Популярные препараты Лоратадин Омез Нимесил

Амокс-Апо-Клав - Адаптированная инструкция.

Состав

Состав

1 таблетка по 250 мг/125 мг містить амоксициліну тригідрат (250 мг у перерахунку на амоксицилін) і суміш клавуланату калію і мікрокристалічної целюлози (125 мг у перерахунку на клавуланову кислоту);1 таблетка по 500 мг/125 мг містить амоксициліну тригідрат (500 мг у перерахунку на амоксицилін) і суміш клавуланату калію і мікрокристалічної целюлози (125 мг у перерахунку на клавуланову кислоту);1 таблетка по 875 мг/125 мг містить амоксициліну тригідрат (875 мг у перерахунку на амоксицилін) і суміш клавуланату калію і мікрокристалічної целюлози (125 мг у перерахунку на клавуланову кислоту);допоміжні речовини: магнію стеарат, натрію кроскармелоза, кремнію діоксид колоїдний, гідроксипропілцелюлоза, поліетиленгліколь, титану діоксид.
Лекарственная форма

Лекарственная форма

Основные физико-химические свойства

Основные физико-химические свойства

Амокси-Апо-Клав 250 мг/125 мг: овальні таблетки білого кольору, вкриті плівковою оболонкою, з маркуванням "АРО" на одній стороні та "250-125" на другій;Амокси-Апо-Клав 500 мг/125 мг: овальні таблетки білого кольору, вкриті плівковою оболонкою, з маркуванням "АРО" на одній стороні та "500-125" на другій;Амокси-Апо-Клав 875 мг/125 мг: овальні таблетки білого кольору, вкриті плівковою оболонкою, з маркуванням "АРО" на одній стороні та "А" риска "С" на другій;
Категория отпуска

Производитель

ЗАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод" (фасування із “in bulk” фірми-виробника “Апо-Біотікс” (підрозділ “Апотекс Інк”, Канада).
Местонахождение производителя

Местонахождение производителя

Фармакотерапевтическая группа

Фармакотерапевтическая группа

Бета-лактамні антибіотики, пеніциліни. Комбінації пеніцилінів та інгібіторів бета-лактамаз. Код АТС J01C R02.
Фармакологические свойства

Фармакологические свойства

Фармакодинаміка. Амоксицилін діє бактерицидно на чутливі до нього мікроорганізми на стадії активного розмноження завдяки інгібуванню біосинтезу мукопептидів стінки бактеріальної клітини. Клавуланова кислота інгібує специфічні бета-лактамази деяких мікроорганізмів і дає можливість амоксициліну інгібувати амоксицилін(ампіцилін)-резистентні мікроорганізми, що продукують бета-лактамази, чутливі до клавуланової кислоти. Фармакокінетика. Абсорбція амоксициліну і клавуланової кислоти при їх комбінованому застосуванні істотно не змінюється. При прийомі разом з їжею абсорбція клавуланової кислоти вище порівняно з прийомом натщесерце, а абсорбція амоксициліну практично не змінюється. Після прийому всередину обидва компоненти препарату добре абсорбуються, максимальні концентрації амоксициліну в плазмі крові досягаються приблизно через 1,7 – 2,3 год, а клавуланової кислоти – через 70 хв. Період напіввиведення амоксициліну становить близько 1,1 – 1,3 год, а клавуланової кислоти – 1 – 1,4 год. Амоксицилін і клавуланова кислота зв'язуються з білками плазми крові приблизно на 20% і 30%, відповідно. Приблизно 70% амоксициліну виводиться із сечею, решта – з калом та повітрям, що видихається. При лікуванні хворих з патологією нирок потрібно або знижувати дозу, або збільшувати інтервали між прийомами залежно від ступеня тяжкості порушення ниркових функцій.
Показания к применению

Показания к применению

Амокси-Апо-Клав застосовується для лікування інфекцій, спричинених чутливими до препарату мікроорганізмами, зокрема:інфекцій верхніх дихальних шляхів, спричинених штамами S. aureus, які продукують бета-лактамази;синуситу, спричиненого штамами H. influenzae або Moraxella (Branhamella) catarrhalis, які продукують бета-лактамази;середнього отиту, спричиненого штамами H. influenzae або Moraxella (Branhamella) catarrhalis, які продукують бета-лактамази;інфекцій нижніх дихальних шляхів, спричинених штамами H. influenzae, K. pneumoniae, S. aureus або Moraxella (Branhamella) catarrhalis, які продукують бета-лактамази, а також емпієми плеври;інфекцій шкіри і м'яких тканин, спричинених штамами S. aureus, які продукують бета-лактамази; а також інфекцій кісток і суглобів (у т. ч. хронічного остеомієліту);інфекцій сечовивідних шляхів, спричинених штамами E. coli, P. mirabilis або Klebsiella species, які продукують бета-лактамази.
Противопоказания

Противопоказания

Амокси-Апо-Клав протипоказаний пацієнтам:з гіперчутливістю до антибіотиків групи бета-лактамів – пеніцилінів або цефалоспоринів; у яких виявлений або підозрюється інфекційний мононуклеоз; у яких раніше відзначалися жовтяниця і порушення функції печінки, асоційовані з терапією амоксициліном і клавуланатом калію.
Надлежащие меры безопасности при применении

Надлежащие меры безопасности при применении

Особенности применения

Особенности применения

Препарат не призначають дітям до 5 років в даній лікарській формі. Перед початком лікування необхідно провести відповідні дослідження (бактеріологічний посів) і визначити види хвороботворних мікроорганізмів і їх чутливість до Амокси-Апо-Клаву. Однак якщо є підстави думати, що захворювання спричинене одним із зазначених вище видів мікроорганізмів, які продукують бета-лактамази, терапія може бути розпочата ще до одержання результатів бактеріологічного дослідження і визначення чутливості. З обережністю призначають препарат пацієнтам, що схильні до алергічних реакцій, а також особам з відомою підвищеною чутливістю до антибіотиків цефалоспоринового ряду, так як існує ризик розвитку перехресної чутливості.При появі алергічних реакцій терапію Амокси-Апо-Клав слід припинити і призначити відповідне лікування. Під час тривалого лікування препаратом можливий розвиток оборотної гепатотоксичності. Тому в таких випадках необхідно контролювати функції нирок, печінки, системи кровотворення.Вагітність і лактація. Призначення препарату при вагітності та лактації можливе лише коли передбачувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода чи новонародженого.
Применение в период беременности или кормления грудью

Применение в период беременности или кормления грудью

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом

Дети

Дети

Способ применения и дозы

Способ применения и дозы

Амокси-Апо-Клав можна застосовувати незалежно від прийому їжі.Застереження. Оскільки Амокси-Апо-Клав у таблетках по 250 мг/125 мг і Амокси-Апо-Клав у таблетках по 500 мг/125 мг містять однакову кількість клавуланової кислоти (125 мг у вигляді калієвої солі), дві таблетки Амокси-Апо-Клав 250 мг/125 мг не є еквівалентними одній таблетці Амокси-Апо-Клав 500 мг/125 мг. Тобто дві таблетки Амокси-Апо-Клав 250 мг/125 мг не можна замінювати однією таблеткою Амокси-Апо-Клав 500 мг/125 мг. Дози для дорослих і дітей з масою тіла більше 38 кгЗвичайні дози: по одній таблетці Амокси-Апо-Клав 500 мг/125 мг кожні 12 годин або по одній таблетці Амокси-Апо-Клав 250 мг/125 мг кожні 8 годин. У випадку більш тяжких інфекцій або інфекцій нижніх дихальних шляхів призначають по одній таблетці Амокси-Апо-Клав 875 мг/125 мг кожні 12 годин або по одній таблетці Амокси-Апо-Клав 500 мг/125 мг кожні 8 годин. Дози для дітей з масою тіла менше 38 кгДітям від 5 років і старше призначають по одній таблетці Амокси-Апо-Клав 250 мг/125 мг кожні 8 годин. Звичайно лікування триває 7 – 10 днів. Як правило, терапію продовжують ще не менше 48 – 72 годин після зникнення симптомів захворювання або одержання свідчень бактеріальної ерадикації. Лікування інфекцій, спричинених бета-гемолітичними стрептококами, рекомендується продовжувати не менше 10 діб для запобігання розвитку гострої ревматичної гарячки або гломерулонефриту. Пацієнтам з вираженою нирковою недостатністю (кліренс креатинину менше 10 мл/хв) необхідна корекція дози або збільшення інтервалу між прийомами (при анурії – до 48 годин та більше).Для пацієнтів з помірною нирковою недостатністю (кліренс креатинину 10-30 мл/хв) дозу необхідно адекватно знизити або збільшити інтервал між прийомами препарату:
Кліренс креатинину, мл/хв >80 80-50 50-10 <10
Інтервал між дозами, год 8 8 12 24
Передозировка

Передозировка

Так як препарат малотоксичний, ймовірність передозування досить низька.При передозуванні виникають симптоми з боку шлунково-кишкового тракту – нудота, блювання, діарея. У невеликої кількості пацієнтів також спостерігалися висипання, гіперактивність або сонливість, запаморочення, в окремих випадках – судоми.У разі передозування терапію Амокси-Апо-Клавом слід припинити і призначити симптоматичне, підтримуюче лікування. Складові препарату можуть бути видалені з системи кровообігу за допомогою гемодіалізу.
Побочные действия

Побочные действия

Побічні ефекти з боку шлунково-кишкового трактуЗрідка відзначаються нудота, блювання, діарея, шлункові кольки і спазми, метеоризм, запори, анорексія, печія, шкірно-слизистий кандидоз, кишковий кандидоз, антибіотик-асоційований коліт (зокрема, псевдомембранозний коліт і геморагічний коліт). При появі побічних ефектів з боку шлунково-кишкового тракту їх інтенсивність може бути зменшена шляхом прийому препарату разом з їжею. Відзначаються окремі випадки транзиторного гепатиту і холестатичної жовтяниці. Симптоми ураження печінки виявляються в процесі або незабаром після лікування і мають оборотний характер. Можливе помірне підвищення рівнів АСТ, ЛФ, ЛДГ і/або АЛТ. Реакції гіперчутливостіНайчастіше відзначаються еритематозний макропапулярний висип, кропив'янка, анафілаксія, гіперчутливий васкуліт і свербіж. У пацієнтів з інфекційним мононуклеозом можливий кореподібний висип. Є окремі повідомлення про розвиток мультиформної еритеми у пацієнтів із синдромом Стівенса-Джонсона. У поодиноких випадках, як і при терапії іншими бета-лактамними антибіотиками, відзначаються ангіоневротичний набряк, токсичний епідермальний некроліз і ексфоліативний дерматит, а також гострий генералізований екзантематозний пустульоз. Зрідка розвивається інтерстиціальний нефрит. Побічні ефекти з боку кровоносної і лімфатичної системУ 95% пацієнтів з інфекційним мононуклеозом та лімфолейкозом прийом Амокси-Апо-Клаву супроводжується висипаннями на шкірі, лейкопенією, агранулоцитозом. Ці явища, звичайно, оборотні після закінчення терапії. Вважається, що вони належать до ефектів гіперчутливості. Іноді спостерігається збільшення часу кровотечі і протромбінового часу.
Лекарственное взаимодействие

Лекарственное взаимодействие

При одночасному застосуванні Амокси-Апо-Клаву і непрямих антикоагулянтів відбувається посилення дії останніх. Одночасне застосування з дисульфірамом, алопуринолом, метотрексатом підвищує ризик розвитку їх побічних ефектів. При одночасному застосуванні Амокси-Апо-Клав інактивує аміноглікозиди in vitro.
Срок годности

Срок годности

Зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі 15 – 25°C.Термін придатності – 2 роки з моменту виготовлення препарату “in bulk”.
Условия хранения

Условия хранения

Упаковка

Форма выпуска / упаковка

По 15 таблеток, вкритих плівковою оболонкою, по 250 мг/125 мг у контейнері пластмасовому, по 1 контейнеру в пачці. По 14 таблеток, вкритих плівковою оболонкою, по 500 мг/125 мг та 875 мг/125 мг у контейнері пластмасовому, по 1 контейнеру в пачці.
Категория отпуска

Категория отпуска

За рецептом.
Дополнительно

Дополнительно

Загальна характеристика

Форма випуску

Таблетки, вкриті плівковою оболонкою.

Адреса

Україна, 03134, м. Київ, вул. Миру, 17.