Гриппоцитрон Ринос (Xylomethazoline) инструкция по применению

Адаптированная инструкция

Лекарственная форма:

гель

Производитель:

Непосредственное производство: ООО "Фармацевтическая компания "Здоровье"

Фармакотерапевтическая группа:

Протинабрякові препарати для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа. Симпатоміметик

Категория отпуска:

Без рецепта.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: xylometazoline;1 г препарату містить ксилометазоліну гідрохлориду 1 мг;допоміжні речовини: карбомер, гліцерин, пропіленгліколь, аміаку розчин концентрований, етанол 96 %, метилпарабен (Е 218), пропілпарабен (Е 216), вода очищена.

Лекарственная форма:

гель

Производитель:

ООО "Фармацевтическая компания "Здоровье"

Фармакотерапевтическая группа:

Протинабрякові препарати для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа. Симпатоміметик

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Ксилометазолін – це похідне імідазоліну, що чинить симпатоміметичну дію. Він є безпосереднім агоністом альфа-рецепторів.Препарат спричиняє звуження кровоносних судин слизової оболонки, усуває набряк, зменшує гіперемію слизових оболонок носоглотки і кількість ексудату.Препарат має форму гелю, що дає можливість зволожувати слизову оболонку носа та перешкоджає стіканню препарату на дно носової порожнини та в горло.Фармакокінетика. Препарат починає діяти через 5-10 хвилин; його дія триває протягом 10 годин. Препарат, нанесений на слизову оболонку носа, спричиняє місцеве звуження кровоносних судин. Препарат зазвичай не всмоктується у клінічно значущих кількостях і не чинить системної дії.

Показания к применению:

Симптоматичне лікування закладеності носа при застуді, сінній гарячці, при інших алергічних ринітах, синуситах. Для полегшення відтоку секрету при захворюваннях придаткових пазух носа. Допоміжна терапія у випадках середнього отиту (для усунення набряку слизової оболонки).

Противопоказания:

Підвищена чутливість до компонентів препарату. Атрофічне запалення слизової оболонки носа. Гострі коронарні захворювання, коронарна астма, гіпертиреоз, закритокутова глаукома. Супутнє лікування інгібіторами МАО та протягом 2 тижнів після припинення їх застосування. Не слід застосовувати хворим після видалення гіпофіза або після інших хірургічних втручань з розтином твердої мозкової оболонки.

Особенности применения:

Препарат, як і інші симпатоміметики, слід з обережністю застосовувати хворим з гіперчутливістю до адреноміметиків, симптомами якої є безсоння, запаморочення, тремтіння, розлади серцевого ритму та артеріальна гіпертензія.Не слід призначати препарат пацієнтам із хронічним або вазомоторним ринітом, оскільки вони можуть використовувати його довше 5 днів.Застосування препарату довше рекомендованого часу може призвести до вторинного розширення кровоносних судин та у результаті – до вторинного медикаментозного риніту. Причиною цього захворювання, імовірно, є загальмоване вивільнення норадреналіну з нервових закінчень шляхом збудження пресинаптичних альфа2-рецепторів.Слід з обережністю застосовувати хворим на артеріальну гіпертензію та інші захворювання системи кровообігу, цукровий діабет, з гіпертрофією передміхурової залози, з утрудненим сечовиведенням, захворюваннями щитовидної залози.Не слід застосовувати дози вище рекомендованих, особливо дітям та особам літнього віку.Не слід застосовувати препарат під час лікування інгібіторами МАО та трициклічними антидепресантами (див. Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій).

Применение в период беременности или кормления грудью:

Препарат не слід застосовувати у період вагітності.Немає даних, які б вказували, що ксилометазолін проникає у грудне молоко. Проте слід з обережністю застосовувати препарат у період годування груддю.Належні дані стосовно впливу препарату на фертильність відсутні. Оскільки системна експозиція ксилометазоліну гідрохлориду дуже низька, імовірність впливу на фертильність вкрай низька.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Зазвичай препарат не чинить або чинить мінімальний вплив на здатність керувати транспортними засобами або працювати з механізмами.

Дети:

Не застосовувати дітям віком до 12 років.

Способ применения и дозы:

Застосовувати дорослим та дітям віком від 12 років: препарат наносити на слизову оболонку носової порожнини у дозі 100-200 мг (що відповідає 1-2 горошинам гелю) кожні 8-10 годин. Препарат не слід застосовувати довше 3-5 днів.

Передозировка:

Не відзначалося випадків передозування у дорослих. Передозування у дітей мало місце у рідкісних випадках. При передозуванні або випадковому прийнятті препарату всередину, особливо дітьми, можуть виникнути такі симптоми: порушення серцевого ритму, артеріальна гіпертензія, сонливість, утруднене або нерегулярне дихання, розлади свідомості. У дітей може виникнути седативний ефект. Специфічного лікування немає. Рекомендоване симптоматичне лікування.

Побочные действия:

З боку системи кровообігу: серцебиття, тахікардія, артеріальна гіпертензія (особливо в осіб із захворюваннями системи кровообігу).З боку нервової системи: головний біль, сонливість, розлади зору.З боку дихальної системи: чхання.Застосування препарату у період довше рекомендованого та/або у дозах більше рекомендованих може призвести до вторинного медикаментозного запалення слизової оболонки носа.Загальні розлади: нудота, втома, відчуття слабкості, алергічні реакції (задишка, вазомоторний набряк).Може з’явитися сухість слизової оболонки носа, подразнення слизової оболонки носа, відчуття печіння у носі та у горлі, дискомфорт з боку слизової оболонки носа.З боку шкіри: реакції гіперчутливості, включаючи ангіоневротичний набряк, висипання, свербіж.З боку органів зору: транзиторне погіршення зору.

Лекарственное взаимодействие:

Відомі випадки взаємодії ксилометазоліну з трициклічними антидепресантами та інгібіторами МАО. Не слід застосовувати препарат при лікуванні цими лікарськими засобами.Слід уникати одночасного застосування ксилометазоліну з іншими симпатоміметичними препаратами (наприклад з ефедрином, псевдоефедрином) через їх сумісну дію.Ксилометазолін може впливати на дію деяких антигіпертензивних засобів, таких як бета-адреноблокатори та деякі антидепресанти, такі як трициклічні або тетрациклічні антидепресанти.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.

Форма выпуска / упаковка:

По 5 г або 10 г, або 15 г у тубі у коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Редакция

Редактор Medpravda.ua
Автор: Стадник Анна Олеговна
Провизор

Стаднік Ганна, закінчила НМУ ім. О. О. Богомольця, факультет фармацевтичний, спеціальність "Загальна фармація"

Працювала в: КП "Фармація" провзор-інтерн, ТОВ "Аптека мінеральні води" провізор, ТОВ "ДЕНДІ-ФАРМ" провізор, ТОВ "Моріон"

Этот сайт использует cookies. Вы можете изменить настройки cookies в своём браузере. Узнать больше.