Агапурин инструкция по применению

Агапурин фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Агапурин раствор д/ин. 100 мг/5 мл по 5 мл в амп. №5
Производитель:
Регистрация:
№ UA/2658/04/01 от 27.11.2008. Приказ № 685 от 27.11.2008
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: pentoxifylline;5 мл розчину (1 ампула) містять пентоксифіліну 100 мг;допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.Лікарська форма.

Основные физико-химические свойства:

прозорий безбарвний розчин без видимих частинок.

Производитель:

Зентива, ООО

Фармакотерапевтическая группа:

Спазмолитическое средство.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Сам по собі пентоксифілін та внаслідок пригнічення ферменту фосфодіестерази розслабляє гладкі м’язи артеріол, після чого відбувається накопичення циклічного АМФ. Пентоксифілін зменшує в’язкість крові, в основному в капілярах. Як наслідок – покращуються рух крові та постачання кисню у тканини. Він пригнічує агрегацію та прилипання тромбоцитів. Пентоксифілін збільшує гнучкість та еластичність еритроцитів, підвищуючи концентрацію АТФ у зовнішньому середовищі. Пентоксифілін чинить антизапальну та цитопротекторну дію, що базується на зменшенні синтезу цитокінів макрофагів та зниженні активації нейтрофілів. Ці властивості можуть бути використані в лікуванні бронхіальної астми, сепсису та ендотоксичного шоку.Фармакокінетика. Пентоксифілін зв’язується з білками мембрани еритроцитів, його біотрансформація відбувається у печінці та в еритроцитах. Приблизно 94 % та 4 % пентоксифіліну виділяються у вигляді метаболітів з сечею та з калом відповідно. Приблизно 2 % застосованої дози виділяється у вигляді незміненого пентоксифіліну. Терапевтична концентрація тримається протягом 8 – 12 годин.

Показания к применению:

Хронічні периферичні артеріальні та артеріовенозні порушення кровообігу внаслідок атеросклерозу (наприклад, атеросклероз з переміжною кульгавістю), цукрового діабету (діабетична ангіопатія), дистрофічних розладів (посттромботичний синдром, трофічна виразка, гангрена, відмороження) та ангіонейропатії (парестезія, акроціаноз, хвороба Рейно);цереброваскулярні захворювання (стан, спричинений атеросклерозом, наприклад, зниження здатності до концентрації уваги, запаморочення, погіршення пам’яті, а також стан після інсульту з персистуючими симптомами цереброваскулярної ішемії);гостра та хронічна ретинальна та хоріоїдальна судинна недостатність;порушення кровопостачання внутрішнього вуха.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до пентоксифіліну та інших компонентів препарату або інших препаратів групи метилксантинів;кровотечі;крововилив у сітківку;крововилив у мозок;гострий період інфаркту міокарда;вагітність;період годування груддю;дитячий вік (до 18 років).

Особенности применения:

Для пацієнтів з лабільним або зниженим артеріальним тиском або зі значним зниженням функції нирок (кліренс креатиніну менше 30 мл/хв), для пацієнтів з групи особливого ризику щодо наслідків зниження артеріального тиску (наприклад, при тяжкому ступені ураження коронарних судин, вираженому стенозі магістральних судин мозку) необхідно починати лікування з низьких доз, підбирати дози індивідуально і збільшувати їх поступово з урахуванням переносимості лікування.слід дотримуватися обережності при призначенні препарату пацієнтам з вираженим атеросклерозом церебральних та коронарних судин, особливо при супутній артеріальній гіпертензії та порушеннях серцевого ритму. У таких пацієнтів при прийомі препарату можливі напади стенокардії, аритмії та артеріальна гіпертензія. Також слід з обережністю призначати препарат пацієнтам з виразкою шлунка та дванадцятипалої кишки в анамнезі, пацієнтам, які нещодавно перенесли оперативне лікування (підвищений ризик виникнення кровотечі, у зв’язку з чим потрібен систематичний контроль рівня гемоглобіну та гематокриту).При інфаркті міокарда слід особливо ретельно обмірковувати показання для лікування, враховуючи всі можливі побічні реакції, що можуть виникати при застосуванні препарату.У разі застосування препарату у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю попередньо слід досягти фази компенсації кровообігу.У хворих, які страждають на діабет і отримують лікування інсуліном або пероральними антидіабетичними засобами, при застосуванні високих доз препарату можливе посилення впливу цих препаратів на рівень цукру в крові. У цих випадках слід зменшити дозу інсуліну або пероральних антидіабетичних засобів і особливо ретельно доглядати за пацієнтом.При порушенні функції нирок (кліренс креатиніну < 30 мл/хв) дозу препарату підбирають індивідуально, знижуючи її приблизно на 30 – 50 %.При вираженій печінковій недостатності також слід зменшити дозування залежно від індивідуальної переносимості препарату.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Агапурин® протипоказаний під час вагітності. У період лікування рекомендується припинити годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Не впливає.

Дети:

Відсутній достатній досвід лікування дітей віком до 18 років, тому не рекомендується призначати їм пентоксифілін.

Способ применения и дозы:

Застосовують дорослим. Вводять внутрішньовенно. Режим дозування визначається лікарем і залежить від ступеня тяжкості циркуляторних порушень, маси тіла і переносимості лікування.Внутрішньовенні інфузії: 100 – 600 мг пентоксифіліну в 100 – 500 мл розчину натрію хлориду 1 або 2 рази на добу. Введення повинно тривати протягом 60 – 360 хв, тобто введення 100 мг пентоксифіліну повинно тривати щонайменше 60 хв.При тяжкому стані пацієнта (особливо при постійному болю, гангрені або трофічних виразках) можливе проведення інфузії протягом 24 годин. За такої схеми введення дозу визначають з розрахунку 0,6 мг/кг/год. Розрахована таким чином добова доза для пацієнта масою 70 кг становить 1000 мг, для пацієнта масою 80 кг – 1150 мг. Незалежно від маси тіла пацієнта, максимальна добова доза становить 1200 мг. Об’єм інфузійного розчину розраховується індивідуально із врахуванням супутніх захворювань, стану пацієнта та становить в середньому 1 – 1,5 л на добу.Внутрішньовенні ін’єкції: 50 – 100 мг пентоксифіліну 1 раз на добу. Ін’єкцію слід проводити шляхом повільного (протягом 5 хв) введення, положення пацієнта – лежачи.

Передозировка:

Симптоми: початкові симптоми гострого передозування пентоксифіліну можуть включати нудоту, запаморочення, тахікардію або зниження артеріального тиску. Можливі наступні симптоми включають пропасницю, збудження, гарячі припливи, втрату свідомості, арефлексію, тоніко-клонічні судоми та блювання кавовою гущею як ознака шлунково-кишкової кровотечі.Лікування: у разі передозування слід припинити подальше системне всмоктування пентоксифіліну шляхом первинного видалення (наприклад, промивання шлунка) або затримки його всмоктування (наприклад, активоване вугілля).

Побочные действия:

З боку нервової системи та психіки: головний біль, нервовість, збудження, порушення сну, підвищене потовиділення.З боку травного тракту: нудота, блювання та відчуття тяжкості у шлунку.З боку серцево-судинної системи: тахікардія, аритмія, артеріальна гіпотензія, поява симптомів стенокардії, кровотечі у різних органах (особливо в осіб, схильних до кровотечі).Алергічні реакції: гіперчутливість (висипи, кропив’янка, свербіж) менш поширена, її прояви звичайно зникають після припинення або закінчення лікування.Інші: гіпоглікемія.

Лекарственное взаимодействие:

Пентоксифілін посилює ефект антигіпертензивних та інших судинорозширювальних речовин, що може спричинити тяжку артеріальну гіпотензію. При одночасному застосуванні з адренергічними та гангліоблокаторами може спостерігатися значне зниження артеріального тиску. Одночасне застосування адренергічних речовин або ксантинів призводить до збудження центральної нервової системи. Вищі дози пентоксифіліну потенціюють ефект інсуліну та пероральних гіпоглікемічних речовин. Через ризик гіпоглікемії рекомендується частіше вимірювати рівень глюкози у крові та, з часом, провести корекцію антидіабетичної терапії. Пентоксифілін підвищує частоту ускладнень крововиливів у пацієнтів, яких одночасно лікують антикоагулянтами, антитромбоцитарними та тромболітичними речовинами. У пацієнтів, яких одночасно лікують антикоагулянтами, необхідно частіше вимірювати протромбіновий час. Циметидин підвищує концентрацію пентоксифіліну у плазмі, внаслідок чого зростає ризик розвитку побічних реакцій на нього.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати в оригінальній упаковці, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 5 мл розчину в скляній ампулі; по 5 ампул в упаковці.Категорія відпуску.Виробник.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

МісцезнаходженняНітрянська, 100, 920 27 Глоговець, Словацька Республіка.Заявник. МісцезнаходженняНітрянська, 100, 920 27 Глоговець, Словацька Республіка.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Агапурин
Производитель:Зентива, ООО
Форма выпуска: По 5 мл розчину в скляній ампулі; по 5 ампул в упаковці.Категорія відпуску.Виробник.
Регистрационное удостоверение:№ UA/2658/04/01 от 27.11.2008. Приказ № 685 от 27.11.2008
МНН:Pentoxifylline
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: pentoxifylline;5 мл розчину (1 ампула) містять пентоксифіліну 100 мг;допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.Лікарська форма.

Фармакологическая группа:Спазмолитическое средство.
Код АТХ:C04AD03 - Пентоксифиллин
Реклама
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Более 1 миллиарда человек в мире страдают ожирением
В настоящее время более 1 млрд человек во всем мир...
Реклама
Гастрит
Что такое гастритКлассификацияВиды инфекционного г...
Как прокалывают нос при гайморите?
Пункция при гайморите — показания и противопоказан...
Реклама
Эксперты сказали, какой рыбий жир полезен для здоровья мозга
Рыбий жир является ценным источником незаменимых ж...
Ученые объяснили, почему нужно мыть мясо
Инфекции мочевыводящих путей (МП) возникают, когда...
Реклама