Дальфаз Ретард инструкция по применению

Дальфаз Ретард фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Дальфаз Ретард таблетки, п/о, прол./д. по 5 мг №56 (14х4)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/3230/01/01 от 07.04.2010. Приказ № 111 от 08.02.2014
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діючі речовини: альфузозину гідрохлорид;1 таблетка містить альфузозину гідрохлорид 5 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кальцію гідрофосфат дигідрат, олія рицинова гідрогенізована, полівідон, магнію стеарат; оболонка: гіпромелоза, титану діоксид (Е 171), пропіленгліколь, заліза оксид жовтий (Е 172), заліза оксид червоний (Е 172).

Основные физико-химические свойства:

круглі двоопуклі таблетки, вкриті оболонкою, опалово-жовтого кольору. Поверхня розлому ядра білого кольору.

Производитель:

Санофи Винтроп Индастриа для "Санофи-Авентис Украина,ООО", Франция/Украина

Фармакотерапевтическая группа:

Альфа-адреноблокаторы.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Альфузозин - похідне квіназоліну, є вибірковим антагоністом постсинаптичних a1-адренорецепторів. Фармакологічні дослідження in vitro показали селективну дію альфузозину на a1-адренорецептори, розташовані в передміхуровій залозі, на дні сечового міхура та в сечовипускальному каналі.Альфузозин діє безпосередньо на гладку мускулатуру передміхурової залози та знижує, таким чином, непрохідність нижнього відділу сечовипускального каналу.У людини альфузозин поліпшує параметри виділення, знижуючи тонус уретри та опірність відтоку з сечового міхура, полегшує випорожнення міхура.У плацебо-контрольованих дослідженнях у хворих на доброякісну гіпертрофію передміхурової залози (ДГПЗ) альфузозин:достовірно збільшував максимальну швидкість току (Qmax) у середньому у 30 % хворих з Qmax 15 мл/сек. Таке поліпшення спостерігалося, починаючи з першої дози; достовірно знижував тиск виділення та підвищував об'єм сечі, викликаючи позив до сечовипускання; достовірно знижував залишковий об'єм сечі. Ці ефекти призводять до поліпшення стану нижнього відділу сечовипускального каналу, тобто симптомів наповнення (подразливих) та виділення (обструктивних), та не впливають на статеву функцію. Фармакокінетика. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається приблизно через 3 години після введення, а період напіввиведення становить 8 годин. Цей фармакокінетичний профіль не змінюється при прийомі препарату разом з їжею.Альфузозин метаболізується у печінці, тільки 11 % незміненого альфузозину виділяється із сечею. Більшість метаболітів (неактивних) виділяється із калом (75-90 %).У хворих віком старше 75 років всмоктування відбувається швидше, а максимум концентрації – вищий. Біодоступність може бути підвищеною, у деяких хворих спостерігається знижений об’єм розподілу. Період напіввиведення не змінюється.У хворих з тяжкими порушеннями функції печінки період напіввиведення та біодоступність збільшені.Об’єм розподілу та кліренс креатиніну альфузозину підвищуються при нирковій недостатності (з діалізом або без нього) через збільшення вільної фракції. Хворим з порушеннями функції нирок із кліренсом креатиніну >30 мл/хв зміни дозування не потребується. Фармакокінетичний профіль альфузозину при хронічній серцевій недостатності не змінюється.

Показания к применению:

Лікування функціональних симптомів доброякісної гіпертрофії передміхурової залози.

Противопоказания:

Застосування препарату Дальфаз® ретард протипоказане при підвищеній чутливості до діючої речовини або до інших компонентів препарату, ортостатичній гіпотензії, тяжкій недостатності функції печінки (клас С за класифікацією Child-Pugh); тяжкій недостатності функції нирок (кліренс креатиніну

Особенности применения:

Як і при призначенні інших блокаторів a1-адренорецепторів, у деяких пацієнтів (особливо у хворих, які отримують гіпотензивне лікування) протягом кількох годин після прийому препарату може розвинутися ортостатична гіпотензія із можливими симптомами (запаморочення, втома, підвищене потовиділення). У таких випадках хворий має дотримуватись постільного режиму до повного зникнення симптомів. Ці явища зазвичай тимчасові, спостерігаються на початку лікування та не потребують припинення прийому препарату. Хворого необхідно попередити про можливість таких явищ.Слід з обережністю призначати обережністю призначати препарат хворим літнього віку.У деяких пацієнтів, які попередньо проходили або на даний момент проходять лікування тамсулозином, спостерігався Інтраопераційний Синдром Нестабільної Райдужної Оболонки (ІСНРО, варіант синдрому зменшення зіниці) під час хірургічного втручання з приводу катаракти.Також повідомлялося про окремі випадки з іншими блокаторами a1-адренорецепторів, тому можливий ефект такого класу не може виключатися. З огляду на те, що ІСПРО може бути причиною додаткових технічних ускладнень під час операцій з приводу катаракти, перед здійсненням хірургічного втручання хірурга необхідно проінформувати про будь-яке попереднє або поточне застосування блокаторів a1-адренорецепторів. Дальфаз® ретард містить касторову олію, яка може спричиняти розлади шлунково-кишкового тракту (легкий сечогінний ефект, діарею). Спеціальні заходи перестороги при застосуванні. При застосуванні альфузозину пацієнтами, які після застосування іншого a1-блокатора зазнавали вираженої гіпотензії, слід вживати заходів перестороги. Окремо альфузозин не призначають пацієнтам з ішемічною хворобою серця. Необхідно продовжувати спеціальне лікування коронарної недостатності. Якщо у пацієнта з ішемічною хворобою серця застосування препарату спричиняє підвищення частоти нападів стенокардії на фоні звичайної антиангінальної терапії, Дальфаз® ретард слід відмінити. 

Применение в период беременности или кормления грудью:

Препарат не застосовують жінкам.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Слід утримуватися від керування транспортними засобами або при роботі з механізмами в зв’язку з ризиком виникнення ортостатичної гіпотензії, відчуття запаморочення, астенії, порушення зору, зокрема на початку лікування альфузозином.

Дети:

Даних про застосування альфузозину дітям немає.

Способ применения и дозы:

Таблетки необхідно ковтати цілими, запиваючи склянкою води. Хворого необхідно попередити, що таблетки не можна розкушувати, розжовувати, подрібнювати або розтирати у порошок. Подрібнювання таблеток може призвести до більш швидкого вивільнення та всмоктування діючої речовини препарату та – як наслідок цього – швидкої появи побічних ефектів препарату.Дорослі: по 1 таблетці 2 рази на добу - вранці та ввечері. Хворим літнього віку та хворим, які застосовують гіпотензивні засоби: як систематична пересторога, рекомендується розпочинати лікування з 1 таблетки Дальфаз® ретард по 5 мг ввечері, підвищуючи дозу відповідно до клінічної відповіді до 1 таблетки Дальфаз® Ретард по 5 мг двічі на добу (вранці та ввечері).Хворим з недостатністю функції печінки: рекомендується розпочинати лікування з 1 таблетки Дальфаз® ретард по 2,5 мг на добу, підвищуючи дозу відповідно до клінічної відповіді до 1 таблетки Дальфаз® ретард по 2,5 мг двічі на добу (вранці та ввечері).

Передозировка:

При передозуванні препарату спостерігається артеріальна гіпотензія. При передозуванні необхідно госпіталізувати хворого, провести лікування артеріальної гіпотензії. Хворий має перебувати у положенні лежачи.Препарат важко діалізується через високий ступінь зв’язування з білками.

Побочные действия:

Класифікація очікуваної кількості випадків: Часто (≥1 % -

Лекарственное взаимодействие:

Протипоказане поєднання з ритонавіром через ризик підвищення рівнів концентрації альфузозину в плазмі крові і посилення побічних дій. Нерекомендовані поєднання з антигіпертензивними блокаторами альфа-рецепторів (празозин, трімазозин, урапідил) через посилення гіпотензивної дії та ризик виникнення тяжкої форми ортостатичної гіпотензії;з кетоконазолом, ітраконазолом через ризик підвищення рівнів концентрації альфузозину в плазмі крові і посилення побічних дій;з кларитроміцином, еритроміцином через ризик підвищення рівнів концентрації альфузозину в плазмі крові і посилення побічних дій. Поєднання, які вимагають вжиття заходів перестороги при застосуванні:з інгібіторами фосфодіестерази типу 5 (сілденафіл, тадалафіл, варденафіл) через ризик виникнення постуральної гіпотензії, зокрема в осіб літнього віку. Лікування розпочинають з найменшої рекомендованої дози, яку при потребі поступово коригують. Поєднання, які беруть до уваги: з антигіпертензивними засобами (окрім блокаторів альфа-рецепторів) через посилення гіпотензивної дії та підвищеним ризиком виникнення ортостатичної гіпотензії; з нітратами, нітритами і спорідненими лікарськими засобами (ізосорбіду динітрат, ізосорбід, лінзидомін, молсидомін, нікорандил, нітрогліцерин) через підвищений ризик виникнення гіпотензії, зокрема ортостатичної.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище +25 °С.

Форма выпуска / упаковка:

№ 56 (14х4): по 14 таблеток у блістері, по 4 блістери у картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Дальфаз Ретард
Производитель:Санофи Винтроп Индастриа для "Санофи-Авентис Украина,ООО", Франция/Украина
Форма выпуска:№ 56 (14х4): по 14 таблеток у блістері, по 4 блістери у картонній коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/3230/01/01 от 07.04.2010. Приказ № 111 от 08.02.2014
МНН:Alfuzosin
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діючі речовини: альфузозину гідрохлорид;1 таблетка містить альфузозину гідрохлорид 5 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, кальцію гідрофосфат дигідрат, олія рицинова гідрогенізована, полівідон, магнію стеарат; оболонка: гіпромелоза, титану діоксид (Е 171), пропіленгліколь, заліза оксид жовтий (Е 172), заліза оксид червоний (Е 172).

Фармакологическая группа:Альфа-адреноблокаторы.
Код АТХ:G04CA01 - Альфузозин
Реклама
Свиньи будут выращивать органы для трансплантологии
Химерная технология включает в себя интеграцию чел...
Этот чудодейственный препарат поможет сохранить вечную молодость
По данным Федерального управления по лекарственным...
Реклама
Как снять зуд при молочнице
Чем снять зуд при молочницеКак убрать зуд при моло...
Лечение молочницы в домашних условиях
Как избавиться от молочницы в домашних условиях с ...
Реклама
Дневная сонливость может быть симптомом опасного заболевания
Чрезмерная дневная сонливость (Excessive Daytime S...
Контактные линзы для глаз могут вызвать заболевания печени и даже рака: исследование
Контактные линзы представляют собой тонкие и гибки...
Реклама