Цефиксим инструкция по применению

Цефиксим фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Цефиксим порошок д/приг. сусп. д/перор. прим., 100 мг/5 мл (26 г) по 50 мл во флак.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/10997/01/01 от 01.09.2010. Приказ № 750 от 01.09.2010
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 23.10.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: cefixime; 5 мл приготованої суспензії містять цефіксиму тригідрат Євр. Фарм. у перерахуванні 100 мг цефіксиму (безводного); допоміжні речовини: сахароза, ксантанова камедь, натрію бензоат, ароматизатор суничний, кремнію діоксид колоїдний безводний.

Основные физико-химические свойства:

від білого до блідо-жовтого кольору порошок, з характерним ароматом, при розведенні порошку з водою отримуємо від кремового до блідо-жовтого кольору в’язку суспензію.

Производитель:

Орхид Кемикалс энд Фармасьютикалс Лтд, Индия

Фармакотерапевтическая группа:

Антибактериальные средства для системного применения. Другие бета-лактамные антибиотики. Цефалоспорины III поколения.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.  Цефіксим - антибіотик третього покоління цефалоспоринів, що характеризується широким спектром антибактеріальної дії. Цефіксим знищує бактерії, порушуючи синтез стінки бактеріальної клітини. Цефіксим вступає у взаємодію з пеніцилін сполучними протеїнами (ПСП) у цитоплазмі бактеріальної мембрани і ацетилює ензими транспептидази в межах мембрани, порушуючи поперечні зв' язки пептидних ланцюжків, необхідних для зміцнення стінки бактеріальної клітини. Цефіксим пригнічує ріст і поділ бактеріальних клітин і зумовлює лізис бактеріальної клітини. Особливо чутливими до дії цефіксиму є бактерії з високою інтенсивністю поділу. Цефіксим має високий ступінь стабільності в присутності бета-лактамаз (пеніцилінази і цефалоспоринази), отже, діє щодо широкого спектра грамнегативних бактерій, включаючи штами, що виробляють пеніциліназу.;Чутливі (аеробні грамнегативні бактерії) Citrobacter amalonaticus, Citrobacter diversus, Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Klebsiella oxytoca, Morganella, Pasteurella multocida, Proteus mirabilis, Proteus vulgaris, Providencia species, Salmonella species, Shigella species, Serratia marcescens, Haemophilus influenzae, Haemophilus parainfluenzae (що виробляють бета-лактамазу позитивні і негативні штами), Moraxella catarrhalis і Neisseria gonorrhoeae, що виробляють бета-лактамазу; ;Чутливі (аеробні грампозитивні бактерії) Streptococcus pyogenes, Streptococcus agalactiae, Streptococcus pneumoniae і всі негативні бацили;;З проміжним рівнем чутливості (аеробні грампозитивні бактерії) Staphylococcus; ;Стійкі (аеробні грамнегативні бактерії) псевдомонади Pseudomonas, Listeria monocytogenes,Enterobacter, Bacteroides fragilis і Clostridia. Фармакокінетика. Пікові концентрації (мкг/мл) після перорального прийому суспензії одноразової дози 100 мг, 200 мг (між 2-5 годинами), 400 мг (між 2-6 годинами) наведені в таблиці.Таблиця Доза 1 година 2 години 4 години 6 годин 8 годин 12 годин 24 години 100 мг 0,7 1,1 1,3 0,9 0,6 0,2 0,02 200 мг 1,2 2,1 2,8 2 1,3 0,5 0,07 400 мг 1,8 3,3 4,4 3,3 2,2 0,8 0,07 Пероральна абсорбція препарату становить приблизно 60 %. Період напіввиведення з плазми - 2,5 - 3,8 години, в середньому - 3 години. Об'єм розподілу – 0,1 л/кг. Зв’язування з білками плазми (в основному з альбумінами) – 65 %. При порушенні функції нирок при кліренсі креатиніну 20 – 40 мл/хв. T1/2 - 6,4 години, при 5-10 мл/хв, - 11,5 години. Виводиться із сечею (50 %), переважно в незміненому стані та з жовчю (10 %).

Показания к применению:

Гострий та хронічний бронхітБактеріальне загострення бронхіту.Запалення середнього вуха.Фарингіти та тонзиліти бактеріальної етіології.Бактеріальні інфекції сечовивідних шляхів: цистит, уретрит, пієлонефрит, цервіцит.

Противопоказания:

Гіперчутливість до антибіотиків цефалоспоринового ряду, до інших компонентів препарату.

Особенности применения:

Перш ніж призначати цефіксим, необхідно з'ясувати, чи спостерігалися раніше у пацієнта реакції гіперчутливості на цефалоспорини або пеніциліни, у зв'язку з перехресною гіперчутливістю до бета-лактамів. Слід з обережністю призначати препарат за наявності в анамнезі кровотеч, захворювань травного тракту, особливо таких, як виразковий коліт, регіональний ентерит або коліт при застосуванні антибіотика (цефіксим може спричиняти псевдомембранозний коліт), а також при порушенні функції печінки. Дітям із захворюванням нирок призначають 1,5 - 3 мг препарату на 1 кг маси тіла на добу. Тривалий курс лікування цефіксимом може спричинити спалах росту Candida albicans, і, як результат - кандидоз слизової оболонки рота. За наявності бета-гемолітичних стрептококових інфекцій групи А курс лікування має становити не менше 10 діб, щоб запобігти гострій ревматичній гарячці або гломерулонефриту. При тривалому лікуванні слід контролювати формулу крові, а також функції печінки нирок. У період застосування препарату можлива позитивна пряма реакція Кумбса, псевдопозитивна реакція сечі на глюкозу.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Препарат призначений для застосування в педіатрії.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Суспензія призначена для застосування в педіатрії.

Дети:

Ефективність і безпека препарату для дітей віком до 6 місяців не вивчалися.

Способ применения и дозы:

Для приготування суспензії використовують очищену, свіжокип'ячену і охолоджену до кімнатної температури воду (приблизно 30-35 мл). Відкрити флакон і залити в нього (приблизно 1/2 від його об'єму) воду, закрити флакон кришкою та ретельно збовтати. Після цього відкрити флакон і додати води до позначки на флаконі. Закрити кришку і добре струсити флакон. Перед кожним прийомом готову суспензію треба ретельно струшувати. Приймають перорально. Застосовують до або після їди, за наявності подразнення травного тракту - під час вживання їжі. Суспензія призначена для застосування в педіатрії. Для дітей віком від 6 місяців до 12 років з масою тіла до 50 кг звичайна добова доза становить 8 мг/кг маси тіла, яку можна приймати як 1 раз на добу, так і по 4 мг/кг маси тіла за 2 прийоми через кожні 12 годин. Мірний пристрій розрахований для дозування суспензії 100 мг/5 мл дітям, маса тіла яких від - 1 до 25 кг (мітки на циліндрі через кожний кілограм). Для дітей віком від 6 місяців до 12 років тривалість курсу лікування залежить від тяжкості захворювання та встановлюється індивідуально. Курс лікування - від 3 (при неускладнених інфекціях) до 10-14 днів. Діти з масою тіла більше 50 кг або старше 12 років повинні лікуватися дозами, які рекомендують для дорослих (400 мг 1 раз на добу або по 200 мг на прийом через кожні 12 годин).

Передозировка:

У випадку передозування спостерігається запаморочення, нудота, блювання, діарея. Специфічних антидотів для лікування передозування немає. Призначають симптоматичну та підтримуючу терапію (промивання шлунка, щоб зменшити абсорбцію препарату, дезінтоксикаційну терапію, ентеросорбенти). Гемодіаліз або перитонеальний діаліз лише незначною мірою сприяють виведенню цефіксиму з організму.

Побочные действия:

;З боку травного тракту: сухість у роті, анорексія, диспепсія, нудота, біль у животі, помірна діарея, спазми кишечнику, метеоризм; минуще підвищення рівня трансаміназ печінки та лужної фосфатази, гіпербілірубінемія, жовтяниця, кандидоз слизових оболонок рота та травного тракту, дисбактеріоз; в окремих випадках – стоматит, глосит, псевдомембранозний коліт. ;З боку системи кровотворення: тромбоцитопенія, лейкопенія, еозинофілія, нейтропенія, агранулоцитоз; незначні минущі зміни печінкових та ниркових проб, гемолітична анемія.;З боку центральної нервової системи: головний біль, підвищена стомлюваність, запаморочення, втрата слуху.;З боку сечовидільної системи: інтерстиціальний нефрит, порушення функції нирок.;Алергічні реакції: свербіж, висипання, кропив’янка, анафілаксія, гарячка, артралгія; в окремих випадках – гіперемія шкіри, синдром Стівенса-Джонсона, синдром Лайєлла. ;Інші: генітальний свербіж, вагініт.

Лекарственное взаимодействие:

Існує потенційна можливість збільшення нефротоксичності при одночасному прийманні з цефіксимом інших нефротоксичних препаратів, таких як сильні діуретики, що особливо виявляється у пацієнтів з порушеннями функції нирок. Необхідно ретельно контролювати функцію нирок, якщо пацієнт одночасно з цефіксимом лікується аміноглікозидами. При одночасному застосуванні цефіксиму і карбамазепіну збільшується концентрація карбамазепіну у плазмі крові. Цефіксим може взаємодіяти із зоокумарином та іншими антикоагулянтами.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 25 0С у захищеному від світла та недоступному для дітей місці.Приготовану суспензію зберігають протягом 10 днів при температурі не вище 25 0С.Не охолоджувати, не заморожувати. Флакон щільно закривати кришкою.

Форма выпуска / упаковка:

Порошок для приготування 50 мл суспензії для перорального застосування (100 мг/5 мл), по 26 г у флаконі по 125 мл з янтарного скла, закритий білою пластмасовою кришкою на 28 мм із захистом від випадкового розкривання дітьми, по 1 флакону з пластмасовим мірним пристроєм на 5 мл в картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

МісцезнаходженняДільниці № B3-B6 & B11-B14, СІПКОТ, Виробничий парк, Ірунгаттукоттаі, район Канчіпурам 602 105, Індія.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Цефиксим
Производитель:Орхид Кемикалс энд Фармасьютикалс Лтд, Индия
Форма выпуска: Порошок для приготування 50 мл суспензії для перорального застосування (100 мг/5 мл), по 26 г у флаконі по 125 мл з янтарного скла, закритий білою пластмасовою кришкою на 28 мм із захистом від випадкового розкривання дітьми, по 1 флакону з пластмасовим мірним пристроєм на 5 мл в картонній коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/10997/01/01 от 01.09.2010. Приказ № 750 от 01.09.2010
МНН:Cefixime
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: cefixime; 5 мл приготованої суспензії містять цефіксиму тригідрат Євр. Фарм. у перерахуванні 100 мг цефіксиму (безводного); допоміжні речовини: сахароза, ксантанова камедь, натрію бензоат, ароматизатор суничний, кремнію діоксид колоїдний безводний.

Фармакологическая группа:Антибактериальные средства для системного применения. Другие бета-лактамные антибиотики. Цефалоспорины III поколения.
Код АТХ:J01DD08 - Цефиксим
Реклама
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Более 1 миллиарда человек в мире страдают ожирением
В настоящее время более 1 млрд человек во всем мир...
Реклама
Как прокалывают нос при гайморите?
Пункция при гайморите — показания и противопоказан...
Одонтогенный гайморит
Причины развития зубного гайморита и виды заболева...
Реклама
Борщ поможет снизить кровяное давление и улучшит здоровье сердца
Борщ — это популярное украинское блюдо. Обычно оно...
Низкое артериальное давление после 50 лет повышает риск развития болезни Альцгеймера: ученые
После 50 лет многие люди могут страдать от низкого...
Реклама