Ассаликс (Salicis cortex) инструкция по применению

Адаптированная инструкция

Лекарственная форма:

таблетки

Производитель:

Непосредственное производство: Бионорика СЕ, Германия

Фармакотерапевтическая группа:

Засоби, що впливають на опорно-руховий апарат. Протизапальні і протиревматичні засоби.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: 1 таблетка містить сухого екстракту кори верби (8-14:1) (Salicis cortex) 393,24 мг (екстрагент етанол 70 % (об/об));допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, лактози моногідрат, магнію стеарат, шелак, акація (гуміарабік), сахароза, тальк, титану діоксид (Е 171), кальцію карбонат (Е 170), каолін, макрогол 6000, глюкози розчин, гліцерин, віск карнаубський.

Лекарственная форма:

таблетки

Основные физико-химические свойства:

Производитель:

Бионорика СЕ, Германия

Фармакотерапевтическая группа:

Засоби, що впливають на опорно-руховий апарат. Протизапальні і протиревматичні засоби.

Фармакологические свойства:

Екстракт кори верби, що входить до складу рослинного лікарського засобу, містить речовини, що чинять жарознижувальну, протизапальну та аналгетичну дію. Саліцин, який є основним компонентом кори верби, не має такої ульцерогенної дії на травний тракт як синтетичні саліцилати (наприклад, ацетилсаліцилова кислота), тільки танінові компоненти препарату можуть спричиняти подразнення. Дослідження показали, що саліцин метаболізується головним чином з утворенням саме тих кінцевих продуктів, що й ацетилсаліцилова кислота. На відміну від ацетилсаліцилової кислоти, саліцин у корі верби первісно знаходиться у вигляді суміші фармакологічно неактивних глікозидів – природної пролікарської суміші. У кишечнику саліцин розпадається на салігенін і D-глюкозу та абсорбується у формі салігеніну. Салігенін (саліциловий спирт) окислюється у крові та печінці з утворенням терапевтично активної саліцилової кислоти.

Показания к применению:

Для лікування ревматичних запалень, пропасниці та головного болю.

Противопоказания:

Гіперчутливість до будь-якого з компонентів препарату та інших нестероїдних протизапальних лікарських засобів (наприклад, ангіоневротичний набряк, бронхоспазм, хронічна кропив'янка в анамнезі після застосування саліцилатів або інших нестероїдних протизапальних лікарських засобів). Не слід застосовувати препарат при схильності до алергії, бронхіальній астмі, спастичних бронхітах, пептичній виразці у стадії загострення, недостатності глюкозо-6-фосфат-дегідрогенази.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Особенности применения:

Якщо пропасниця триває довше 3 днів або температура тіла перевищує 39 °С, у гострих випадках, які супроводжуються, наприклад, почервонінням, набряком або гіпертермією, а також у випадку якщо скарги продовжуються, слід звернутися до лікаря. У випадку важкої дисфункції печінки або нирок, порушення коагуляції, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки препарат слід приймати лише під наглядом лікаря. При тривалому лікуванні слід регулярно контролювати склад крові та рівень сечової кислоти. Препарат не слід приймати хворим зі спадковою непереносимістю галактози, а також рідкісною вродженою непереносимістю фруктози, недостатністю лактази та сахарази-ізомальтази або з порушенням всмоктування глюкози-галактози. Дію на агрегацію тромбоцитів у пацієнтів зі схильністю до підвищеної кровотечі через порушення функцій тромбоцитів не досліджували. Тому таким пацієнтам необхідно приймати препарат тільки під наглядом лікаря.При пропасниці дітям віком від 12 років цей лікарський засіб можна застосовувати тільки за призначенням лікаря та якщо інші лікарські засоби не мають терапевтичної дії. У дітей з пропасницею у разі погіршення стану, який супроводжується блюванням, сонливістю, або втратою свідомості, можливо запідозрити важке захворювання. Синдром Рея дуже рідкісний, проте небезпечний для життя стан, який потребує негайного лікарського втручання. Одночасне застосування препарату з саліцилатами та іншими нестероїдними протизапальними препаратами не рекомендовано без консультації лікаря.Примітка для хворих на цукровий діабет. 1 таблетка містить у середньому 0,03 хлібної одиниці, тому можна застосовувати препарат Ассалікс® хворими на цукровий діабет.

Применение в период беременности или кормления грудью:

У зв’язку з недостатністю досліджень не слід застосовувати препарат Ассалікс® у період вагітності або годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Особливі застереження не потрібні.

Дети:

Препарат не застосовувати дітям віком до 12 років у зв’язку з недостатністю досліджень.

Способ применения и дозы:

Дорослим та дітям віком від 12 років приймати по 1-2 таблетки 2 рази на добу. Препарат слід приймати після їди, бажано зранку і ввечері. У випадку будь-яких тривалих або незрозумілих скарг слід проконсультуватися з лікарем.

Передозировка:

Випадки отруєння препаратом внаслідок його передозування невідомі. Вказані нижче побічні реакції можуть посилитися у разі передозування препарату.

Побочные действия:

З боку шкіри та підшкірної клітковини:нечасто: алергічні реакції, включаючи висипання, свербіж, кропив'янку, еритему.З боку імунної системи:нечасто: бронхіальна астма;частота невідома: анафілактична реакція.З боку шлунково-кишкового тракту:частота невідома: нудота, блювання, біль у шлунку, діарея, диспепсія, печія. У разі виникнення будь-яких побічних реакцій слід припинити застосування препарату і звернутися до лікаря.При перших симптомах реакції підвищеної чутливості не слід повторно застосовувати Ассалікс®.

Лекарственное взаимодействие:

При прийомі Ассаліксу® можливе посилення дії антикоагулянтів (наприклад, кумарину, гепарину) та препаратів, що знижують рівень цукру у крові, а також зниження ефекту препаратів, що сприяють виведенню сечової кислоти. Посилює ризик гастроінтестинальної кровотечі при одночасному лікуванні кортикостероїдами (наприклад, преднізолоном) або паралельному вживанні алкоголю.

Срок годности:

3 роки. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Условия хранения:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 30 °С у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 4 блістери № 40 (10х4) або по 8 блістерів № 80 (10х8) у картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Дополнительные данные

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Редакция

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Этот сайт использует cookies. Вы можете изменить настройки cookies в своём браузере. Узнать больше.