Этамзилат инструкция по применению

Этамзилат фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Этамзилат раствор д/ин. 12,5 % по 2 мл в амп. №10
Производитель:
Регистрация:
№ UA/5470/01/01 от 19.10.2016. Приказ № 1091 от 19.10.2016
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: etamsylate;1 мл розчину містить етамзилату 125 мг;допоміжні речовини: натрію метабісульфіт (Е 223), натрію сульфіт безводний (Е 221), динатрію едетат, вода для ін’єкцій.

Производитель:

Опытный завод "ГНЦЛС", ООО/Здоровье, ФК, ООО, Украина

Фармакотерапевтическая группа:

Антигеморрагические средства. Другие гемостатические средства для системного применения.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Етамзилат є засобом для запобігання та зупинки кровотечі. Він впливає на першу стадію механізму гемостазу (взаємодія між ендотелієм та тромбоцитами). Етамзилат підвищує адгезивність тромбоцитів, нормалізує стійкість стінок капілярів, знижуючи таким чином їх проникність, інгібує біосинтез простагландинів, що спричиняють дезагрегацію тромбоцитів, вазодилатацію та підвищену проникність капілярів. У результаті цього час кровотечі значно зменшується, крововтрата знижується.Фармакокінетика. Після внутрішньовенного введення препарату гемостатичний ефект відзначається через 5-15 хвилин, максимальний досягається протягом 1 години. Піковий рівень етамзилату у плазмі крові досягається через 1 годину після внутрішньовенного або внутрішньом’язового введення 500 мг етамзилату і становить 30-50 мкг/мл. З білками плазми крові зв’язується приблизно 90 % препарату.Приблизно 72 % введеної дози виводиться протягом перших 24 годин із сечею у незміненому стані. Період напіввиведення етамзилату з плазми – приблизно 2 години. Етамзилат проникає через плацентарний бар’єр. Невідомо, чи проникає етамзилат у грудне молоко.

Показания к применению:

Профілактика і контроль крововиливів у поверхневих і внутрішніх капілярах різної етіології, особливо якщо кровотеча зумовлена ураженням ендотелію, зокрема:профілактика та лікування кровотеч під час та після хірургічних операцій в отоларингології, гінекології, акушерстві, урології, стоматології, офтальмології та пластичній хірургії;профілактика і лікування капілярних кровотеч різної етіології і локалізації: гематурія, метрорагія, первинна гіперменорея, гіперменорея у жінок із внутрішньоматковими протизаплідними засобами, носова кровотеча, кровотеча ясен; неонатологія: профілактика перивентрикулярної кровотечі у недоношених немовлят.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до етамзилату або до будь-якого іншого компонента препарату (особливо до натрію сульфіту); бронхіальна астма, гостра порфірія, підвищене згортання крові, тромбози, тромбоемболії, гемобластоз (лімфатична і мієлоїдна лейкемія, остеосаркома) у дітей.

Особенности применения:

Перед початком лікування слід виключити інші причини кровотечі. Якщо препарат застосовувати для зменшення надмірної та/або тривалої менструальної кровотечі і покращання не спостерігається, слід виключити можливі патологічні причини (наприклад наявність фіброзних утворень матки).З обережністю застосовувати пацієнтам з тромбозами або тромбоемболіями в анамнезі. З огляду на ризик зниження артеріального тиску під час парентерального введення препарату його слід з обережністю застосовувати пацієнтам з нестабільним артеріальним тиском або гіпотензією.Якщо пацієнту необхідна інфузія декстранів, етамзилат слід застосовувати до інфузії останніх.Препарат неефективний при зниженій кількості тромбоцитів.При геморагічних ускладненнях, пов'язаних із передозуванням антикоагулянтів, рекомендується застосовувати специфічні антидоти.Застосування етамзилату хворим із порушеними показниками згортальної системи крові можливе, але воно має бути доповнене введенням лікарських засобів, що знімають виявлений дефіцит або дефект чинників згортальної системи. Застосування хворим із нирковою недостатністю. Безпеку та ефективність етамзилату не вивчали у пацієнтів із нирковою недостатністю. Оскільки етамзилат майже повністю виводиться нирками, слід зменшити дозу лікарського засобу у випадку ниркової недостатності.Лабораторні тести.У терапевтичних дозах етамзилат може знижувати показники тесту для визначення рівня креатиніну.Забороняється застосовувати препарат у разі зміни кольору ін’єкційного розчину.Цей лікарський засіб містить менше 1 ммоль (23 мг)/дозу натрію, тобто практично вільний від натрію.Наявність у складі натрію метабісульфіту та натрію сульфіту безводного рідко може спричиняти реакції гіперчутливості та бронхоспазм.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Відсутні достовірні дані про вплив препарату на плід у період вагітності. Препарат протипоказаний у Ι триместрі вагітності. У ΙΙ та ΙΙΙ триместрі вагітності застосування препарату можливе, якщо користь для матері перевищує ризик для плода. При застосуванні препарату годування груддю слід припинити.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Не впливає, але при застосуванні препарату можливе виникнення запаморочення, що слід враховувати при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Дети:

Препарат протипоказаний дітям з гемобластозом (лімфатична і мієлоїдна лейкемія, остеосаркома).

Способ применения и дозы:

Препарат застосовувати внутрішньовенно (повільно) або внутрішньом’язово. Оптимальна добова доза для дорослих становить 10-20 мг/кг маси тіла, яку вводити у 3-4 прийоми. У більшості випадків вводити вміст 1-2 ампул 3-4 рази на добу. Добова доза для дітей становить половину дози для дорослих.Оперативні втручання: за 1 годину до оперативного втручання вводити внутрішньовенно або внутрішньом’язово вміст 1-2 ампул. Під час операції вводити внутрішньовенно вміст 1-2 ампул; введення цієї дози можна повторити. Після операції вводити вміст 1-2 ампул кожні 4-6 годин до зникнення ризику кровотечі.Неонатологія: препарат вводити внутрішньом’язово у дозі 10 мг/кг маси тіла (0,1 мл = 12,5 мг). Лікування необхідно розпочати протягом перших 2 годин після народження. Вводити препарат кожні 6 годин протягом 4 діб до сукупної дози 200 мг/кг.Етамзилат можна застосовувати місцево (шкірний трансплантат, видалення зуба) за допомогою стерильної марлевої серветки, змоченої препаратом. Можливе комбіноване застосування пероральної форми етамзилату з парентеральним введенням.Порушення функції печінки та нирок. Клінічних даних щодо рекомендацій з дозування недостатньо, тому таким пацієнтам препарат слід застосовувати з обережністю.

Передозировка:

Дані відсутні. У разі передозування лікування симптоматичне.

Побочные действия:

З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, припливи, парестезії нижніх кінцівок.З боку серцево-судинної системи: тромбоемболія, артеріальна гіпотензія, зниження перфузії тканин, що самостійно відновлюється через деякий час.З боку травного тракту: нудота, блювання, діарея, абдомінальний біль.З боку імунної системи: алергічні реакції, гіперчутливість, висипи на шкірі, кропив’янка, свербіж, анафілактичний шок, загострення бронхіальної астми, описано випадок ангіоневротичного набряку.З боку крові та лімфатичної системи: агранулоцитоз, нейтропенія, тромбоцитопенія. З боку кістково-м’язової системи: артралгія.Інші: астенія, підвищена температура, бронхоспазм, гостра порфірія.Порушення у місці введення: свербіж, почервоніння.Усі побічні ефекти слабкі і транзиторні.У дітей, яких лікували етамзилатом для запобігання кровотечі при гострій лімфатичній і мієлоїдній лейкемії, частіше відзначали тяжку лейкопенію.

Лекарственное взаимодействие:

Тіамін (вітамін В1) інактивується сульфітом, що міститься у розчині препарату.Застосування етамзилату за 1 годину до введення декстранів (наприклад реополіглюкіну) запобігає їх антиагрегантній дії, після введення останніх – не чинить гемостатичної дії.Препарат можна застосовувати разом з іншими гемостатичними засобами.Якщо розчин етамзилату змішувати з 0,9 % розчином натрію хлориду, його необхідно застосувати негайно.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 2 мл в ампулах № 10 у пачці; № 10, № 5х2 у блістерах у пачці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Несумісність

Розчин етамзилату несумісний з розчинами натрію гідрокарбонату та натрію лактату. Фармацевтично несумісний (в одному шприці) з іншими лікарськими засобами.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ B02BX01:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Этамзилат
Производитель:Опытный завод "ГНЦЛС", ООО/Здоровье, ФК, ООО, Украина
Форма выпуска:По 2 мл в ампулах № 10 у пачці; № 10, № 5х2 у блістерах у пачці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/5470/01/01 от 19.10.2016. Приказ № 1091 от 19.10.2016
МНН:Etamsylate
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: etamsylate;1 мл розчину містить етамзилату 125 мг;допоміжні речовини: натрію метабісульфіт (Е 223), натрію сульфіт безводний (Е 221), динатрію едетат, вода для ін’єкцій.

Фармакологическая группа:Антигеморрагические средства. Другие гемостатические средства для системного применения.
Код АТХ:B02BX01 - Этамзилат
Реклама
Расщелина позвоночника диагностируется у каждого десятого
Неделя Spina Bifida в Великобритании была посвящен...
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Реклама
Лечение бронхита без антибиотиков
Как вылечить бронхит без антибиотиковРаспространён...
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Реклама
Как без лекарств быстро и эффективно вылечить кашель
Для лечения кашля врачи рекомендуют пить много теп...
Специалисты назвали главные причины, из-за которых распадаются семейные пары
Согласно статистике, среднее количество разводов в...
Реклама