальної гіпертензії і тахікардії. При артеріальному тиску вище 160 мм рт. ст. застосовують фентоламін або інші неселективні α-блокатори.

Побочные действия:

Адріанол® спричиняє такі побічні ефекти:Місцеві: іритація (печіння, свербіж, болючість, сухість); алергія на препарат або комбінацію із псевдоефедрином;  після припинення застосування можливе виникнення рикошетної вазодилатації судин слизової оболонки носа. Загальні: артеріальна гіпертензія, яка у дітей супроводжується головним болем і блюванням, запаморочення, відчуття страху, загальна слабкість, тремор; набряк легень; аритмія; галюцинації і порушення психіки.

Лекарственное взаимодействие:

Окситоцин потенціює гіпертензивний ефект фенілефрину.Симпатоміметики і фенілефрин можуть спричиняти тахікардію.Загальні анестетики у комбінації з препаратом можуть спричинити аритмію.Інгібітори МАО підвищують пероральну біодоступність і уповільнюють метаболізм фенілефрину і потенціюють його ефект, як і вплив тримазоліну на серцево-судинну систему. Резерпін та інші симпатолітики потенціюють ефект фенілефрину і тримазоліну. Атропін потенціює дію фенілефрину на серце.Алкалоїди ріжків потенціюють вплив фенілефрину на артеріальний тиск.Препарати дигіталісу також можуть підвищити чутливість міокарда до фенілефрину.Діуретики, особливо фуросемід, можуть послаблювати вплив фенілефрину на рівень артеріального тиску.

Срок годности:

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25º С. Зберігати в місцях, недоступних для дітей!Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазаначеного на упаковці!Термін придатності – 3 роки.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 мл у пластиковому флаконі-крапельниці. 1 флакон-крапельниця у картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаФорма випускуКраплі назальні. Адреса16000 Лесковець, вул. Влайкова 199. Сербія.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Адрианол
Производитель:Здравле, АО, Сербия
Форма выпуска: По 10 мл у пластиковому флаконі-крапельниці. 1 флакон-крапельниця у картонній коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/7934/01/01 от 13.03.2008. Приказ № 123 от 13.03.2008
МНН:Combined drugs
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 мл розчину містить фенілефрину гідрохлориду 1 мг, тримазоліну гідрохлориду 1,5 мг; допоміжні речовини: натрію гідрофосфат дигідрат, кислота лимонна моногідрат, метилцелюлоза, гліцерин, фенілртуті (ІІ) борат, амонію гідроксид, етанол 96 %, вода очищена.

Фармакологическая группа:Препараты, которые стимулируют альфа-и альфа + бета-адренорецепторы.
Код АТХ:R01AB01 - Фенилэфрин в комбинации с другими препаратами
Реклама
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Более 1 миллиарда человек в мире страдают ожирением
В настоящее время более 1 млрд человек во всем мир...
Реклама
Как прокалывают нос при гайморите?
Пункция при гайморите — показания и противопоказан...
Одонтогенный гайморит
Причины развития зубного гайморита и виды заболева...
Реклама
Борщ поможет снизить кровяное давление и улучшит здоровье сердца
Борщ — это популярное украинское блюдо. Обычно оно...
Низкое артериальное давление после 50 лет повышает риск развития болезни Альцгеймера: ученые
После 50 лет многие люди могут страдать от низкого...
Реклама