Информация об использовании рецептурных препаратов

Атрикан 250 инструкция по применению

Атрикан 250 фото, инструкция
Дозировка:
Атрикан 250 капсулы киш./раств. мягк. по 250 мг №8 (8х1)
Производитель:
№ UA/10131/01/01 от 03.03.2015. Приказ № 105 от 03.03.2015

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: tenonitrozole.1 капсула містить тенонітрозолу 250 мг;допоміжні речовини: олія арахісова рафінована, олія соєва гідрогенізована, лецитин, желатин, сорбіто-сорбітановий розчин, титану діоксид (Е 171), заліза оксид жовтий (Е 172), гліцерин, гіпромелози фталат, дибутилфталат.

Лекарственная форма:

капсулы

Производитель:

Иннотера Шузи для "Лаб. Иннотек Интернасьйональ", Франция

Фармакотерапевтическая группа:

Антипротозойні препарати. Тенонітрозол.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Тенонітрозол є похідним тіазолу. Він проявляє трихомонацидну протипаразитарну активність. Тенонітрозол – синтетична сполука, що має трихомонацидну дію відносно Trichomonas vaginalis та фунгістатичну дію щодо грибів роду Candida.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо Атрикан 250 добре абсорбується в кишечнику. Максимальна концентрація препарату у плазмі крові досягається протягом 4 годин. Максимальна концентрація тенонітрозолу у сироватці становить у середньому 10 мкг/мл. Його виведення з організму досить повільне, що забезпечує стійку трихомонацидну дію. Тенонітрозол елімінується повністю протягом 8-14 годин. Атрикан 250 має тропність до клітин сечостатевих шляхів (сечового міхура та матки).

Показания к применению:

Урогенітальний трихомоніаз.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Печінкова недостатність. У зв’язку з наявністю у складі препарату олії арахісової рафінованої та олії соєвої гідрогенізованої, препарат протипоказаний у випадку алергії до арахісу або сої. Не рекомендується вживати в поєднанні з алкоголем.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Особенности применения:

Рекомендовано контролювати лейкоцитарну формулу у пацієнтів, які мають в анамнезі хвороби крові, та при повторних курсах лікування. Під час лікування не вживати алкоголь та лікарські засоби, що містять етиловий спирт.Лікарський засіб містить сорбіт, тому його застосування не рекомендоване пацієнтам, які мають непереносимість фруктози (рідкісне спадкове захворювання).Оскільки тенонітрозол частково виділяється сльозовою рідиною, у період прийому препарату можливе забарвлення склер у жовтий колір. Тому під час лікування цим препаратом бажано не користуватися контактними лінзами, щоб уникнути їх забарвлення. Можлива також зміна кольору сечі. Ці ефекти зникають після припинення лікування і не завдають ніякої шкоди здоров’ю.Атрикан 250 містить олію арахісову рафіновану та олію соєву гідрогенізовану і може викликати реакції гіперчутливості (кропив’янка, анафілактичний шок).Для забезпечення ефективності терапії необхідне одночасне лікування обох статевих партнерів.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Дослідження на тваринах не виявили доказів тератогенної дії. За відсутності тератогенних ефектів у тварин, вади розвитку у людини мало імовірні. В даний час немає відповідних даних про можливий тератогенний або фетотоксичний ефект цього лікарського засобу при його прийманні під час вагітності.Отже, бажано не застосовувати цей лікарський засіб під час вагітності.Оскільки тенонітрозол проникає в грудне молоко, під час лікування годування груддю необхідно припинити.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Не впливає.

Дети:

Не застосовувати дітям.

Способ применения и дозы:

Застосовувати дорослим.Препарат приймають внутрішньо.По 1 капсулі вранці та ввечері під час прийому їжі протягом 4 днів.Рекомендовано одночасне лікування статевого партнера незалежно від наявності клінічних симптомів захворювання.

Передозировка:

Про випадки передозування не повідомлялося.

Побочные действия:

Рідко (≥ 0,01% < 0,1%): незначні диспептичні явища: нудота, відчуття переповнення шлунка, втрата апетиту, біль і дискомфорт у епігастрії, гіркота у роті; забарвлення слізної рідини та контактних лінз в жовтий колір; загальна слабкість, головний біль, запаморочення; забарвлення сечі у жовтий колір; реакції з боку шкіри: жовтушність шкіри, дерматит, свербіж, гіперемія, папульозний висип. Іноді можливі реакції гіперчутливості, включаючи кропів’янку, анафілактичний шок.

Лекарственное взаимодействие:

Слід уникати вживання напоїв, які містять алкоголь, та прийому лікарських засобів, до складу яких входить етиловий спирт.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 25 °C у захищеному від вологи місці.Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 8 капсул у блістері, по 1 блістеру в картонній коробці.

Категория отпуска:

По рецепту.

Дополнительно:

ЗаявникЛабораторія Іннотек Інтернасьйональ, Франція/Laboratoire Innotech International, France.Місцезнаходження заявника22 авеню Арістід Брійан, 94110 Аркей, Франція/22 avenue Aristide Briand, 94110 Arcueil, France.
Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ P01AX08:

Редакция
Avatar photo
Автор: Юлия Жарикова
Врач-педиатр
неонатолог
Донецкий национальный медицинский университет им. М. Горького, педиатрический факультет
Подробнее
Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Диагностика зрения: почему необходимо регулярно проходить обследование
Реклама
Люксоптика
Польза и вред глютена
Сухость при менопаузе
Реклама
Пробиотики и COVID-19
Мелатонин и COVID-19
Кому необходим ирригатор
Реклама