Цел-Здоровье инструкция по применению

Цел-Здоровье фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Цел-Здоровье порошок для р-ра д/инф. по 1 г во флак. №1
Производитель:
Регистрация:
№ UA/9593/01/01 от 09.04.2009. Приказ № 239 от 09.04.2009
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

Діюча речовина: 1 флакон містить циклофосфаміду 1 г;допоміжна речовина: натрію хлорид.

Основные физико-химические свойства:

порошок білого кольору.

Производитель:

ООО "Фармацевтическая компания "Здоровье"

Фармакотерапевтическая группа:

Антинеопластические средства.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Циклофосфамід – це цитостатик групи оксазафосфоринів. Циклофосфамід in vitro є неактивним. Його активування відбувається за допомогою мікросомних ензимів у печінці, де він перетворюється на 4-гідрокси-циклофосфамід, який знаходиться в рівновазі із його таутомером – альдофосфамідом. Цитотоксична дія циклофосфаміду базується на взаємодії між його алкілуючими метаболітами і ДНК. Це алкілування призводить до розриву та зчеплення поперечних зв’язків ниток ДНК та ДНК-білків. Фармакокінетика. Після разової внутрішньовенної ін’єкції циклофосфаміду протягом 24 годин відбувається значне зниження концентрації циклофосфаміду і його метаболітів у плазмі, але рівні, що виявляються у плазмі, можуть бути наявними аж до 72 годин.Час напіввиведення циклофосфаміду із сироватки крові становить у середньому 7 годин для дорослих і 4 години – для дітей.Виведення циклофосфаміду та його метаболітів відбувається переважно нирками.Фармацевтичні характеристики.

Противопоказания:

Відома підвищена чутливість до циклофосфаміду;тяжкі порушення функцій кісткового мозку (особливо у пацієнтів, які перед тим проходили лікування цитотоксичними препаратами та/або променевою терапією);запалення сечового міхура (цистит);затримка сечовипускання; активні інфекції.

Особенности применения:

Перед початком лікування слід усунути можливі перешкоди для виведення сечі в сечовивідних шляхах, порушення електролітного балансу, санувати можливі інфекції (цистити).Цел-Здоров’я, як і інші цитостатики, слід обережно застосовувати при лікуванні ослаблених пацієнтів і людей літнього віку, а також тих, хто перед цим отримував променеву терапію.Пацієнти з ослабленою імунною системою, наприклад, хворі на цукровий діабет, хронічний гепатит або з нирковою недостатністю, також потребують особливого догляду.Якщо при лікуванні Целом-Здоров’я виявляється цистит з мікро- або макрогематурією, терапію препаратом слід припинити до нормалізації стану.Чоловіки, які проходять лікування Целом-Здоров’я, повинні бути повідомлені про наявність препарату у спермі під час лікування.Тривалість контрацепції для чоловіків і жінок після закінчення хіміотерапії залежить від прогнозу розвитку основного захворювання і бажання народити дитину.У процесі лікування необхідно систематично контролювати кількість лейкоцитів: при початковому лікуванні – з інтервалом 5–7 днів, якщо їх кількість знижується до <3,0х109/л – то раз на два дні. За певних обставин можуть знадобитися щоденні перевірки. При тривалому лікуванні звичайно достатньо контролювати аналіз крові раз на два тижні. При появі ознак пригнічення функції кісткового мозку рекомендується контролювати число лейкоцитів і тромбоцитів. Слід регулярно аналізувати сечовий залишок на вміст еритроцитів.Поводження з препаратом і приготування розчину Целу-Здоров’я повинні постійно відповідати правилам техніки безпеки при поводженні з цитотоксичними речовинами.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Лікування Целом-Здоров’я може спричинити у чоловіків і жінок генетичні аномалії.При необхідності лікування препаратом у перші три місяці вагітності показаний аборт через тератогенну дію препарату. Після перших трьох місяців вагітності, якщо лікування не можна відкласти і пацієнтка бажає продовжувати виношування плода, хіміотерапія може проводитись тільки після попередження хворої про невисокий, але ймовірний ризик тератогенних ефектів.Жінки не повинні вагітніти під час лікування. Якщо ж це станеться, необхідна консультація генетика.Оскільки циклофосфамід потрапляє у грудне молоко, не дозволяється годувати груддю під час лікування.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Не досліджена. Лікар повинен індивідуально вирішувати, чи можна дозволити пацієнту керувати автотранспортом або працювати з іншими складними механізмами, оскільки можливе тимчасове погіршання чіткості зору та епізодичне запаморочення.

Дети:

Препарат застосовується згідно зі схемами лікування у дітей.

Способ применения и дозы:

Внутрішньовенна інфузія.Цел-Здоров’я може призначати тільки досвідчений онколог. Дозування повинно підбиратись для кожного пацієнта індивідуально. Нижченаведені рекомендації щодо дозування можна використовувати для монотерапії циклофосфамідом. При спільному призначенні інших цитостатиків аналогічної токсичності може стати необхідним зниження дози або подовження пауз при лікуванні препаратом.Якщо не призначено інакше, рекомендується таке дозування: для безперервного лікування дорослих і дітей - від 3 до 6 мг/кг маси тіла, щоденно (еквівалентне від 120 до 240 мг/м2 площі поверхні тіла); для переривчастого лікування дорослих і дітей – від 10 до 15 мг/кг маси тіла (еквівалентне від 400 до 600 мг/м2  площі поверхні тіла); для переривчастого лікування дорослих і дітей з високою дозою, наприклад, від 20 до 40 мг/кг маси тіла (еквівалентне від 800 до 1600 мг/м2 площі поверхні тіла), або зі ще більшою дозою (наприклад, при кондиціонуванні перед пересаджуванням кісткового мозку), з інтервалами від 21 до 28 днів. Приготування розчину.Для приготування розчину для інфузій до сухої речовини додають 50 мл 0,9% розчину натрію хлориду. Речовина легко розчиняється при енергійному струшуванні після додавання розчинника. Якщо речовина не розчиняється одразу ж і повністю, рекомендується дати флакону постояти кілька хвилин. Розчин придатний для внутрішньовенного введення. При короткочасному внутрішньовенному вливанні розчин Целу-Здоров’я додають до розчину Рінгера, 0,9% розчину натрію хлориду або 0,5% розчину декстрози до загального об’єму приблизно 500 мл. Тривалість інфузії – від 30 хв до 2 годин, залежно від об’єму.Рекомендації щодо зниження дози для пацієнтів з пригніченням функції кісткового мозку Кількість лейкоцитів Кількість тромбоцитів Дозування > 4 х109 > 100 х109 100% від запланованої дози 4 – 2,5х109 100 – 50 х109 50% від запланованої дози < 2,5 х109 < 50 х109 Підбір дози до нормалізації показників або прийняття окремого рішення Дозування для пацієнтів з печінковою недостатністю.Тяжка печінкова недостатність вимагає зниження дози. Загальною рекомендацією є зниження дози на 25% при вмісті у сироватці білірубіну від 3,1 до 5 мг/100 мл.Дозування для пацієнтів з нирковою недостатністю.Рекомендується зниження дози на 50% при швидкості гломерулярної фільтрації на рівні менше 10 мл/хв. Циклофосфамід можна виводити з організму за допомогою діалізу. Діти. Дозування – відповідно до прийнятого плану лікування; рекомендації щодо підбирання дози й застосування препарату для лікування дітей такі, як і для дорослих пацієнтів.

Передозировка:

Оскільки жодний специфічний антидот циклофосфаміду не відомий, слід дотримуватись особливої обережності при його застосуванні. Циклофосфамід можна виводити з організму за допомогою діалізу. Тому при передозуванні, а також при інтоксикації показаний швидкий гемодіаліз. Кліренс діалізу 78 мл/хв був обчислений з концентрації циклофосфаміду, що не метаболізувався, у діалізатах (нормальний нирковий кліренс становить приблизно 5–11 мл/хв). Інша робоча група повідомляла про величину 194 мл/хв. Після 6 годин діалізу 72 % введеної дози циклофосфаміду було знайдено у діалізаті. При передозуванні поміж інших реакцій слід припускати пригнічення функції кісткового мозку, найчастіше лейкоцитопенію. Тяжкість і тривалість пригнічення функції кісткового мозку залежать від ступеня передозування. Необхідні часті перевірки показників крові і контроль стану пацієнта. При прогресуванні нейтропенії слід вжити заходів щодо профілактики інфекцій, які необхідно лікувати за допомогою відповідних антибіотиків. При розвиненні тромбоцитопенії слід забезпечити, залежно від потреби, поповнення тромбоцитів. З метою запобігання уротоксичним явищам необхідно вжити заходів щодо профілактики циститу за допомогою уромітексану (месна).Примітка. При ненавмисному введенні циклофосфаміду шляхом паравенної ін’єкції загрози цитостатичного ушкодження тканин звичайно не існує, оскільки така загроза не передбачається, доки не відбудеться біоактивування циклофосфаміду в печінці. Якщо ж це відбулося, слід негайно зупинити інфузію, відсмоктати введений препарат за допомогою канюлі, промити ділянку 0,9 % розчином натрію хлориду та іммобілізувати кінцівку.

Побочные действия:

Пацієнти, які проходять лікування Целом-Здоров’я, залежно від дози можуть зазнавати побічних реакцій, які в більшості випадків є оборотними.Кров і кістковий мозок. Залежно від дози можуть мати місце різні ступені пригнічення функції кісткового мозку, такі як лейкоцитопенія, тромбоцитопенія і анемія. Взагалі слід враховувати виникнення лейкоцитопенії з пропасницею або без неї і ризик вторинних (іноді загрозливих для життя) інфекцій, а також тромбоцитопенії з підвищеним ризиком кровотечі. Найменша кількість лейкоцитів і тромбоцитів звичайно відмічається протягом 1-го та 2-го тижня, але відновлюється протягом 3–4 тижнів від початку лікування. Анемія звичайно може розвинутися лише після декількох циклів лікування. Більш тяжке пригнічення функції кісткового мозку слід очікувати у пацієнтів, яких перед цим лікували за допомогою хіміо- та/або променевої терапії, а також у пацієнтів з нирковою недостатністю.Спільне лікування з іншими речовинами, які пригнічують кровотворення, потребує регулювання дози. Слід користуватися відповідними таблицями регулювання дози для цитотоксичних лікарських препаратів за кількісним складом крові на початку циклу і регулюванням дози за найнижчим рівнем цитостатичних речовин.Шлунково-кишковий тракт. Такі побічні реакції, як нудота і блювання, є залежними від дозування. Середні і тяжкі їх форми виявляються майже у 50 % пацієнтів. Анорексія, діарея, запор і запалення слизової оболонки (мукозит) від стоматиту до утворення виразок виникають з меншою частотою. В окремих випадках повідомлялося про геморагічні коліти.Печінка. Рідко повідомлялося про порушення функції печінки, які виявлялися через збільшення певних параметрів лабораторних аналізів (сироваткова трансаміназа, лужна фосфатаза, білірубін).Облітеруючий ендофлебіт печінкових вен спостерігався приблизно у 15–50 % пацієнтів, які отримували високі дози Целу-Здоров’я в поєднанні з бусулфаном або опромінюванням усього тіла при алогенній трансплантації кісткового мозку. І навпаки, це ускладнення лише зрідка спостерігалось у хворих на апластичну анемію, які отримували тільки високі дози Целу-Здоров’я. Синдром звичайно розвивається через 1–3 тижні після трансплантації і виявляється різким збільшенням маси тіла, гепатомегалією, асцитом і гіпербілірубінемією. Може також розвинутися печінкова енцефалопатія.Відомими факторами ризику, що призводять до розвинення у пацієнта облітеруючого ендофлебіту печінкових вен, є наявне порушення печінкової функції, терапія гепатотоксичними препаратами у поєднанні з (хіміо)терапією високими дозами та, особливо, якщо алкілуюча сполука бусулфан є елементом кондиціонуючої терапії.Нирки і сечова система. Після виділення в сечу метаболіти циклофосфаміду спричиняють зміни в сечовій системі, зокрема у сечовому міхурі. Геморагічний цистит, мікрогематурія і макрогематурія є найбільш поширеними ускладненнями при лікуванні Целом-Здоров’я, що залежать від дози, і вимагають переривання терапії. Цистити спочатку розвиваються стерильними, але може статися вторинне мікробне зараження. В окремих випадках повідомлялося про геморагічні цистити, які мали летальний кінець. Також спостерігалися набряки стінок сечового міхура, кровотечі з клітинного шару, інтерстиціальні запалення з фіброзом, а іноді – склероз сечового міхура. Дисфункція нирок (особливо у випадках порушення функції нирок в анамнезі) як побічна дія при застосуванні високих доз зустрічається рідко.Примітка. Лікування уромітексаном або вживання великої кількості рідини можуть знизити частоту і тяжкість цих уротоксичних побічних дій.Статева система. Через свою алкілуючу дію Цел-Здоров’я, як вважається, може спричиняти частково необоротне порушення сперматогенезу і призводити до азооспермії або стійкої олігоспермії. Зрідка спостерігалися порушення овуляції, іноді необоротні, які призводили до аменореї та зниження рівнів жіночих статевих гормонів.Серцево-судинна система. Повідомлялось про випадки вторинної кардіоміопатії, спричиненої цитостатиками, яка виявлялась через аритмію, зміни ЕКГ і недостатність лівого шлуночка (наприклад, інфаркт міокарда), особливо після застосування високих доз Целу-Здоров’я (120–240 мг/кг маси тіла). У даному контексті слід пам’ятати про необхідність регулярних перевірок електролітів і приділяти особливу увагу пацієнтам із серцевими захворюваннями в анамнезі.Органи дихання. В окремих випадках можуть розвинутися пневмоніт та інтерстиціальна пневмонія, що переходить у хронічний інтерстиціальний пневмофіброз.Вторинні пухлини. Як і взагалі при цитотоксичному лікуванні, застосування Целу-Здоров’я супроводжується ризиком появи вторинних пухлин та їх провісників як пізніх ускладнень. Зростає ризик розвитку раку сечового тракту, а також мієлодиспластичних змін, які частково можуть прогресувати в гострі лейкози. Дослідження на тваринах показали, що загрозу раку сечового міхура можна значно зменшити шляхом відповідного застосування уромітексану.Інші побічні реакції. Алопеція, яка є частим побічним ефектом, як правило, оборотна. Також повідомлялось про випадки зміни пігментації долонь, нігтів на пальцях рук, а також підошов.Крім того, спостерігались такі побічні реакції:СНАДГ (синдром неадекватної секреції антидіуретичного гормону, синдром Шварц-Барттера) з гіпонатріємією і затримкою виділення води;запалення шкіри і слизової оболонки;реакції підвищеної чутливості, що супроводжуються пропасницею, в окремих випадках прогресують до шоку;тимчасове погіршання чіткості зору та епізодичне запаморочення;в окремих випадках – гострий панкреатит;у поодиноких випадках (< 0,01 %) повідомлялось про тяжкі реакції (наприклад, синдром Стівенса-Джонсона і токсичний епідермальний некроз).Примітка. Основне захворювання може також спричиняти певні ускладнення, такі як тромбоемболію, дисеміноване внутрішньосудинне згортання крові або гемолітичний уремічний синдром, але частота цих ускладнень може зростати при хіміотерапії, що включає Цел-Здоров’я.Слід своєчасно призначати протиблювотні засоби та ретельно доглядати за порожниною рота.

Лекарственное взаимодействие:

Може бути підсилений ефект зниження вмісту цукру в крові під впливом сульфонілуреази. Також може посилитися пригнічення функції кісткового мозку при паралельному застосуванні алопуринолу або гідрохлортіазиду.Попереднє або паралельне лікування фенобарбіталом, фенітоїном, бензодіазепінами або хлоргідратом може спричинити індукцію мікросомальних ферментів печінки.Оскільки Цел-Здоров’я чинить імуносупресивну дію, слід чекати на зниження реакції у пацієнта на будь-яку вакцинацію; ін’єкція з активованою вакциною може супроводжуватись інфекцією, індукованою вакциною.Якщо одночасно застосовуються деполяризуючі речовини, що розслаблюють м’язи (наприклад, галогеніди сукцинілхолінів), то результатом може стати тривале апное внаслідок зниження концентрації псевдохолінестерази.Одночасне застосування хлорамфеніколу веде до збільшення періоду напіввиведення циклофосфаміду й до затримки метаболізму.Лікування антрациклінами і пентостатином може інтенсифікувати потенційну кардіотоксичність Целу-Здоров’я. Посилення кардіотоксичного ефекту може статися також після попереднього опромінення ділянки серця.Паралельне застосування індометацину слід проводити дуже обережно, оскільки у цьому випадку спостерігалася гостра водна інтоксикація.Пацієнти, які лікуються Целом-Здоров’я, повинні утримуватися від вживання алкогольних напоїв.Оскільки у грейпфруті міститься сполука, яка може послабити дію циклофосфаміду, пацієнтам не можна їсти грейпфрути та пити грейпфрутовий сік.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 °С.

Форма выпуска / упаковка:

По 1 г у флаконі, по 1 флакону у картонній упаковці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

НесумісністьРозчини, що містять бензиловий спирт, можуть зменшувати стабільність циклофосфаміду.Місцезнаходження61013, Україна, м. Харків, вул. Шевченка, 22.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Цел-Здоровье
Производитель:ООО "Фармацевтическая компания "Здоровье"
Форма выпуска: По 1 г у флаконі, по 1 флакону у картонній упаковці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/9593/01/01 от 09.04.2009. Приказ № 239 от 09.04.2009
МНН:Cyclophosphamide
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

Діюча речовина: 1 флакон містить циклофосфаміду 1 г;допоміжна речовина: натрію хлорид.

Фармакологическая группа:Антинеопластические средства.
Код АТХ:L01AA01 - Циклофосфамид
Реклама
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Реклама
Атрофический гастрит
Причины развития атрофического гастритаСтадии разв...
Бактериальный синусит
Бактериальный синусит — симптомы, причины и фактор...
Реклама
FDA: диклофенак вызывает нарушения сердца
Диклофенак — это препарат из группы НПВС (нестерои...
Хозяйственное мыло поможет устранить запах пота и защитит от инфицирования
Хозяйственное мыло содержит моющие вещества, котор...
Реклама