Фарматон инструкция по применению

Фарматон фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Фарматон капсулы №30 в бутыл.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/4147/01/01 от 13.01.2016. Приказ № 14 от 13.01.2016
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діючі речовини:1 капсула містить:

екстракт женьшеню G115, стандартизований (Panax ginseng) (3-7:1), (екстрагент: етанол 96 % - вода), (4 % гінзенозидів)
40 мг,

2-диметиламіноетанолу гідрогентартрату
26 мг,

ретинолу пальмітату (вітамін А)
4000 МО,

ергокальциферолу (вітамін D2)
400 МО,

альфа-токоферолу ацетату (вітамін Е)
10 мг,

тіаміну нітрату (вітамін В1)
2 мг,

рибофлавіну (вітамін В2)
2 мг,

піридоксину гідрохлориду (вітамін В6)
1 мг,

ціанокоболаміну (вітаміну В12)
1 мкг,

кальцію пантотенату (вітамін В5)
10 мг,

нікотинаміду (вітамін РР)
15 мг,

кислоти аскорбінової (вітамін С)
60 мг,

рутозиду тригідрату
20 мг,

фтору (у вигляді кальцію фториду)
0,2 мг,

калію ( у вигляді калію сульфату)
8 мг,

міді (у вигляді міді (ІІ) сульфату)
1 мг,

марганцю ( у вигляді марганцю (ІІ) сульфату)
1 мг,

магнію ( у вигляді магнію сульфату)
10 мг,

заліза ( у вигляді заліза сульфату)
10 мг,

цинку (у вигляді цинку оксиду)
1 мг,

кальцію (у вигляді кальцію гідрофосфату)
90,3 мг,

фосфору (у вигляді кальцію гідрофосфату)
70 мг,

лецитину
50 мг,

лецитину соєвого
16 мг;

допоміжні речовини: суміш воскова; олія рапсова; етилванілін; олія арахісова; желатин; лактоза, моногідрат; кремнію діоксид колоїдний безводний; гліцерин (85 %);склад воскової суміші: бджолиний віск жовтий; олія соєва гідрогенізована; олія соєва гідрогенізована частково;оболонка капсули: желатин; гліцерин (85 %); етилванілін; натрію пропілпарабен (Е 217); натрію етилпарабен; заліза оксиди (Е 172):заліза оксид чорний (Е 172); заліза оксид червоний (Е 172).

Производитель:

Свисс Капс АГ/Гинсана СА для "Санофи Авентис Украина, ООО", Швейцария/Украина

Фармакотерапевтическая группа:

Вітамінні препарати, інші комбінації.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.До складу препарату ФАРМАТОН капсули входять: стандартизований екстракт женьшеню Panax G115 Фарматон, вітаміни, мінерали та мікроелементи у кількості, що відповідає добовим потребам організму.Стандартизований екстракт женьшеню Panax G115 Фарматон підвищує загальний рівень клітинної активності, що призводить до підвищення розумової та фізичної активності. Вітаміни, мінерали та мікроелементи коригують і запобігають порушенню клітинного метаболізму у випадках підвищеної потреби в них. Вітаміни групи В входять до складу ферментів, що каталізують ряд метаболічних процесів, зокрема вуглеводного, ліпідного, білкового обміну.Фармакокінетика.Оскільки лікарський засіб є бакатокомпонентним, то детальних фармакокінетичних досліджень не проводили.

Показания к применению:

Застосування препарату рекомендоване у станах виснаження (наприклад, спричиненого стресом), при наявності втомлюваності, відчуття слабкості, зниження уваги та пам’яті. Для профілактики дефіциту вітамінів, мінералів та мікроелементів у разі незбалансованого або неповноцінного харчування, наприклад в осіб літнього віку, або у зв’язку з елімінаційною дієтою, відсутністю апетиту, виснаженням у результаті гострого або хронічного захворювання, включаючи хірургічне лікування та період одужання.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до компонентів препарату, до сої або арахісу; порушення метаболізму кальцію (гіперкальціємія, гіперкальціурія); порушення метаболізму заліза та міді; ниркова недостатність; хронічний гломерулонефрит; нефролітіаз; гіпервітаміноз А, Е, D; одночасний прийом ретиноїдів або вітаміну D; гемохроматоз; саркоїдоз в анамнезі; активна форма туберкульозу легенів; тромбофлебіт; хронічна серцева недостатність; активна пептична виразка шлунка (у зв’язку з можливим підвищенням кислотності шлункового соку); гострі інфекційні захворювання; епілепсія; артеріальна гіпертензія; підвищене збудження; безсоння; схильність до кровотеч; гіпермагніємія; подагра; гіперурикемія; еритремія, еритроцитоз; тромбоемболія; тиреотоксикоз; одночасне застосування з селеном.Дитячий вік до 12 років.

Особенности применения:

Препарат ФАРМАТОН, капсули, містить 26 мг лактози у рекомендованій максимальній добовій дозі, тому пацієнтам з рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати препарат.Не слід застосовувати ФАРМАТОН одночасно з іншими препаратами, що містять вітаміни та мінерали.З обережністю застосовувати пацієнтам із захворюваннями печінки, гострим нефритом, жовчокам’яною хворобою, хронічним панкреатитом.Інформація для пацієнтів з цукровим діабетом: 1 капсула препарату містить 10 мг вуглеводів.З обережністю призначати пацієнтам з пептичною виразкою шлунка в анамнезі, пацієнтам з цукровим діабетом, з новоутвореннями, схильністю до тромбоутворення та кровотеч (гемофілія, тромбоцитопенія, тромбоцитопатії). Жінкам, які приймали великі дози ретинолу (більше 10000 МО), можна планувати вагітність не раніше ніж через 6-12 місяців. Це пов’язано з тим, що протягом цього часу існує ризик порушень розвитку плода під впливом високого вмісту вітаміну А в організмі.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Оскільки досліджень щодо безпеки застосування лікарського засобу у період вагітності або годування груддю не проводили, не слід застосовувати препарат цій категорії пацієнтів.Досліджень щодо фертильності при застосуванні препарату не проводили.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Невідома. Пацієнтам слід враховувати можливість появи побічних ефектів, таких як запаморочення, що може мати небажаний вплив на здатність керувати автотранспортом або іншими механізмами.

Дети:

Застосовувати дітям віком від 12 років.

Способ применения и дозы:

Рекомендована доза дорослим та дітям віком від 12 років становить 1 капсулу на добу, застосовувати під час їди, бажано під час сніданку. Капсулу слід ковтати цілою (не розжовувати), з невеликою кількістю води. У разі труднощів при ковтанні капсулу слід надрізати, видавити її вміст у ложку і проковтнути разом з варенням, медом або з іншою їжею.Тривалість лікування визначає лікар.Особи літнього вікуСпеціальних рекомендацій щодо дозування для осіб літнього віку немає.

Передозировка:

Характер токсичної дії препарату при значному передозуванні подібний до характеру дії жиророзчинних вітамінів А і D. Довготривале добове застосування великої кількості (дорівнює 25 капсулам для вітаміну А та 5 капсулам для вітаміну D) може спричинити появу таких симптомів хронічної токсичності як блювання, головний біль, сонливість та діарея, здуття живота. Гострі симптоми спостерігаються тільки при дуже великих дозах. Загальна добова доза прийому заліза та цинку не повинна перевищувати 15 мг для обох мікроелементів.При передозуванні залізом можливі нудота, біль у животі, гематемезис, ректальна кровотеча, млявість, гостра судинна недостатність. Можливий розвиток гіперглікемії та ацидозу.При передозуванні екстрактом женьшеню може виникнути порушення сну, артеріальна гіпертензія, головний біль, прискорене серцебиття, біль у ділянці серця, депресія, зниження статевої активності.

Побочные действия:

Побічні реакції класифіковані за системами органів (згідно MedDRA) та частотою виникнення. Частота виникнення визначається як: дуже часто (> 1/10), часто (> 1/100 - < 1/10), нечасто (> 1/1000 - < 1/100), рідко (> 1/10000 - < 1/1000) або дуже рідко (< 1/10000) та невідомо (не підлягає оцінці на основі наявних даних).З боку імунної системи:нечасто: реакції гіперчутливості;невідомо: анафілактичний шок.З боку нервової системи:нечасто: головний біль, запаморочення.З боку травної системи:нечасто: нудота, абдомінальний біль, блювання, діарея.З боку шкіри:нечасто: аллергічні реакції шкіри (еритема, свербіж).В осіб з підвищеною чутливістю можливі алергічні реакції, включаючи анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк, бронхоспазм в осіб з гіперчутливістю до вітамінів А, С, вітамінів групи В; кропив’янка, почервоніння шкіри; диспептичні розлади, відрижка, запор, підвищення секреції шлункового соку, підвищена збудливість, зниження/підвищення артеріального тиску, сонливість, пітливість, порушення зору, можливе забарвлення сечі в жовтий колір, гіперкальціємія, гіперкальціурія.При тривалому неконтрольованому застосуванні у великих дозах виникають подразнення слизової оболонки шлунково-кишкового тракту, аритмії, парестезії, гіперурикемія, зниження толерантності до глюкози, гіперглікемія, транзиторне підвищення активності АСТ, лактатдегідрогенази, лужної фосфатази, порушення функції нирок, сухість і тріщини на долонях і ступнях, випадання волосся, себорейні висипання; безсоння, зміни показників сечі, збільшення вмісту кальцію в крові та сечі, кальциноз м’яких тканин, нирок, легень, судин; зниження згортання крові, тахікардія, гіпертермія, печія, безсоння.

Лекарственное взаимодействие:

Одночасне застосування женьшеню з антикоагулянтами (наприклад, варфарину) може знизити антикоагуляційний ефект. Перед початком застосування препарату ФАРМАТОН, капсули, пацієнт повинен проконсультуватися з лікарем, якщо він приймає або планує застосувати антикоагулянти.Не слід застосовувати залізовмісний препарат, такий як ФАРМАТОН, капсули, протягом лікування тетрацикліновими антибіотиками.ФАРМАТОН, капсули, містить вітамін В6, який може знижувати ефект леводопи. Пацієнти, які застосовують леводопу, повинні приймати препарат тільки у разі нагальної потреби і тільки під контролем лікаря.Вітамін А та Е взаємно посилюють дію і є синергістами. Ретинол знижує протизапальну дію глюкокортикоїдів. ФАРМАТОН, капсули, не слід одночасно застосовувати з нітритами і холестираміном, тому що вони порушують всмоктування ретинолу. Вітамін А не слід застосовувати одночасно з ретиноїдами, тому що їх комбінація є токсичною. Вітамін Е не слід застосовувати разом із засобами, що мають лужне середовище (натрію гідрокарбонат, трисамін), антикоагулянтами непрямої дії (дикумарин, неодикумарин).Альфа-токоферолу ацетат посилює ефект стероїдних та нестероїдних протизапальних засобів (натрію диклофенак, ібупрофен, преднізолон).Вітамін С підвищує всмоктування заліза, знижує ефективність гепарину та непрямих коагулянтів. Всмоктування вітаміну С зменшується при одночасному застосуванні з пероральними контрацептивами.Вітамін В6 запобігає або зменшує токсичні прояви, які спостерігаються при застосуванні ізоніазиду та інших протитуберкульозних препаратів. Тіамін, впливаючи на процеси поляризації у ділянці нервово-м’язових синапсів, може послаблювати курареподібну дію.ПАСК, циметидин, препарати калію, алкоголь зменшують всмоктування вітаміну В12. Фолієва кислота знижує плазмові концентрації фенітоїну, з іншими протиепілептичними засобами можливе взаємне зниження клінічної ефективності.Рибофлавін несумісний зі стрептоміцином і зменшує ефективність антибактеріальних препаратів (окситетрацикліну, доксицикліну, еритроцикліну, тетрацикліну і лінкоміцину). Трициклічні антидепресанти, іміпрамін та амітриптилін інгібують метаболізм рибофлавіну, особливо у тканинах серця. При одночасному застосуванні з хініном можуть посилитися геморагії.Женшень може взаємодіяти з фенелзином (інгібітором МАО); підвищувати виведення альбендазолу; у комбінації з дигоксином можна застосовувати тільки за призначенням лікаря, при контролі концентрації дигоксину в крові.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати в оригінальній упаковці у недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 ºС.

Форма выпуска / упаковка:

По 30 або 60 капсул у пляшці.

Категория отпуска:

Без рецепта.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Фарматон
Производитель:Свисс Капс АГ/Гинсана СА для "Санофи Авентис Украина, ООО", Швейцария/Украина
Форма выпуска:

По 30 або 60 капсул у пляшці.

Регистрационное удостоверение:№ UA/4147/01/01 от 13.01.2016. Приказ № 14 от 13.01.2016
МНН:Combined drugs
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діючі речовини:1 капсула містить:

екстракт женьшеню G115, стандартизований (Panax ginseng) (3-7:1), (екстрагент: етанол 96 % - вода), (4 % гінзенозидів)
40 мг,

2-диметиламіноетанолу гідрогентартрату
26 мг,

ретинолу пальмітату (вітамін А)
4000 МО,

ергокальциферолу (вітамін D2)
400 МО,

альфа-токоферолу ацетату (вітамін Е)
10 мг,

тіаміну нітрату (вітамін В1)
2 мг,

рибофлавіну (вітамін В2)
2 мг,

піридоксину гідрохлориду (вітамін В6)
1 мг,

ціанокоболаміну (вітаміну В12)
1 мкг,

кальцію пантотенату (вітамін В5)
10 мг,

нікотинаміду (вітамін РР)
15 мг,

кислоти аскорбінової (вітамін С)
60 мг,

рутозиду тригідрату
20 мг,

фтору (у вигляді кальцію фториду)
0,2 мг,

калію ( у вигляді калію сульфату)
8 мг,

міді (у вигляді міді (ІІ) сульфату)
1 мг,

марганцю ( у вигляді марганцю (ІІ) сульфату)
1 мг,

магнію ( у вигляді магнію сульфату)
10 мг,

заліза ( у вигляді заліза сульфату)
10 мг,

цинку (у вигляді цинку оксиду)
1 мг,

кальцію (у вигляді кальцію гідрофосфату)
90,3 мг,

фосфору (у вигляді кальцію гідрофосфату)
70 мг,

лецитину
50 мг,

лецитину соєвого
16 мг;

допоміжні речовини: суміш воскова; олія рапсова; етилванілін; олія арахісова; желатин; лактоза, моногідрат; кремнію діоксид колоїдний безводний; гліцерин (85 %);склад воскової суміші: бджолиний віск жовтий; олія соєва гідрогенізована; олія соєва гідрогенізована частково;оболонка капсули: желатин; гліцерин (85 %); етилванілін; натрію пропілпарабен (Е 217); натрію етилпарабен; заліза оксиди (Е 172):заліза оксид чорний (Е 172); заліза оксид червоний (Е 172).

Фармакологическая группа:Вітамінні препарати, інші комбінації.
Код АТХ:A11JC - Витамины в сочетании с прочими препаратами
Реклама
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Реклама
Атрофический гастрит
Причины развития атрофического гастритаСтадии разв...
Бактериальный синусит
Бактериальный синусит — симптомы, причины и фактор...
Реклама
FDA: диклофенак вызывает нарушения сердца
Диклофенак — это препарат из группы НПВС (нестерои...
Хозяйственное мыло поможет устранить запах пота и защитит от инфицирования
Хозяйственное мыло содержит моющие вещества, котор...
Реклама