Дендрикс инструкция по применению

Дендрикс фото, инструкция
Дозировка:
Дендрикс раствор д/ин., 250 мг/мл по 2 мл (500 мг) в амп. №5
Производитель:
№ UA/11958/02/01 от 03.11.2009. Приказ № 46 от 25.01.2012

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: citicoline;1 мл містить цитиколіну 250 мг (ампула на 2 мл містить цитиколіну натрію 500 мг; ампула на 4 мл містить цитиколіну натрію 1000 мг); допоміжні речовини: динатрію едетат, натрію дигідрофосфат, води для ін’єкцій

Лекарственная форма:

раствор

Основные физико-химические свойства:

прозорий, безбарвний розчин в ампулах жовтого кольору.

Производитель:

Венус Ремедис Лтд/Здоровье, ФФ,ООО для "Мили Хелскере Лтд", Индия/Украина

Фармакотерапевтическая группа:

Ноотропні засоби.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Цитиколін стимулює біосинтез структурних фосфоліпідів у мембрані нейронів, що сприяє покращанню функції мембран, в тому числі, функціонуванню іонообмінних насосів і нейрорецепторів. Завдяки стабілізуючій дії на мембрану цитиколін має протинабрякові властивості і зменшує набряк мозку. Цитиколін ослаблює вираженість симптомів, пов’язаних з церебральною дисфункцією після таких патологічних процесів, як черепно-мозкові травми та гострі порушення мозкового кровообігу. Цитиколін знижує рівень амнезії, поліпшує стан при когнітивних, сенситивних і моторних розладах. Цитиколін покращує симптоми, які спостерігаються при гіпоксії та ішемії мозку, включаючи погіршення пам’яті, емоційну лабільність, труднощі при виконанні повсякденних дій і самообслуговування.Фармакокінетика. Оскільки цитиколін є природною сполукою, яка міститься в організмі, класичне фармакокінетичне дослідження виконати неможливо через складність кількісного визначення екзогенного і ендогенного цитиколіну. Дослідження біодоступності препарату показали, що біодоступність при пероральному та парентеральному шляхах введення практично однакові. У фармакокінетичному дослідженні спостерігалося практично повне всмоктування цитиколіну. Виведення - дуже повільне, переважно через дихальні шляхи та із сечею. Після 5 діб приймання було виявлено приблизно 16% дози. Це свідчить про те, що решта дози була включена у метаболізм.Фармацевтичні характеристика:

Показания к применению:

§ Гостра фаза порушень мозкового кровообігу (мозковий інсульт).§ Лікування ускладнень та наслідків порушень мозкового кровообігу.§ Черепно-мозкова травма і її наслідки.§ Когнітивні, сенситивні, моторні і неврологічні розлади, спричинені церебральною патологією дегенеративного та судинного походження.

Противопоказания:

Не слід призначати хворим з високим тонусом парасимпатичної нервової системи.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Особенности применения:

Применение в период беременности или кормления грудью:

Хоча доказів ризику для плода при застосуванні препарату одержано не було, в період вагітності лікарський препарат призначають тільки тоді, коли очікувана користь для матері перевершує потенційний ризик для плода.Дані про проникнення цитиколіну в грудне молоко та його дія на плід невідомі.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Не впливає.

Дети:

У зв’язку з обмеженим досвідом застосування, препарат не слід призначати дітям віком до 18 років.

Способ применения и дозы:

Для внутрішньовенного або внутрішньом’язового введення. При гострих та невідкладних станах максимальний терапевтичний ефект досягається при призначенні препарату у перші 24 години.При розладах свідомості при черепно-мозкових травмах або після операцій на головному мозку:Для дорослих Дендрікс зазвичай призначають у дозі 500 мг (2 мл) один або два рази на добу у формі повільної внутрішньовенної ін’єкції (протягом 5 хв) або краплинного внутрішньовенного вливання (40-60 крапель за хвилину) або внутрішньом’язової ін’єкції. Доза залежить від віку та стану хворого. Максимальна добова доза – 2000 мг. За необхідності лікування продовжують таблетованою формою препарату Дендрікс. Рекомендований термін курсу лікування, при якому спостерігається максимальний терапевтичний ефект, становить 12 тижнів.При мозковому інсульті:Внутрішньовенно призначають у формі повільної внутрішньовенної ін’єкції (протягом 5 хв) або краплинного внутрішньовенного вливання (40-60 крапель за хвилину).Лікування розпочинають з призначення: перші 2 тижні по 500 – 1000 мг (залежно від стану хворого) 2 рази на добу внутрішньовенно; потім – по 500-1000 мг 2 рази на добу внутрішньом’язово. Максимальна добова доза – 2000 мг. За необхідності лікування продовжують таблетованою формою препарату Дендрікс. Рексомендований термін курсу лікування, при якому спостерігається максимальний терапевтичний ефект, становить 12 тижнів.

Передозировка:

З урахуванням низької токсичності препарату випадки не описанні, навіть у разі перевищення терапевтичних доз.

Побочные действия:

Дуже рідко Дендрікс може стимулювати парасимпатичну систему, а також чинити короткочасну гіпотензивну дію.Тривале призначення цитиколіну не супроводжувалося токсичними ефектами, незалежно від способу введення.

Лекарственное взаимодействие:

Цитиколін посилює ефект леводопи.Не слід призначати одночасно з лікарськими засобами, що містять меклофеноксат.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 25 ºС в оригінальній упаковці та недоступному для дітей місці. 

Форма выпуска / упаковка:

По 5 ампул у піддоні на 4 мл або на 2 мл розміщують у картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

НесумісністьНе слід призначати одночасно з лікарськими засобами, що містять меклофеноксат.Місцезнаходження1. 51-52, Індустріальна площа, Фазе-I, Панчкула – 134109, Харіана, Індія2. Хіл-Топ Ідустріал Естейт, Неар EPIP, Джармаджарі, Бадді, Діст. Солан, Н.Р. Індія ЗаявникМілі Хелскере Лімітед, Великобританія.Хай ПойнтТомас СтрітТонтонСомерсет ТА2 6НВ.
Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ N06BX06:

Редакция
Avatar photo
Автор: Ольга Полищук
Фармацевт
общая фармация
Национальный медицинский университет имени А. А. Богомольца, фармацевтический факультет Национальный университет здравоохранения Украины им. П.Л. Шупика, общая фармация
Подробнее
Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Диагностика зрения: почему необходимо регулярно проходить обследование
Реклама
Люксоптика
Польза и вред глютена
Сухость при менопаузе
Реклама
Пробиотики и COVID-19
Мелатонин и COVID-19
Кому необходим ирригатор
Реклама