Гатонин инструкция по применению

Гатонин фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Гатонин капсулы по 100 мг №30
Производитель:
Регистрация:
№ UA/7195/01/01 от 16.11.2007. Приказ № 720 от 16.11.2007
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 25.03.2022
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

Діюча речовина: gabapentin;1 капсула містить 100 мг або 400 мг габапентину;допоміжні речовини: тальк, крохмаль прежелатинізований.Оболонка капсули 100 мг: желатин, заліза оксид чорний (Е172), титану діоксид (Е171), фарба для нанесення друку;Оболонка капсули 400 мг: желатин, заліза оксид чорний (Е172), заліза оксид червоний (Е172),заліза оксид жовтий (Е172), титану діоксид (Е171), фарба для нанесення друку;

Основные физико-химические свойства:

капсули 100 мг: тверді желатинові капсули з сірою кришечкою та сірим корпусом, з надрукованими 93 та 38 на кришечці та 93 та 38 на корпусі. Вміст капсули – білий або майже білий порошок з невеликими агломератами.капсули 400 мг: тверді желатинові капсулу з коричневою кришечкою та коричневим корпусом, з надрукованими 93 та 40 на кришечці та 93 та 40 на корпусі. Вміст капсули – білий або майже білий порошок з невеликими агломератами.

Производитель:

ТЕВА Фармацевтикал Индастриз Лтд

Фармакотерапевтическая группа:

Інгібітори ангіотензинперетворювального ферменту (АПФ) у комбінації з блокаторами кальцієвих каналів

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Габапентин - 1-(амінометил)-циклогексаноцтова кислота - є циклічним аналогом ГАМК, який здатний проникати через гематоенцефалічний бар’єр. Протисудомна активність габапентину показана на багатьох експериментальних моделях судомних станів. Остаточний механізм протисудомної дії габапентину дотепер залишається нез’ясованим. Незважаючи на те, що габапентин структурно подібний до ГАМК, він не є ГАМК-міметиком, оскільки не зв’язується ні з ГАМКА, ні з ГАМКВ-рецепторами, не інгібує зворотнє захоплення ГАМК чи деградацію ГАМК за участю ГАМК-трансамінази. Він не взаємодіє з потенціалзалежними натрієвими каналами, з бензодіазепіновими рецепторами, з центрами зв’язування збуджуючих нейротрансміттерів, не впливає на катехоламінові, ацетилхолінові чи опіатні рецептори. Таким чином, габапентин має абсолютно новий механізм дії, зв’язуючись з високоспецифічними центрами в ЦНС, які мають білкову природу, локалізовані переважно в неокортексі і не мають спорідненості з іншими протиепілептичними засобами.Габапентин також ефективно купірує біль нейрогенної природи. Фармакокінетика. Абсорбція габапентину швидка. Біодоступність становить майже 60%. Біодоступність не пропорційна дозі: при збільшенні дози зменшується і становить при дозі 300 мг/кг - 60%, а при дозі 1600 мг/кг - 30%. Їжа не впливає на фармакокінетику габапентину. Час досягнення максимальної концентрації - майже 3 год. Концентрація в плазмі пропорційна дозі. Фармакокінетика не змінюється при повторних прийомах. Проникає через гематоенцефалічний бар’єр: у хворих на епілепсію концентрація габапентину в спинномозковій рідині становить приблизно 20% від відповідної рівноважної концентрації препарату в плазмі крові. Потрапляє в грудне молоко. Зв’язок з білками плазми крові дуже низький (менше 5 %). Габапентин практично не метаболізується. Не чинить індукції окисних ферментів печінки. Виводиться через нирки у незміненому вигляді. Час напіввиведення не залежить від дози і в середньому становить 5-7 годин в осіб з нормальною видільною функцією нирок. Виводиться з крові при гемодіалізі.

Показания к применению:

Як додаткова терапія при лікуванні парціальної епілепсії з/без вторинних генералізованих епілептичних нападів у пацієнтів, стійких до застосування стандартних протиепілептичних засобів.Симптоматичне лікування постгерпетичної невралгії.

Противопоказания:

Гіперчутливість до габапентину та будь-яких інших складових препарату.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Для пацієнтів з порушеною функцією нирок дозу габапентину необхідно коригувати. Слід дотримуватися обережності при призначенні препарату пацієнтам з психічними захворюваннями в анамнезі. У деяких пацієнтів з психічним захворюванням в анамнезі і рідко без нього, на початку лікування Гатоніном спостерігалося загострення симптомів захворювання.

Особенности применения:

Прийом їжі не впливає на фармакокінетику габапентину.Гатонін, зазвичай, не вважається ефективним при лікуванні абсансу (малий епілептичний напад, короткочасна втрата пам’яті) і може навіть погіршувати такі напади в деяких пацієнтів. Тому габапентин слід призначати з обережністю пацієнтам зі змішаними нападами, включаючи абсанс.Зниження дози, переривання терапії або заміна альтернативним протисудомним лікарським засобом повинні здійснюватися поступово, принаймні протягом одного тижня.У деяких пацієнтів, стійких до терапії, габапентин може знижувати ризик нападу. Якщо при цьому задовільний результат виявляється недоступним, відміну препарату слід проводити поступово.Різка відміна габапентину може збільшити кількість нападів або навіть прискорити їх настання.Більшість із зазначених симптомів припинялися при відміні препарату або зменшенні дози.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Оскільки досвід застосування габапентину у вагітних жінок дуже обмежений, його безпека при вагітності не встановлена. Дослідження на тваринах продемонстрували ризик впливу препарату на плід після застосування габапентину.Відомо, що застосування протиепілептичних препаратів жінками під час вагітності підвищує ризик розвитку мальформацій у 2-3 рази порівняно з дітьми, які народилися від жінок, що не страждають епілепсією. Повідомлялося про широкий спектр вад розвитку, найбільш розповсюдженими з яких є вади серця, дефекти розвитку хребта, сечовивідних шляхів і розщеплення губи/піднебіння.Недостатність або припинення профілактичного лікування нападів може призвести до значного ризику для матері та для ненародженої дитини, і цей ризик може бути небезпечнішим, ніж ризик появи мальформацій.В цілому, ризик шкідливого впливу на ембріон/плід менший, коли Гатонін застосовують як монотерапію, коли застосовують найнижчі дози препарату, а також коли перед і під час вагітності призначають фолати. Габапентин під час вагітності слід призначати лише в тому випадку, коли користь перевищує можливий ризик.Габапентин екскретується в молоко матері. Середнє співвідношення концентрацій молоко/плазма дорівнює 0,73. Розрахована доза, споживана дитиною з молоком, становить 1,2 мг/кг/добу. Вплив габапентину на дитину, яку мати годує грудним молоком, невідомий і не можна виключити можливості впливу препарату на дитину. Тому габапентин не слід застосовувати в період годування груддю. У таких випадках, з огляду на користь цього лікарського препарату для матері, необхідно прийняти рішення: або перервати годування груддю, або відмовитися від терапії габапентином.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Габапентин може впливати на здатність людини керувати автомобілем або механічними пристроями. Він діє на центральну нервову систему і може викликати сонливість, запаморочення та інші симптоми, і може бути потенційно небезпечним для пацієнтів, які перебувають за кермом автомобиля, або осіб, що працюють з механічними пристроями.Пацієнтам слід відмовитися від керування машиною чи роботи з механічними пристроями до встановлення того факту, що в них не порушена здатність до цього.Не слід порушувати правила застосування лікарського засобу, це може зашкодити здоров’ю.Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.Сумісне застосування Гатоніну з антацидами знижує біодоступність габапентину на 20 %.Габапентин рекомендується приймати не раніше ніж через 2 години після прийому антацидних препаратів.Не виявлена взаємодія препарату з фенобарбіталом, фенітоїном, вальпроєвою кислотою та карбамазепіном.Габапентин не впливає на дію контрацептивних засобів, створених на основі норетистерону та/або етинілестрадіолу. Призначаючи габапентин одночасно з іншими протиепілептичними препаратами, що знижують ефективність контрацепції, необхідно враховувати можливість недостатності контрацептивного ефекту.Оскільки повідомлялося про хибно-позитивні результати тесту Еймса, коли габапентин додавався до інших протисудомних засобів, під час лікування цими препаратами рекомендується визначати білок сечі.

Дети:

Гатонін не рекомендується для застосування у дітей (віком до 12 років), оскільки клінічний досвід застосування препарату недостатній.

Способ применения и дозы:

ЕпілепсіяВідповідно до досягнутого терапевтичного ефекту звичайна добова доза препарату становить 900 - 2400 мг/добу, розподілена на три прийоми. З метою запобігання новим нападам максимальний проміжок часу між вечірнім прийомом препарату і наступним ранковим прийомом не повинен перевищувати 12 годин.Дорослі та підлітки. Лікування починається з прийому препарату у дозі 300 мг. Збільшення дози до отримання ефективної дози може бути проведено швидко протягом кількох діб, коли в перший день приймається 300 мг 1 раз на добу, на другий день 300 мг 2 рази на добу і на третій день -300 мг 3 рази на добу згідно з такою схемою лікування:

  Ранкова доза Денна доза Вечірня дозаДень 1-й (300 мг/добу) - - 1 х 300 мгДень 2-й (600 мг/добу) 1 х 300 мг - 1 х 300 мгДень 3-й (900 мг/добу)  1 х 300 мг 1 х 300 мг 1 х 300 мг

Як альтернатива рекомендується початкова доза 300 мг габапентину три рази на добу (що відповідає добовій дозі габапентину 900 мг). Після цього доза може бути збільшена до 1200 мг/добу і розподілена на три прийоми. У разі потреби можливе подальше збільшення дози з поступом по 300 мг/добу. Максимальна рекомендована доза для дорослих та підлітків становить 2400 мг/добу.У разі застосування високих доз і швидкого титрування дози зростає ризик появи запаморочень у період збільшення дози. Для вибору оптимальної терапії в цих випадках необхідно контролювати концентрацію габапентину в плазмі.Постгерпетична невралгіяПри лікуванні постгерпетичної невралгії підтримуюча доза габапентину повинна коригуватися відповідно до клінічного ефекту, а її збільшення повинно проводитися відповідно до інструкцій, наведених нижче.Зазвичай, лікувальний ефект досягається при дозах 1800 - 2400 мг/добу, однак у деяких випадках може знадобитися збільшення до максимальної дози 3600 мг/добу.Дорослі. Лікування починається з прийому 300 мг препарату. Збільшення дози до досягнення ефективної дози може бути проведено швидко протягом кількох діб, коли в перший день приймається 300 мг 1 раз на добу, на другий день - 300 мг 2 рази на добу і на третій день -300 мг 3 рази на добу згідно з такою схемою лікування:

  Ранкова доза Денна доза Вечірня дозаДень 1-й (300 мг/добу) - - 1 х 300 мгДень 2-й (600 мг/добу) 1 х 300 мг - 1 х 300 мгДень 3-й (900 мг/добу)  1 х 300 мг 1 х 300 мг 1 х 300 мг

У разі потреби можливе подальше збільшення дози зі зростанням по 300 мг/добу до максимальної добової дози 3600 мг, що застосовується у три прийоми. Максимальний проміжок часу між вечірнім прийомом препарату і наступним ранковим прийомом не повинен перевищувати 12 годин.Безпека та ефективність застосування габапентину за цим показанням протягом більше ніж 5 місяців не підтверджена.Пацієнти з порушеною функцією нирокПацієнтам з порушенням функції нирок рекомендується знижена доза.Рекомендовані такі дози:

Кліренс креатиніну (мл/хв) Сумарна добова доза (мг)1)>80 900 – 360050 – 79 600 – 180030 – 49 300 – 90015 – 29 150* – 600<15 150* – 6001) добова доза розподіляється на три прийоми * - 300 мг призначають через день

Пацієнти, що перебувають на гемодіалізі. Рекомендована початкова доза дорівнює 300 – 400 мг. Після цього кожні 4 години гемодіалізу вводиться доза 200 - 300 мг габапентину.Препарат можна приймати незалежно від прийому їжі. Капсулу проковтують цілою і запивають половиною склянки рідини. При утрудненому ковтанні рекомендується розкрити капсулу і порошок, який у ній міститься, змішати з будь-якою рідиною, що нейтралізує гіркий смак ліків.

Передозировка:

При передозуванні препарату в дозі до 49 г на добу не спостерігалося гострої, загрозливої для життя токсичності. Симптомами передозування є запаморочення, двоїння в очах, невиразна мова, сонливість, апатія та помірна діарея. Ці симптоми повністю зникають після підтримуючої терапії. Габапентин може бути виведений із плазми гемодіалізом, але такі заходи, як показує досвід, не завжди бувають необхідні.

Побочные действия:

В період лікування протиепілептичними засобами часто спостерігаються такі побічні ефекти, як послаблена увага, втрата здатності до концентрації та атаксія. При застосуванні у комбінації з іншими протиепілептичними засобами побічні ефекти виникали майже в 50 % пацієнтів.Зазвичай, побічні ефекти описуються як слабкі чи помірні і часто зникають через 2 тижні.Порушення, які спостерігаються часто (> 1/100, < 1/10)Загальні порушення: сонливість, слабкість, запаморочення, головний біль, безсоння, збільшення ваги, анорексія, периферичний або генералізований набряк, підвищений апетит.Розлади нервової системи: атаксія, ністагм, тремор, амнезія, порушення мови, парестезії, посмикування; посилення, ослаблення або відсутність рефлексів, аномалії мислення.Шлунково-кишкові розлади: диспепсія, нудота та/або блювання, діарея, сухість у роті, запор, біль у животі, аномалія зубів, гінгівіт.Психічні розлади: нервозність, депресія, втрата орієнтації, емоційна нестійкість.Розлади зору: диплопія, погіршення зору.Порушення з боку скелетно-м'язової системи, сполучної тканини та кісток: артралгія, міалгія, біль у нижній частині спини, переломи.Порушення з боку системи крові та лімфатичної системи: вазодилатація, артеріальна гіпертензія.Система дихання: риніт, фарингіт, кашель.Порушення з боку нирок та сечових шляхів: нетримання сечі.Порушення репродуктивної функції: імпотенція.Порушення шкіри і підшкірної тканини: свербіж, вугри, висипання.Загальні порушення: біль у місці введення, підвищена температура.Порушення, які спостерігаються іноді (> 1/1000, < 1/100)Загальні порушення: периферичний набряк.Порушення з боку системи крові та лімфатичної системи: лейкопенія, коливання рівня глюкози в крові.Порушення з боку шкіри та підшкірної тканини: свербіж.Розлади нервової системи: сплутаність свідомості, гіпестезія.Психічні розлади: депресія, психози/галюцинації, ворожість.Розлади дихання: ядуха.Порушення, які спостерігаються дуже рідко (> 1/10000, < 1/1000)Алергічні реакції: синдром Стівенса-Джонсона та мультиформна еритема.У пацієнтів, які приймали габапентин, відзначені випадки геморагічного панкреатиту, артеріальної гіпотензії, брадикардії, непритомності, миготливої аритмії, макулопапульозного висипу й відхилення від норми електрокардіографічних параметрів.Клінічні прояви впливу на лабораторні параметриПовідомлялося про підвищену активність печінкових ферментів при застосуванні Гатоніну у комбінації з іншими протиепілептичними лікарськими засобами.У декількох пацієнтів було виявлено дозозалежне збільшення частоти нападів. Також повідомлялося про повторні нетипові напади, які також були пов’язані з величиною дози.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 25 °С в недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 капсул у блістері, по 3 блістери в пачці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Місцезнаходження

Ізраїль, м. Кфар Саба, вул. Хашикма, 64 (64 HaShikma Street, Kfar Saba, Israel)

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ N03AX12:

Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Зима отступила, и каждый день мы ощущаем дыхание в...
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Постоянный стресс является результатом нестабильно...
Реклама
Диагностика зрения: почему необходимо регулярно проходить обследование
Диагностика зрения – это комплексное исследование,...
Люксоптика
«Люксоптика» оказывает благотворительную помощь ле...
Реклама
Польза и вред глютена
Если вы долго искали научно обоснованную информаци...
Сухость при менопаузе
Женский организм сложен и непредсказуем. Казалось,...
Реклама