Гликомет инструкция по применению

Гликомет фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Гликомет таблетки, п/о, по 500 мг №100 (10х10)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/1722/01/01 от 18.11.2009. Приказ № 843 от 18.11.2009
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: metformin hydrochloride;1 таблетка, вкрита оболонкою, по 500 мг, 850 мг містить відповідно 500 мг або 850мг метформіну гідро хлориду;допоміжні речовини: натрію крохмальгліколят (тип А), повідон, крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат; плівкова оболонка Opadry White 04G58897: гіпромелоза, тальк, титану діоксид (Е 171), макрогол 6000, пропіленгліколь.

Основные физико-химические свойства:

таблетки, вкриті оболонкою, по 500 мг: таблетки круглої форми з двоопуклою поверхнею, вкриті плівковою оболонкою, білого або майже білого кольору, з гладкою поверхнею з обох боків;

Производитель:

ЮСВ Лтд., Индия

Фармакотерапевтическая группа:

Противодиабетические средства. Гипогликемизирующие препараты за исключением инсулинов. Бигуаниды.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Метформін знижує гіперглікемію, не призводить до розвитку гіпоглікемії. На відміну від сульфонілсечовини не стимулює секрецію інсуліну і не спричиняє гіпоглікемічного ефекту у здорових осіб.Метформін підвищує чутливість периферичних рецепторів до інсуліну та утилізацію глюкози клітинами. Гальмує глюконеогенез у печінці. Затримує всмоктування вуглеводів у кишечнику. Спричиняє позитивний ефект на метаболізм ліпідів: знижує вміст загального холестерину, ліпопротеїнів низької щільності та тригліцеридів. Фармакокінетика. Після внутрішнього прийому метформін абсорбується зі шлунково- кишкового тракту майже повністю, у фекаліях виявляється 20 - 30 % дози. Абсолютна біодоступність становить від 50 до 60 %. При одночасному прийомі їжі абсорбція метформіну знижується і сповільнюється.Метформін швидко розподіляється в тканинах, практично не зв'язується з білками плазми. Метформін піддається метаболізму незначною мірою і виводиться нирками.Кліренс у здорових осіб становить 440 мл/хв. (у 4 рази більше, ніж креатиніну), що свідчить про активну канальцеву секрецію. Період напіввиведення становить приблизно 9 - 12 годин. При нирковій недостатності він збільшується, з'являється ризик кумуляції препарату. 

Показания к применению:

Цукровий діабет 2 типу (інсуліннезалежний) у дорослих при неефективності дієтотерапії (особливо у хворих, що страждають на ожиріння).У комбінації з інсуліном – при цукровому діабеті І типу, особливо якщо виражений ступінь ожиріння, що супроводжується вторинною резистентністю до інсуліну.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до препарату. Діабетичний кетоацидоз, діабетична прекома, кома, порушення функції нирок, гострі захворювання, що перебігають з ризиком розвитку порушень функції нирок (дегідратація (при діареї, блюванні), пропасниця, тяжкі інфекційні захворювання, стани гіпоксії (шок, сепсис, ниркові інфекції, бронхо–легеневі захворювання), значні клінічні прояви гострих і хронічних захворювань, що можуть призводити до розвитку тканинної гіпоксії (серцева або дихальна недостатність, гострий інфаркт міокарда тощо), тяжкі хірургічні операції і травми ( коли доцільним є проведення інсулінотерапії), порушення функції печінки, хронічний алкоголізм, гостре отруєння алкоголем, молочнокислий ацидоз (у тому числі в анамнезі), застосування не менше 2-х днів до і протягом 2-х днів після проведення радіоізотопних або рентгенологічних досліджень з введенням йодвмісної контрастної речовини, дотримання гіпокалорійної дієти (менше ніж 1000 кал/доб). Період вагітності і годування груддюНе рекомендовано застосовувати препарат особам старше 60 років, які виконують важку фізичну роботу, що пов'язано з підвищеним ризиком розвитку у них молочнокислого ацидозу.

Особенности применения:

Якщо під час лікування у Вас з'явились блювання, біль у животі, біль у м'язах, загальна слабкість і сильне нездужання, то прийом препарату і негайно припиняють. Дані симптоми можуть бути ознакою початку молочнокислого ацидозу.За 48 годин до і протягом 48 годин після проведення рентгеноконтрасного дослідження (орографія, внутрішньовенна ангіографія ) слід припинити прийом Глікомету.Не сумісний з прийомом алкоголю.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Не застосовують.Під час лікування Глікометом годування груддю слід припинити.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Не впливає.

Дети:

Не застосовують.

Способ применения и дозы:

Доза препарату встановлюється лікарем індивідуально залежно від рівня глюкози в крові.Початкова доза для дорослих становить 500 - 1000 мг/добу. Після 10 - 15 днів можливим є подальше поступове збільшення дози залежно від рівня глікемії. Підтримуюча доза препарату звичайно становить 1500 - 2000 мг/добу. Максимальна доза – 3000 мг. Для зменшення побічних явищ з боку травного тракту добову дозу слід розділити на 2 - 3 прийоми.Таблетки слід приймати не розжовуючи під час або після їди.Тривалість лікування визначається залежно від тяжкості та перебігу захворювання. 

Передозировка:

При застосуванні Глікомету у дозі 85 г розвитку гіпоглікемії не спостерігалось. Але в цьому випадку спостерігався розвиток молочнокислого ацидозу. Ранніми симптомами молочнокислого ацидозу є нудота, блювання, діарея, підвищення температури тіла, біль у животі, біль у м'язах, у подальшому можуть відмічатися значитися дихання, запаморочення, порушення свідомості і розвиток коми. Лікування: у випадку появи ознак молочнокислого ацидозу лікування Глікометом необхідно припинити, хворого терміново госпіталізувати і, визначивши концентрацію лактату, уточнити діагноз. Найбільш ефективним заходом з виведення з організму лактату і Глікомету є гемодіаліз. Також проводять симптоматичне лікування. 

Побочные действия:

З боку травного тракту: нудота, блювання, металевий присмак у роті, відсутність апетиту, метеоризм, діарея, біль у животі. Ці симптоми виникають особливо часто на початку лікування і, як правило, зникають самостійно. Дані симптоми зменшуються при призначенні антацидів, похідних атропіну або спазмолітиків. Для того, щоб уникнути розвитку цих побічних ефектів, рекомендується призначати Глікомет під час або наприкінці прийому їжі 2 - 3 рази на день. Якщо диспепсичні симптоми постійні, лікування Глікометом слід припинити.З боку обміну речовин: молочнокислий діатез (потребує відміни лікування); при тривалому лікуванні – гіповітаміноз В12 (порушення всмоктування).З боку системи кровотворення: в окремих випадках – мегалобластична анемія.Алергічні реакції: висипи на шкірі. 

Лекарственное взаимодействие:

Не рекомендований одночасний прийом даназолу для уникнення гіперглікемічної дії останнього. При необхідності лікування даназолом і після припинення прийому останнього потрібна корекція дози Глікомету під контролем рівня глікемії. Прийом алкоголю підвищує ризик розвитку молочнокислого ацидозу під час гострої алкогольної інтоксикації, особливо у випадках голодування або дотримання низькокалорійної дієти, а також при печінковій недостатності. Під час прийому препарату слід уникати прийому алкоголю і лікарських засобів, що містять спирт.Комбінації, що потребують особливої обережності:клорпромазин: при прийомі у великих дозах (100 мг на добу) підвищує глікемію, знижуючи вивільнення інсуліну. При лікуванні нейролептиками і після припинення прийому останніх потрібна корекція дози Глікомету під контролем рівня глікемії; глюкокортикостероїди системної та місцевої дії знижують толерантність до глюкози, підвищують глікемію, іноді викликаючи кетоз. При лікуванні ГКС і після припинення прийому останніх потрібна корекція дози Глікомету під контролем рівня глікемії;діуретики: одночасний прийом петльових діуретиків може призвести до розвитку молочнокислого ацидозу через можливу ниркову недостатність. Не слід призначати Глікомет, якщо рівень креатиніну в крові перевищує 135 мкмоль/л у чоловіків і 110 мкмоль/л у жінок;йодвмісні рентгеноконтрасні речовини: радіологічні дослідження із застосуванням рентгенкотрасних засобів можуть викликати розвиток молочнокислого ацидозу у хворих на цукровий діабет на фоні функціональної ниркової недостатності. Застосування Глікомету слід припинити за 48 годин до і не поновлювати раніше 2 днів після рентгенологічного дослідження з використанням рентгеноконтрасних речовин.Призначення у вигляді ін'єкцій бета-2 симпатоміметиків: підвищують глікемію внаслідок стимуляції бета-2- рецепторів. У цьому випадку потрібен контроль глікемії. При необхідності рекомендується призначення інсуліну.При одночасному призначенні Глікомету з похідними сульфонілсечовини, інсуліном, акарбозою, саліцилатами можливе посилення його гіпоглікемічної дії. 

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 25 °С.Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 10 таблеток у блістері; по 3 або 10 блістерів у картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

МісцезнаходженняХ-17/Х-18, О.І.Д.С., Махатма Ганді Удіог Нагар ,Дебхел, Даман-396 210, Індія.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ A10BA02:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Гликомет
Производитель:ЮСВ Лтд., Индия
Форма выпуска: По 10 таблеток у блістері; по 3 або 10 блістерів у картонній коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/1722/01/01 от 18.11.2009. Приказ № 843 от 18.11.2009
МНН:Metformin
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: metformin hydrochloride;1 таблетка, вкрита оболонкою, по 500 мг, 850 мг містить відповідно 500 мг або 850мг метформіну гідро хлориду;допоміжні речовини: натрію крохмальгліколят (тип А), повідон, крохмаль кукурудзяний, кремнію діоксид колоїдний безводний, магнію стеарат; плівкова оболонка Opadry White 04G58897: гіпромелоза, тальк, титану діоксид (Е 171), макрогол 6000, пропіленгліколь.

Фармакологическая группа:Противодиабетические средства. Гипогликемизирующие препараты за исключением инсулинов. Бигуаниды.
Код АТХ:A10BA02 - Метформин
Реклама
Расщелина позвоночника диагностируется у каждого десятого
Неделя Spina Bifida в Великобритании была посвящен...
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Реклама
Лечение бронхита без антибиотиков
Как вылечить бронхит без антибиотиковРаспространён...
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Реклама
Ученые идентифицировали белок, который помогает сохранить ясность ума даже в преклонном возрасте
С возрастом происходит снижение когнитивных функци...
Лишний вес вызывает у мужчин заниженную самооценку и депрессию: исследование
По данным Всемирной организации здоровья (ВОЗ), бо...
Реклама