Интезол-Ми (Metronidazole) инструкция по применению

Интезол-Ми фото, инструкция
Нет Регистрации
Дозировка:
Интезол-Ми раствор д/инф. 0,5 % по 100 мл в конт.

Адаптированная инструкция

Лекарственная форма:

раствор

Производитель:

Непосредственное производство: Луганская областная Фармация ФФ, КП

Фармакотерапевтическая группа:

Препараты для лечения протозойных инфекций.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Официальная инструкция

Состав:

1 мл розчину містить метронідазолу 5 мг;допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.

Лекарственная форма:

раствор

Основные физико-химические свойства:

прозора рідина зеленуватого кольору;

Производитель:

Луганская областная Фармация ФФ, КП

Фармакотерапевтическая группа:

Препараты для лечения протозойных инфекций.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Метронідазол – антибактеріальний та антипротозойний засіб групи похідних нітроімідазолу. Механізм дії препарату зумовлений порушенням структури ДНК чутливих мікроорганізмів. Активний щодо простіших (Trichomonas vaginalis, Entamoeba histolytica, Giardia lamblia, Balantidum coli); більшості облігатних анаеробів (Bacteroides spp., Fusobacterium spp., Peptococcus spp., Peptostreptococcus spp., Clostridium spp., Eubacterium spp ). Метронідазол не ефективний щодо аеробних мікроорганізмів. У присутності змішаної мікрофлори (анаероби та аероби) препарат діє синергічно з антибіотиками, активними до аеробних збудників.Фармакокінетика. Після внутрішньовенного введення метронідазол легко проникає в тканини, об’єм його розподілу дорівнює 70-95 % маси тіла. Досягає бактерицидної концентрації в більшості тканин і рідин тіла людини, включаючи мозок, спинномозкову рідину, порожнини абсцесів, слину, жовч, статеві виділення, амніотичну рідину та грудне молоко. У незначній мірі (до 20 %) зв’язується з білками плазми крові. Біотрансформується в печінці шляхом окислення і кон’югації з глюкуроновою кислотою. Виводиться нирками (60-80 % дози). Нирковий кліренс становить 10 мл/хв. У пацієнтів з порушенням функції нирок після повторного введення відмічається накопичення метронідазолу в сироватці крові.

Показания к применению:

Лікування тяжких інфекцій, що загрожують життю, спричинених чутливими до метронідазолу мікроорганізмами. До таких інфекцій належать: сепсис, перитоніт, абсцеси черевної порожнини та печінки, органів малого тазу (в тому числі післяпологові інфекції), інфекції нижніх дихальних шляхів (деструктивна пневмонія, емпієма, абсцес легенів), інфекції ЦНС (менінгіт, абсцес головного мозку) та інші інфекції (септицемія, газова гангрена, остеомієліт). Препарат застосовують також для лікування гострого кишкового амебіазу, амебного абсцесу печінки та для профілактики післяопераційних ускладнень, зумовлених анаеробними бактеріями.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до метронідазолу, органічні ураження центральної нервової системи, I триместр вагітності, період годування груддю.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Особенности применения:

З обережністю призначають препарат для лікування пацієнтів із захворюваннями ЦНС, з тяжкими захворюваннями печінки та нирок. Доза препарату в таких випадках повинна бути відповідно знижена. Під час лікування препаратом не можна вживати спиртні напої. При тривалому застосуванні необхідно контролювати склад периферичної крові. Під час лікування Інтезолом-МІ може загостритися супутній кандидоз (встановлений, або ще не діагностований), що потребує застосування фунгіцидних препаратів.При внутрішньовенному введенні не можна змішувати розчин з іншими лікарськими засобами.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Дети:

Способ применения и дозы:

Інтезол-МІ вводять внутрішньовенно, краплинно, з швидкістю 5 мл/хв. Дорослим і дітям старше 12 років: по 500 мг (100 мл) кожні 8 годин. Добова доза Інтезолу-МІ для дорослих не повинна перевищувати 4 г. Дітям віком до 12 років доза препарату визначається з розрахунку 7,5 мг/кг маси тіла. Порядок і частота вливань залишаються такими, що і для дорослих: через кожні 8 годин, з швидкістю 5 мл/хв. Як правило, парентеральне введення препарату триває протягом 7 днів, після чого пацієнту призначають пероральні форми метронідазолу (по 200-400 мг, 3 рази на добу). За необхідності (залежно від клінічної картини та бактеріологічного обстеження) внутрішньовенні вливання можна застосовувати протягом більш тривалого часу.Профілактика інфекцій при хірургічних втручаннях: дорослим і дітям старше 12 років напередодні операції вводять 500 мг (100 мл), а в день проведення операції та в наступні 1-2 дні вводять по 500 мг, 3 рази на добу, з інтервалом 8 годин. Надалі застосовують пероральні форми метронідазолу (200-400 мг на добу). Як правило, загальний курс профілактичного прийому Інтезолу-МІ триває 7 днів.

Передозировка:

При передозуванні можливо підсилення побічних реакцій. Специфічний антидот відсутній. Лікування – симптоматичне.

Побочные действия:

Побічні ефекти рідко спостерігаються у пацієнтів, яким роблять внутрішньовенні вливання препарату Інтезол-МІ.З боку шлунково-кишкового тракту: нудота, блювання, диспептичні розлади, металевий присмак у роті.З боку нервової системи: периферична нейропатія, судоми, запаморочення, атаксія, дезорієнтація, дратівливість, безсоння, головний біль, шум у вухах, втрата слуху.З боку органів кровотворення: лейкопенія, тромбоцитопенія, аплазія кісткового мозку.Алергічні реакції: еритематозні висипання, свербіж.Місцеві реакції: тромбофлебіт.Інші: кандидоз порожнини рота, вагіни; зміна кольору сечі.

Лекарственное взаимодействие:

Метронідазол потенціює ефект непрямих антикоагулянтів (варфарин та ін.), збільшує токсичність літію (підвищує концентрацію в крові). Препарат може підсилювати токсичні ефекти дисульфіраму (дезорієнтація, гострий психоз), тому лікування Інтезолом-МІ можна призначати лише через 2 тижні після припинення прийому дисульфіраму. Індуктори мікросомальних ферментів печінки (фенобарбітал, фенітоїн та ін.) прискорюють метаболізм метронідазолу, що призводить до зменшення його концентрації в сироватці крові; інгібітори мікросомальних ферментів (циметидин) можуть збільшувати концентрацію метронідазолу в крові.

Срок годности:

Зберігати в захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 15 0С до 25 0С. Термін зберігання – 1 рік 6 місяців.

Условия хранения:

Форма выпуска / упаковка:

По 100 мл розчину в контейнері.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: metronidazole; 1 – (β-оксіетил)-2-метил-5-нітроімідазол;

Форма випуску

Розчин для інфузій.

Адреса

91020, м. Луганськ, Степовий тупик, 2. Телефон 55-57-82.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Редакция

Автор: Жарикова Юлия
Врач педиатр
неонатолог

Донецкий Мед. Университет им.Максима Горького

Донецкий Мед. Университет им.Максима Горького - педиатрический факультет

Знание английского

Этот сайт использует cookies. Вы можете изменить настройки cookies в своём браузере. Узнать больше.