Фунголон инструкция по применению

Фунголон фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Фунголон капсулы по 150 мг №1
Производитель:
Регистрация:
№ UA/4093/01/01 от 23.01.2006. Приказ № 21 от 23.01.2006
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 капсула містить флуконазолу 150 мг; допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль прежелатинізований, кремнію оксид колоїдний, магнію стеарат; капсула: желатин, титану діоксид (Е171).

Основные физико-химические свойства:

капсули білого кольору, розмір №1;

Производитель:

Балканфарма-Дупница АД, Болгария

Фармакотерапевтическая группа:

Противогрибковые средства для местного применения.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Флуконазол є пероральним синтетичним біс-триазольним протигрибковим препаратом, високоспецифічним інгібітором зв’язаної з цитохромом Р450 монооксигенази, ланосеролом-14-альфа-деметилази.Флуконазол зупиняє процес перетворення ланостеролу клітини грибка в мембранний ліпід – ергостерол, завдяки чому збільшується проникність мембрани клітини та пригнічується ріст і реплікація.На відміну від кетоконазолу, флуконазол є високоселективним для ферментів цитохрому Р450 клітин грибка і не пригнічує ці ферменти в органах ссавців після прийому одноразової дози 150 мг. У порівнянні з іншими азолами, наприклад з інтраконазолом, клотримазолом, еконазолом і кетоназолом, флуконазол – найменший інгібітор залежних від цитохрому Р450 окисних процесів у мікросомах печінкових клітин людини. Фунгістатична дія флуконазолу виявляється відносно Cryptococcus neoformans і Candida sp., Aspergillus flavus, Aspergillus fumsgatus, Blastomyces dermatitidis, Coccidioides immitis, Histoplasma capsulatum.Стійкість відносно флуконазолу виявляється дуже рідко.Фармакокінетика. Після перорального прийому флуконазол, не повністю зв’язаний, розподіляється в тканинах і рідинах тіла. Максимальні плазмові концентрації препарату досягаються протягом 2-ї години після перорального прийому 150 мг і становлять 2,5-3,5 мл/л, концентрації флуконазолу у піхвововому секреті подібні до плазмових; постійні концентрації досягаються через 8 годин після перорального прийому і залишаються на тому рівні мінімум 24 години.Флуконазол має низьку афінність відносно білків плазми (зв’язування на 11-12%), і слабкі зміни плазмових концентрацій незначною мірою впливають на його фармакологічний або терапевтичний ефект. Біологічний період напівжиття препарату в плазмі становить приблизно 30 годин (20-50) після перорального прийому.Плазмові концентрації флуконазолу після перорального прийому становить приблизно 90% концентрації, отриманої після внутрішньовенного введення.Препарат добре резорбується через шлунок у хворих з нормальною та зниженою кислотністю шлункового вмісту, і на цю резорбцію не впливає одночасний прийом їжі.Незалежно від способу введення, дози і тривалості прийому, концентрації флуконазолу в слині та мокротинні ідентичні плазмовій або не набагато вище її. У хворих на мікотичний менінгіт концентрації флуконазолу в церебральній рідині становлять близько 80% від плазмової концентрації. У здорових людей флуконазол екскретується головним чином через нирки, при цьому 80% введеної дози виводиться із сечею в незміненому вигляді та 11% - у вигляді метаболітів. Фармакокінетика флуконазолу суттєво залежить від стану печінкової функції. При цьому є обернено пропорційна залежність між часом напівелімінації і кліренсом креатиніну. Після 3 годинного гемодіалізу плазмові концентрації препарату знижуються приблизно на 50%.Флуконазол не чинить несприятливого впливу на імунну систему, і його можна застосовувати для лікування хворих з імунодефіцитними станами.

Показания к применению:

Генітальний кандидоз: гострий і рекурентний піхвовий кандидоз, а також профілактика рецидивів (три і більше рецидивів на рік); кандидозний баланіт. Дерматомікози, в тому числі tinea pedis, tinea corporis, tinea cruris, tinea versicolor, tinea unguium (оніхомікози); кандидоз шкіри.

Противопоказания:

Гіперчутливість до діючої речовини або будь-якої допоміжної речовини препарату, а також до будь-яких азолів. Дитячий вік до 6 років (для даної лікарської форми).

Особенности применения:

Незважаючи на те, що Фунголон® рідко зв'язують з гепатотоксичністю. Хворих із порушеннями результатів печінкових проб під час лікування Фунголоном®, необхідно обстежити відносно ушкоджень печінки. Лікування відміняють, якщо виникають симптоми розвитку захворювань печінки, які можна пов’язати з цим лікуванням.За хворими, у яких виникають шкірні висипи під час лікування Фунголоном®, необхідно ретельно спостерігати і при прогресуючому розвитку шкірних симптомів препарат слід відмінити.Препарат містить лактозу, тому його не слід призначати хворим з лактазною недостатністю, галактоземією або глюкозно-галактозним синдромом мальабсорбції. Застосування препарату в період вагітності не рекомендується. Призначається у виняткових випадках за суворої необхідності. Фунголон® виводиться з материнським молоком у концентраціях, близьких до плазмових. Тому в період лактації годування груддю слід тимчасово припинити. Фунголон® не впливає на швидкість реакцій, тому його можна призначати особам, які керують транспортними засобами, та операторам механізмів.

Способ применения и дозы:

Препарат застосовують перорально.Дорослі генітальний кандидоз: одноразово 150 мг; з метою запобігання рецидиву по 150 мг 1 раз на місяць, звичайно протягом 4-12 місяців; при кандидозному баланіті - одноразово 150 мг; дерматомікози: Tinea pedis, tinea corporis, tinea cruris і при шкірних інфекціях, заподіяних С. albicans, застосовується доза по 150 мг 1 раз на тиждень або 50 мг 1 раз на добу. Для лікування Tinea versicolor рекомендована доза 50 мг 1 раз на добу або 300 мг 1 раз на тиждень. Тривалість лікування - 2-4 тижні. При оніхомікозах рук і ніг - по 150 мг раз на тиждень протягом 6-12 місяців; ДітиЛікар визначає, чи показана дана лікарська форма дітям і чи можливо її застосування в зазначених дозах. Фунголон® застосовується 1 раз на добу. Для запобігання грибковим інфекціям у хворих з порушеною імунною системою - 3-12 мг/кг/добу, залежно від ступеня нейтропенії.Відносно дітей з хронічною нирковою недостатністю при призначенні дози необхідно враховувати кліренс креатиніну.Хворі похилого вікуЯкщо порушень кліренсу креатиніну немає, застосовуються звичайні дози для дорослих, наведені вище. Дозування для хворих з порушеною нирковою функцієюДля лікування хворих з порушеною нирковою функцією застосовується початкова доза Фунголону® 50 - 400 мг. Після цієї дози навантаження добова доза визначається в такий спосіб: Кліренс креатиніну (мл/хв) Відсоток від рекомендованої дози >50 100% 21-50 50% 11-20 25% Хворі, які перебувають на регулярному гемодіализі Одна рекомендована доза після кожного діалізу Залежно від клінічних показників може виникнути необхідність змінити дозування препарату. Якщо сироватковий креатинін - єдиний доступний показник ниркової функції, для визначення кліренсу креатиніну застосовують таку формулу:Чоловіки:маса тіла (кг) х (140-вік)_______________ .72 х сироватковий креатинін (мг/100мл)Жінки: 0.85 х верхні значення.

Передозировка:

У випадку передозування застосовується симптоматичне лікування і промивання шлунка.Фунголон® виводиться головним чином із сечею; посилення діурезу збільшуєшвидкість елімінації. Тригодинний гемодіаліз знижує рівень препарату в плазмі приблизно на 50 %.

Побочные действия:

При застосуванні дози 150 мг лікування Фунголоном® звичайно переноситься добре.Можлива поява небажаних реакцій з боку шлунково-кишкового тракту – болі в животі, діарея, нудота і блювання. Під час лікування можуть виникнути слабо виражені та минущі асимптоматичні підвищення значень печінкових ферментів. Дуже рідко спостерігаються більш тяжкі відхилення печінкових показників, особливо у хворих з порушеною функцією печінки, які вимагають спостереження. Підвищення значень сироваткових трансаміназ найбільш часто спостерігається при одночасному застосуванні Фунголону® і таких гепатотоксичних препаратів, як рифампіцин, фенітоїн, ізоніазид, вальпроєва кислота або пероральні протидіабетичні засоби, похідні сульфанілсечовини; центральної нервової системи - дуже рідко можливі головний біль і судоми; кровотворної системи - лейкопенія, тромбоцитопенія. Рідко виникають шкірні висипи та анафілаксія.

Лекарственное взаимодействие:

При одночасному прийомі Фунголону® і пероральних препаратів сульфанілсечовини необхідно стежити за концентрацією глюкози в крові та, якщо необхідно, коректувати дози протидіабетичних засобів. При одночасному застосуванні Фунголону® і антикоагулянтів кумаринового типу необхідно ретельно стежити за протромбіновим часом через небезпеку його подовження. При одночасному прийомі циклоспорину і Фунголону® можливо підвищення сироваткової концентрації першого. Не допускається комбінація Фунголону® з цизапридом через високий ризик появи шлуночкових порушень ритму. Слід враховувати, що метаболізм Фунголону® підвищується при його одночасному прийомі з рифампіцином, що вимагає збільшення його дози. При одночасному застосуванні із циметидином сироваткова концентрація Фунголону® знижується, а з гідрохлортіазидом - підвищується. Одночасне застосування Фунголону® і варфарину призводить до подовження протромбінового часу. Фунголон® підвищує період напівжиття теофіліну, толбутаміну, зидовудину і фенітоїну, що вимагає спостереження за хворими під час комбінованого застосування цих препаратів.

Срок годности:

Зберігати при температурі не вище 25ºС. Зберігати в місцях, недоступних для дітей!Не застосовувати після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці!Термін придатності – 3 роки.

Форма выпуска / упаковка:

По 1 капсулі в упаковці.Власник ліцензії. Балканфарма-Дупниця АТ.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: fluconazole*; 2-(2,4-дифлуорфеніл)-1,3-біс (1Н-1,2,4-триазол-1-іл)-пропранолол;Форма випускуКапсули.Адреса2600, Болгарія, Дупниця, Самоковське шосе, 3.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ J02AC01:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Фунголон
Производитель:Балканфарма-Дупница АД, Болгария
Форма выпуска: По 1 капсулі в упаковці.Власник ліцензії. Балканфарма-Дупниця АТ.
Регистрационное удостоверение:№ UA/4093/01/01 от 23.01.2006. Приказ № 21 от 23.01.2006
МНН:Fluconazole
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 капсула містить флуконазолу 150 мг; допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль прежелатинізований, кремнію оксид колоїдний, магнію стеарат; капсула: желатин, титану діоксид (Е171).

Фармакологическая группа:Противогрибковые средства для местного применения.
Код АТХ:J02AC01 - Флуконазол
Реклама
Расщелина позвоночника диагностируется у каждого десятого
Неделя Spina Bifida в Великобритании была посвящен...
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Реклама
Лечение бронхита без антибиотиков
Как вылечить бронхит без антибиотиковРаспространён...
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Реклама
Как без лекарств быстро и эффективно вылечить кашель
Для лечения кашля врачи рекомендуют пить много теп...
Специалисты назвали главные причины, из-за которых распадаются семейные пары
Согласно статистике, среднее количество разводов в...
Реклама