Далацин Влагалищный инструкция по применению

Далацин Влагалищный фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Далацин Влагалищный крем 2 % по 20 г в тубах с апплик.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/1903/03/01 от 15.12.2016. Приказ № 1345 от 15.12.2016
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: clindamycin;1 г крему містить кліндаміцину фосфат у кількості, еквівалентній кліндаміцину 20 мг;допоміжні речовини: сорбітанстеарат, полісорбат 60, пропіленгліколь, кислота стеаринова, спирт цетостеариловий, цетилпальмітат, олія мінеральна, спирт бензиловий, вода очищена.

Производитель:

Фармация и Апджон Компани для "Пфайзер Инк.", США

Фармакотерапевтическая группа:

Противомикробные и антисептические средства, применяемые в гинекологии, за исключением комбинаций с кортикостероидами. Клотримазол.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Кліндаміцин інгібує бактеріальний синтез білків на рівні бактеріальної рибосоми. Антибіотик переважно зв’язується з рибосомною субодиницею 50S і порушує процес ініціації синтезу пептидного ланцюга. Хоча кліндаміцину фосфат є неактивним in vitro, швидкий гідроліз in vivo перетворює цю сполуку на антибактеріально активний кліндаміцин.Дослідження бактеріальної культури та чутливості бактерій зазвичай не проводиться для встановлення діагнозу бактеріального вагінозу. Стандартна методика для перевірки чутливості потенційних збудників бактеріального вагінозу (Gardnerella vaginalis, види Mobiluncus або Mycoplasma hominis) не визначена.Незважаючи на це, кліндаміцин є антимікробним засобом, активним in vitro проти більшості штамів мікроорганізмів, про які повідомлялось у зв’язку з бактеріальним вагінозом: види Bacteroides; Gardnerella vaginalis; види Mobiluncus; Mycoplasma hominis; види Peptostreptococcus.Була продемонстрована перехресна резистентність між кліндаміцином і лінкоміцином.Був продемонстрований антагонізм між кліндаміцином та еритроміцином in vitro.Клінічне значення цієї взаємодії не відоме.Фармакокінетика.Після інтравагінального застосування 100 мг кліндаміцину фосфату у вигляді вагінального крему 2 % у 6 здорових пацієнток-добровольців 1 раз на добу протягом 7 днів системна абсорбція діючої речовини становила в середньому 4 % від застосованої дози (діапазон від 0,6 % до 11 %). Пікова концентрація кліндаміцину в сироватці крові в перший день становила в середньому 18 нг/мл (діапазон від 4 до 47 нг/мл), а на сьомий день – у середньому 25 нг/мл (діапазон від 6 до 61 нг/мл). Ці пікові концентрації були зареєстровані приблизно через 10 годин (діапазон від 4 до 24 годин) після застосування препарату.Після інтравагінального застосування 100 мг кліндаміцину фосфату у вигляді вагінального крему 2 % у 5 пацієнток із бактеріальним вагінозом 1 раз на добу протягом 7 днів підряд абсорбція була повільнішою, а варіативність була меншою порівняно з аналогічними параметрами для здорових жінок. Системна абсорбція сягала приблизно 4 % (діапазон від 2 % до 8 %) дози. Пікова концентрація кліндаміцину в сироватці крові в перший день становила в середньому 13 нг/мл (діапазон від 6 до 34 нг/мл), а на сьомий день – у середньому 16 нг/мл (діапазон від 7 до 26 нг/мл). Ці пікові концентрації були зареєстровані приблизно через 14 годин (діапазон від 4 до 24 годин) після застосування препарату.Багатократне (протягом 7 днів) вагінальне застосування кліндаміцину фосфату у вигляді вагінального крему 2 % не супроводжувалося системною акумуляцією кліндаміцину або така акумуляція була незначною. Системний період напіввиведення становив від 1,5 до 2,6 години.Пацієнти літнього віку.Клінічні дослідження кліндаміцину фосфату у вигляді вагінального крему 2 % не включали достатньої кількості пацієнтів віком від 65 років для визначення різниці в реакції на препарат порівняно з пацієнтами молодшого віку.

Показания к применению:

Лікування бактеріального вагінозу.

Противопоказания:

Встановлена гіперчутливість до кліндаміцину або до будь-якого з компонентів основи крему. Хоча не продемонстровано перехресної сенсибілізації до лінкоміцину, Далацин піхвовий крем не рекомендовано застосовувати пацієнтам, у яких виявлена чутливість до лінкоміцину. Далацин піхвовий крем також протипоказаний пацієнтам, в анамнезі яких є запальні захворювання кишечнику або коліт, асоційований з прийомом антибіотиків.

Особенности применения:

Застосування кліндаміцину може призвести до посиленого росту нечутливих мікроорганізмів, зокрема дріжджів. Прийом практично всіх антибіотиків асоційований із виникненням діареї, а в деяких випадках - і псевдомембранозного коліту. Таким чином, незважаючи на те, що абсорбується лише мінімальна кількість лікарського засобу, при виникненні вираженої діареї слід відмінити препарат і при необхідності вжити належних діагностичних і лікувальних заходів. У разі виникнення псевдомембранозної діареї слід призначити відповідне антибактеріальне лікування. Препарати, що інгібують перистальтику, в цьому випадку протипоказані.Як і при будь-яких вагінальних інфекціях, статеві контакти в період застосування препарату не рекомендовані.Далацин піхвовий крем містить компоненти на масляній основі. Виявлено, що деякі з цих компонентів можуть послаблювати гумовий матеріал презервативів та протизаплідних діафрагм і зменшувати їхню ефективність як бар’єрних методів контрацепції або засобів захисту від захворювань, що передаються статевим шляхом, включаючи СНІД. Під час лікування препаратом Далацин піхвовий крем не слід покладатися на презервативи та протизаплідні діафрагми як засоби контрацепції або засоби захисту від захворювань.У період застосування препарату не рекомендується використання інших виробів, призначених для інтравагінального введення (таких як тампони, засоби для спринцювання).Пацієнти літнього віку.Клінічні дослідження серед осіб віком від 60 років не проводилися.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Вагітність.Адекватних і належним чином контрольованих досліджень з участю вагітних жінок у період I триместру вагітності не проводили, тому у період I триместру вагітності не рекомендується застосовувати лікарський засіб.У клінічних дослідженнях з участю вагітних жінок у період II та ІІІ триместру вагітності Далацин піхвовий крем виявився ефективним при лікуванні бактеріального вагінозу, і його прийом не був пов’язаний з виникненням будь-яких негативних ефектів у новонароджених. Далацин піхвовий крем у період II та ІІІ триместру вагітності можна застосовувати тільки у разі явної необхідності. Період годування груддю.Невідомо, чи екскретується кліндаміцин у грудне молоко після вагінального застосування кліндаміцину фосфату. Однак повідомлялося про наявність кліндаміцину у грудному молоці після перорального і парентерального введення. Тому слід провести повну оцінку співвідношення користь/ризик перед призначенням кліндаміцину фосфату інтравагінально матері, яка годує груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Систематичних досліджень впливу кліндаміцину на здатність керувати автотранспортом і працювати з іншими механізмами не проводили.

Дети:

Безпека та ефективність застосування лікарського засобу в педіатричній практиці не встановлені.

Способ применения и дозы:

Застосовувати по 1 повному аплікатору (приблизно 5 г) інтравагінально перед сном упродовж 7 днів поспіль.Показано, що у пацієнток, яким рекомендований коротший курс лікування, ефективною є схема лікування тривалістю 3 дні.

Передозировка:

Далацин піхвовий крем при вагінальному застосуванні може абсорбуватися у кількостях, достатніх для того, щоб спричинити системні ефекти.У випадку передозування слід вживати загальних симптоматичних і підтримувальних заходів у разі потреби.

Побочные действия:

Під час лікування наведені далі побічні реакції спостерігались у менше ніж 10 % пацієнтів.У клінічних дослідженнях побічні реакції, які вважалися можливо, імовірно або напевне пов’язаними з інтравагінальним застосуванням крему кліндаміцину фосфату, спостерігалися у 24 % пацієнток. Ці реакції наведено нижче.З боку статевих органів: цервіцит/вагініт (14 %); подразнення вульви та піхви (6 %); вагінальний кандидоз.З боку центральної нервової системи: запаморочення, головний біль, вертиго.З боку травного тракту: печія, нудота, блювання, діарея, запор, біль у животі. Дерматологічні реакції: висипання, екзантема.Реакції гіперчутливості: кропив’янка.(Реакції, для яких не вказано частоту у відсотках, виникали у менш ніж 1 % пацієнток).Безпеку застосування препарату Далацин піхвовий крем вивчали у невагітних та вагітних жінок у період ІІ та ІІІ триместру вагітності. Наведені нижче побічні реакції були відзначені в менш ніж 10 % пацієнток за частотою: дуже часто (≥1/10); часто (від ≥1/100 до <1/10); нечасто (від ≥1/1000 до <1/100); рідко (від ≥1/10000 до <1/1000); дуже рідко (<1/10000); частота невідома (не може бути встановлена на підставі наявних даних).З боку шлунково-кишкового тракту. Часто: біль у животі.Нечасто: метеоризм, запах із рота, диспепсія. Невідомо: здуття живота, порушення з боку шлунково-кишкового тракту.З боку нервової системи. Невідомо: дисгевзія.Загальні розлади та реакції в місці введення. Невідомо: біль у місці введення, запалення.З боку ендокринної системи. Невідомо: гіпертиреоїдизм.З боку респіраторних, торакальних та медіастинальних розладів. Нечасто: носова кровотеча. Невідомо: інфекції верхніх дихальних шляхів.З боку інфекцій та інвазій. Нечасто: грибкові інфекції, вагінальні інфекції. Невідомо: бактеріальні інфекції, кандидоз (на шкірі).З боку нирок та сечовидільної системи. Нечасто: інфекції сечовидільного тракту, глюкозурія, протеїнурія, дизурія.З боку опорно-рухового апарату та сполучної тканини. Невідомо: біль у спині.З боку статевих органів та молочної залози. Часто: вульвовагінальні розлади.Нечасто: біль у піхві, виділення з піхви.Невідомо: біль у тазу, ендометріоз, порушення менструального циклу, маткова кровотеча, трихомональний вульвовагініт, патологічні пологи.З боку шкіри та підшкірних тканин. Часто: свербіж, нечасто: еритема.З боку імунної системи. Нечасто: реакції гіперчутливості.Результати досліджень. Невідомо: результати мікробіологічного дослідження поза нормою.Побічні реакції, значущі з медичної точки зору, які відзначалися під час терапії системними препаратами кліндаміцину. Дуже рідко: нейтропенія, лейкопенія, агранулоцитоз, тромбоцитопенія, анафілактоїдні реакції, жовтяниця, мультиформна еритема, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз.Звітування про підозрювані побічні реакціїЗвітування про підозрювані побічні реакції, відзначені після затвердження лікарського засобу, є важливим. Це дозволяє продовжувати моніторинг балансу користь/ризик, пов’язаних із застосуванням лікарського засобу. Медичних працівників просять звітувати про будь-які підозрювані побічні реакції.

Лекарственное взаимодействие:

Виявлено, що при одночасному застосуванні кліндаміцину з лінкоміцином, а також еритроміцину з кліндаміцином розвивається перехресна резистентність. Було продемонстровано антагонізм між кліндаміцином та еритроміцином in vitro.Показано, що кліндаміцин має властивість блокувати нервово-м’язову передачу і може посилювати дію інших нервово-м’язових блокаторів. Тому слід з обережністю застосовувати кліндаміцин пацієнткам, які приймають такі блокатори. Інформація щодо одночасного застосування з іншими інтравагінальними препаратами відсутня, тому таке застосування не рекомендоване.У пацієнток, які застосовували кліндаміцин у поєднанні з антагоністом вітаміну К (наприклад, варфарином, аценокумаролом та флуїндіоном), спостерігали зростання значень коагуляційних проб (протромбінового часу/МНС) та/або тривалості кровотечі. Таким чином, у пацієнток, які отримують лікування із застосуванням антагоністів вітаміну К, необхідно часто контролювати результати коагуляційних проб.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати у недоступному для дітей місці. Зберігати при температурі не вище 25 °С. Не заморожувати.

Форма выпуска / упаковка:

По 20 г крему в тубі, по 1 тубі разом з 3 аплікаторами в картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Далацин Влагалищный
Производитель:Фармация и Апджон Компани для "Пфайзер Инк.", США
Форма выпуска: По 20 г крему в тубі, по 1 тубі разом з 3 аплікаторами в картонній коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/1903/03/01 от 15.12.2016. Приказ № 1345 от 15.12.2016
МНН:Clindamycin
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: clindamycin;1 г крему містить кліндаміцину фосфат у кількості, еквівалентній кліндаміцину 20 мг;допоміжні речовини: сорбітанстеарат, полісорбат 60, пропіленгліколь, кислота стеаринова, спирт цетостеариловий, цетилпальмітат, олія мінеральна, спирт бензиловий, вода очищена.

Фармакологическая группа:Противомикробные и антисептические средства, применяемые в гинекологии, за исключением комбинаций с кортикостероидами. Клотримазол.
Код АТХ:D10AF01 - Клиндамицин
Реклама
К 2040 году больных раком простаты вдвое увеличится
По прогнозам, к 2040 году число мужчин с диагнозом...
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
Реклама
Неатрофический гастрит
Причины развития неатрофического гастритаХроническ...
Атрофический гастрит
Причины развития атрофического гастритаСтадии разв...
Реклама
Эксперты рассказали, чем опасен послеобеденный сон
Послеобеденный сон может продлиться от нескольких ...
Ученые назвали специи, которые помогут облегчить хроническую боль
Специи, такие как черный перец, гвоздика, корица и...
Реклама