Алакс инструкция по применению

Алакс фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Алакс таблетки, п/о, №20
Производитель:
Регистрация:
№ UA/4842/01/01 от 20.07.2006. Приказ № 499 от 20.07.2006
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: 1 таблетка містить: алое порошкоподібний – 35 мг, сухий екстракт кори крушини – 42 мг;допоміжні речовини: мікрокристалічна целюлоза з силікагелем 0.5%, лактоза,натрієва сіль карбоксиметилцелюлози, магнію стеарат, полівінілпіролідон;склад покриття: цукор, тальк, гуміарабік, кошеніль червона ( Е124), каполь 1295.

Основные физико-химические свойства:

круглі, двоопуклі таблетки, вкриті рожевою оболонкою, коричневі з білими вкрапленнями на зламі;

Производитель:

Гербаполь АО, Познанский Завод Лекарственных Трав, Польша

Фармакотерапевтическая группа:

Слабительные средства.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.Антраноїдні сполуки, що утримуються в алое, а також в корі крушини, спричиняють послаблювальну дію. Механізм послаблювальної дії пояснюється впливом на моторну функцію ободової кишки шляхом пригнічення стаціонарних скорочень (спазмів) та стимуляції пропульсійних скорочень. Це викликає прискорення кишкового транзиту (прискорення проходження калових мас), внаслідок чого зменшується резорбція рідини. Додатково, у результаті активного виділення хлоридів виводяться вода та електроліти. Послаблювальний ефект настає через 6 - 10 годин після прийому препарату.Фармакокінетика Антраноїдні глікозиди, які мають b-глікозидний зв’язок, є вихідними сполуками, які у верхній частині шлунково-кишкового тракту не піддаються ні розкладанню, ні поглинанню. Лише в товстій кишці вони перетворюються ферментами бактеріальної флори та частково слизової оболонки у вільні аглікони (емодини), які є метаболітами, що володіють послаблювальною дією. Абсорбції підлягає лише 20 - 25% пероральної дози. Біодоступність емодинів значно нижче абсорбції, тому що вони швидко окислюються до реїну і невідомого метаболіту. Максимальні значення емодинів в сироватці крові досягаються через 1,5 - 3 години з моменту введення. Максимальні концентрації в сироватці приблизно в 3 рази вищі за концентрацію в яєчниках та в 10 разів вищі за концентрацію в яєчках.Більшість метаболітів перетворюється в клітинах слизової оболонки кишечнику та виводиться безпосередньо з калом, частина піддається резорбції і виводиться у вигляді глюкуронідів або сульфатів із сечею.

Показания к применению:

Симптоматичне лікування гострих і хронічних запорів, як атонічних, спричинених послабленням чи атрофією перистальтичних рухів, так і спастичних, спричинених спазмами гладкої мускулатури кишок.

Противопоказания:

Непрохідність кишечнику, ентерити, коліти, хвороба Крона (термінальний ілеїт) виразковий коліт, апендицит, запалення сечового міхура, глаукома, вагітність, годування груддю, діти віком до 12 років.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Особенности применения:

Тривалий прийом Алаксу (зловживання) сприяє виникненню залежності з можливою необхідністю застосування більших доз, порушень водно-електролітної рівноваги (головним чином, гіпокаліємії), атонії ободової кишки з порушенням її функції. Гіпокаліємія, в свою чергу, може викликати циркуляторні та нервово-м'язові розлади, особливо у випадку прийому серцевих глікозидів, сечогінних засобів та кортикостероїдів. Вагітність і лактація Не застосовувати в період вагітності та годування груддю.Вплив на спроможність керувати засобами транспорту Препарат не впливає на спроможність керувати транспортними засобами.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Дети:

Способ применения и дозы:

Дорослі і діти віком від 12 років: 1 - 2 таблетки перед сном або протягом дня, запити склянкою рідини. Вживати протягом 7 - 10 днів.

Передозировка:

Симптоми: спастичний біль у животі та тяжкий пронос, що може викликати втрату рідини та електролітів. Лікування: симптоматичне із застосуванням заходів регідратації, необхідно забезпечити моніторинг електролітів крові.

Побочные действия:

В поодиноких випадках може проявитися спастичний шлунково-кишковий біль, особливо у пацієнтів з синдромом надчутливого кишечнику, – тоді слід зменшити дозу. Дуже рідко можуть виникати порушення серцевої діяльності у вигляді аритмії, особливо при одночасному застосуванні серцевих глікозидів, сечогінних засобів і кортикостероїдів.

Лекарственное взаимодействие:

Не застосовувати з тіазидними сечогінними засобами і кортикостероїдами, це підвищує ризик втрати іонів калію. Не призначати одночасно з серцевими глікозидами, протиаритмічними засобами.

Срок годности:

Зберігати при температурі не вище +25˚С.Зберігати в оригінальній упаковці в недоступному для дітей місці. Термін придатності - 3 роки.

Условия хранения:

Форма выпуска / упаковка:

По 10 таблеток у блістері, по 2 блістери у картонній упаковці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаФорма випускуТаблетки, вкриті оболонкою.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ A06AB20:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Алакс
Производитель:Гербаполь АО, Познанский Завод Лекарственных Трав, Польша
Форма выпуска: По 10 таблеток у блістері, по 2 блістери у картонній упаковці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/4842/01/01 от 20.07.2006. Приказ № 499 от 20.07.2006
МНН:Combined drugs
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: 1 таблетка містить: алое порошкоподібний – 35 мг, сухий екстракт кори крушини – 42 мг;допоміжні речовини: мікрокристалічна целюлоза з силікагелем 0.5%, лактоза,натрієва сіль карбоксиметилцелюлози, магнію стеарат, полівінілпіролідон;склад покриття: цукор, тальк, гуміарабік, кошеніль червона ( Е124), каполь 1295.

Фармакологическая группа:Слабительные средства.
Код АТХ:A06AB20 - Комбинация контактных слабительных
Реклама
Борьба с туберкулезом восстанавливается после пандемии COVID-19, но все еще отстает от цели
Согласно докладу Всемирной организации здравоохран...
С 1970 года вдвое удвоилось число рожденных близнецов
По данным Базы данных метаболомов человека (HMBD),...
Реклама
Профилактика ОРВИ
Защитные меры в сезон ОРВИ и ОРЗЛекарственные преп...
С-реактивный белок при ОРВИ
Что такое С-реактивный белокАнализ на С-реактивный...
Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Зима отступила, и каждый день мы ощущаем дыхание в...
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Постоянный стресс является результатом нестабильно...
Реклама