Цефик инструкция по применению

Цефик фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Цефик таблетки, дисперг., по 100 мг №10
Производитель:
Регистрация:
№ UA/9926/01/01 от 07.08.2009. Приказ № 577 от 07.08.2009
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 11.04.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: cefixime;1 таблетка містить цефіксиму тригідрат еквівалентного цефіксиму 100 мг або 200 мг;допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, крохмаль кукурудзяний, лактози моногідрат, аспартам (Е 951), магнію стеарат, ароматизатор банановий сухий, ароматизатор апельсиновий сухий, ароматизатор ванільний сухий; наповнювач FillerAA, що містить целюлозу мікрокристалічну, крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний безводний, полівінілпіролідон. До складу ароматизаторів входить натрію бензоат (Е 211).

Основные физико-химические свойства:

таблетки плоскоциліндричної круглої форми з плоскою поверхнею зі скошеними краями і рискою, від майже білого до жовто-білого кольору.

Производитель:

Акумс Драгс энд Фармасьютикалс Лтд для М. Биотек Лтд. Индия/Великобритания

Фармакотерапевтическая группа:

Антибиотики группы цефалоспоринов.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Цефіксим - антибіотик третього покоління цефалоспоринів, що характеризується широким спектром антибактеріальної дії. Цефіксим знищує бактерії, порушуючи синтез стінки бактеріальної клітини. Цефіксим вступає у взаємодію з пеніцилін-сполучними протеїнами (ПСП) у цитоплазмі бактеріальної мембрани і ацилює ензими транспепсидази в межах мембрани, порушуючи поперечні зв'язки пептидних ланцюжків, необхідних для зміцнення стінки бактеріальної клітини. Цефіксим пригнічує ріст і поділ бактеріальних клітин, спричиняє стійку сприйнятливість бактерій і лізис клітини. Особливо сприйнятливими до дії Цефіксиму є бактерії з високою швидкістю поділу.Цефіксим має високий ступінь стабільності в присутності b-лактамаз (пеніцилінази і цефалоспоринази), отже, діє проти широкого спектра грамнегативних бактерій, включаючи штами, що виробляють пеніциліназу N.gonorrhoeae і більшість ентеробактерій (Citrobacter, E.Coli, Enterobacter, Klebsiella, Morganella, Proteus, Providencia і Serratia species). До цефіксиму чутливі Streptococcus pyogenes, S.pneumonia і всі негативні бацили, у тому числі штами H.influenza, M.catarrhalis і N.gonorrhoeae, що виробляють b-лактамазу. Помірно чутливі до цефіксиму бактерії роду Staphylococcus. До цефіксиму стійкі псевдомонади.Фармакокінетика. Пероральна абсорбція препарату становить 40–50 % незалежно від прийому їжі, але максимальна концентрація (Cmax) цефіксиму в сироватці крові досягається на 0,8 години швидше при прийомі препарату разом з їжею. Cmax в плазмі крові досягається через 2 – 5 годин. При прийомі препарату в дозі 200 мг Cmax становить 3 мкг/мл, в дозі 400 мг – 4,6 мкг/ мл. Зв’язування з білками плазми крові (в основному з альбумінами) становить 65 %. Період напіввиведення з плазми в середньому становить 3 – 4 години. Майже 50 % дози виводиться з сечею в незміненому вигляді протягом доби, приблизно 10 % дози виводиться з жовчю.

Показания к применению:

Інфекції, спричинені чутливими до препарату мікроорганізмами:в оториноларингологічній практиці: синусит, тонзиліт, фарингіт, середній отит, ангіна;інфекції дихальних шляхів: гострий бронхіт та загострення хронічного бронхіту, пневмонія, плеврит;інфекції сечовивідних шляхів: цистит, уретрит, пієлонефрит, цервіцит.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до активної речовини або до будь-якого антибіотика цефалоспоринового ряду, або до будь-якого неактивного компонента препарату.

Особенности применения:

Перш ніж призначати Цефік, необхідно з'ясувати, чи спостерігалися раніше у пацієнта реакції гіперчутливості на цефалоспорини або пеніциліни у зв'язку з перехресною гіперчутливістю b-лактамів. Цефік з обережністю призначають пацієнтам за наявності в анамнезі кровотеч, захворювань травного тракту, особливо таких, як виразковий коліт, регіональний ентерит або коліт при застосуванні антибіотика, а також при порушенні функції печінки.Для пацієнтів з порушеною функцією нирок (кліренс креатиніну < 20 мл/хв) варто призначати половину рекомендованої дози для дорослих зі збереженням інтервалу приймання препарату. Тривалий курс лікування препаратом Цефік може спричинити порушення нормальної флори кишечнику, спалах росту Candida albicans і, як результат, - кандидоз слизової оболонки рота, а також появу стійкості мікроорганізмів до препарату і розвиток суперінфекції.За наявності b-гемолітичних стрептококових інфекцій групи А курс лікування має становити не менше 10 діб, щоб запобігти гострій ревматичній гарячці або гломерулонефриту.У лабораторній діагностиці слід враховувати, що в період прийому препарату Цефік можливі хибнопозитивні результати глюкозуричного тесту і реакції Кумбса. Цефалоспорини підвищують токсичність алкоголю, тому при лікуванні цефіксимом не рекомендується вживати алкогольні напої.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Безпека застосування препарату Цефік у вагітних не встановлена, тому його не рекомендується призначати у період вагітності. Застосування препарату в період вагітності можливе лише тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода.Точно не встановлено, чи проникає цефіксим у грудне молоко, тому його не рекомендується призначати у період годування груддю. Слід прийняти рішення про продовження годування груддю чи припинення застосування препарату Цефік, порівнявши очікувану користь для здоров’я матері з можливим негативним впливом на дитину.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Відсутні дані щодо впливу цефіксиму на здатність керувати автомобілем або працювати з іншими механізмами. Слід інформувати пацієнтів про такі можливі побічні реакції при застосуванні препарату Цефік: головний біль, підвищена стомлюваність, запаморочення.

Дети:

Дітям віком до 5 років або з масою тіла менше 12,5 кг рекомендується інша лікарська форма.

Способ применения и дозы:

Дозу встановлюють індивідуально з урахуванням чутливості збудника, складності перебігу захворювання та локалізації інфекції.Дорослі.Для дорослих та дітей старше 10 років або з масою тіла більше 50 кг добова доза становить 400 мг (1 раз на добу або по 200 мг 2 рази на добу). Препарат слід з обережністю призначати пацієнтам з нирковою недостатністю. Доза коригується з урахуванням кліренсу креатиніну. У пацієнтів, в яких кліренс креатиніну менше 20 мл/хв, та у пацієнтів, які перебувають на гемодіалізі, добова доза не повинна перевищувати 200 мг. Діти.Для дітей віком від 5 років з масою тіла менше 50 кг доза призначається з розрахунку 4 мг/кг маси тіла 2 рази на добу або 8 мг/кг маси тіла 1 раз на добу. Тривалість курсу лікування залежить від показань, визначається індивідуально, звичайно становить 7 днів, але не повинна перевищувати 14 днів.Таблетку треба розчинити в 2 столових ложках води (близько 30 мл), ретельно перемішавши перед прийомом, або розжувати перед ковтанням. Таблетки краще приймати на початку їди.

Передозировка:

Симптоми: посилення проявів побічних ефектів, особливо з боку травного тракту.Лікування: промивання шлунка, симптоматична і підтримуюча терапія.Цефіксим здебільшого не виводиться із циркулюючої крові шляхом гемо- або перитонеального діалізу.

Побочные действия:

З боку травного тракту: сухість у роті, анорексія, диспепсія, нудота, біль у животі, помірна діарея, спазми кишечнику, метеоризм; минуще підвищення рівня трансаміназ печінки та лужної фосфатази, гіпербілірубінемія, жовтяниця, кандидоз травного тракту, дисбактеріоз; в окремих випадках – стоматит, глосит, псевдомембранозний коліт. З боку системи кровотворення: тромбоцитопенія, лейкопенія, еозинофілія, нейтропенія, агранулоцитоз; незначні минущі зміни печінкових та ниркових проб. З боку центральної нервової системи: головний біль, підвищена стомлюваність, запаморочення. З боку сечовидільної системи: інтерстиціальний нефрит, порушення функції нирок.Алергічні реакції: свербіж, висипи, кропив’янка, анафілаксія, гарячка, артралгія; в окремих випадках – гіперемія шкіри, синдром Стівенса-Джонсона, синдром Лайєлла. Інші: генітальний свербіж, вагініт.

Лекарственное взаимодействие:

При одночасному прийомі препарату Цефік з іншими нефротоксичними препаратами, такими як сильні діуретики, існує потенційна можливість збільшення нефротоксичності, що особливо виявляється у пацієнтів з порушеннями функції нирок. Рекомендовано контролювати функцію нирок, якщо пацієнт одночасно з Цефіком лікується аміноглікозидами.Цефік може взаємодіяти з карбамазепіном, зоокумарином та іншими антикоагулянтами.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 25 0С.Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 капсул у блістері, по 1 блістеру в картонній пачці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Місцезнаходження

19-21, Сектор 6А, І.І.Е., СІДКАЛ, Раніпур, Харідвар, Уттараханд, Індія.

Заявник

М.Біотек Лтд

Місцезнаходження

Гледстоун Хауз, 77-79 Хай Стріт, Егам ТВ20 9ГИ, Суррей, Велика Британія.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Цефик
Производитель:Акумс Драгс энд Фармасьютикалс Лтд для М. Биотек Лтд. Индия/Великобритания
Форма выпуска:По 10 капсул у блістері, по 1 блістеру в картонній пачці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/9926/01/01 от 07.08.2009. Приказ № 577 от 07.08.2009
МНН:Cefixime
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: cefixime;1 таблетка містить цефіксиму тригідрат еквівалентного цефіксиму 100 мг або 200 мг;допоміжні речовини: кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, крохмаль кукурудзяний, лактози моногідрат, аспартам (Е 951), магнію стеарат, ароматизатор банановий сухий, ароматизатор апельсиновий сухий, ароматизатор ванільний сухий; наповнювач FillerAA, що містить целюлозу мікрокристалічну, крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний безводний, полівінілпіролідон. До складу ароматизаторів входить натрію бензоат (Е 211).

Фармакологическая группа:Антибиотики группы цефалоспоринов.
Код АТХ:J01DD08 - Цефиксим
Реклама
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Реклама
Атрофический гастрит
Причины развития атрофического гастритаСтадии разв...
Бактериальный синусит
Бактериальный синусит — симптомы, причины и фактор...
Реклама
FDA: диклофенак вызывает нарушения сердца
Диклофенак — это препарат из группы НПВС (нестерои...
Хозяйственное мыло поможет устранить запах пота и защитит от инфицирования
Хозяйственное мыло содержит моющие вещества, котор...
Реклама