Эффект инструкция по применению

Эффект фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Эффект капсулы прол./д. №10
Производитель:
Регистрация:
№ UA/6819/01/01 от 06.08.2007. Приказ № 454 от 06.08.2007
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 капсула містить фенілпропаноламіну гідрохлориду 50 мг, хлорфеніраміну малеату 8 мг; допоміжні речовини: цукор, гліцерилу моностеарат, етилцелюлоза, полівінілпіролідон К-30; барвники: діамантовий блакитний та понсо 4R.

Основные физико-химические свойства:

тверді желатинові капсули № 1 з прозорим корпусом та синьою кришечкою, з написом EPHACT на корпусі та кришечці, які містять суміш червоних, блакитних та білих гранул;

Производитель:

Русан Фарма Лтд, Индия

Фармакотерапевтическая группа:

Препараты, которые стимулируют альфа-и альфа + бета-адренорецепторы.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Дія препарату зумовлена властивостями компонентів, що входять до його складу.Фенілпропаноламін – симпатоміметичний засіб, який застосовується для усунення застійних явищ у слизовій оболонці верхніх дихальних шляхів. Завдяки судинозвужувальному ефекту зменшується гіперемія, набряк та покращується прохідність дихальних шляхів.Хлорфенірамін – сильнодіючий блокатор Н1-рецепторів, інгібітор біологічних ефектів гістаміну: пригнічує симптоматику алергічного риніту, ринорею, неприємні відчуття в носоглотці та гортані.Препарат забезпечує терапевтичну дію протягом 12 год після прийому.Фармакокінетика. Капсули Ефекту містять багатошарові гранули, які забезпечують поступове контрольоване виділення активних компонентів та їх стабільну концентрацію в сироватці крові.Фенілпропаноламін – швидко і повністю всмоктується в шлунково-кишковому тракті, максимальна концентрація в плазмі крові досягається через 1 - 2 год і виводиться, в основному в незміненому вигляді з сечею.Хлорфенераміну малеат добре адсорбується зі шлунково-кишкового тракту. Піддається метаболізму при “першому проходженні” через печінку та внутрішньопечінковій рециркуляції. Приймання хлорфеніраміну з їжею значно зменшує його біодоступність. Максимальна концентрація в сироватці крові досягається через 2,5 - 6 год, виділяється з сечею у вигляді метаболітів.

Показания к применению:

Ефект застосовується для симптоматичного лікування захворювань верхніх дихальних шляхів, які супроводжуються набряком слизової оболонки верхніх дихальних шляхів, першінням у горлі, нежитю, закладеністю носа, сльозотечею. Препарат також застосовується для лікування ринопатій алергічного походження (алергічний риніт, поліноз) і вазомоторних ринітів.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до будь-якого компонента препарату; закритокутова глаукома, феохромоцитома, тиреотоксикоз, доброякісна гіперплазія (аденома) передміхурової залози, цукровий діабет у стадії декомпенсації, бронхіальна астма у стадії декомпенсації, хронічна серцева недостатність, артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, порушення кровотворення, одночасне застосування парацетамолу та інших лікарських засобів, що містять активні речовини, які входять до складу препарату, одночасне застосування інгібіторів МАО, трициклічних антидепресантів, бета-адреноблокаторів; вагітність і годування груддю; дитячий вік до 12 років.

Особенности применения:

З обережністю слід призначати Ефект пацієнтам з бронхіальною астмою, захворюваннями серцево-судинної системи, підвищеним очним тиском, дефіцитом глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, хворим на цукровий діабет, особам літнього віку та ослабленим пацієнтам.Пацієнтам, які приймають Ефект, слід утримуватися від вживання алкоголюПризначення Ефекту можливе не раніше ніж через 14 днів після припинення застосування інгібіторів МАО.При застосуванні лікарських засобів, які містять фенілпропаноламін, є ризик розвитку гострого порушення мозкового кровообігу за геморагічним типом.Ефект може спричинити кволість, тому під час лікування необхідно утримуватися від керування транспортними засобами або роботи зі складними механізмами.

Способ применения и дозы:

Дорослим та дітям старше 12 років препарат Ефект призначають по 1 капсулі кожні 12 год. Тривалість лікування залежить від характеру захворювання і становить, як правило, 1 - 6 днів.Капсулу ковтають цілою, запиваючи великою кількістю рідини. Вміст капсули можна висипати в ложку і проковтнути, не розжовуючи (з медом, джемом тощо), запивати рідиною, але тривалість дії в такому в разі буде коротшою.

Передозировка:

Передозування виявляється посиленням побічних дій. При появі перших ознак передозування потрібно припинити прийом препарату та промити шлунок за допомогою товстого зонда. Терапія симптоматична.

Побочные действия:

З боку серцево-судинної системи: підвищення артеріального тиску, аритмії, біль у ділянці серця.З боку центральної нервової системи: порушення сну, порушення зору (мідріаз, парез акомодації), підвищення очного тиску, тремор м’язів, запаморочення, головний біль, підвищена збудливість.З боку травної системи: сухість у роті, зниження апетиту, нудота, блювання, біль в епігастрії.Інші: алергічні реакції, дуже рідко – порушення кровотворення, погіршання відтоку сечі.

Лекарственное взаимодействие:

Ефект небажано призначати разом із тіоридазином, індометацином, інгібіторами моноаміноксидази (МАО).При одночасному застосуванніпрепарат підсилює дію інгібіторів МАО та етанолу;підвищується ризик побічної дії препаратів, які містять псевдоефедрин, фенілефрин, ефедрин;з антидепресантами, протипаркінсонічними та протипсихотропними засобами підвищується ризик розвитку затримки сечі, сухості у роті, запору;інгібіторів МАО, фуразолідону можливе різке підвищення артеріального тиску, психомоторне збудження, гіпертермія;з трициклічними антидепресантами можливе посилення симпатоміметичної дії;гуанетидин підсилює альфа-симпатоміметичну дію Ефекту, одночасно послаблюється дія гуанетидину.

Срок годности:

Зберігати в недоступному для дітей, сухому, темному місці при температурі не вище 25 °С. Термін придатності – 3 роки.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 капсул у блістері, по 1 або 2 блістери в картонній упаковці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаФорма випускуКапсули пролонгованої дії.Адреса58-Д, Говт. Інд. Істейт, Чаркоп, Кандівалі ( Вест), Мумбай - 400067, Індія.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Эффект
Производитель:Русан Фарма Лтд, Индия
Форма выпуска: По 10 капсул у блістері, по 1 або 2 блістери в картонній упаковці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/6819/01/01 от 06.08.2007. Приказ № 454 от 06.08.2007
МНН:Combined drugs
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 капсула містить фенілпропаноламіну гідрохлориду 50 мг, хлорфеніраміну малеату 8 мг; допоміжні речовини: цукор, гліцерилу моностеарат, етилцелюлоза, полівінілпіролідон К-30; барвники: діамантовий блакитний та понсо 4R.

Фармакологическая группа:Препараты, которые стимулируют альфа-и альфа + бета-адренорецепторы.
Код АТХ:R01BA51 - Фенилпропаноламин в комбинации с другими препаратами
Реклама
К 2040 году больных раком простаты вдвое увеличится
По прогнозам, к 2040 году число мужчин с диагнозом...
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
Реклама
Эрозивный гастрит
Виды эрозивного гастритаЭрозивный гастрит — симпто...
Неатрофический гастрит
Причины развития неатрофического гастритаХроническ...
Реклама
Эти специи препятствуют развитию тромбов
Многие специи имеют не только вкусовые, но и целеб...
Как по изменению кожи диагностировать сахарный диабет
Сахарный диабет — это хроническое заболевание, хар...
Реклама