Дивина инструкция по применению

Дивина фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Дивина комби-упак.: таб. №21 (таб. 2 мг №11+ таб. 2 мг/10 мг №10)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/4649/01/01 от 27.06.2006. Приказ № 411 от 27.06.2006
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 24.03.2022
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 таблетка білого кольору містить естрадіолу валерату 2 мг; 1 таблетка блакитного кольору містить естрадіолу валерату 2 мг та медроксипрогестерону ацетату 10 мг;допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, желатин, лактоза, повідон, індигокармін (Е132) магнію стеарат, тальк.

Основные физико-химические свойства:

таблетки білого кольору: білого, майже білого кольору, круглі, двоопуклі, з позначкою D на одому боці;таблетки блакитного кольору: блакитного кольору, круглі, плоскі, зі скошеним краєм;

Производитель:

Орион Корпорейшн

Фармакотерапевтическая группа:

Цитокіни та імуностимулятори.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Двофазний естроген-прогестагенний препарат для симуляції менструального циклу в жінки. Крім впливу на плин клімактеричного синдрому, препарат запобігає розвитку постменопаузального остеопорозу. Естроген-прогестинна замісна терапія також сприятливо діє на ліпідний профіль плазми крові. Прогестинний компонент препарату зменшує ризик гіперплазії ендометрія.Фармакокінетика. Естрадіол добре абсорбується після прийому внутрішньо. Максимальна концентрація естрадіолу в плазмі досягалася протягом 4-5 год. Естрадіол зв'язується з білками плазми. Вільний естрадіол метаболізується у печінці і частково трансформується у менш активну фракцію - естрон. Максимальна концентрація естрону в плазмі досягається через 6-7 год. після прийому. Естрон включається в ентерогепатичну рециркуляцію. Здебільшого естрогени виводяться через нирки у вигляді сульфатів чи глюкуронідів.Медроксипрогестерону ацетат також добре всмоктується з травного тракту і швидко розподіляється в організмі. Максимальна концентрація медроксипрогестерону ацетату в плазмі досягається через 2-3 год. Період напівжиття становить 50-60 годин. Медроксипрогестерону ацетат метаболізується у печінці і виводиться у вигляді глюкоронідів з сечею і жовчю.

Показания к применению:

Замісна гормональна терапія (ЗГТ) естрогендефіцитних станів, спричинених природною або хірургічною менопаузою, включаючи період пері- і постменопаузи.Профілактика постменопаузального остеопорозу у жінок з підвищеним ризиком виникнення переломів, у разі протипоказання або неефективності препаратів, показаних для профілактики остеопорозу.

Противопоказания:

Вагітність; гострі і хронічні захворювання печінки; синдром Дубіна-Джонсона, синдром Ротора; гостра тромбоемболія глибоких вен чи наявність її в анамнезі; наявність вагінальних кровотеч незрозумілої етіології; наявність діагностованих чи підозрюваних гормонозалежних пухлин (наприклад рак молочної залози, рак ендометрія); гіперчутливість до компонентів препарату.

Особенности применения:

Необхідно проведення повного гінекологічного і мамологічного обстеження перед початком лікування. Рекомендовано також здійснювати регулярне обстеження під час приймання препарату. У перименопаузі можливі позациклічні кровотечі, обумовлені ендогенною продукцією стероїдів. Несподівана чи тривала маткова кровотеча під час лікування є показанням для обстеження ендометрія, наприклад біопсії. Фіброміома, що раніше існувала, може збільшуватися в розмірах під дією естрогенів. Перед хірургічним втручанням або при тривалій іммобілізації необхідне припущення можливості припинення терапії через збільшення ризику тромбозу при ЗГТ естрогенами. Необхідно ретельно зважувати ризик і переваги ЗГТ і проводити моніторинг при таких станах: ендометріоз; рак молочної залози (в анамнезі чи у близьких родичів); захворювання серцево-судинної системи і цереброваскулярні розлади; тяжка артеріальна гіпертензія; тяжкі порушення ліпідного обміну; системний червоний вовчак; порфірія; менінгіома в анамнезі. Жінки, які приймають Дивіну і мають будь-які з перелічених нижче станів, повинні ретельно спостерігатися: мігрень чи інтенсивні головні болі; порушення функції печінки, нирок; холестаз; холелітіаз; цукровий діабет; отосклероз; підвищений рівень пролактину; герпес вагітних в анамнезі; епілепсія. Необхідно брати до уваги, що естрогенпрогестогенна терапія може призводити до зміни результатів дослідження функції щитоподібної залози, метирапонового тесту. Дещо відносний ризик виникнення раку молочної залози в жінок у постменопаузі зростає при тривалій ЗГТ, але результати суперечливі. Рекомендується проводити регулярне обстеження молочної залози при проведенні тривалої гормонзамісної терапії. Дивіна не повинна використовуватись як контрацептив.Використання при вагітності та лактації. Приймання препарату Дивіна протипоказане під час вагітності та лактації. Для естрадіолу валерату та медроксипрогестерону ацетату співвідношення концентрацій молоко/плазма становить 0,5. Використання Дивіни під час лактації може спричинити гінекомастію й вагінальні кровотечі у дитини, а також пролонгувати післяпологову жовтяницю немовлят.Вплив на здатність керувати транспортом і працювати зі складними механізмами. Не впливає.

Способ применения и дозы:

Дивіна - двофазний естроген-прогестагенний комбінований препарат, який застосовують відповідно до календарної стрічки на упаковці, що містить 21 таблетку для перорального приймання. Після цього робиться 7-денна перерва. Препарат приймають за такою схемою:одна біла таблетка містить 2 мг естрадіолу валерату; приймають по одній таблетці на добу перші 11 днів циклу. Потім протягом 10 діб – по одній блакитній таблетці на добу (містить естрадіолу валерату 2 мг, медроксипрогестерону ацетату 10 мг). Потім 7-денна перерва, протягом якої виникає кровотеча відміни.Жінки в постменопаузальному періоді можуть починати лікування негайно. Пацієнтки в пременопаузальному періоді повинні починати лікування з 5-ї доби менструального циклу.

Передозировка:

Передозування естрогенів може спричиняти нудоту, головний біль, менструальноподібну кровотечу. Лікування симптоматичне.

Побочные действия:

Побічні явища звичайно зустрічаються в перші місяці приймання. Найчастіше вони легкі і минають при продовженні лікування. Часті або поодинокі побічні ефекти (

Лекарственное взаимодействие:

Ліки, які індукують мікросомальні ферментні системи печінки, наприклад, барбітурати, фенітоїн, рифампіцин, прискорюють метаболізм естроген-прогестинових комбінацій таких, як Дивіна, і можуть зменшувати їхню ефективність.Ефект антигіпертензивних препаратів, пероральних непрямих антикоагулянтів і пероральних антидіабетичних препаратів може бути знижений.

Срок годности:

Зберігати при кімнатній температурі (15-25°C), в недоступному для дітей місці.Термін придатності – 5 років.

Форма выпуска / упаковка:

По 21 таблетці у блістері; в картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаФорма випускуТаблетки.АдресаТенгстромінкату 6-8, 20360 Турку, Фінляндія / Tengströminkatu 6-8, 20360 Turku, Finland
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ G03FB06:

Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Зима отступила, и каждый день мы ощущаем дыхание в...
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Постоянный стресс является результатом нестабильно...
Реклама
Диагностика зрения: почему необходимо регулярно проходить обследование
Диагностика зрения – это комплексное исследование,...
Люксоптика
«Люксоптика» оказывает благотворительную помощь ле...
Реклама
Польза и вред глютена
Если вы долго искали научно обоснованную информаци...
Сухость при менопаузе
Женский организм сложен и непредсказуем. Казалось,...
Реклама