Экс-Лакс (Senna glycosides) инструкция по применению

Экс-Лакс фото, инструкция
Нет Регистрации
Дозировка:
Экс-Лакс пастилки по 15 мг №12

Адаптированная инструкция

Лекарственная форма:

пастилки

Производитель:

Непосредственное производство: Новартис Экс Лакс Инк., Пуэрто-Рико

Фармакотерапевтическая группа:

Слабительные средства.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Официальная инструкция

Состав:

діючі речовини: Sennosides А, В. 1 пастилка містить стандартизований екстракт сени у кількості, що відповідає 15 мг сенозидів А та B;допоміжні речовини: какао з низьким вмістом жиру, цукор кондитерський, лецитин, пальмова олія харчова, знежирене сухе молоко, ванілін.

Лекарственная форма:

пастилки

Производитель:

Новартис Экс Лакс Инк., Пуэрто-Рико

Фармакотерапевтическая группа:

Слабительные средства.

Показания к применению:

Запори, обумовлені атонією кишечнику різної етіології. Підготовка до рентгенологічних досліджень.

Противопоказания:

Підвищена індивідуальна чутливість до препаратів сени та інших компонентів Екс-лаксу, гострі запальні захворювання шлунково-кишкового тракту (хвороба Крона, коліти, виразковий коліт), нудота, блювання, недіагностовані захворювання травної системи, які можуть бути результатом гострих кишкових захворювань та/або хірургічних втручань (дивертикуліт, апендицит, перитоніт, часта діарея), кишкова непрохідність/паралітична кишкова непрохідність, спастичний запор, органічні ураження печінки, епігастральний біль невизначеного походження, спастичний біль, тяжкі порушення водно-сольового балансу (гіпокаліємія), ректальні геморагії, а також дитячий вік до 12 років.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Препарат не слід приймати протягом двох годин після застосування інших лікарських засобів.Слід приймати мінімальну ефективну дозу, необхідну для відновлення нормальної функції кишечнику. Не треба застосовувати препарат протягом тривалого часу або в дозах, що перевищують рекомендовані, оскільки це може спричинити звикання й порушеннь функції кишечнику. З обережністю та після попередньої консультації з лікарем приймають Екс-Лакс у наступних випадках: після лікування не отримано жодних позитивних результатів; застосування препарату спричинило появу небажаних реакцій або симптоми захворювання погіршуються; з’явивилися: висип, болісні відчуття у животі, нудота, блювання; перед лапаротомією або хірургічним втручанням в черевну ділянку; застосування препарату триває більше 1 тижня. Препарат не слід застосовувати хворим на цукровий діабет, пацієнтам з такими спадковими захворюваннями, як непереносимість фруктози, мальабсорбція глюкози і галактози або з дефіцитом сахарози-ізомальтози, оскільки Екс-Лакс містить цукор.Препарат містить сухе молоко. Незважаючи на те, що його кількість дуже мала, пацієнтам з непереносимістю лактози необхідно застосовувати препарат з обережністю, особливо при розвитку діареї.З обережністю слід приймати Екс-Лакс пацієнтам із запальними захворюваннями кишечнику.

Особенности применения:

При відсутності очікуваного ефекту доза препарату може бути збільшена, але тільки з попередньою консультацією лікаря.Вагітність і період годування груддюХоча застосування препарату вагітним жінкам не протипоказано, однак застосувувати його рекомендовано тільки під спостереженням лікаря. Дослідження не виявили будь-якої небезпеки для плоду. Немає свідчень щодо тератогенності Екс-Лаксу. Була виявлена здатність антрахінонпохідних потрапляти в грудне молоко, однак за умови належного дозування виникнення небажаних ефектів у дитини є малоймовірним.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Препарат не впливає на керування транспортними засобами і виконання робіт, що вимагають підвищеної уваги, швидкості психічних і рухових реакцій.

Дети:

Препарат показаний для лікування дорослих і дітей старше 12 років.

Способ применения и дозы:

Дозування підбирається індивідуально.Дорослим та дітям від 12 років рекомендовано приймати по 2 пастилки 1–2 рази на добу. Максимальна добова доза становить 4 пастилки Екс-Лакс.Слід приймати найменшу ефективну дозу препарату, необхідну для відновлення нормальної функції шлунка. Пацієнтам літнього віку варто починати лікування з дози: 1 пастилка.

Передозировка:

При передозуванні може розвинутися діарея, що спричинює порушення водно-сольового балансу, кишкові коліки, подразнення органів травного тракту, спричинює нудоту, епігастральний біль, судоми, погіршення функції кишечнику, судинний колапс та метаболічний ацидоз.Лікування симптоматичне, включаючи промивання шлунка. Якщо існує небезпека серйозної діареї, рекомендована регідратація (прийом великої кількості води).

Побочные действия:

У разі виникнення будь-яких незвичних реакцій обов’язково зверніться до лікаря!Екс-Лакс може викликати незначний біль у ділянці живота, коліки, судоми, діарею та подразнення слизової оболонки кишечнику.Тривале застосування і зловживання проносним шоколадом Екс-Лакс може призвести до виникнення нудоти, втрати маси тіла, гарячки, болю у кістках, тетанії й атонії товстого кишечнику, іноді до зневоднення, діареї, гіпокаліємії та гіпомагніємії.Рідко спостерігаються артеріальна гіпотензія, втомлюваність, міопатія, порушення фунції нирок, знебарвлення сечі, а також гіперальдостеронізм. Ці побічні реакції зазвичай оборотні і швидко минають після припинення прийому проносного засобу.

Лекарственное взаимодействие:

На сьогодні про випадки клінічно значущої лікарської взаємодії не повідомлялося. Можливе зниження рівня діючих речовин у сироватці при одночасному застосуванні хінідину сульфату (антиаритмічного препарату) через конкуруючі властивості з антрахіноновими проносними засобами. Одночасне застосування із серцевими глікозидами внаслідок гіпокаліємії може спричинити серцеву аритмію. При одночасному застосуванні антиаритмічних засобів, діуретиків та кортикостероїдів розвивається м'язова слабкість.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 25 оС. Зберігати в недоступному для дітей місці. Рекомендовано тримати Екс-Лакс в холодильнику або при контрольованій кімнатній температурі. Не заморожувати!

Форма выпуска / упаковка:

1 плитка з 12 пастилок Екс-Лакс або 2 плитки з 9 пастилок, загорнуті в алюмінієву фольгу, вкладаються в картонну коробку.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Назва і місцезнаходження заявника

Новартіс Консьюмер Хелс С.А./ Novartis Consumer Health S.A.Ніон, Швейцарія/ Nyon, Switzerland.

Дополнительные данные

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Редакция

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Этот сайт использует cookies. Вы можете изменить настройки cookies в своём браузере. Узнать больше.