Экс-Трант инструкция по применению

Экс-Трант фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Экс-Трант капсулы по 140 мг №100 в конт.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/7869/01/01 от 07.03.2008. Приказ № 121 от 07.03.2008
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: естрамустин; 1 капсула містить естрамустину натрію фосфату еквівалентно естрамустину 140 мг;допоміжні речовини: натрію лаурилсульфат, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк.

Основные физико-химические свойства:

білі капсули № 1, що містять білий порошок.

Производитель:

Натко Фарма Лтд, Индия

Фармакотерапевтическая группа:

Антинеопластические средства.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. естрамустину фосфат – протипухлинний препарат з подвійним механізмом дії. Естрон і естрадіол – продукти метаболізму естрамустину фосфату – мають антигонадотропну активність, зменшуючи концентрації тестостерону тією ж мірою, що й хірургічна кастрація. Естрамустин, цитотоксичний метаболіт, що утворюється при дефосфорилуванні вихідної речовини, зазнає подальшого перетворення в естромустин. Ці два метаболіти чинять антимітотичну дію на пухлинні клітини. Вона залежить від пригнічення утворення мікротрубочок у метафазі і руйнування мікротрубочок в інтерфазі. Ефекти естрамустину на мікротрубочки були показані in vitro в ксенотрансплантатах передміхурової залози людини. Як було продемонстровано, пригнічення полімеризації мікротрубочок під дією естрамустину є наслідком прямої взаємодії з тубуліном. Крім того, виявлено взаємодію естрамустину з мікротубулярними білками. Естрамустин модулює функцію 3-глікопротеїну в резистентних лініях клітин, тим самим посилюючи внутрішньоклітинне накопичення препарату і підвищуючи цитотоксичність одночасно застосовуваних цитотоксичних препаратів. Ця здатність до модуляції може лежати в основі синергізму, який у клітинах пухлин передміхурової залози людини in vitro виявляють естрамустин та інші препарати, такі як паклітаксел, вінбластин, етопозид і доксорубіцин.Фармакокінетика. після прийому внутрішньо всмоктування естрамустину фосфату із травного тракту становить 30 – 60 %. Естрамустину фосфат утворює майже нерозчинні солі з кальцієм та іншими полівалентними іонами металів, що знижує швидкість всмоктування. Естрамустину фосфат – це проліки. Після перорального прийому естрамустину фосфат у незміненому вигляді в плазмі не виявляється. Ступінь зв’язування естрамустину фосфату з білками висока – 99 %. Активні метаболіти – естрамустин та естромустин – також мають високий ступінь зв’язування з білками. Основний метаболіт у плазмі – естромустин. У ході метаболізму естромустину фосфату утворюються також естрадіол та естрон. Концентрації цих метаболітів у плазмі лінійно корелюють з прийнятою дозою. Рівноважні концентрації метаболітів при тривалій терапії не змінюються. Періоди напіввиведення естрамустину та естромустину страновлять 10 – 20 годин.Естрамустин та естромустин виводяться з жовчю і калом і не виявляються у сечі. Естрадіол та естрон зазнають подальшого метаболізму і частково виводяться з сечею.Після лікування естрамустину фосфатом естрамустин та естромустин виявлялися у тканині пухлини передміхурової залози. Концентрації естрамустину у тканині пухлини вищі, ніж у плазмі того ж самого хворого. Причиною цього може бути той факт, що естрамустин та естромустин захоплюються тканиною простати шляхом зв’язування з особливим білком, який є в передміхуровій залозі.Фармацевтичні характеристики.

Показания к применению:

пізні стадії раку простати, особливо гормон-рефрактерні форми раку простати; первинна терапія раку простати, коли є прогностичні фактори стійкості пухлини до гормонотерапії.

Противопоказания:

Гіперчутливість до естрадіолу або іприту та інших компонентів препарату; тяжкі захворювання печінки; серцево-судинні захворювання: ішемічна хвороба серця, серцева недостатність, тромбоемболія, тромбофлебіти; пептична виразка шлунка, дитячий вік.

Надлежащие меры безопасности при применении:

З огляду на токсичність препарату рекомендується дотримуватися таких запобіжних заходів:персонал повинен бути добре навчений техніці розчинення і введення;вагітним забороняється працювати з цим препаратом;персонал, який працює з препаратом, повинен використовувати захисні окуляри, захисний одяг, рукавички та маски одноразового використання;готувати розчин слід у спеціально відведеному для цього місці (бажано під вентиляцією з ламінарним потоком). Робоча поверхня повинна бути захищена абсорбуючим папером на пластиковій основі для одноразового використання;всі предмети, що використовуються для приготування і введення розчину та прибирання, разом з рукавичками повинні бути зібрані у спеціальні пакети для токсичних речовин для подальшого високотемпературного спалювання;розчин, що розлився, слід видалити із застосовуванням буферного розчину з рН 7–8 (наприклад, фосфатний буферний розчин);матеріали, використані для прибирання, знищуються разом із предметами, що використовуються для приготування і введення розчину;у випадках контакту препарату зі шкірою або очима забруднену поверхню слід негайно промити великою кількістю води з милом (шкіру) або лише води (очі); постраждалий повинен перебувати під наглядом.

Особенности применения:

Екс-Трант слід з обережністю призначати хворим, в анамнезі яких є тромбофлебіт, тромбоз або тромбоемболічні стани, особливо якщо вони виникали при терапії естрогенами. Обережності слід дотримуватись при лікуванні хворих із патологією судин головного мозку або ішемічною хворобою серця.Відомо, що й естрадіол, і іприт є мутагенами, тому чоловіки, які приймають Екс-Трант, повинні застосовувати контрацептивні засоби. Толерантність до глюкози: оскільки толерантність до вуглеводів може знижуватися, хворі на діабет, які приймають Екс-Трант, потребують ретельного контролю.Підвищення артеріального тиску: оскільки може розвинутися артеріальна гіпертензія, необхідний періодичний контроль артеріального тиску. Затримка рідини: у деяких хворих під час терапії Екс-Трантом відмічалась поява або збільшення периферичних набряків, розвиток застійної серцевої недостатності. Хворі на епілепсію, мігрень або з порушенням функції нирок потребують пильного спостереження, оскільки затримка рідини може вплинути на перебіг їхніх захворювань. Обмін кальцію і фосфору: оскільки Екс-Трант може вплинути на обмін кальцію і фосфору, його з обережністю слід призначати хворим з порушеннями обміну кісткової тканини, пов’язаними з гіперкальціємією, а також хворим з нирковою недостатністю. Хворі на рак простати з метастазами в кістках мають ризик виникнення гіпокальціємії, тому слід періодично визначати рівень кальцію у крові цих хворих.Естрамустину фосфат не слід приймати внутрішньо разом із молоком або молочними продуктами, а також антацидами. У хворих з порушенням функції печінки метаболізм Екс-Транту може порушуватися, тому таким пацієнтам препарат призначають з обережністю. Необхідні регулярні дослідження функціональних печінкових проб.оскільки препарати, що містять естроген, впливають на певні функції ендокринних органів і печінки, можуть змінюватися відповідні лабораторні показники.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Дані відсутні.

Дети:

Препарат не застосовується в лікуванні дітей.

Способ применения и дозы:

Екс-Трант повинен призначатися лише спеціалістами, які мають досвід застосування протипухлинної терапії. Препарат призначений тільки для чоловіків.діапазон доз: від 7 до 14 мг/кг маси тіла (4 – 8 капсул) на добу, розподілених на 2 або 3 прийоми. Рекомендована початкова доза - 4 – 6 капсул. Капсули слід приймати не раніше як за 1 годину до або через 2 години після їди. Їх потрібно проковтнути, запиваючи склянкою води. Капсули Екс-Транту не можна приймати з молоком, молочними продуктами та препаратами, що містять кальцій, магній чи алюміній (наприклад антацидами).Якщо через 4 – 6 тижнів лікування не дає ефекту, препарат слід відмінити.

Передозировка:

хоча досі випадків передозування не відзначалося, можна очікувати, що воно супроводжуватиметься вираженими явищами відомих побічних реакцій, зокрема шлунково-кишковою симптоматикою. У випадку передозування необхідно промити шлунок і розпочати симптоматичну терапію. Необхідно проводити моніторинг показників системи крові і функції печінки протягом 6 тижнів після передозування Екс-Транту.

Побочные действия:

найрозповсюдженішими побічними реакціями є гінекомастія, імпотенція, нудота, блювання, затримка рідини і набряки.Найтяжчими побічними реакціями є тромбоемболії, ішемічна хвороба серця і застійна серцева недостатність, ангіоневротичний набряк.Описані такі побічні реакції (за системами органів): З боку серцево-судинної системи: затримка рідини, застійна серцева недостатність, ішемічна хвороба серця (включаючи інфаркт міокарда), тромбоемболії, артеріальна гіпертензія.З боку травного тракту: нудота і блювання (особливо в перші два тижні лікування), діарея.З боку печінки: порушення функції печінки.З боку системи крові: у поодиноких випадках виникає анемія, лейкопенія, тромбоцитопенія.З боку ендокринної системи: гінекомастія та імпотенція.З боку центральної нервової системи: рідко виникає м’язова слабкість, депресія, головний біль, сплутаність свідомості, летаргія. Інші: описані реакції гіперчутливості, включаючи алергічні, висип та ангіоневротичний набряк (набряк Квінке, набряк горла). У разі виникнення алергічних реакцій застосування Екс-Транту слід негайно припинити.

Лекарственное взаимодействие:

є повідомлення, що естрогени посилюють як терапевтичну активність, так і токсичність трициклічних антидепресантів шляхом пригнічення їх метаболізму.Молоко, молочні продукти або препарати, що містять кальцій, магній чи алюміній можуть порушувати всмоктування Екс-Транту, тому естрамустину фосфат не слід приймати внутрішньо разом із молоком або молочними продуктами, а також антацидами.Механізм цієї взаємодії полягає у формуванні нерозчинних солей естрамустину з полівалентними іонами металів.У деяких випадках було відмічено появу алергічних реакцій (набряк Квінке, набряк горла) при сумісній терапії антихолінестеразними препаратами.Глюкокортикоїди, гепатотоксичні засоби посилюють токсичні ефекти Екс-Транту.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати в сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 25 °С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 100 капсул у контейнері; по 1 контейнеру у картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

МісцезнаходженняКотур – 509228, Махабубнагар Діст. Андхра Прадеш, Індія.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Экс-Трант
Производитель:Натко Фарма Лтд, Индия
Форма выпуска:По 100 капсул у контейнері; по 1 контейнеру у картонній коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/7869/01/01 от 07.03.2008. Приказ № 121 от 07.03.2008
МНН:Estramustine
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: естрамустин; 1 капсула містить естрамустину натрію фосфату еквівалентно естрамустину 140 мг;допоміжні речовини: натрію лаурилсульфат, магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк.

Фармакологическая группа:Антинеопластические средства.
Код АТХ:L01XX11 - Эстрамустин
Реклама
К 2040 году больных раком простаты вдвое увеличится
По прогнозам, к 2040 году число мужчин с диагнозом...
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
Реклама
Эрозивный гастрит
Виды эрозивного гастритаЭрозивный гастрит — симпто...
Неатрофический гастрит
Причины развития неатрофического гастритаХроническ...
Реклама
Болезнь Альцгеймера вызывает уменьшение головного мозга
Болезнь Альцгеймера является одной из форм деменци...
Ученые идентифицировали гормон, который ускоряет метаболизм
Метаболизм — это совокупность химических процессов...
Реклама