Амбронол инструкция по применению

Официальная инструкция
Состав:
діюча речовина: 5 мл сиропу містять амброксолу гідрохлориду 15 мг; допоміжні речовини: сорбіт (Е 420); пропіленгліколь; гліцерин; кислота лимонна, моногідрат; натрію бензоат (Е 211); динатрію едетат; натрію гідрофосфат безводний; натрію дигідрофосфат, дигідрат; сахарин натрію; ментол; ароматизатор малиновий; ароматизатор лимонний; вода очищена.
Производитель:
Фармакотерапевтическая группа:
Показания к применению:
Гострі та хронічні захворювання дихальних шляхів, пов’язані з порушенням секреції та послабленням просування слизу.
Противопоказания:
Гіперчутливість до амброксолу гідрохлориду або інших компонентів препарату;перший триместр вагітності.
Надлежащие меры безопасности при применении:
Пацієнтам з бронхомоторними розладами та зі значною кількістю слизу Амбронол необхідно застосовувати з обережністю через ризик закупорювання бронхів слизом.Пацієнтам з ослабленою функцією нирок та з тяжкими захворюваннями печінки препарат Амбронол слід застосовувати тільки під наглядом лікаря (при подовженні терміну лікування або при підвищенні дози препарату).У пацієнтів з тяжкою нирковою недостатністю можливе накопичення метаболітів амброксолу в печінці.Амбронол сироп містить сорбіт і є джерелом фруктози. Пацієнтам, які мають спадкову непереносимість фруктози, галактози, недостатність лактази або порушення всмоктування глюкози-галактози, не слід призначати сироп, його потрібно замінити іншими лікарськими формами (таблетки). Амбронол сироп містить сахарин натрію, що слід враховувати хворим на цукровий діабет.
Применение в период беременности или кормления грудью:
Амброксолу гідрохлорид проникає через плацентарний бар’єр. Застосовувати препарат в І триместрі вагітності не рекомендується. Незважаючи на відсутність достовірних даних щодо негативного впливу амброксолу гідрохлориду на плід і немовля, застосування Амбронолу сиропу у II та III триместрах вагітності можливе, якщо очікуваний позитивний ефект для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.Амброксолу гідрохлорид виділяється у грудне молоко, тому не рекомендується для застосування у період годування груддю. У разі необхідності застосування препарату жінкам, які годують груддю, на період лікування необхідно припинити годування груддю.
Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:
Препарат не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.
Дети:
Немає досвіду застосування препарату у недоношених дітей та новонароджених.Дітям віком до 2 років Амбронол сироп слід застосовувати тільки під наглядом лікаря.
Способ применения и дозы:
Препарат приймають після їди.Дорослим та дітям віком від 12 років - у перші 2-3 доби по 10 мл 3 рази на добу,далі – по 10 мл 2 рази або по 5 мл 3 рази на добу;дітям віком 5-12 років - по 5 мл 2-3 рази на добу;дітям віком 2-5 років - по 2,5 мл 3 рази на добу;дітям віком до 2-х років (крім новонароджених і недоношених ) - по 2,5 мл 2 рази на добу.Тривалість лікування залежить від характеру та особливостей перебігу захворювання.Не рекомендується приймати Амбронол сироп без лікарського призначення більше 4-5 днів.
Передозировка:
Симптоми. При передозуванні амброксолу значних симптомів інтоксикації не спостерігається.Були зареєстровані незначне збудження та діарея. Амброксолу гідрохлорид добре переноситься при пероральному застосуванні в дозі до 25 мг/кг/добу. У випадку перевищення зазначеної дози можуть спостерігатися слинотеча, нудота, блювання та різке зниження артеріального тиску.Лікування. У випадку передозування показана симптоматична терапія. Заходи, такі як викликання блювання, промивання шлунка, слід застосовувати лише у випадках значного передозування.
Побочные действия:
Препарат зазвичай добре переноситься. З боку травної системи: рідко спостерігаються прояви диспепсії (шлунковий дискомфорт, печія), пронос, нудота, блювання.З боку імунної системи: рідко можуть спостерігатися прояви алергічних реакцій (шкірні висипання, кропив’янка, набряк обличчя, задишка, свербіж, ринорея). Інші: є повідомлення, що в окремих випадках спостерігались алергічний контактний дерматит, анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, але їх зв’язок із застосуванням амброксолу не доведений. Були окремі повідомлення про такі реакції, як синдром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла, що асоціювалися із застосуванням амброксолу. При появі шкірних реакцій або реакцій на слизових оболонках хворому слід припинити застосування препарату та терміново звернутися до лікаря.
Лекарственное взаимодействие:
Амбронол сироп не рекомендується приймати одночасно з засобами, що мають протикашльову активність (наприклад з кодеїном), тому що це призведе до утруднення виведення мокротиння з бронхів на тлі зменшення кашлю.Застосування препарату у поєднанні з антибіотиками (амоксициліном, цефуроксимом, еритроміцином, доксицикліном) може поліпшити надходження антибіотиків до легеневих тканин. Така взаємодія з доксицикліном широко застосовується з терапевтичною метою.
Срок годности:
3 роки.
Условия хранения:
Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.
Форма выпуска / упаковка:
По 100 мл сиропу у флаконі з дозуючим стаканчиком в картонній упаковці.
Категория отпуска:
Дополнительные данные
Тип данных | Сведения из реестра |
---|---|
Торговое наименование: | Амбронол |
Производитель: | Марион Биотек Пвт. Лтд., Индия |
Форма выпуска: | По 100 мл сиропу у флаконі з дозуючим стаканчиком в картонній упаковці. |
Регистрационное удостоверение: | № UA/12336/01/01 от 25.10.2012. Приказ № 260 от 30.04.2015 |
МНН: | Ambroxol |
Условия отпуска: | Без рецепта. |
Состав: | діюча речовина: 5 мл сиропу містять амброксолу гідрохлориду 15 мг; допоміжні речовини: сорбіт (Е 420); пропіленгліколь; гліцерин; кислота лимонна, моногідрат; натрію бензоат (Е 211); динатрію едетат; натрію гідрофосфат безводний; натрію дигідрофосфат, дигідрат; сахарин натрію; ментол; ароматизатор малиновий; ароматизатор лимонний; вода очищена. |
Фармакологическая группа: | Средства, применяемые при кашле и простудных заболеваниях. Муколитические средства. |
Код АТХ: | R05CB06 - Амброксол |