Бромгексин Гриндекс инструкция по применению

Бромгексин Гриндекс фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Бромгексин Гриндекс сироп, 4 мг/5 мл по 100 мл во флак.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/3727/02/01 от 22.03.2013. Приказ № 230 от 22.03.2013
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Производитель:

Гриндекс, АО, Латвия

Фармакотерапевтическая группа:

Средства применяемые при кашле и простудных заболеваниях.

Показания к применению:

Секретолітична терапія при гострих та хронічних захворюваннях бронхів та легень, що супроводжуються порушенням утворення і пересування мокротиння.Протипоказання. Підвищена чутливість до бромгексину або до будь-яких інших компонентів препарату;виразка шлунка або дванадцятипалої кишки;вроджена спадкова непереносимість фруктози.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Препарат слід застосовувати з обережністю ослабленим хворим, а також пацієнтам із механічними звуженнями бронхів (ускладнена евакуація секрету бронхів). У цих випадках для видалення секрету бронхів використовувати аспірацію.При порушенні бронхіальної моторики, що супроводжується утворенням великої кількості бронхіального секрету (злоякісний синдром війок), бромгексин слід застосовувати з особливою обережністю через можливий застій секрету. Дуже рідко на тлі застосування бромгексину мають місце тяжкі шкірні реакції, наприклад синдром Стівенса-Джонсона та синдром Лайєлла. При появі змін на шкірі та слизових оболонках слід негайно звернутися до лікаря, а застосування бромгексину припинити. При порушенні функції нирок або при тяжких захворюваннях печінки бромгексин слід застосовувати з особливою обережністю (у зменшених дозах або зі збільшеними інтервалами часу між застосуваннями).При тяжкій нирковій недостатності вірогідна кумуляція метаболітів бромгексину, що утворюються у печінці, тому може знадобитися коригування дози або збільшення часу інтервалів між застосуваннями. Рекомендується періодичний контроль функції печінки, особливо при тривалому застосуванні. Препарат містить метилпарагідроксибензоат (Е 218), який може викликати алергічні реакції, бронхоспазм.5 мл сиропу містять 2 г сорбіту, тому пацієнтам з вродженою непереносимістю фруктози препарат застосовувати не можна.Сироп містить 12,5 об. % спирту, що слід враховувати при застосуванні пацієнтам з порушенням функції печінки, пошкодженнями головного мозку, хворим на епілепсію та алкоголізм. При шлунковій кровотечі в анамнезі сироп слід застосовувати під контролем лікаря. При лікуванні необхідно застосовувати достатню кількість рідини, що збільшує відхаркувальну дію бромгексину.

Применение в период беременности или кормления грудью:

У період вагітності або годування груддю препарат протипоказаний. При необхідності застосування препарату слід тимчасово припинити годування груддю, тому що бромгексин проникає у материнське молоко.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Сироп містить етиловий спирт, тому при його застосуванні слід дотримуватися обережності при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Дети:

Сироп застосовувати дітям віком від 2 років.

Способ применения и дозы:

Сироп приймати внутрішньо 3 рази на день незалежно від вживання їжі. 1 чайна ложка містить 5 мл сиропу.Діти віком від 2 до 6 років: 1 чайна ложка сиропу 3 рази на добу, що відповідає 12 мг бромгексину гідрохлориду на добу. Перед застосуванням розчинити у 20 мл (2 десертні ложки) охолодженої кип’яченої води.Діти віком від 6 до 14 років та хворі з масою тіла менше 50 кг: 2 чайні ложки сиропу 3 рази на добу, що відповідає 24 мг бромгексину гідрохлориду на добу.Дорослі та діти віком від 14 років: 2-4 чайні ложки сиропу 3 рази на добу, що відповідає 24-48 мг бромгексину гідрохлориду на добу. Тривалість лікування залежить від показань та перебігу захворювання та встановлюється в індивідуальному порядку.Не слід застосовувати препарат більше 4-5 діб без консультації лікаря.Передозування. Випадки передозування досі не описані. При застосуванні підвищених доз бромгексину можлива поява симптомів, подібних до побічних ефектів (наприклад можливі болі у животі, нудота, блювання, загострення виразкової хвороби шлунка) (див. розділ Побічні ефекти). У цьому випадку необхідно негайно звернутися за медичною допомогою.Було повідомлення, в якому у 3 дітей раннього віку спостерігалося порушення свідомості, атаксія, диплопія, легкий метаболічний ацидоз та часте дихання. При застосуванні до 40 мг бромгексину дітям раннього віку симптомів не спостерігалося навіть без проведення деконтамінації.Лікування. При значному передозуванні слід проводити моніторинг серцево-судинної системи та, у разі необхідності, призначати симптоматичну терапію. Через низьку токсичність бромгексину інвазивні заходи щодо зменшення всмоктування або прискорення виведення, як правило, не проводяться. Крім цього, базуючись на даних з фармакокінетики, а саме – через високий ступінь зв’язування з білками плазми, великого об’єму розподілу та повільного зворотного розподілу бромгексину з тканин у кров, не слід очікувати прискорення його виведення при гемодіалізі або форсованому діурезі. Оскільки у дітей віком від 2-х років навіть після застосування препарату у великих дозах можливі лише легкі симптоми, при застосуванні дози до 80 мг деконтамінацію можна не проводити.

Побочные действия:

З боку імунної системи: лихоманка, озноб, реакції гіперчутливості (висип, свербіж, тимчасові еритематозні або уртикарні висипання, кропив'янка, ангіоневротичний набряк, розлади дихання), анафілактичні реакції, у тому числі анафілактичний шок, бронхоспазм, підвищення температури тіла, підвищення потовиділення.З боку травного тракту: втрата апетиту, нудота, біль у шлунку, відчуття дискомфорту у животі, блювання, понос, загострення виразки шлунка або кишечнику, що існували раніше.З боку шкіри: важкі шкірні реакції, наприклад синдром Стівенса-Джонсона, синдром Лайєлла. Інші: запаморочення, головний біль, минуще підвищення показника аспартатамінотрансферази (АСТ) у сироватці крові.

Лекарственное взаимодействие:

Бромгексин можна призначати одночасно з іншими препаратами, що застосовуються для лікування бронхолегеневих захворювань. Комбіноване застосування бромгексину та протикашльових засобів може спричинити небезпечний застій секрету через пригнічення кашльового рефлексу, тому таку комбінацію слід застосовувати з особливою обережністю.Бромгексин не призначати одночасно з лікарськими засобами, що містять кодеїн, оскільки пригнічення кашльового рефлексу ускладнює відкашлювання розрідженого мокротиння. При одночасному застосуванні бромгексину та препаратів, що подразнюють травний тракт, можливе взаємне посилення подразнювальної дії на слизову оболонку шлунка.Бромгексин сприяє проникненню антибіотиків (еритроміцину, цефалексину, окситетрацикліну) у тканини легень. Етанол (спирт), що входить до складу сиропу, може змінити дію інших лікарських засобів.Одночасне застосування бромгексину з деякими нестероїдними протизапальними засобами (наприклад саліцилатами, фенілбутазоном або бутадіоном) може спричинити подразнення слизової шлунка. Бромгексин несумісний із лужними розчинами.

Срок годности:

5 років.Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 25 °C. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 100 мл у флаконі; по 1 флакону в пачці із картону.

Категория отпуска:

Без рецепта.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ R05CB02:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Бромгексин Гриндекс
Производитель:Гриндекс, АО, Латвия
Форма выпуска:По 100 мл у флаконі; по 1 флакону в пачці із картону.
Регистрационное удостоверение:№ UA/3727/02/01 от 22.03.2013. Приказ № 230 от 22.03.2013
МНН:Bromhexine
Условия отпуска:Без рецепта.
Фармакологическая группа:Средства применяемые при кашле и простудных заболеваниях.
Код АТХ:R05CB02 - Бромгексин
Реклама
Расщелина позвоночника диагностируется у каждого десятого
Неделя Spina Bifida в Великобритании была посвящен...
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Реклама
Лечение бронхита без антибиотиков
Как вылечить бронхит без антибиотиковРаспространён...
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Реклама
Как без лекарств быстро и эффективно вылечить кашель
Для лечения кашля врачи рекомендуют пить много теп...
Специалисты назвали главные причины, из-за которых распадаются семейные пары
Согласно статистике, среднее количество разводов в...
Реклама