Флавамед Макс Таблетки Шипучие инструкция по применению

Флавамед Макс Таблетки Шипучие фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Флавамед Макс Таблетки Шипучие таблетки шип. по 60 мг №10 в тубах
Производитель:
Регистрация:
№ UA/3591/03/01 от 21.01.2016. Приказ № 31 от 21.01.2016
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: амброксолу гідрохлорид;1 таблетка шипуча містить 60 мг амброксолу гідрохлориду;допоміжні речовини: кислота лимонна, безводна; натрію гідрокарбонат; натрію карбонат безводний; сахарин натрію; натрію цикламат; натрію хлорид; натрію цитрат; лактоза безводна; маніт (Е421); сорбіт (Е420); ароматизатор вишні ALH (код 801); симетикон.

Производитель:

Берлин-Хеми АГ (Менарини Групп), Германия

Фармакотерапевтическая группа:

Средства, применяемые при кашле и простудных заболеваниях. Муколитические средства.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.Амброксол, похідне бензиламінів, є метаболітом бромгексину. Відрізняється від бромгексину відсутністю метилової групи і наявністю гідроксильної групи в транс-положенні циклогексильного кільця. Незважаючи на те, що механізм дії цієї речовини з'ясований ще не повністю, в різних дослідженнях було виявлено його секретолітичну та секретомоторну дію. В середньому при пероральному застосуванні дія препарату починається через 30 хвилин після прийому і триває від 6 до 12 годин, залежно від величини одноразової дози. У доклінічних дослідженнях було встановлено, що амброксол призводить до збільшення частки серозного секрету. Прискорення відходження секрету, ймовірно, відбувається за рахунок зниження його в'язкості і активації миготливого епітелію. Амброксол збільшує продукцію сурфактанта, впливаючи безпосередньо на пневмоцити II типу альвеол і клітини Клера в ділянці дрібних дихальних шляхів. Це сприяє утворенню і виділенню поверхнево-активної речовини в ділянці альвеол і бронхів. Наявність цих ефектів доведено на клітинних культурах і на різних видах тварин.При застосуванні з амброксолом підвищуються концентрації антибіотиків у бронхолегеневому секреті та мокротинні. На сьогодні клінічне значення цього ефекту не встановлене.Фармакокінетика.Амброксол практично повністю абсорбується після перорального прийому. Tмакс після перорального прийому становить від 1 до 3 годин. Абсолютна біодоступність амброксолу при пероральному застосуванні знижується приблизно на третину після першого проходження через печінку. У ході цього процесу утворюються метаболіти (наприклад двобромзаміщена ортоамінобензойна (дибромантронілова) кислота, глюкуроніди), які потім виводяться нирками. Зв'язування з протеїнами плазми становить приблизно 85% (80–90%). Кінцевий період напіввиведення з плазми становить 7-12 годин. Період напіввиведення з плазми для амброксолу і його метаболітів становить приблизно 22 години. Амброксол долає плацентарний бар'єр, проникає в спинномозкову рідину і грудне молоко. 90% речовини виводиться нирками у вигляді метаболітів, що утворюються в печінці. Виведена нирками кількість незміненого амброксолу становить менше 10%. Внаслідок високого рівня зв'язування з білками і великого об’єму розподілу, а також повільного зворотного перерозподілу амброксолу з тканин в кров виведення великої кількості амброксолу шляхом діалізу або форсованого діурезу очікувати не слід. При важких захворюваннях печінки кліренс амброксолу зменшується на 20-40%. У разі важкої ниркової недостатності слід очікувати накопичення метаболітів амброксолу.

Показания к применению:

Секретолітична терапія при гострих і хронічних бронхолегеневих захворюваннях, пов’язаних із порушеннями бронхіальної секреції та ослабленням просування слизу.

Противопоказания:

Флавамед® Макс таблетки шипучі не слід приймати при непереносимості діючої речовини або будь-якого з інших компонентів препарату.

Особенности применения:

Є дані про дуже рідкі випадки тяжких шкірних реакцій після застосування амброксолу, таких як синдром Стівенса-Джонсона і синдром Лайєлла. У разі виникнення незвичайних змін на шкірі або слизових оболонках слід негайно припинити застосування амброксолу і звернутися до лікаря. У зв'язку з можливим застоєм мокроти при деяких рідкісних захворюваннях бронхів, що супроводжуються утворенням великої кількості секрету (наприклад при первинній циліарній дискінезії), Флавамед® Макс таблетки шипучі слід застосовувати з особливою обережністю. Флавамед® Макс таблетки шипучі слід приймати з особливою обережністю (тобто зі зниженням дози або збільшенням інтервалів часу між прийомами) при порушенні функції нирок або тяжких захворюваннях печінки. При важкій нирковій недостатності слід очікувати накопичення продуктів метаболізму амброксолу, що утворюються в печінці. Оскільки муколітичні засоби здатні руйнувати мукозальний бар'єр слизової оболонки шлунка, призначати амброксол пацієнтам з виразковою хворобою слід з особливою обережністю. Даний лікарський препарат містить лактозу і сорбіт. Флавамед® Макс таблетки шипучі протипоказаний пацієнтам з рідкою спадковою непереносимістю галактози, лактазною недостатністю, порушенням всмоктування глюкози-галактози або непереносимістю фруктози. В одній таблетці даного лікарського препарату міститься 5,5 ммоль (126,5 мг) натрію у вигляді солей. Це слід враховувати пацієнтам, контролюючим споживання солі. Обережності при застосуванні препарату слід дотримуватися пацієнтам з непереносимістю гістаміну. Оскільки амброксол впливає на метаболізм гістаміну і здатний викликати появу симптомів алергії (таких як головний біль, закладеність носа, свербіж шкіри), слід уникати тривалого застосування даного препарату.Застосування у період вагітності або годування груддю. Вагітність. Даних щодо застосування амброксолу вагітним жінкам дотепер недостатньо, особливо для періоду до 28 тижня вагітності. Однак слід дотримуватися звичних застережних заходів прийому ліків у період вагітності. Особливо в I триместрі вагітності не рекомендується застосовувати Флавамед® Макс таблетки шипучі. Амброксолу гідрохлорид проникає через плацентарний бар’єр. Годування груддю. Амброксолу гідрохлорид проникає у грудне молоко. Флавамед® Макс таблетки шипучі не рекомендується застосовувати у період годування груддю.Репродуктивна функція. Існує недостатня кількість даних щодо впливу амброксолу на фертильність у жінок. Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або іншими механізмами. Флавамед® Макс таблетки шипучі не має значного впливу на здатність керувати автомобілем та працювати з іншою технікою.

Способ применения и дозы:

Дорослі і діти віком від 12 роківЯк правило, ½ таблетки шипучої слід приймати 3 рази на добу протягом перших 2-3 днів (еквівалентно 90 мг амброксолу гідрохлориду на добу); надалі ½ таблетки шипучої препарату Флавамед® Макс таблетки шипучі приймають двічі на добу (еквівалентно 60 мг амброксолу гідрохлориду на добу). За необхідності дорослим дозу можна збільшити до 60 мг двічі на добу (еквівалентно 120 мг амброксолу гідрохлориду на добу). Флавамед® Макс таблетки шипучі призначений для перорального застосування. Потрібно розчинити таблетки шипучі в склянці води і отриманий розчин випити після прийому їжі. Флавамед® Макс таблетки шипучі не слід приймати довше 4-5 днів без призначення лікаря. Діти.У зв'язку з високим вмістом активної речовини Флавамед® Макс таблетки шипучі протипоказані дітям віком до 12 років.

Передозировка:

Симптоми передозування При передозуванні амброксолу важких симптомів інтоксикації не спостерігалося. Є відомості про виникнення короткочасних неспокійних станів і діареї. Амброксол добре переноситься при пероральному застосуванні в дозуванні до 25 мг/кг/добу. З огляду на результати доклінічних досліджень значне передозування амброксолу може призвести до підвищеного слиновиділення, нудоти, блювання і зниження рівня артеріального тиску. Терапевтичні заходи при передозуванні Вжиття екстрених заходів (викликання блювання, промивання шлунка) у більшості випадків не рекомендовано, однак при значному передозуванні можна зважити їх доцільність. Рекомендується симптоматичне лікування відповідно до наявних ознак передозування.

Побочные действия:

Нижченаведені побічні реакції виникали із вказаною частотою: дуже часто (≥1/10); часто (≥1/100 до <1/10); нечасто (≥1/1000 до <1/100); рідко (≥1/10000 до <1/1000); дуже рідко (<1/10000), невідомо (неможливо оцінити на підставі доступних даних). Порушення з боку травної системи: нечасто – нудота, біль у шлунку, блювання, діарея, сухість у роті, запор, слинотеча. Порушення з боку шкіри та підшкірно-жирової клітковини: дуже рідко – тяжкі шкірні реакції, такі як синдром Стівенса-Джонсона і епідермальний некроліз (синдром Лайєлла), еритема.Загальні порушення та місцеві реакції при застосуванні препарату: нечасто – алергічні реакції (шкірний висип, набряк обличчя, дихальна недостатність, свербіж), підвищена температура; дуже рідко – анафілактичні реакції (включаючи анафілактичний шок).З боку дихальної системи: дуже рідко – ринорея; невідомо – диспное (як симптом реакції гіперчутливості).

Лекарственное взаимодействие:

Одночасне застосування препарату Флавамед® Макс таблетки шипучі та засобів, що пригнічують кашель, може призвести до надмірного накопичення слизу внаслідок пригнічення кашльового рефлексу. Тому така комбінація можлива тільки після ретельної оцінки лікарем співвідношення очікуваної користі та можливого ризику від застосування.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 30° С. Зберігати в оригінальному пакуванні. Зберігати тубу щільно закритою.

Форма выпуска / упаковка:

ПервиннаПоліпропіленова туба з поліетиленовою пробкою з осушувачем в картонній коробці.Вторинна1 туба №10 в картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ R05CB06:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Флавамед Макс Таблетки Шипучие
Производитель:Берлин-Хеми АГ (Менарини Групп), Германия
Форма выпуска:ПервиннаПоліпропіленова туба з поліетиленовою пробкою з осушувачем в картонній коробці.Вторинна1 туба №10 в картонній коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/3591/03/01 от 21.01.2016. Приказ № 31 от 21.01.2016
МНН:Ambroxol
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: амброксолу гідрохлорид;1 таблетка шипуча містить 60 мг амброксолу гідрохлориду;допоміжні речовини: кислота лимонна, безводна; натрію гідрокарбонат; натрію карбонат безводний; сахарин натрію; натрію цикламат; натрію хлорид; натрію цитрат; лактоза безводна; маніт (Е421); сорбіт (Е420); ароматизатор вишні ALH (код 801); симетикон.

Фармакологическая группа:Средства, применяемые при кашле и простудных заболеваниях. Муколитические средства.
Код АТХ:R05CB06 - Амброксол
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
Ученым удалось выявить механизм развития сахарного диабета ІІ типа: открытие
Согласно данным Всемирной организации здравоохране...
Диетолог перечислил 4 ошибки, которые не дают похудеть 
Считается, что неправильное питание и недостаточна...
Реклама