Фенотропил инструкция по применению

Фенотропил фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Фенотропил таблетки по 100 мг №10
Производитель:
Регистрация:
№ UA/8945/01/01 от 16.06.2011. Приказ № 360 от 16.06.2011
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Производитель:

Валента Фармацевтика, ОАО, г.Щолково, Российская Федерация

Фармакотерапевтическая группа:

Психостимулирующие и ноотропные средства. Пирацетам.

Показания к применению:

Захворювання центральної нервової системи різного ґенезу, особливо пов’язані із судинними захворюваннями і порушеннями обмінних процесів у мозку, які супроводжуються погіршенням інтелектуально-мнестичних функцій, зниженням рухової активності.Невротичні стани, що проявляються млявістю, підвищеною виснаженістю, зниженням психомоторної активності, порушенням уваги, погіршенням пам’яті, зниженням засвоєння інформації.Депресії легкої і середньої тяжкості.Психоорганічні синдроми, що проявляються інтелектуально-мнестичними порушеннями та апатико-абулічними явищами, а також млявоапатичні стани при шизофренії.Судомні стани.Ожиріння (аліментарно-конституціонального ґенезу).Профілактика гіпоксії, підвищення стійкості до стресу, корекція функціонального стану організму в екстремальних умовах професійної діяльності з метою попередження розвитку втоми і підвищення розумової і фізичної працездатності, корекція добового біоритму, інверсія циклу “сон-неспання”.Хронічний алкоголізм (з метою зменшення явищ астенії, депресії, інтелектуально-мнестичних порушень).

Противопоказания:

Індивідуальна чутливість до компонентів препарату.

Надлежащие меры безопасности при применении:

При надмірному психоемоційному виснаженні на фоні хронічного стресу і перевтомлення, хронічного безсоння одноразовий прийом фенотропілу у першу добу може спричинити різку потребу у сні. Таким хворим в амбулаторних умовах слід рекомендувати розпочинати курсовий прийом препарату у неробочі дні.Фенотропіл застосовують з обережністю для лікування хворих з тяжкими ураженнями печінки і нирок, тяжким перебігом артеріальної гіпертензії, хворих на атеросклероз, а також хворих, які перенесли раніше панічні атаки, гострі психотичні стани, що перебігають із психомоторним збудженням – внаслідок можливості загострення симптомів тривоги, паніки, галюцинацій і марення, а також у хворих, які схильні до алергічних реакцій на ноотропні препарати групи піролідону.Препарат містить лактозу, тому пацієнтам із рідкісними спадковими формами непереносимості галактози, недостатністю лактази або синдромом глюкозо-галактозної мальабсорбції не слід застосовувати препарат.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Препарат не застосовують у період вагітності або годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Не рекомендується застосовувати препарат при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами, що вимагають підвищеної уваги.

Дети:

Препарат не застосовують дітям.

Способ применения и дозы:

Застосовують внутрішньо, одразу після прийому їжі. Дозу препарату та тривалість лікування визначає лікар індивідуально. Дози варіюють залежно від особливостей стану хворого. Середня разова доза становить 150 мг (від 100 мг до 250 мг); середня добова доза становить 250 мг (від 200 мг до 300 мг). Максимальна допустима доза становить 750 мг на добу. Рекомендується розподіляти добову дозу на 2 прийоми. Добову дозу до 100 мг слід приймати одноразово у ранкові часи, а вище 100 мг – розподілити добову дозу на 2 прийоми. Тривалість лікування може варіювати від 2-х тижнів до 3-х місяців. Середня тривалість лікування становить 30 днів. При необхідності курс може бути повторений через 1 місяць. Для підвищення працездатності – 100-200 мг одноразово зранку, протягом 2-х тижнів (для спортсменів – 3 дні).Рекомендована тривалість лікування для хворих з аліментарно-конституціональним ожирінням становить 30-60 днів у дозуванні 100-200 мг 1 раз на добу (вранці).Не рекомендується приймати фенотропіл пізніше 15-ї години.

Передозировка:

При передозуванні можливе посилення проявів побічних реакцій. Лікування: симптоматичне.

Побочные действия:

Побічні реакції представлені відповідно до наступної градації частоти їх виникнення : дуже часто (≥1/10), часто (від ≥ 1/100 до < 1/10), нечасто (від ≥ 1/1000 до < 1/100), рідко (від ≥ 1/10000 до < 1/1000), дуже рідко (<1/10000), частота невідома (наявні дані не дозволяють визначити частоту).Безсоння (у разі прийому препарату пізніше 15 годин) - частота невідома. У деяких хворих у перші 1-3 дні прийому препарату може виникнути психомоторне збудження, гіперемія шкірних покривів, відчуття тепла - частота невідома.У постреєстраційних клінічних дослідженнях додатково були виявлені наступні побічні реакції зі встановленим вірогідним зв'язком з прийомом препарату :З боку центральної нервової системи: нечасто - головний біль, дратівливість, запаморочення, плаксивість, агресія, порушення сну, стурбованість.З боку серцево-судинної системи: нечасто - підвищення артеріального тиску.Алергічні реакції: рідко - гіперемія і гіперкератоз шкіри долонь.У постреєстраційних клінічних дослідженнях спостерігалися також реакції, зв'язок яких з прийомом препарату Фенотропил® не був доведений :З боку центральної нервової системи: нечасто - безсоння, сонливість; рідко - транзиторні просоночні галюцинації, нав'язливість, депресія, слабкість, апатія, гіпоманія.З боку травного тракту : рідко - сухість у роті, дизгевзія (гіркий присмак у роті).Алергічні реакції: нечасто - висипання і шкірний свербіж; частота невідома - кропив'янка, ангіоневротичний набряк.

Лекарственное взаимодействие:

Може посилювати дію препаратів, що стимулюють центральну нервову систему, антидепресантів та ноотропних препаратів.

Срок годности:

5 років. Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Условия хранения:

Зберігати в оригінальній упаковці, в недоступному для дітей місці, при температурі не вище 30 0С.

Форма выпуска / упаковка:

Таблетки по 100 мг. По 10 таблеток в блістері. По 1 або 3 блістери разом з інструкцією в пачці з картону. Категорія відпуску. Без рецепта - № 10.За рецептом - № 30.

Категория отпуска:

Без рецепта.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Фенотропил
Производитель:Валента Фармацевтика, ОАО, г.Щолково, Российская Федерация
Форма выпуска: Таблетки по 100 мг. По 10 таблеток в блістері. По 1 або 3 блістери разом з інструкцією в пачці з картону. Категорія відпуску. Без рецепта - № 10.За рецептом - № 30.
Регистрационное удостоверение:№ UA/8945/01/01 от 16.06.2011. Приказ № 360 от 16.06.2011
МНН:Mono
Условия отпуска:Без рецепта.
Фармакологическая группа:Психостимулирующие и ноотропные средства. Пирацетам.
Реклама
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Реклама
Атрофический гастрит
Причины развития атрофического гастритаСтадии разв...
Бактериальный синусит
Бактериальный синусит — симптомы, причины и фактор...
Реклама
FDA: диклофенак вызывает нарушения сердца
Диклофенак — это препарат из группы НПВС (нестерои...
Хозяйственное мыло поможет устранить запах пота и защитит от инфицирования
Хозяйственное мыло содержит моющие вещества, котор...
Реклама