

діюча речовина: ambroxol;1 таблетка містить амброксолу гідрохлориду 30 мг;допоміжні речовини: лактоза, моногідрат; крохмаль кукурудзяний; кремнію діоксид колоїдний безводний; магнію стеарат.
Секретолітична терапія при гострих та хронічних бронхопульмональних захворюваннях, пов’язаних із порушеннями бронхіальної секреції та ослабленням просування слизу.
Підвищена чутливість до амброксолу або до інших компонентів препарату. Амброксол екстра, таблетки 30 мг, не застосовують дітям віком до 6 років у зв’язку з силою дії. Дітям віком до 6 років рекомендується для застосовування амброксол, сироп 15 мг/5 мл, або амброксол, розчин для інгаляцій та орального застосування, 15 мг/2 мл.
Усього кілька повідомлень надійшло про тяжкі ураження шкіри: синдром Стівенса-Джонсона та токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла), пов’язані із застосуванням відхаркувальних засобів, таких як амброксолу гідрохлорид. Здебільшого їх можна було пояснити тяжкістю перебігу основного захворювання у пацієнтів та одночасним застосуванням іншого препарату.Також на початковій стадії синдрому Стівенса-Джонсона або синдрому Лайєлла у пацієнтів можуть бути неспецифічні, подібні до ознак початку грипу симптоми, такі як пропасниця, ломота, риніт, кашель і біль у горлі. Помилково при таких неспецифічних, подібних до ознак початку грипу симптомах можна застосувати симптоматичне лікування препаратами проти кашлю і застуди. Тому при появі нових уражень шкіри або слизових оболонок слід негайно звернутися за медичною допомогою та припинити лікування амброксолу гідрохлоридом.Пацієнтам із рідкісними спадковими формами і непереносимістю галактози, дефіцитом лактази Лаппа або порушенням всмоктування глюкози та галактози не слід приймати цей препарат.Оскільки амброксол може посилювати секрецію слизу, препарат Амброксол екстра, таблетки, слід застосовувати з обережністю при порушенні бронхіальної моторики та посиленій секреції слизу (наприклад при такому рідкісному захворюванні, як первинна циліарна дискінезія).Пацієнтам із порушеною функцією нирок або тяжким ступенем печінкової недостатності слід приймати Амброксол екстра, таблетки, тільки після консультації з лікарем. При застосуванні амброксолу, як і будь-якої діючої речовини, яка метаболізується в печінці, а потім виводиться нирками, відбувається накопичення метаболітів, які утворюються в печінці у пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю.
Потрібно дотримуватися звичних застережних заходів щодо прийому ліків у період вагітності. Особливо у І триместрі вагітності не рекомендується застосовувати амброксол. Амброксол проникає у грудне молоко, тому під час лікування амброксолом слід припинити годування груддю.
Застосовують дітям віком від 6 років, що не переносять сиропу або розчину для інгаляцій та перорального застосування.
Якщо не призначено інакше, рекомендована доза препарату така:діти віком від 6 до 12 років: як правило, доза становить 1/2 таблетки 2-3 рази на добу (еквівалентно 30-45 мг амброксолу гідрохлориду на добу);дорослі та діти віком від 12 років: як правило, доза становить 1 таблетку 3 рази на добу протягом перших 2-3 днів (еквівалентно 90 мг амброксолу гідрохлориду на добу). Лікування продовжують застосуванням 1 таблетки 2 рази на добу (еквівалентно 60 мг амброксолу гідрохлориду на добу).У разі необхідності терапевтичний ефект для дорослих та дітей віком від 12 років можна посилити застосуванням 2 таблеток 2 рази на добу (еквівалентно 120 мг амброксолу гідрохлориду на добу).Таблетки слід ковтати цілими з достатньою кількістю рідини (наприклад з водою, чаєм або фруктовим соком) після прийому їжі.Загалом немає обмежень щодо тривалості застосування, але довготривалу терапію слід проводити під медичним наглядом.Препарат не слід застосовувати довше 4-5 днів без консультації з лікарем.
На даний час немає повідомлень щодо симптомів передозування у людей. Симптоми, відомі з поодиноких повідомлень про передозування та/або випадки помилкового застосування лікарських засобів, відповідають відомим побічним ефектам амброксолу у рекомендованих дозах і потребують симптоматичного лікування.
З боку імунної системи та шкіри: анафілактичні реакції, включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, шкірні висипання, кропив’янку, свербіж, реакції з боку слизових оболонок, задишка, лихоманка та інші алергічні реакції.З боку травного тракту: диспепсія, біль у животі, діарея, нудота, блювання, печія, запор, гіперсалівація. З боку сечовидільної системи: біль або утруднення при сечовиділенні.З боку дихальної системи: сухість слизової оболонки дихальних шляхів, збільшення слизу в носовій порожнині.Вкрай рідко повідомлялося про такі тяжкі ураження шкіри, як синдром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла, пов’язані із застосуванням муколітичних засобів, таких як амброксолу гідрохлорид. Здебільшого їх можна було пояснити тяжкістю перебігу основного захворювання або одночасним застосуванням з іншим препаратом.При появі будь-яких побічних реакцій слід негайно звернутися за медичною допомогою та припинити лікування амброксолом.
Відсутні повідомлення щодо клінічних небажаних взаємодій з іншими лікарськими засобами. Після застосування амброксолу гідрохлориду підвищуються концентрації антибіотиків (амоксициліну, цефуроксиму, еритроміцину) у бронхолегеневому секреті та у мокротинні.Не рекомендується одночасне застосування з лікарськими засобами, що мають протикашльову активність (наприклад, кодеїнвмісні протикашльові засоби).
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.