Кальцитаб инструкция по применению

Кальцитаб фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Кальцитаб таблетки шип. №20 (20х1)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/8819/01/01 от 21.08.2008. Приказ № 583 от 15.07.2010
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: 1 таблетка містить 1500 мг кальцію карбонату, що відповідає 600 мг кальцію та 11 мкг холекальциферолу (вітамін D3), що відповідає 400 МО вітаміну D3; допоміжні речовини: кислота лимонна безводна, кислота яблучна, натрію гідрокарбонат, натрію цикламат, натрію карбонат безводний, мальтодекстрин, сахарин натрію, аромат лимонний “BSL”, що містить маніт (Е 421), сорбіт (Е 420).

Производитель:

Меркле ГмбХ для "ратиофарм ГмбХ", Германия

Фармакотерапевтическая группа:

Препараты кальция и средства лечения остеопороза

Показания к применению:

Лікування та профілактика дефіциту кальцію і вітаміну D3 в організмі, зокрема під час вагітності і в період годування груддю, а також у дітей старше 12 років в період інтенсивного росту.Профілактика і комплексна терапія остеопорозу (менопаузального, сенільного, стероїдного, ідіопатичного) та його ускладнень (переломи кісток).

Противопоказания:

Підвищена чутливість до компонентів препарату, сої, арахісу; гіперкальціємія або гіперкальціурія; ниркова недостатність та сечокам’яна хвороба з утворенням кальцієвих конкрементів; декальцинуючі пухлини (мієлома, метастази у кістки, саркоїдоз); дитячий від до 12 років.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Шипучі таблетки Кальцитаб можна застосовувати під час вагітності за наявності дефіциту кальцію і вітаміну D3. Однак щоденний прийом повинен становити не більше 1500 мг кальцію і 600 МО вітаміну D3. Тому під час вагітності необхідно приймати щоденно не більше ніж 1 шипучу таблетку. Шипучі таблетки Кальцитаб можна застосовувати у період годування груддю. Кальцій і вітамін D3 виділяються у грудне молоко. Це слід враховувати, якщо дитині призначено додатковий прийом вітаміну D3.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Не впливає.

Дети:

Шипучі таблетки Кальцитаб не слід застосовувати дітям віком до 12 років.

Способ применения и дозы:

Дорослі, діти старше 12 років та літні пацієнти.По 1 шипучій таблетці 2 рази на день. Шипучу таблетку розчиняють у стакані води і відразу випивають. Дозування при порушеннях функції печінки.Коригування дози не потрібне. Дозування при порушеннях функції нирок. Шипучі таблетки Кальцитаб  не рекомендується приймати пацієнтам з тяжкими порушеннями функції нирок. Середня тривалість лікування – 4 - 6 тижнів. Кількість повторних курсів протягом року визначають індивідуально.

Передозировка:

Симптоми: передозування може призвести до гіпервітамінозу D і гіперкальціємії. Симптоми гіперкальціємії: відсутність апетиту, спрага, нудота, блювання, запор, біль у животі, м’язова слабкість, виснаження, психічні порушення, полідипсія, поліурія, біль у кістках, утворення каміння у нирках, у тяжких випадках - порушення серцевого ритму. Значна гіперкальціємія може призвести до коми і навіть смерті. Постійне підвищення рівня кальцію може призвести до необоротних ушкоджень нирок, а також до вапнування м’яких тканин. Лікування: слід припинити лікування шипучими таблетками Кальцитаб. У пацієнтів, які перебувають у свідомості, необхідно викликати блювання. Слід прийняти велику кількість рідини. Також може знадобитися прийом петльових діуретиків, таких як фуросемід, а також кортикостероїдів. У таких хворих слід контролювати рівень електролітів у сироватці крові, функцію нирок і діурез. У тяжких випадках слід зробити ЕКГ і визначати артеріальний тиск.

Побочные действия:

Побічні реакції препарату класифіковані за частотою:

Дуже поширені ≥ 10 % пацієнтівПоширені ≥ 1 %, < 10 % пацієнтівНепоширені ≥ 0,1 %, < 1 % пацієнтівРідко поширені ≥ 0,01 %, < 0,1 % пацієнтівДуже рідко поширені < 0,01 % пацієнтів

Захворювання імунної системи Дуже рідко поширенічастково гідрогенізована соєва олія, що входить до складу препарату, може спричинити алергічні реакції. Порушення обміну речовин Непоширенігіперкальціємія та гіперкальціурія. Захворювання шлунково-кишкового тракту Рідко поширені:запор, метеоризм, нудота, блювання, діарея, біль у животі. Захворювання шкіри та підшкірної клітковиниРідко поширені:свербіж, шкірний висип, кропив'янка.

Лекарственное взаимодействие:

При одночасному застосуванні діуретиків тіазидного ряду збільшується ризик виникнення гіперкальціємії, оскільки вони збільшують канальцеву реабсорбцію кальцію. У цьому випадку необхідно регулярно контролювати рівень кальцію в сироватці. Фуросемід та інші петльові діуретики, навпаки, посилюють виведення кальцію нирками.При одночасному застосуванні системних кортикостероїдів може знадобитись підвищення дози шипучих таблеток Кальцитаб, оскільки кортикостероїди зменшують резорбцію кальцію. Одночасне лікування холестираміном або проносними засобами на основі мінеральної або рослинної олії можуть знижувати всмоктування вітаміну D3. Препарати кальцію і вітаміну D3 можуть збільшувати всмоктування тетрациклінів, тому лікарські засоби, що містять тетрациклін, потрібно застосовувати мінімум за 2 - 4 години перед прийомом препаратів кальцію. При одночасному лікуванні серцевими глікозидами їх токсичність може збільшуватися внаслідок гіперкальціємії. З цієї причини у таких пацієнтів слід контролювати рівень кальцію в сироватці та своєчасно робити обстеження (ЕКГ і клінічний стан). При одночасному лікуванні біфосфонатами або фторидом натрію рекомендовано приймати Кальцитаб не раніше ніж за 2 години після їхнього прийому через ризик зменшення всмоктування у шлунково-кишковому тракті.Щавлева кислота, що міститься у шпинаті або щавлі, може зменшувати всмоктування кальцію внаслідок утворення нерозчинних комплексів з іонами кальцію. Протягом 2 годин після прийому їжі з високим вмістом щавлевої кислоти не слід приймати інші лікарські засоби, що містять кальцій. Активність вітаміну D3 може знижуватися при одночасному застосуванні з фентоніном або барбітуратами.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 25 °С. Спеціальних умов зберігання не вимагає. Зберігати в недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 20 таблеток у контейнері для таблеток. По 1, 2 або 3 контейнери в упаковці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Особливі застереження

Під час тривалого застосування слід контролювати рівень кальцію в крові. Слід контролювати функціональний стан нирок, досліджуючи зміни креатиніну сироватки. Особливо важливо спостерігати за літніми пацієнтами і пацієнтами, які одночасно лікуються серцевими глікозидами або діуретиками. Це стосується також і пацієнтів зі схильністю до утворення каменів. При гіперкальціємії або ознаках порушення функції нирок слід зменшити дозу або припинити лікування. Вітамін D3 слід з обережністю застосовувати пацієнтам з порушенням функції нирок. У таких пацієнтів слід одночасно спостерігати за рівнем кальцію і фосфатів у сироватці крові. Необхідно враховувати ризик вапнування м’яких тканин. У пацієнтів з тяжкими порушеннями функції нирок холекальциферол не засвоюється, тому їм не слід приймати зазначений препарат. Пацієнтам з остеопорозом, спричиненим тривалою іммобілізацією, дозволяється приймати шипучі таблетки Кальцитаб під контролем лікаря, оскільки у них існує підвищений ризик виникнення гіперкальціємії. При одночасному застосуванні інших препаратів вітаміну D3 слід враховувати, що в одній шипучій таблетці Кальцитаб міститься 400 МО вітаміну D3. Прийом додаткової дози кальцію і вітаміну D3 слід погоджувати з лікарем. За необхідності прийому додаткових доз необхідно регулярно контролювати рівень кальцію в сироватці крові та в сечі.Під час лікування слід вживати достатню кількість рідини для попередження утворення кальцієвих конкрементів у сечовивідних шляхах.Пацієнтам з рідкісною спадковою непереносимістю фруктози, порушенням всмоктування глюкози-галактози або нестачею сахарози-ізомальтази не слід приймати шипучі таблетки Кальцитаб. Одна шипуча таблетка містить 1,8 ммоль (42 мг) натрію. Це слід враховувати особам, які мають необхідність застосовувати безсольові дієти і контролювати вміст натрію.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Кальцитаб
Производитель:Меркле ГмбХ для "ратиофарм ГмбХ", Германия
Форма выпуска:

По 20 таблеток у контейнері для таблеток. По 1, 2 або 3 контейнери в упаковці.

Регистрационное удостоверение:№ UA/8819/01/01 от 21.08.2008. Приказ № 583 от 15.07.2010
МНН:Combined drugs
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діюча речовина: 1 таблетка містить 1500 мг кальцію карбонату, що відповідає 600 мг кальцію та 11 мкг холекальциферолу (вітамін D3), що відповідає 400 МО вітаміну D3; допоміжні речовини: кислота лимонна безводна, кислота яблучна, натрію гідрокарбонат, натрію цикламат, натрію карбонат безводний, мальтодекстрин, сахарин натрію, аромат лимонний “BSL”, що містить маніт (Е 421), сорбіт (Е 420).

Фармакологическая группа:Препараты кальция и средства лечения остеопороза
Код АТХ:A11JB - Витамины в комбинации с минералами
Реклама
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Реклама
Атрофический гастрит
Причины развития атрофического гастритаСтадии разв...
Бактериальный синусит
Бактериальный синусит — симптомы, причины и фактор...
Реклама
FDA: диклофенак вызывает нарушения сердца
Диклофенак — это препарат из группы НПВС (нестерои...
Хозяйственное мыло поможет устранить запах пота и защитит от инфицирования
Хозяйственное мыло содержит моющие вещества, котор...
Реклама