Грамокс-А инструкция по применению

Грамокс-А фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Грамокс-А капсулы по 0,5 г №12 в конт.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/2601/01/01 от 30.12.2009. Приказ № 1075 от 30.12.2009
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: амоксицилін;1 капсула містить амоксициліну тригідрату у перерахуванні на безводний амоксицилін 500 мг;допоміжна речовина: магнію стеарат.До складу капсули входить Понсо 4R (Е 124).

Основные физико-химические свойства:

тверді непрозорі желатинові капсули з порошком білого або майже білого кольору з жовтуватим відтінком і специфічним запахом.

Производитель:

Совместное украинско-испанское предприятие «Сперко Украина»

Фармакотерапевтическая группа:

Антибактериальные средства для системного применения. Бета-лактамные антибиотики. Пенициллины.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Грамокс-А – b-лактамний антибіотик широкого спектра дії з групи напівсинтетичних пеніцилінів підгрупи амінопеніцилінів. Активний щодо грампозитивних та грамнегативних мікроорганізмів. Бактерицидна дія препарату пов’язана із блокуванням біосинтезу мукопептидів клітинних мембран бактерій. До препарату чутливі: Streptococcus pneumoniae, Streptococcus pyogenes, Streptococcus faecalis, Streptococcus viridans, Staphylococcus spp. (за виключенням штамів, що продукують b-лактамази), Clostridium spp., Listeria monocytogenes, Moraxella catarralis, Helicobacter pylori, Enterococcus spp., Haemophilus influenzae, Neisseria gonorrhoae, Neisseria meningitidis, Klebsiella spp., Shigella spp., Salmonella spp., Escherichia coli, Proteus mirabilis, Bordetella pertussis, Brucella spp.. Менш чутливі до Грамоксу-А: E.Rhusopathiae, Eikenella spp., P.acnes, Peptostreptococcus, Actinomyces, Leptospires, Borrelia, Treponema, Eubacterium, Vibrio cholere.Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо препарат швидко і практично повністю всмоктується в шлунково-кишковому тракті незалежно від прийому їжі, кислотостійкий – зберігає активність як у шлунку, так і в кишечнику. Максимальна концентрація препарату в плазмі крові відзначається через 1-2 години після його прийому. Після всмоктування амоксицилін у незмінному вигляді добре проникає в більшість тканин і рідких середовищ організму (бронхіальний секрет, придаткові пазухи носа, амніотична рідина, слина, слізна рідина, серозні оболонки, середнє вухо, жовч) у терапевтично ефективній концентрації. У спинномозкову рідину здорових людей амоксицилін проникає у незначній кількості. 15-20 % амоксициліну зв’язується з білками плазми крові. При нормальній функції нирок період напіввиведення препарату становить 1-1,5 години, при значному порушенні функції нирок період напіввиведення амоксициліну значно збільшується (до 8 годин). Більша частина препарату (60-80 %) виділяється в незмінному вигляді з сечею, менша – з жовчею. Амоксицилін частково метаболізується в печінці, більшість його метаболітів неактивні.

Показания к применению:

Інфекції верхніх дихальних шляхів; середній отит; гострий та хронічний бронхіт; пневмонія; цистит, уретрит, пієлонефрит; гінекологічні інфекції, включаючи септичний аборт; гонорея; перитоніт; септицемія; бактеріальний ендокардит; інфекції шкіри та м'яких тканин; ерадикація H. Руlori у комплексному лікуванні виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки; абсцес ротової порожнини (у поєднанні з хірургічним лікуванням); профілактика ендокардиту (Грамокс-А можна застосовувати для попередження бактеріємії, пов'язаної зі стоматологічними втручаннями в осіб із ризиком розвитку бактеріального ендокардиту).

Противопоказания:

Гіперчутливість до β-лактамних антибіотиків (пеніциліни, цефалоспорини), інфекційний мононуклеоз, лімфолейкоз.

Особенности применения:

Перед початком застосування Грамоксу-А необхідно ретельно уточнити у пацієнта наявність попередніх алергічних реакцій на пеніциліни та цефалоспорини. Серйозні та інколи летальні алергічні (анафілактичні) реакції були зафіксовані під час лікування пеніцилінами у осіб з відомою гіперчутливістю до бета-лактамних антибіотиків. При застосуванні амоксициліну в пацієнтів з інфекційним мононуклеозом можлива поява еритематозного чи папульозного висипу. Тривале застосування амоксициліну може призвести до надмірного росту нечутливих мікроорганізмів. У пацієнтів зі зниженим сечовиділенням дуже рідко спостерігалась кристалурія, тому при застосуванні високих доз препарату необхідно підтримувати адекватне вживання рідини та нормальне сечовиділення. У пацієнтів з нирковою недостатністю необхідно коригувати дози препарату відповідно до кліренсу креатиніну (див. розділ Спосіб застосування та дози).

Применение в период беременности или кормления грудью:

Застосовувати препарат вагітним можна у випадку, коли наявна користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. Амоксицилін проникає в грудне молоко, тому годування груддю на час застосування препарату слід тимчасово припинити.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

У деяких пацієнтів після застосування препарату можуть виникати запаморочення, головний біль, судоми, що слід мати на увазі під час керування транспортними засобами.Взаємодія з іншими лікарськими засобами або інші види взаємодій. Пробенецид зменшує канальцеву реабсорбцію амоксициліну. Сумісне застосування пробенециду з амоксициліном призводить до підвищення концентрації амоксициліну в плазмі крові. Як і інші антибіотики, амоксицилін може впливати на кишечну мікрофлору, що призводить до зменшення реабсорбції естрогена і зниження ефекту комбінованих оральних контрацептивів. Сумісне застосування з алопуринолом може призводити до підвищення частоти шкірних реакцій. Необхідно контролювати протромбіновий час у пацієнтів, які одночасно приймають антикоагулянти та амоксицилін, оскільки в рідких випадках відзначалося подовження протромбінового часу. Рекомендовано застосовувати ферментативні глюкозооксидазні методи дослідження цукру в сечі під час лікування амоксициліном. У зв’язку з високою концентрацією амоксициліну в сечі інші методи дослідження можуть давати хибнопозитивні результати.

Дети:

Грамокс-А призначають дітям віком від 10 років. Дітям віком до 10 років для точності дозування рекомендовано застосовувати препарат у вигляді суспензії Грамокс-Д.

Способ применения и дозы:

Дозу препарату встановлюють індивідуально з урахуванням тяжкості інфекційного процесу та чутливості збудника інфекції до амоксициліну. Капсули Грамоксу-А приймають внутрішньо незалежно від прийому їжі, запиваючи невеликою кількістю рідини. Стандартна доза для дорослих та дітей старше 10 років становить 500 мг 3 рази на добу. Лікування необхідно продовжувати ще протягом 2-3 діб після зникнення симптомів захворювання. При лікуванні інфекцій, викликаних бета-гемолітичним стрептококом для досягнення ерадикації збудника тривалість лікування має становити не менше 10 днів.Високодозова терапія у дорослих та дітей старше 10 років. Максимальна рекомендована добова доза для даної вікової категорії становить 6 г розподілених на кілька прийомів. Лікування коротким курсом у дорослих та дітей старше 10 років. При неускладнених інфекціях сечовивідних шляхів Грамокс-А можна призначати в дозі 3 г на один прийом з інтервалом 10-12 годин (всього 2 прийоми). При абсцесі ротової порожнини Грамокс-А призначають у дозі 3 г на один прийом з інтервалом 8 годин (всього 2 прийоми). Для лікування гонореї препарат призначають одноразово в дозі 3 г. Для ерадикації H. Руlori при виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки Грамокс-А застосовують у комплексних схемах (сумісно з блокаторами протонної помпи та іншим антибактеріальним засобом) по 1000 мг 2 рази на добу протягом 7 днів.Для профілактики бактеріального ендокардиту перед стоматологічним втручанням особам з високим ризиком його виникнення без штучних клапанів серця, які не приймали пеніциліновий антибіотик протягом місяця, Грамокс-А застосовують за наступною схемою.

  ДОРОСЛІ ТА ДІТИ СТАРШЕ 10 РОКІВ ДІТИ ДО 10 РОКІВПАЦІЄНТ НЕ ПОТРЕБУЄ ЗАГАЛЬНОЇ АНЕСТЕЗІЇ 3 г за 1 годину до проведення процедури і при необхідності повторно 3 г через 6 годин після проведення процедури Половина дози дорослихПАЦІЄНТ ПОТРЕБУЄ ЗАГАЛЬНОЇ АНЕСТЕЗІЇ 3 г за 4 години до втручання, потім ще 3 г після анестезії Половина дози дорослих

Дози при нирковій недостатності у дорослих та дітей з масою тіла понад 40 кг

КЛІРЕНС КРЕАТИНІНУ ДОЗА ПРЕПАРАТУ> 30 мл/хв Корекції не потрібно10-30 мл/хв Максимально 500 мг двічі на добу< 10 мл/хв Максимально 500 мг на добу

Дози при нирковій недостатності у дітей із масою тіла менше 40 кг.

КЛІРЕНС КРЕАТИНІНУ ДОЗА ПРЕПАРАТУ> 30 мл/хв Корекції не потрібно10-30 мл/хв 15 мг/кг двічі на добу (максимально 500 мг двічі на добу)< 10 мл/хв 15 мг/кг один раз на добу (максимально 500 мг на добу)

Передозировка:

Симптоми: нудота, блювання, діарея, і як наслідок, порушення водно-електролітного балансу; екзантема, гарячка, порушення функції печінки, нирок, еозинофілія, агранулоцитоз, порушення з боку центральної нервової системи (збудження, безсоння, запаморочення, судоми).Лікування: промивання шлунка, прийом ентеросорбентів та симптоматичне лікування. При необхідності – гемодіаліз. Специфічного антидоту немає.

Побочные действия:

Побічні реакції класифікуються як дуже часті (> 1 на 10 пацієнтів), часті (від 1 на 100 пацієнтів до 1 на 10 пацієнтів), нечасті (від 1 на 1000 пацієнтів до 1 на 100 пацієнтів), рідкі (від 1 на 10000 пацієнтів до 1 на 1000 пацієнтів), дуже рідкі (<1 на 10000 пацієнтів). Інфекційні ускладнення: дуже рідко – кандидоз шкіри та слизових оболонок.Кров та лімфатична система: дуже рідко – оборотна лейкопенія (включаючи важку нейтропенію чи агранулоцитоз), оборотна тромбоцитопенія, еозинофілія та гемолітична анемія. Можливе збільшення часу кровотечі та протромбінового часу.Імунна система: дуже рідко – як і при застосуванні інших антибіотиків можливий розвиток серйозних алергічних реакцій (ангіоневротичний набряк, анафілактичний шок, сироваткова хвороба, алергічний васкуліт). У разі появи алергічних реакцій препарат необхідно відмінити.Нервова система: дуже рідко – гіперкінезія, запаморочення, судоми. Судоми можуть з'явитися в осіб із порушенням функції нирок або в пацієнтів, які отримують високі дози препарату .Шлунково-кишковий тракт: часто – нудота та діарея; нечасто – блювання; дуже рідко – антибіотикоасоційований коліт (включаючи псевдомембранозний коліт та геморагічний коліт), чорний волохатий язик, поверхневе знебарвлення зубів у дітей, правильна гігієна ротової порожнини попереджає дане ускладнення, а колір зубів відновлюється після чищення.Печінка та жовчовивідні шляхи: дуже рідко – гепатит та холестатична жовтяниця, помірне підвищення рівня трансаміназ, значення якого невідоме.Шкіра та підшкірна клітковина: часто – шкірний висип; нечасто – кропивниця, свербіж; дуже рідко – мультиформна еритема, синдром Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз, бульозний та ексфоліативний дерматит, гострий генералізований екзантематозний пустульоз.Сечовидільна система: дуже рідко – інтерстиціальний нефрит, кристалурія.

Срок годности:

3 роки. Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище +25 0С. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

Капсули по 12, 16 або 20 штук у поліпропіленовому контейнері та картонній пачці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Місцезнаходження

21027, м. Вінниця, вул. 600-річчя, 25.Тел.: + 38(0432)52-30-36. E-mail: trade@sperco.com.ua www.sperco.com.ua

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ J01CA04:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Грамокс-А
Производитель:Совместное украинско-испанское предприятие «Сперко Украина»
Форма выпуска:

Капсули по 12, 16 або 20 штук у поліпропіленовому контейнері та картонній пачці.

Регистрационное удостоверение:№ UA/2601/01/01 от 30.12.2009. Приказ № 1075 от 30.12.2009
МНН:Amoxicillin
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: амоксицилін;1 капсула містить амоксициліну тригідрату у перерахуванні на безводний амоксицилін 500 мг;допоміжна речовина: магнію стеарат.До складу капсули входить Понсо 4R (Е 124).

Фармакологическая группа:Антибактериальные средства для системного применения. Бета-лактамные антибиотики. Пенициллины.
Код АТХ:J01CA04 - Амоксициллин
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
Ученые раскрыли секрет долголетия японских мудрецов
Философия икигай, которая пришла из Японии, подчер...
Реклама