Беклоназал Аква инструкция по применению

Беклоназал Аква фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Беклоназал Аква спрей наз., сусп., 50 мкг/доза по 23 мл (200 доз) во флак.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/7455/01/01 от 16.04.2015. Приказ № 222 от 16.04.2015
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: 1 одноразова доза (0,09 мл) містить 50 мкг беклометазону дипропіонату; 1 мл суспензії містить 0,555 мг беклометазону дипропіонату;допоміжні речовини: полісорбат 80, глюкоза безводна, целюлоза дисперсна, бензалконію хлорид, натрію гідроксид або кислота хлористоводнева розведена (для коригування рН), вода очищена.

Производитель:

Орион Корпорейшн

Фармакотерапевтическая группа:

Противоотечные и другие препараты для местного применения при заболеваниях полости носа. Кортикостероиды.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.При нанесенні на слизову оболонку носа беклометазон 17,21-дипропіонат (БДП) має сильну протизапальну та судинозвужувальну дію. БДП є проліками з низьким ступенем спорідненості з кортикостероїдними рецепторами. Беклометазону дипропіонат гідролізується за допомогою ферментів естерази до активного метаболіту беклометазон-17-монопропіонату (Б-17-МП), який має високу місцеву протизапальну активність. При застосуванні препарату завчасно до дії алергену БДП попереджує алергію на пилок.Фармакокінетика.Абсорбція. Після інтраназального застосування БДП системна абсорбція оцінювалась шляхом вимірювання концентрації у плазмі крові його активного метаболіту Б-17-МП, який проявляв абсолютну біодоступність 44 %. Менше 1 % дози абсорбується слизовою оболонкою носа. Після виведення з носа (шляхом дренажу або мукоциліарного кліренсу) залишок абсорбується зі шлунково-кишкового тракту. Б-17-МП, що виявляється у плазмі, майже повністю потрапляє з дози, що була проковтнута. При пероральному застосуванні БДП системна абсорбція оцінювалась шляхом вимірювання концентрації у плазмі його активного метаболіту Б-17-МП, який проявляв абсолютну біодоступність 41 %. Після перорального прийому дози Б-17-МП абсорбується повільно, його пікові рівні в плазмі досягаються через 3-5 годин.Метаболізм. БДП дуже швидко виводиться з кровообігу, його концентрації у плазмі крові не виявляються (< 50 пг/мл) після перорального або інтраназального застосування. Більша частина дози БДП, що була проковтнута, піддається швидкому метаболізму першого проходження у печінці. Основним метаболітом є активний метаболіт Б-17-МП. У невеликій кількості утворюються також неактивні метаболіти, такі як беклометазон-21-монопропіонат (Б-21-МП) та беклометазон, проте вони мають незначний системний ефект.Розподіл. Об’єм рівноважної концентрації розподілу БДП становить лише 20 л, проте його метаболіт Б-17-МП розподіляється ширше (424 л). Зв’язування з білками плазми є досить високим (87 %).Виведення. Виведення БДП та Б-17-МП характеризується високим плазмовим кліренсом (150 л/годину та 120 л/годину відповідно). Відповідні напівперіоди кінцевого виведення становлять 0,5 години та 2,7 години. Після перорального застосування БДП, маркованого тритієм, приблизно 60 % виводиться з фекаліями протягом 96 годин, головним чином у вигляді вільних та кон’югованих полярних метаболітів. Приблизно 12 % дози виводяться з сечею у вигляді вільних та кон’югованих полярних метаболітів.

Показания к применению:

Цілорічний та сезонний алергічний риніт.

Противопоказания:

Гіперчутливість до беклометазону дипропіонату або до будь-якої з допоміжних речовин препарату.

Особенности применения:

Назальні кортикостероїди можуть мати системні ефекти, особливо при застосуванні високих доз упродовж тривалого періоду. Імовірність виникнення системних ефектів є значно меншою, ніж при застосуванні кортикостероїдів внутрішньо і вони можуть відрізнятися залежно від індивідуальних особливостей пацієнта та між різними кортикостероїдними продуктами. Системні ефекти можуть включати синдром Кушинга, симптоми, схожі на синдром Кушинга, порушення функції надниркових залоз, затримку росту у дітей та підлітків, катаракту, глаукому і рідше − вплив на поведінку або психологічний стан, такий як психомоторна гіперактивність, порушення сну, тривожність, депресія або агресивна поведінка (особливо у дітей).Рекомендується регулярно контролювати зріст у дітей, які одержують тривале лікування інтраназальними кортикостероїдами. При затримці росту дозу слід знизити до найменшої можливої, при застосуванні якої підтримується ефективний контроль симптомів. Крім того, слід розглянути необхідність звернення до педіатра.Лікування дозами, що перевищують рекомендовану, може призвести до клінічно значущого пригнічення функції надниркових залоз. Пацієнтам, які приймали вищі дози, ніж рекомендовані, може бути необхідним додаткове застосування системних кортикостероїдів у період стресу або планових хірургічних втручань.Якщо є будь-який привід підозрювати недостатність функції надниркових залоз, слід з обережністю переводити пацієнта з терапії системними кортикостероїдами на лікування назальним спреєм Беклоназал Аква.Симптоми риніту, які вважаються важкими або пов’язані з задишкою, хронічним постійним ринітом, гнійним ринітом, що супроводжується жаром, періодичними носовими кровотечами, і риніти у пацієнтів з астмою мають завжди бути під наглядом лікаря. Пацієнти з виразкою слизової оболонки носа, післяопераційними або постійними ранами мають бути під постійним та посиленим контролем лікаря. Особливий нагляд має бути також за пацієнтами, хворими на туберкульоз або пацієнтам з хронічними захворюваннями грибкової етіології, з бактеріальною або вірусною інфекцією. Інфекції носових ходів та навколоносових пазух слід лікувати відповідним чином, проте вони не є перешкодою для застосування назального спрею.Хоча Беклоназал Аква у більшості випадків контролює сезонний алергічний риніт, іноді, особливо в періоди високої активності пилку, може виявитися необхідною допоміжна терапія, зокрема для контролю очних симптомів.Препарат містить бензалконію хлорид, який може спричинити алергічну шкірну реакцію або бронхоспазм.Препарат містить глюкозу безводну. Пацієнтам із синдромом мальабсорбції глюкози/галактози застосовування препарату не показано.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Вагітність. Інформація щодо безпеки застосування препарату у період вагітності недостатня. Застосування препарату можливе лише у випадку, коли, на думку лікаря, очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода/дитини.Годування груддю. У період годування груддю препарат слід застосовувати з обережністю і тільки за призначенням лікаря. Здатність беклометазону дипропіоніту проникати у грудне молоко не досліджувалась.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Беклоназал Аква, спрей назальний не впливає на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами

Дети:

Препарат не рекомендується застосовувати дітям віком до 14 років.

Способ применения и дозы:

Беклоназал Аква, назальний спрей призначений лише для інтраназального застосування. Флакон перед кожним застосуванням добре струшувати. Дозу визначати індивідуально. При досягненні бажаного терапевтичного ефекту дозу слід зменшити до мінімально ефективної дози, що підтримує безсимптомний стан пацієнта.Дорослі та діти віком від 14 років. Рекомендоване дозування становить одне-два розпилення (50-100 мкг) у кожну ніздрю 2 рази на добу. Не застосовувати понад 3 місяці без консультації лікаря. Загальна добова доза не повинна перевищувати 400 мкг (8 впорскувань), тобто 200 мкг/у кожну ніздрю. Для отримання повного терапевтичного ефекту необхідне регулярне застосування препарату.Після перших кількох уприскувань максимальне полегшення стану не досягається.Не застосовувати довше 3 місяців без консультації лікаря.

Передозировка:

Єдиним побічним ефектом, що спостерігається після застосування великої кількості препарату протягом нетривалого часу, є пригнічення функції гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи. Спеціальні невідкладні заходи не потрібні. Слід продовжувати лікування рекомендованою дозою назального спрею. Функція гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи нормалізується протягом кількох днів.

Побочные действия:

Частота виникнення побічних реакцій має наступну класифікацію: часто (≥ 1/100, < 1/10); рідко (≥ 1/10000, < 1/1000, включаючи окремі повідомлення).Порушення з боку імунної системи. Реакції гіперчутливості, у тому числі висипання, кропив’янка, свербіж, почервоніння та набряк очей, обличчя, губ та горла. Порушення з боку нервової системи. Рідко: відчуття неприємного запаху та смаку, головний біль.Порушення з боку органів зору.Рідко: підвищений внутрішньоочний тиск, глаукома.Порушення з боку респіраторної системи, торакальні та медіастинальні розлади.Часто: подразнення носа, чхання.Рідко: подразнення горла, сухість у носі та горлі, носова кровотеча, виразки слизової оболонки, перфорація носової перетинки.Можливий розвиток бронхоспазму.Порушення з боку шкіри та підшкірної клітковини.Можливе виникнення алергічних реакцій.Інтраназальні кортикостероїди можуть спричинити системні ефекти, особливо при застосуванні високих доз протягом тривалого часу.

Лекарственное взаимодействие:

Про побічну взаємодію між беклометазоном для місцевого застосування та іншими препаратами не повідомлялося (проте застосування разом з іншими системними або інгаляційними стероїдами може потенціювати пригнічення функції надниркових залоз).

Срок годности:

3 роки. Використати протягом 6 місяців після розкриття флакона.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Не зберігати в холодильнику та не заморожувати.

Форма выпуска / упаковка:

По 23 мл (200 доз) у флаконі з помпою, що приєднана до шийки флакона, насадкою та захисним ковпачком для насадки; в картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ R01AD01:

Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Зима отступила, и каждый день мы ощущаем дыхание в...
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Постоянный стресс является результатом нестабильно...
Реклама
Диагностика зрения: почему необходимо регулярно проходить обследование
Диагностика зрения – это комплексное исследование,...
Люксоптика
«Люксоптика» оказывает благотворительную помощь ле...
Реклама
Польза и вред глютена
Если вы долго искали научно обоснованную информаци...
Сухость при менопаузе
Женский организм сложен и непредсказуем. Казалось,...
Реклама