Глюкоза 10% Б Браун инструкция по применению

Глюкоза 10% Б Браун фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Глюкоза 10% Б Браун раствор д/инф. по 1000 мл во флак. №10
Производитель:
Регистрация:
№ UA/9956/01/01 от 25.08.2009. Приказ № 910 от 25.10.2013
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: глюкоза;100 мл розчину містять 10 г глюкози у вигляді глюкози моногідрату; допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.

Основные физико-химические свойства:

прозорий, безбарвний розчин, практично вільний від механічних частин.

Производитель:

Б. Браун Мельзунген АГ, Германия

Фармакотерапевтическая группа:

Кровозамінники та перфузійні розчини. Глюкоза.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Розчин глюкози має плазмозамінну, гідратуючу, метаболічну та дезінтоксикаційну дію. Підтримує об’єм циркулюючої крові та поповнює об’єм втраченої рідини. Він здатен до викликання діурезу залежно від клінічного стану пацієнта. Глюкоза зазнає повного метаболізму, може зменшувати втрати протеїну та азоту, підтримує відкладення глікогену та зменшує або відвертає кетоз (надмірне утворення кетонових тіл) при призначенні достатніх доз. У процесі метаболізму глюкози у тканинах виділяється значна кількість енергії, яка необхідна для життєдіяльності організму.Фармакокінетика. Рівень глюкози у крові в нормі коливається в межах 45-85 мг/100 мл, що відповідаю молярній концентрації 3,0 – 5,6 ммоль/л. Для підтримування таких рівнів у дорослої людини з масою тіла 60-100 кг її добовий прийом має становити 100-200 г. Внесок глюкози крові в загальну осмоляльність плазми – 290 мОсм/л – є незначним, всього лише 5,6 мОсм/л. Таким чином, вливання розчинів глюкози не справляє помітного впливу на збільшення осмолярності плазми, оскільки відбувається швидка утилізація глюкози. У пацієнтів прийом глюкози обмежений лише внутрішньовенними вливаннями, мінімальна добова потреба для профілактики ацидозу становить 100 г глюкози (2000 мл 5% розчину глюкози). Метаболізм глюкози в організмі завершується утворенням двоокису вуглецю (СО2) та води; під час аеробного гліколізу одного моля глюкози виділяється 686 ккал або 4,1 ккал на 1 г. Виведення глюкози практично повністю здійснюється шляхом метаболізму. У нормальних людей глюкоза в сечі може бути виявлена лише у вигляді слідів, оскільки вона після клубочкової фільтрації потрапляє в первинну сечу – повністю всмоктаною в проксимальних канальцях; цей процес триває до тих пір, поки рівень глюкози в крові не збільшиться до значень нижче 200-240 мг/100 мл.

Показания к применению:

Гіпоглікемія;парентеральне харчування;порушення, пов’язані з підвищеним розпадом білка внаслідок гіпоергозу. 

Противопоказания:

Внутрішньочерепні та внутрішньоспінальні крововиливи за винятком станів, які пов’язані з гіпоглікемією та необхідністю парентерального харчування;тяжка гіпотонічна дегідратація;гіперчутливість до декстрози;діабетична кома з гіперглікемією;гіперосмолярна кома;гіпокаліємія;ацидоз;гіпергідратація;синдромом мальабсорбції глюкозо-галактози.Препарат не вводити одночасно з препаратами крові.

Особенности применения:

При тривалому внутрішньовенному застосуванні препарату необхідний контроль рівня цукру в крові, водно-електролітного, кислотно-лужного балансу, а також калію в сироватці крові.При введенні препарату слід призначати інсулін під шкіру із розрахунку 1 ОД на 4 - 5 г глюкози.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Препарат можна застосовувати тільки тоді, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Дані відсутні через виключне застосування препарату в умовах стаціонару.

Дети:

Дітям доза залежить від віку, маси тіла, стану та лабораторних показників.Особливі заходи. Флакони призначені тільки для одноразового застосування.Після застосування препарату флакон і всі залишки необхідно утилізувати.

Способ применения и дозы:

Препарат застосовують внутрішньовенно краплинно. Доза для дорослих становить до 1500 мл на добу. Максимальна добова доза для дорослих становить 2 000 мл. За необхідності максимальна швидкість введення для дорослих – 150 крапель за хвилину (500 мл/год).

Передозировка:

Посилення проявів побічних реакцій. Тахіпное, набряк легень.Можливий розвиток гіперглікемії та гіпергідратації, порушення електролітного балансу. У разі передозування препарату призначають симптоматичне лікування та за необхідності - введення препаратів звичайного інсуліну.

Побочные действия:

З боку центральної нервової системи:дуже рідко – сплутаність чи втрата свідомості;З боку ендокринної системи та метаболізму:гіперглікемія;гіпокаліємія;гіпофосфатемія;гіпомагніємія.З боку сечовидільної системи:поліурія;глюкозурія.З боку шлунково-кишкового тракту:полідепсія;нудота.Загальні реакції організму:гіперволемія;відчуття приливів та почервоніння шкіри;алергічні реакції (гіпертермія, шкірні висипання, ангіоневротичний набряк, шок).Побічні реакції у місці введення:біль у місці введення;подразнення вен, флебіт, венозний тромбоз.У разі виникнення побічних реакцій введення розчину слід припинити, оцінити стан пацієнта і надати допомогу.

Лекарственное взаимодействие:

При одночасному застосуванні з тіазидними діуретиками і фуросемідом слід враховувати їх здатність впливати на рівень глюкози у сироватці.Інсулін сприяє потраплянню глюкози в периферичні тканини, стимулює утворення глікогена, синтез білків та жирних кислот. Розчин глюкози зменшує токсичний вплив піразинаміду на печінку. Введення великого об"єму розчину глюкози сприяє розвитку гіпокаліємії, що підвищує токсичність одночасно застосованих препаратів наперстянки.Глюкоза несумісна у розчинах з амінофіліном, розчинними барбітуратами, еритроміцином, гідрокортизоном, канаміцином, розчинними сульфаніламідами, ціанкобаламіном.

Срок годности:

3 роки.Препарат слід застосовувати відразу після відкриття флакона.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 25 0С. Зберігати в недоступному для дітей місці. Не заморожувати. 

Форма выпуска / упаковка:

Поліетиленові флакони по 500 мл і 1000 мл №10.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

НесумісністьГлюкоза несумісна у розчинах з амінофіліном, розчинними барбітуратами, еритроміцином, гідрокортизоном, варфарином, канаміцином, розчинними сульфаніламідами, ціанокобаламіном. Не застосовувати в одній системі одночасно, або перед, або після гемотрансфузії у зв’язку з можливістю виникнення псевдоаглютинації.МісцезнаходженняКарл-Браун штрассе 1, D-34212 Мельзунген, Німеччина/ Carl-Braun Strasse 1, D-34212 Melsungen, Germany.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ B05CX01:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Глюкоза 10% Б Браун
Производитель:Б. Браун Мельзунген АГ, Германия
Форма выпуска: Поліетиленові флакони по 500 мл і 1000 мл №10.
Регистрационное удостоверение:№ UA/9956/01/01 от 25.08.2009. Приказ № 910 от 25.10.2013
МНН:Glucose
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: глюкоза;100 мл розчину містять 10 г глюкози у вигляді глюкози моногідрату; допоміжна речовина: вода для ін’єкцій.

Фармакологическая группа:Кровозамінники та перфузійні розчини. Глюкоза.
Код АТХ:B05CX01 - Декстроза
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
Ученым удалось выявить механизм развития сахарного диабета ІІ типа: открытие
Согласно данным Всемирной организации здравоохране...
Диетолог перечислил 4 ошибки, которые не дают похудеть 
Считается, что неправильное питание и недостаточна...
Реклама