Фузикутан (Fusidic acid) инструкция по применению

Фузикутан фото, инструкция
Дозировка:
Фузикутан крем 2 % по 15 г в тубах

Адаптированная инструкция

Лекарственная форма:

крем

Производитель:

Непосредственное производство: Хюбнер Натурарцнаймиттель

Фармакотерапевтическая группа:

Антибиотики для местного применения. Фузидова кислота.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: фузидова кислота;1 г крему/мазі містить 20 мг кислоти фузидової (у вигляді фузидової кислоти гемігідрату);допоміжні речовини: крем:бутилгідроксианізол (Е 320), калію сорбат, парафін білий м’який, спирт цетиловий, олія мінеральна, полісорбат 60, гліцерин 85 %, кислота хлористоводнева розведена, вода очищена;мазь:парафін білий м’який, ланолін безводний, спирт цетиловий, олія мінеральна.

Лекарственная форма:

крем

Производитель:

Хюбнер Натурарцнаймиттель

Фармакотерапевтическая группа:

Антибиотики для местного применения. Фузидова кислота.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.Фузидова кислота – антибіотик, що утворюється у процесі росту Fusidium coccineum. Порушує синтез білка мікробної клітини, залежно від дози діє бактеріостатично або бактерицидно. Препарат має потужну антибактеріальну дію на широке коло грампозитивних мікроорганізмів – Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Corynebacterium minutissimum та Propionibacterium acnes, – в т.ч. на стафілококи, стійкі до дії пеніциліну, стрептоміцину, левоміцетину, еритроміцину та інших антибіотиків. Фузікутан має властивість діяти через інтактну шкіру. При місцевому застосуванні фузидова кислота є активною відносно Corynebacteria spp., Neisseria spp, Clostridia spp, Bacteroides spp.Фармакокінетика.Під час місцевого застосування системна абсорбція незначна.

Показания к применению:

Для лікування первинних або вторинних інфекцій шкіри та м’яких тканин, що спричинені чутливими штамами мікроорганізмів (Staphylococcus spp., Streptococcus spp., Corynebacterium minutissimum та Propionibacterium acnes), в тому числі: імпетиго, фолікуліт, пароніхії, сикоз шкіри в ділянці бороди, еритразма, вугрові висипання, інфіковані рани та опіки, інфікований контактний дерматит, інфікований екземоподібний дерматит (в якості монотерапії або в комбінації з системною терапією).Мазь застосовувати при сухих ураженнях та при хронічних процесах. Крем швидко всмоктується і рекомендується на етапі загоювання і при мокнутті ран.

Противопоказания:

Гіперчутливість до фузидової кислоти та інших компонентів препарату; інфекції, що нечутливі до препарату, наприклад, Pseudomonas aeruginosа.

Особенности применения:

Наносити препарат на шкіру навколо очей потрібно з обережністю, уникаючи потрапляння мазі в очі, оскільки це може спричинити подразнення кон’юнктиви.Повідомлялося про бактерійну стійкість під час місцевого нанесення фузидової кислоти. Як і при застосуванні всіх антибіотиків місцевої дії, тривале та повторне вживання крему може збільшити ризик контактної сенсибілізації та розвитку стійкості організму до антибіотиків.

Применение в период беременности или кормления грудью:

У клінічній практиці досвіду застосування препарату під час вагітності немає. Фузидова кислота проникає в плаценту. Дослідження на тваринах виявили наявність репродуктивної токсичності. Фузидова кислота проникає у материнське молоко, тому на період лікування слід утримуватися від годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Фузидова кислота не має або має незначний вплив на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботі з іншими механізмами.

Дети:

Застосовувати дітям віком від 1 місяця.

Способ применения и дозы:

Наносити дорослим і дітям віком від 1 місяця тонким шаром на уражені ділянки шкіри 2 – 3 рази на добу протягом 7 діб. Лікування вугрів необхідно проводити впродовж тривалішого часу – до 14 діб. Можна застосовувати під пов’язку. При наявності некротичних мас їх необхідно видалити перед нанесенням препарату.

Передозировка:

Застосування підвищених доз препарату (велика кількість, велика ділянка нанесення або ж частіше застосування, ніж рекомендовано) може викликати посилення побічних реакцій.

Побочные действия:

Можуть спостерігатися реакції підвищеної чутливості, включаючи висипання, почервоніння, печіння, свербіж шкіри, подразнення у місці нанесення. Можливі біль, відчуття поколювання, дерматит, включаючи контактний та екзематозний, кон’юнктивіт, періорбітальний набряк.Препарат містить бутилгідроксианізол (Е 320), калію сорбат, спирт цетиловий, які можуть викликати місцеві шкірні реакції (наприклад, контактний дерматит).Бутилгідроксианізол може також викликати подразнення очей та слизових оболонок.

Лекарственное взаимодействие:

При контакті крему або мазі з латексними презервативами може порушуватися їхня цілісність.

Срок годности:

Мазь – 3 роки; крем – 2 роки.Після відкриття туби – 6 місяців.

Условия хранения:

Зберігати у недоступному для дітей місці при температурі не вище 30 °С.

Форма выпуска / упаковка:

Крем по 5 г або 10 г, або 15 г, або 30 г у тубі в картонній коробці.Мазь по 5 г або 15 г, або 30 г у тубі в картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Заявник

Дермафарм АГ, Німеччина.Місцезнаходження представника заявника.ТОВ Мібе Україна 01024, м. Київ, пер. Чекістів 2А, Україна.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Редакция

Автор: Поліщук Ольга
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Этот сайт использует cookies. Вы можете изменить настройки cookies в своём браузере. Узнать больше.