Диакобал (Mecobalamin) инструкция по применению

Диакобал фото, инструкция
Дозировка:
Диакобал таблетки, п/плен. обол., по 500 мкг №100 (10х10)

Адаптированная инструкция

Лекарственная форма:

таблетки

Производитель:

Непосредственное производство: Кусум Хелсхкер Пвт. Лтд., Индия

Фармакотерапевтическая группа:

Препараты витамина B12 (цианокобаламин и его аналоги).

Категория отпуска:

Без рецепта.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: метилкобаламін (methylcobalamin);1 таблетка містить метилкобаламіну 500 мкг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, крохмаль прежелатинізований, повідон K 30, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк, кислота стеаринова, етилцелюлоза, титану діоксид (Е 171), поліетиленгліколь 400, покриття Opadry 03F565012 коричневий: гіпромелоза, титану діоксид (Е 171), заліза оксид червоний (Е 172), поліетиленгліколь, тальк.

Лекарственная форма:

таблетки

Производитель:

Кусум Хелсхкер Пвт. Лтд., Индия

Фармакотерапевтическая группа:

Препараты витамина B12 (цианокобаламин и его аналоги).

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Метилкобаламін — це одна із активних форм вітаміну B12. Вітамін В12 необхідний для синтезу ядерного білка і мієліну, репродукції клітин, нормального росту і нормального еритропоезу. В порівнянні з іншими формами вітаміну В12 метилкобаламін на субклітинному рівні краще транспортується в органели нейронів. Саме завдяки такій властивості він є більш ефективним при лікуванні захворювань нервової системи. Метилкобаламін є коферментом метіонінсинтази — ферменту, що бере участь у перетворенні гомоцистеїну на метіонін у реакціях метилювання білків та ДНК. Відомо, що метилкобаламін нормалізує аксональний транспорт білкових комплексів та сприяє регенерації аксонів. Також метилкобаламін сприяє мієлінізації нейронів завдяки стимуляції синтезу фосфоліпідів. Крім того, метилкобаламін відновлює уповільнену синаптичну передачу і знижує вміст нейротрансмітерів до нормального рівня. Застосування терапевтичних доз метилкобаламіну сприяє детоксикаційним процесам у нервовій системі завдяки зростанню вмісту тетрогідрофолату. Також метилкобаламін сприяє перетворенню гомоцистеїну в S-аденозинметіонін, який є універсальним донором метильних груп, що спричиняє активізацію реакцій трансметилювання.Фармакокінетика. При одноразовому пероральному прийомі препарату натще в разових дозах 120 мкг і 1500 мкг у здорових дорослих добровольців чоловічої статі пікова концентрація загального вітаміну B12 в плазмі досягається через 3 години, цей показник є дозозалежним. Від 40 % до 90 % сукупної кількості загального B12, виведеного з сечею за 24 години після прийому, було виведено протягом перших 8 годин. При подальшому багаторазовому пероральному прийомі в дозі 1500 мкг/добу протягом 12 послідовних тижнів у здорових дорослих добровольців чоловічої статі визначалися пікові концентрації загального вітаміну B12 у сироватці аж до 4 тижня після останнього прийому. Концентрація в сироватці зростає протягом перших 4 тижнів після початку прийому, досягнувши рівня, що перевищує вихідне значення приблизно в два рази. Після цього спостерігається поступове збільшення, яке досягає максимуму, що у 2,8 раза більше вихідного значення, на 12-му тижні прийому препарату. Концентрація в сироватці знижується після останнього прийому (12 тижнів), але все ще перевищує вихідне значення в 1,8 раза через 4 тижні після останнього прийому препарату.

Показания к применению:

Периферична нейропатія.

Противопоказания:

Відома гіперчутливість до метилкобаламіну або до інших компонентів препарату. Еритремія, еритроцитоз. Новоутворення, крім випадків, що супроводжуються мегалобластною анемією та дефіцитом вітаміну B12.Гострі тромбоемболічні захворювання. Стенокардія напруження високого функціонального класу.

Особенности применения:

Препарат слід з обережністю застосовувати пацієнтам із проявами алергії, захворюваннями печінки в анамнезі. Тривале застосування високих доз препарату не рекомендується пацієнтам, професійна діяльність яких пов’язана із ртуттю чи сполуками, які містять ртуть.Не рекомендується застосовувати вітамін В12 з препаратами, які підвищують згортання крові. У період лікування препаратом необхідно контролювати показники периферичної крові. Стосовно пацієнтів зі схильністю до тромбоутворення та хворих на стенокардію у процесі лікування необхідно дотримуватись обережності і контролювати згортання крові.При тенденції розвитку лейко- та еритроцитозу дозу препарату необхідно зменшити або тимчасово призупинити лікування.Застосування у період вагітності або годування груддю. Немає даних щодо безпеки застосування препарату у період вагітності або годування груддю.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Немає даних щодо впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами. Дослідження впливу на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами не проводилися.

Способ применения и дозы:

Препарат застосовують перорально дорослим.Рекомендована добова доза становить 1500 мкг (3 таблетки), яку розділяють на три прийоми.Тривалість курсу лікування залежить від характеру та перебігу захворювання і визначається індивідуально. При відсутності клінічного ефекту після безперервного прийому препарату протягом 1 місяця прийом препарату слід припинити.Діти. Застосування препарату протипоказано дітям (віком до 18 років).

Передозировка:

Симптоми: нудота, блювання, запаморочення, збудження, тахікардія. Лікування: симптоматична та підтримувальна терапія.

Побочные действия:

З боку шлунково-кишкового тракту: анорексія, нудота, блювання, діарея.З боку центральної нервової системи: подразливість, головний біль, запаморочення, мігрень, тяжкі тривожні розлади, збудження, безсоння. З боку серцево-судинної системи: прискорене серцебиття, тахікардія, біль у серці. З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, включаючи кропив’янку, анафілактичний шок, анафілактоїдні реакції.З боку кістково-м’язової системи: біль у м’язах, біль у суглобах.З боку шкіри: свербіж, висипання, акне. З боку системи крові та лімфатичної системи: тромбоз, гіперкоагуляція.Загальні розлади: пітливість, нездужання, гарячка.

Лекарственное взаимодействие:

Одночасне призначення з фолієвою кислотою покращує всмоктування та засвоєння метилкобаламіну. Не слід призначати одночасно інші препарати, які містять вітамін В12.Хлорамфенікол знижує гемопоетичну відповідь ретикулоцитів на препарат. Якщо уникнути подібної комбінації не можна, необхідно ретельно контролювати показники крові. Лікарські засоби, які можуть знижувати всмоктування вітаміну В12: аміносаліцилова кислота, антибіотики, колхіцин, холестирамін, Н2-блокатори гістамінових рецепторів, метформін, неоміцин, закис азоту, фенітоїн, фенобарбітал, примідон, інгібітори протонної помпи, зидовудин.При одночасному застосуванні з тіаміном підвищується ризик розвитку алергічних реакцій, спричинених тіаміном.Пероральні контрацептиви знижують концентрацію вітаміну В12 в крові.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 25 ºС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 3 або по 10 блістерів у картонній упаковці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительные данные

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Редакция

Автор: Волошонович Алла
Лікар-ендокринолог
Кандидат медицинских наук
Луганський державний медичний університет, факультет - лікувальна справа
Этот сайт использует cookies. Вы можете изменить настройки cookies в своём браузере. Узнать больше.