Бензонал-Арпи инструкция по применению

Официальная инструкция
Состав:
діюча речовина: benzobarbital;1 таблетка містить бензобарбіталу 100 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна (авіцел), лактози моногідрат, крохмаль кукурудзяний, повідон, магнію стеарат, кальцію гідрофосфат дигідрат, натрію крохмальгліколят, вода очищена.
Основные физико-химические свойства:
круглі, з плоскою торцевою поверхнею таблетки білого кольору, без запаху, з рискою з одного боку і фаскою – з іншого.
Производитель:
Фармакотерапевтическая группа:
Фармакологические свойства:
Фармакодинаміка. Бензобарбітал має протисудомну активність. За хімічним складом і фармакологічними властивостями подібний до фенобарбіталу, але на відміну від останнього чинить слабку гіпноседативну дію на центральну нервову систему і не спричиняє вираженої сонливості.Бензобарбітал підвищує активність монооксигеназної ферментної системи печінки, посилює процеси ацетилювання та глюкуронізації, прискорює біотрансформацію екзо- та ендогенних сполук, включаючи білірубін. За цією активністю бензобарбітал не поступається фенобарбіталу.Фармакокінетика. Препарат швидко та майже повністю всмоктується із травного тракту після перорального приймання. Проходить через гематоенцефалічний бар’єр і потрапляє у грудне молоко. Період напіввиведення становить 3 - 4 дні. 30 - 60 % від застосованої дози зв’язуються з білками плазми крові. Метаболізується у печінці шляхом окиснення.Виводиться нирками як у незміненому стані, так і у вигляді метаболітів.
Показания к применению:
Різні форми епілепсії, у тому числі з фокальними та джексонівськими нападами. Безсудомні та поліморфні напади (у поєднанні з гексамідином, карбамазепіном, дифеніном та іншими протиепілептичними препаратами).
Противопоказания:
Підвищена чутливість до компонентів препарату.Тяжкі захворювання печінки та/або нирок.Хронічна серцева недостатність у фазі декомпенсації.Період вагітності (І триместр) і годування груддю.
Особенности применения:
Лікування хворих на епілепсію прочинають з інших протиепілептичних засобів (вальпроєва кислота, карбамазепін), які мають найменш виражені побічні ефекти. Бензонал-Арпі призначають у разі, якщо ці засоби не ефективні, частіше – у складі комбінованої терапії.При раптовому припиненні прийому препарату може виникнути синдром відміни.
Применение в период беременности или кормления грудью:
Застосування Бензонал-Арпі у період вагітності (крім І триместру) можливо лише у разі, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. За необхідності застосовування Бензоналу-Арпі годування груддю припиняють.
Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:
Дети:
Безпека та ефективність застосування препарату дітям віком до 3 років не вивчені, тому не слід його призначати пацієнтам цієї вікової групи.
Способ применения и дозы:
Препарат приймають внутрішньо після їди. Режим дозування індивідуальний та призначається лікарем. Разова доза для дорослих – від 100 мг до 200 мг, добова – до 800 мг. Зазвичай Бензонал-Арпі призначають по 100 мг 3 рази на добу. Лікування починають з одноразового прийому разової дози. Через 2 - 3 дні дозу збільшують до досягнення клінічного ефекту (зниження частоти або зникнення нападів). Лікування довготривале, не менше 1 - 3 років (навіть за відсутності нападів), призначають по 100 мг на добу. Якщо напади виникають знову, слід повернутися до попередньої добової дози.Вищі дози для дорослих: разова – 300 мг, добова – 1000 мг.Для дітей віком 3 - 6 років разова доза становить 25 - 50 мг, добова – 100 - 150 мг; 7 - 10 років – разова – 50 - 100 мг, добова – 150 - 300 мг; 11 – 14 років – 100 мг, добова – 300 - 400 мг, старше 14 років – дози для дорослих.Дітям віком з 3 до 6 років бензобарбітал застосовується лікарськими формами з іншим дозуванням.Якщо хворий раніше застосовував інші протисудомні засоби, перехід на терапію Бензоналом-Арпі має бути поступовим: бензоналом спочатку замінюють одну дозу, а потім (через 3 - 5 діб) другу і третю дози препарату.За необхідності призначення азалептину в дозі менше 50 мг слід застосовувати таблетки відповідного дозування.
Передозировка:
Симптоми: у легких і середньої тяжкості випадках спостерігається сплутаність свідомості, сонливість. У тяжких випадках – кома, тахікардія, аритмії, зниження артеріального тиску, зниження рефлексів.Лікування: промивання шлунка із застосуванням абсорбентів. При тяжкому отруєнні хворого слід госпіталізувати, показаний форсований діурез, а також гемодіаліз. Терапія – симптоматична.
Побочные действия:
Можливі рідко – звикання, залежність, бронхоспазм, зниження артеріального тиску, тромбоцитопенія, анемія, тромбофлебіт, сонливість, загальмованість, головний біль, зниження апетиту, утруднення мовлення, атаксія, ністагм, уповільнення психічних реакцій; алергічні реакції.
Лекарственное взаимодействие:
Підсилює ефект наркотичних аналгетиків, засобів загальної анестезії, нейролептиків, транквілізаторів, трициклічних антидепресантів, етанолу, снодійних засобів, знижує ефект парацетамолу, антикоагулянтів, тетрациклінів, гризеофульвіну, глюкокортикостероїдів, мінералокортикоїдів, серцевих глікозидів, хінідину, вітаміну D, ксантинів.
Срок годности:
Условия хранения:
Форма выпуска / упаковка:
Категория отпуска:
Дополнительно:
Республіка Вірменія, м. Абовян, 2204 Котайки марз, 2-й мкр, буд. 19.