Иправент инструкция по применению

Иправент фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Иправент аэрозоль д/инг., доз., 40 мкг/доза по 200 доз в конт.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/1923/01/01 от 26.11.2009. Приказ № 862 от 26.11.2009
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: іпратропію бромід;1 доза містить 40 мкг іпратропію броміду;допоміжні речовини: пропелент HFA-134a.

Основные физико-химические свойства:

біла гомогенна суспензія.

Производитель:

Ципла Лтд, Индия

Фармакотерапевтическая группа:

Антихолинергические средства, которые блокируют преимущест. периферические холинореактивные системы.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Активною речовиною препарату є іпратропію бромід – конкурентний антагоніст нейромедіатору ацетилхоліну. Іпратропію бромід є четвертинною амонієвою сполукою із антихолінергічними (парасимпатолітичними) властивостями. Він інгібує вагусні рефлекси за рахунок антагоністичної взаємодії з ацетилхоліном, медіатором, який забезпечує передачу імпульсу блукаючого нерва. Іпратропію бромід блокує мускаринові рецептори гладкої мускулатури трахеобронхіального дерева і пригнічує рефлекторну бронхоконстрикцію. Антихолінергічні засоби запобігають підвищенню внутрішньоклітинної концентрації циклічного гуанозин монофосфату (цГМФ), яке виникає внаслідок взаємодії ацетилхоліну з мускариновими рецепторами гладенької мускулатури. Препарат запобігає опосередкованій ацетилхоліном стимуляції чутливих волокон блукаючого нерва при впливі різних факторів. Цей ефект Іправенту® виявляється як при застосуванні препарату до початку дії подразнюючих факторів, так і при вже розвиненому процесі. Таким чином, препарат чинить як виражений бронхолітичний, так і профілактичний ефект. Іправент® зменшує секрецію залоз слизової оболонки носа і бронхіальних залоз. У пацієнтів з бронхоспазмом, пов'язаним з хронічними обструктивними захворюваннями легень (хронічний бронхіт та емфізема легень), після застосування іпратропію броміду відзначається значне покращання функції легень протягом 15 хвилин після прийому препарату (збільшення об’єму форсованого видиху за першу секунду (ОФВ1) та середньої об'ємної швидкості форсованого видиху у середині (25-75 %) форсованої життєвої ємності легень (ОСФВ25-75 %) на 15 % та більше). Бронхолітичний ефект препарату досягає максимуму до кінця першої години і зберігається в середньому протягом 5-6 годин після інгаляції.Розширення бронхів після інгаляційного введення іпратропію броміду зумовлено переважно місцевою та специфічною дією препарату. Не виявлено негативного впливу іпратропію броміду на секрецію слизу у дихальних шляхах, мукоциліарний кліренс та газообмін.Фармакокінетика. Терапевтичний ефект препарату проявляється шляхом місцевого впливу на дихальні шляхи. Абсолютна біодоступність після перорального прийому низька (приблизно 2 %). Напівперіод життя кінцевої елімінаційної фази становить приблизно 1,6 годин. Загальний кліренс активного інгредієнта – 2,3 л/хв. Приблизно 40 % кліренсу є реальним (0,9 л/хв) та 60 % – неренальним, головним чином, гепатометаболічним. Основні метаболіти, виявлені у сечі, незначно зв’язуються з мускариновими рецепторами. Ренальна екскреція незміненої активної речовини становить від 4,4 % до 13,1 % дози після пероральної інгаляції. Препарат мінімально (менше 20 %) зв’язується з протеїнами плазми. Кумуляції активної речовини не виявлено. Не проникає крізь гемато-енцефалічний бар’єр.

Показания к применению:

Тривале лікування зворотного бронхоспазму, асоційованого з хронічними обструктивними порушеннями та хронічною бронхіальною астмою.

Противопоказания:

гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія, тахіаритмія;I триместр вагітності;підвищена чутливість до атропіноподібних речовин і до неактивних компонентів препарату.

Особенности применения:

При першому застосуванні нової форми Іправенту® дозованого аерозолю пацієнти можуть відзначити, що за смаком новий препарат трохи відрізняється від колишньої лікарської форми препарату, яка містить фреон. При переході від однієї форми препарату до іншої пацієнтів слід попереджати про можливу зміну смакових властивостей препарату. Слід також повідомити про те, що ці препарати взаємозамінні і смакові властивості не мають відношення до безпеки та ефективності нової форми препарату.У разі гострого диспное (утруднення дихання), що швидко прогресує, слід негайно звернутися до лікаря.Слід пам’ятати про необхідність проведення супровідного протизапального лікуванні пацієнтам із бронхіальною астмою та стероїдозалежними формами хронічних обструктивних захворювань легень (ХОЗЛ).З обережністю застосовують препарат для лікування хворих на закритокутову глаукому і з порушеннями сечовиділення внаслідок доброякісної гіперплазії передміхурової залози або інфравезикальною обструкцією. Є повідомлення про окремі випадки ускладнень збоку очей (таких як мідріаз, підвищення внутрішньоочного тиску, біль в очах), що виникали у результаті потрапляння в очі аерозолю іпратропію броміду. Пацієнтів слід докладно інструктувати щодо правил застосування дозованого аерозольного інгалятора. Препарат не спричиняє тахіфілаксії при повторному застосуванні.Іправент® є препаратом вибору в тих випадках, коли потрібна тривала базисна бронхолітична терапія. Якщо необхідно негайно купірувати напад ядухи, застосовувати Іправент® не рекомендується, тому що його бронхолітичний ефект розвивається пізніше, ніж у β-адреноміметиків.При хронічному обструктивному бронхіті Іправент® у більшості випадків перевершує за бронхолітичним ефектом β-адреноміметики, але поступається їм при бронхіальній астмі.У хворих на муковісцидоз збільшується ризик розвитку порушень моторики шлунково-кишкового тракту.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Безпека застосування Іправенту® під час вагітності не встановлена. Препарат протипоказаний для застосування у І триместрі вагітності. У ІІ і ІІІ триместрах вагітності препарат призначається тільки в тому випадку, якщо очікувана користь для матері перевищує будь-який можливий ризик для плода.Імовірно, іпратропію бромід проникає у грудне молоко, тому застосовувати його жінкам, які годують груддю, не рекомендується.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Оскільки є ймовірність впливу препарату на гостроту зору, під час терапії не рекомендується керувати транспортними засобами та працювати з механізмами.

Дети:

Дане дозування препарату (40 мкг/дозу) не рекомендується застосовувати дітям віком до 6 років.

Способ применения и дозы:

Для лікування дорослих і дітей віком старше 12 років Іправент® застосовують у дозі 40 мкг (1 інгаляція) 3-4 рази на добу. В особливих випадках для досягнення максимального ефекту на ранніх стадіях лікування для дорослих початкову дозу можна збільшити до 80 мкг (2 інгаляції) 3-4 рази на добу. Для дітей віком від 6 до 12 років терапевтична доза становить 40 мкг (1 інгаляція) 3 рази на добу. У дітей дозований аерозоль слід застосовувати тільки за рекомендацією лікаря та під наглядом дорослих.У разі відсутності терапевтичного ефекту від застосування препарату, або при погіршенні стану пацієнта, або при помітному зниженні ефективності призначеної дози пацієнту слід звернутися до лікаря для вжиття додаткових заходів. У разі виникнення раптового утруднення дихання (диспное) необхідна термінова консультація лікаря.Термін лікування залежить від тяжкості та перебігу захворювання і визначається індивідуально. Для інгаляцій рекомендується використовувати спейсер.Перед застосуванням аерозолю треба струснути контейнер і натиснути один-два рази на дозуючий клапан.Інгаляцію проводять у кілька етапів:Якщо Вам призначили повторну дозу, зачекайте 1 хвилину і розпочніть інгаляцію з пункту 2.

Передозировка:

Специфічних симптомів передозування не спостерігалося, оскільки Іправент® при інгаляційному введенні має широкий терапевтичний діапазон (1:100) і практично не спричиняє атропіноподібних системних побічних ефектів, навіть при значному перевищенні терапевтичної дози.Зареєстровані лише випадки розвитку оборотних порушень акомодації, сухість у роті, прискорене серцебиття. Лікування симптоматичне.

Побочные действия:

З боку травної системи: сухість у роті, спотворення смаку, нудота, блювання, порушення моторики шлунково-кишкового тракту (запор, діарея).З боку серцево-судинної системи: прискорене серцебиття, екстрасистолія, рідко – фібриляція передсердь, суправентрикулярна тахікардія, миготлива аритмія.З боку дихальної системи: кашель, подразнення та біль у горлі, парадоксальний бронхоспазм, підвищення в’язкості мокротиння, ларингоспазм.З боку нервової системи: головний біль, запаморочення, тремор скелетних м'язів, знервованість.З боку шкіри: шкірні висипання, свербіж, зменшення секреції потових залоз.З боку органа зору: при потраплянні препарату до очей можуть спостерігатися порушення акомодації, нечіткість зору, біль в очах, кон’юнктивіт, підвищення внутрішньоочного тиску (у хворих на закритокутову глаукому), розширення зіниць. Алергійні реакції: кропив΄янка, ексудативна мультиформна еритема, анафілактичний шок, ангіоневротичний набряк язика, губ, обличчя.З боку сечовидільної системи: затримка сечі, порушення сечовипускання (особливо у пацієнтів з гіперплазією передміхурової залози).

Лекарственное взаимодействие:

При одночасному застосуванні Іправент® потенціює бронхолітичний ефект β-адреноміметиків і похідних ксантину (теофілін), а також може посилювати дію препаратів, які мають антихолінергічну дію. Одночасне призначення β-адреноміметиків, що потрапляють у системний кровотік, антихолінергічних засобів або ксантинових похідних (наприклад, теофілін) може призводити до посилення побічних ефектів.При сумісному застосуванні з протипаркінсонічними засобами, хінідіном, трициклічними антидепресантами збільшується антихолінергічний ефект Іправенту®.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 30 0С у недоступному для дітей місці. Не заморожувати.

Форма выпуска / упаковка:

По 200 доз в алюмінієвому контейнері з дозуючим клапаном і розпилюючою насадкою та захисним ковпачком. 1 контейнер у ламінованому пакеті в картонній коробці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

МісцезнаходженняЦентральній офіс: Мумбаі Централ, Мумбаі – 400 008, Індія.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ R03BB01:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Иправент
Производитель:Ципла Лтд, Индия
Форма выпуска: По 200 доз в алюмінієвому контейнері з дозуючим клапаном і розпилюючою насадкою та захисним ковпачком. 1 контейнер у ламінованому пакеті в картонній коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/1923/01/01 от 26.11.2009. Приказ № 862 от 26.11.2009
МНН:Ipratropium bromide
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: іпратропію бромід;1 доза містить 40 мкг іпратропію броміду;допоміжні речовини: пропелент HFA-134a.

Фармакологическая группа:Антихолинергические средства, которые блокируют преимущест. периферические холинореактивные системы.
Код АТХ:R03BB01 - Ипратропия бромид
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
Как заранее диагностировать инфаркт миокарда
Инфаркт миокарда (ИМ) происходит, когда кровоток к...
Как бессонница отражается на темпе ходьбы: исследование
Шаркающая походка характерна для пожилых людей с н...
Реклама