Информация об использовании рецептурных препаратов

Бисопролол-Максфарма инструкция по применению

Бисопролол-Максфарма фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Бисопролол-Максфарма таблетки, п/плен. обол., по 10 мг №28 (14х2)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/1753/01/02 от 26.11.2009. Приказ № 862 от 26.11.2009
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.11.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: бісопрололу фумарат;1 таблетка містить бісопрололу фумарату 5 мг або 10 мг; допоміжні речовини: ядро: крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, кальцію гідрофосфат, кремнію діоксид колоїдний безводний, кросповідон, магнію стеарат; плівкова оболонка: гіпромелоза, титану діоксид (Е 171), поліетиленгліколь 6000, диметикон 350, заліза діоксид жовтий (Е 172), заліза діоксид червоний (Е 172).

Основные физико-химические свойства:

таблетки по 5 мг: кольору слонової кістки, круглі двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з лінією розламу з одного боку та гладенькі з іншого боку;таблетки по 10 мг: світло-коричневого кольору, круглі, двоопуклі таблетки, вкриті плівковою оболонкою, з лінією розламу з одного боку та гладенькі з іншого боку.

Производитель:

Максфарма Лтд, Кипр

Фармакотерапевтическая группа:

Бета-адреноблокаторы.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Бісопролол – сильний високо β1-селективний блокатор адрено-рецепторів, що не має власної симпатоміметичної активності і значної мембрано-стабілізуючої активності.Як і для інших β1-блокаторів, механізм впливу бісопрололу на гіпертензію невідомий, але відомо, що він значно знижує плазмові рівні реніну.У пацієнтів зі стенокардією блокада β1-рецепторів призводить до зниження ЧСС і таким чином зменшує потребу у кисні, тому бісопролол ефективно усуває чи полегшує ці симптоми.Фармакокінетика. Бісопролол майже повністю всмоктується з шлунково-кишкового тракту. Разом із дуже малим ефектом першого проходження через печінку це призводить до високої біодоступності (близько 90 %). Препарат виводиться печінкою та нирками. Період напіввиведення з плазми (10-12 годин) забезпечує цілодобовий ефект після прийому дози один раз на добу. Близько 95 % активної речовини виводиться нирками, половина – у незміненому стані. Активних метаболітів у людей не виявлено.

Показания к применению:

Лікування артеріальної гіпертензії.Лікування ішемічної хвороби серця (стенокардії).

Противопоказания:

Серцева недостатність у стані декомпенсації; кардіогенний шок; атріовентрикулярна блокада II і III ступеня; синдром слабкості синусового вузла; виражена синоатріальна блокада; симптоматична брадикардія (частота серцевих скорочень (ЧСС) менше 50 ударів за хвилину); симптоматична артеріальна гіпотензія (систолічний артеріальний тиск нижче 90 мм рт.ст.); бронхіальна астма; пізні стадії порушення периферичного кровообігу, хвороба Рейно; феохромоцитома, що не лікувалася; метаболічний ацидоз; підвищена чутливість до компонентів препарату; період вагітності та годування груддю; дитячий вік.

Особенности применения:

Не можна припиняти лікування раптово, курс повинен закінчуватися повільно, з поступовим зниженням дози.Препарат слід застосовувати з обережністю при цукровому діабеті з різкими коливаннями рівня глюкози в крові; симптоми гіпоглікемії можуть бути приховані (наприклад, тахікардія, відчуття серцебиття, підвищене потовиділення); строгій дієті; під час десенсибілізаційної терапії; атріовентрикулярній блокаді І ступеня; порушеннях периферичного кровообігу (можливе посилення скарг, особливо на початку терапії). Перед початком лікування рекомендується проводити дослідження функцій зовнішнього дихання у хворих на бронхіальну астму в анамнезі.Загальна анестезія. Необхідно обов’язково попередити лікаря-анестезіолога про прийом блокаторів бета-адренорецепторів. Не рекомендується застосовувати блокатори бета-адренорецепторів під час хірургічних втручань. Це може підвищити ризик виникнення аритмій та ішемії міокарда. Дозу слід поступово знизити та припинити прийом препарату приблизно за 48 годин до загальної анестезії. Хворим на псоріаз (у т.ч. в сімейному анамнезі) бета-адреноблокатори призначають після ретельної оцінки користь/ризик.Не застосовувати препарат у хворих на феохромоцитому, якщо попередньо не досягнута ефективна альфа-адреноблокада.Симптоми тиреотоксикозу можуть бути замасковані на фоні прийому препарату.

Применение в период беременности или кормления грудью:

У період вагітності препарат застосовують тільки тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. Як правило, бета-адреноблокатори зменшують кровотік у плаценті та можуть вплинути на розвиток плода. Необхідно контролювати кровотік у плаценті та матці. Після пологів новонароджений повинен знаходитися під ретельним наглядом. Симптоми гіпоглікемії та брадикардії можна очікувати протягом перших 3 діб.Даних щодо екскреції бісопрололу в грудне молоко або безпеки впливу на грудних дітей немає. Тому прийом препарату не рекомендується в період годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Під час лікування слід утримуватися від занять потенційно небезпечними видами діяльності, що вимагають підвищеної уваги і швидкості психічних та рухових реакцій.

Дети:

Клінічні дані щодо ефективності і безпеки застосування препарату для лікування дітей відсутні.

Способ применения и дозы:

Рекомендована доза становить 5 мг (1 таблетка препарату по 5 мг) на добу. При артеріальній гіпертензії ІІ ступеня (діастолічний артеріальний тиск до 105 мм рт.ст.) на початку лікування може бути призначена доза, яка становить 2,5 мг препарату (1/2 таблетки препарату по 5 мг) на добу. За необхідності добова доза може бути підвищена до 10 мг (1 таблетка по 10 мг) на добу. Збільшення дози допускається лише в окремих випадках. Максимальна добова доза – 20 мг препарату на добу.Пацієнти з печінковою та нирковою недостатністю.Для пацієнтів з порушенням функцій печінки або нирок легкого і середнього ступеня тяжкості підбір дози зазвичай не потрібний.Для хворих із вираженим зниженням функції нирок (кліренс креатиніну менше 20 мл/хв) і хворих з тяжкою формою порушень функцій печінки добова доза не повинна перевищувати 10 мг. Дозу слід підбирати індивідуально.Препарат слід приймати вранці не розжовуючи, незалежно від прийому їжі, запиваючи невеликою кількістю рідини.Курс лікування тривалий. Тривалість курсу лікування залежить від характеру та перебігу захворювання.Не можна припиняти лікування раптово, курс повинен закінчуватися повільно, з поступовим зниженням дози.Пацієнти літнього віку: Зазвичай корекція дози не потрібна, але для деяких пацієнтів може бути достатньо дози 5 мг на добу; у випадку тяжкої ниркової чи печінкової недостатності може знадобитись зниження дози.

Передозировка:

Симптоми: брадикардія, артеріальна гіпотензія, серцева недостатність, бронхоспазм, гіпоглікемія.Лікування: відміна препарату, промивання шлунка та прийом активованого вугілля. При необхідності - симптоматичне лікування.При брадикардії: внутрішньовенне введення атропіну.При гіпотензії: прийом судинозвужувальних препаратів, внутрішньовенне введення глюкагону.При атріовентрикулярній блокаді II і III ступеня: інфузійне введення орципреналіну; при необхідності - кардіостимуляція.Погіршення стану при серцевій недостатності: внутрішньовенне введення діуретичних засобів.При бронхоспазмі: бронхолітичні препарати (наприклад, орципреналін), β2-адреноміметики та/або еуфілін.При гіпоглікемії: внутрішньовенне введення глюкози.

Побочные действия:

Неврологічні розлади: запаморочення, головний біль (особливо на початку лікування, звичайно слабовиражені і проходять протягом 1-2 тижнів), порушення сну, депресії, галюцинації, парестезії.Порушення з боку органу зору: зниження сльозовиділення (треба враховувати при носінні контактних лінз), кон'юнктивіт. Порушення з боку органу слуху: погіршення слуху.Порушення з боку серцево-судинної системи: брадикардія (у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю), відчуття холоду або нерухомості кінцівок, ознаки погіршення серцевої недостатності на початку лікування (у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю), порушення атріовентрикулярної провідності (у пацієнтів з артеріальною гіпертензією та ішемічною хворобою серця), ортостатична гіпотензія. Порушення з боку дихальної системи:: бронхоспазм у пацієнтів з бронхіальною астмою в анамнезі та хронічними обструктивними захворюваннями дихальних шляхів, алергічний риніт.Порушення з боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, діарея, запор. Порушення з боку печінки: порушення метаболізму (підвищення рівня тригліцеридів у крові), підвищення активності печінкових ферментів у плазмі крові (ACT, АЛТ), гепатит.Порушення з боку шкіри: реакції гіперчутливості - свербіж, підвищена пітливість, висипання, випадання волосся, при лікуванні блокаторами бета-рецепторів може спостерігатись погіршення стану хворих на псоріаз у вигляді псоріатичного висипу. Порушення з боку кістково-м’язової системи: м’язова слабкість, судоми. Порушення з боку сечостатевої системи: порушення потенції.Порушення з боку ендокринної системи: зниження толерантності до глюкози (при латентному цукровому діабеті) і замасковані ознаки гіпоглікемії. Загальні розлади: астенія (у пацієнтів з хронічною серцевою недостатністю), втомлюваність (особливо на початку лікування, звичайно слабовиражені і проходять протягом 1-2 тижнів), астенія (у пацієнтів з гіпертензією та ішемічною хворобою серця).

Лекарственное взаимодействие:

При одночасному застосуванні ніфедипіну та інших блокаторів кальцієвих каналів (похідних дигідропіридину) може посилюватися гіпотензивна дія бісопрололу. При одночасному застосуванні з антиаритмічними засобами (фенітоїн, дизопірамід, лідокаїн, флекаїнід, аміодарон) може виникнути порушення провідності та негативний інотропний ефект.При одночасному застосуванні з парасимпатоміметичними препаратами може збільшуватися час атріовентрикулярної провідності та підвищується ризик брадикардії.При одночасному застосуванні бісопрололу і бета-блокаторів (тих, які містяться в очних краплях для лікування глаукоми) дія бісопрололу може підсилюватися.При одночасному застосуванні з інсуліном та антидіабетичними препаратами дляперорального застосування може виникнути гіпоглікемічний ефект.При одночасному застосуванні з блокаторами бета-адренорецепторів симптомигіпоглікемії можуть бути приховані.При одночасному застосуванні із засобами для анестезії може підвищитися ризик виникнення аритмій та ішемії міокарда.Одночасне застосування із серцевими глікозидами (препарати наперстянки) може призвести до зниження ЧСС, порушення атріовентрикулярної провідності. При одночасному застосуванні з нестероїдними протизапальними засобами послаблюється гіпотензивний ефект бісопрололу.При одночасному застосуванні з бета-симпатоміметиками (добутамін, орципреналін) знижується ефект обох засобів.Симпатоміметики, які активують альфа- і бета-адренорецептори (адреналін, норадреналін), підвищують артеріальний тиск та підсилюють явища переміжної кульгавості.Трициклічні антидепресанти, барбітурати, фенотіазин підсилюють гіпотензивний ефект.При одночасному застосуванні з інгібіторами МАО (за винятком інгібіторів МАО типу В) підвищується гіпотензивний ефект бета-адреноблокаторів.Не слід одночасно застосовувати блокатори кальцієвих каналів (верапаміл, дилтіазем), антигіпертензивних засобів (клонідин, метилдопа, моксинідин, резерпін) на фоні терапії бісопрололом. Це може призвести до розвитку або погіршення брадикардії, атріовентрикулярної блокади, серцевої недостатності, зниження артеріального тиску.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 30 ºС у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 14 таблеток у блістері; по 2 блістери у картонній коробці.

Категория отпуска:

По рецепту.

Дополнительно:

Місцезнаходження

Юридична адреса:2-й поверх, Чинубхай Центр, оф. Неру Брідж, Ашрам Роад, Ахмедабад – 380 009, Індія /2-nd Floor, Chinubhai Centre, Off. Nehru Bridge, Ashram Road, Ahmedabad – 380 009, India.Фактична адреса:Матода - 382 210. Діст: Ахмедабад, Індія.Matoda - 382 210. Dist: Ahmedabad, Іndia.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ C07AB07:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Бисопролол-Максфарма
Производитель:Максфарма Лтд, Кипр
Форма выпуска:По 14 таблеток у блістері; по 2 блістери у картонній коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/1753/01/02 от 26.11.2009. Приказ № 862 от 26.11.2009
МНН:Bisoprolol
Условия отпуска:По рецепту.
Состав:

діюча речовина: бісопрололу фумарат;1 таблетка містить бісопрололу фумарату 5 мг або 10 мг; допоміжні речовини: ядро: крохмаль кукурудзяний, целюлоза мікрокристалічна, кальцію гідрофосфат, кремнію діоксид колоїдний безводний, кросповідон, магнію стеарат; плівкова оболонка: гіпромелоза, титану діоксид (Е 171), поліетиленгліколь 6000, диметикон 350, заліза діоксид жовтий (Е 172), заліза діоксид червоний (Е 172).

Фармакологическая группа:Бета-адреноблокаторы.
Код АТХ:C07AB07 - Бисопролол
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
Ученым удалось выявить механизм развития сахарного диабета ІІ типа: открытие
Согласно данным Всемирной организации здравоохране...
Диетолог перечислил 4 ошибки, которые не дают похудеть 
Считается, что неправильное питание и недостаточна...
Реклама