Арген инструкция по применению

Арген фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Арген аэрозоль 1 % по 50 мл в баллон.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/6499/02/01 от 06.06.2007. Приказ № 301 от 06.06.2007
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 мл аерозолю містить 10 мг сульфадіазину срібла;допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний, ізопропілміристат, етанол, есенція лаванди, 1,1,1,2 – тетрафторетан.

Основные физико-химические свойства:

від білого до світло-жовтого кольору суспензія із запахом лаванди;

Производитель:

Лаб. Альдо-Юнион, С.А. для "Интели Генерикс Норд", Испания/Литва

Фармакотерапевтическая группа:

Антисептические средства.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Сульфадіазин срібла є протимікробним бактерицидним засобом, що відноситься до групи сульфаніламідів. Препарат має широкий спектр антибактеріальної активності, що включає майже всі види мікроорганізмів, які спричиняють інфікування ранової поверхні шкіри; препарат активний щодо грампозитивних і грамнегативних бактерій, грибів роду Candida і дерматофітів. Особливо ефективний проти Pseudomonas aeruginosa, Enterobacter species., Klebsiella species., Esterichia coli, Proteus mirabilis, Proteus vulgaris, Providencia species., Staphylococcus aureus, Clostridium perfringens, Candida albicans.Бактерицидні властивості сульфадіазину срібла обумовлені активністю іонів срібла, які діють на мембрани та клітинні стінки бактерій. Іони срібла вивільняються рані поступово в результаті дисоціації сульфадіазину срібла (помірна дисоціація), забезпечуючи постійну протимікробну дію. Бактерицидна активність іонів срібла доповнюється бактеріостатичним ефектом сульфадіазину, що також вивільняється в процесі дисоціації. Для препарату характерна помірна осмотична активність і відсутність некролітичної дії. Сульфадіазин срібла проникає у некротизовані тканини та ексудат, тоді як системні антибіотики не ефективні щодо бактеріальної флори неваскулярних опікових некрозів.Фармакокінетика. При місцевому застосуванні препарату можливе всмоктування з ранової або опікової поверхні до 1% іонів срібла і до 10% сульфадіазину від загальної кількості сульфадіазину срібла. Сульфадіазин срібла не абсорбується із поверхні неушкодженої шкіри. Абсорбція у системний кровообіг відбувається лише при опіках другого чи третього ступеня або в результаті тривалого застосування.При нанесенні від 5 до 10 г 1% сульфадіазину срібла, концентрація сульфадіазину у сироватці крові становить від 1 до 2 мг/мл, максимальний рівень досягається на третій – одинадцятий день застосування препарату. Після абсорбції препарату сульфадіазин проникає в тканини та вільно проникає крізь мембрани тканин. Метаболізм відбувається в печінці, екскреція метаболітів та незміненого препарату – нирками. Період напіввиведення становить 10 год. У перші 72 год від 60 до 80% абсорбованого препарату може бути визначено в сечі в незміненому стані або у вигляді метаболітів.

Показания к применению:

Обробка свіжих опікових поверхонь для профілактики розвитку інфекції; ранові й опікові поверхні в першій фазі ранового процесу зі слабко вираженою ексудацією; рани і опіки І - ІІІА ступеня у другій і третій стадії ранового процесу; трофічні виразки, пролежні, рани, що не загоюються тривалий час, у тому числі рани культі; садна, невеликі порізи та інші чисті рани; поверхневі піодермії.

Противопоказания:

Порфірія, вагітність, період годування груддю, дитячий вік до 1 року. Препарат протипоказаний пацієнтам з підвищеною чутливістю до сульфаніламідних препаратів та інших компонентів препарату.

Особенности применения:

Не варто застосовувати препарат для лікування глибоких гнійних ран і опікових поверхонь з сильною ексудацією. Уникати попадання аерозолю в очі! Слід уникати дії прямих сонячних променів при розпилюванні аерозолю, оскільки під їх дією препарат може набувати сірого забарвлення. На час лікування слід припинити годування груддю.Так як сульфадіазин срібла пригнічує місцеву життєдіяльність мікроорганізмів, що зменшує аутоліз струпу, при застосуванні препарату рекомендується включати щоденну гідротерапію ранової поверхні та очищення рани, що сприяє швидкому відділенню струпу у пацієнтів з опіками третього ступеня. Немає необхідності контролювати рівень сульфадіазину в плазмі крові, але це необхідно робити у пацієнтів з порушенням функції печінки чи нирок, коли препарат застосовується на великій поверхні тіла під оклюзійним бандажем чи на пошкодженій шкірі (особливо при опіках). При тривалому застосуванні слід контролювати загальний аналіз крові, функцію печінки та нирок.

Способ применения и дозы:

Аерозоль застосовують місцево для дорослих і дітей старше 1 року. Перед застосуванням балон слід струсити.Після хірургічної обробки рани і видалення некротичних тканин аерозоль розпилюють на уражену поверхню, зверху можна накладати пов’язку. Застосовують 1 - 2 рази на добу і більше, залежно від клінічної картини. Тривалість лікування доти, поки існує інфекційний процес, або є загроза його виникнення.

Передозировка:

Під час обробки ранових поверхонь великої площі може бути абсорбована велика кількість препарату, що призведе до посилення побічних ефектів. Лікування симптоматичне.При масивному поглинанні препарату слід прийняти перорально розчин, що містить бікарбонати. У випадку сечовивідної кристалурії можливе застосування катетеризації.

Побочные действия:

Місцеві реакції: рідко можливі короткочасні явища місцево-подразнювальної дії (печіння, свербіж, біль), які звичайно минають через 5 - 10 хв після нанесення аерозолю.Системні реакції: при тривалому застосуванні препарату на великих ранових поверхнях можливі зміни картини крові (лейкопенія), кишкові та ниркові розлади, алергічні реакції. Рідко можуть спостерігатись агранулоцитоз, апластична анемія, тромбоцитопенія, гемолітична анемія, гепатит, гепатоцелюлярний некроз, токсичний нефроз, біль у суглобах, підвищення температури тіла.

Лекарственное взаимодействие:

Можливе інактивування ферментних препаратів для очищення рани при їх одночасному застосуванні. При одночасному застосуванні з циметидином підвищується ризик лейкопенії.

Срок годности:

Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 оС. Не заморожувати!Термін придатності – 3 роки.

Форма выпуска / упаковка:

Аерозоль по 50 мл у балоні у картонній упаковці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: silver sulfadiazine;Форма випускуАерозоль для зовнішнього застосування. АдресаБаронеса де Малда, 73, 08950 Есплугес де Лобрегат, Барселона, Іспанія. 
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ D06BA01:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Арген
Производитель:Лаб. Альдо-Юнион, С.А. для "Интели Генерикс Норд", Испания/Литва
Форма выпуска: Аерозоль по 50 мл у балоні у картонній упаковці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/6499/02/01 от 06.06.2007. Приказ № 301 от 06.06.2007
МНН:Silver sulfadiazine
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 мл аерозолю містить 10 мг сульфадіазину срібла;допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний, ізопропілміристат, етанол, есенція лаванди, 1,1,1,2 – тетрафторетан.

Фармакологическая группа:Антисептические средства.
Код АТХ:D06BA01 - Сульфадиазин серебра
Реклама
Расщелина позвоночника диагностируется у каждого десятого
Неделя Spina Bifida в Великобритании была посвящен...
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Реклама
Лечение бронхита без антибиотиков
Как вылечить бронхит без антибиотиковРаспространён...
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Реклама
Эксперты объяснили, в каких случаях чайная заварка может содержать опасные микробы
Некоторые люди иногда не дожидаются, пока вода для...
Ученые идентифицировали рецепторы, которые навсегда отобьют тягу к алкоголю
По данным Всемирной организации здравоохранения (В...
Реклама