Калпол инструкция по применению

Калпол фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Калпол суспензия д/перор. прим., педиатр. по 70 мл (120 мг/5 мл) во флак. №1
Производитель:
Регистрация:
№ UA/3700/01/01 от 27.09.2005. Приказ № 498 от 27.09.2005
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Юлия Жарикова Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 11.04.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

5 мл суспензії містять парацетамолу 120 мг;допоміжні речовини: сироп, розчин сорбітолу 70% (що не кристалізується), гліцерин, смола ксантанова, метилпарагідроксибензоат, кармоїзин (Е122) розчинний, ароматизатор полуничний 500018Е, вода очищена.

Основные физико-химические свойства:

суспензія рожевого кольору з полуничним запахом;

Производитель:

Аспен Бад Олдесло ГмбХ для ГлаксоВеллком, Германия

Фармакотерапевтическая группа:

Анальгетики и антипиретики.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Парацетамол – аналгетик-антипіретик. Має аналгезивну, жарознижувальну і слабку протизапальну дію, пов’язану із впливом парацетамолу на центр терморегуляції в гіпоталамусі та здатністю інгібувати синтез простагландинів.Фармакокінетика. При прийомі внутрішньо абсорбується близько 90% введеної дози парацетамолу. Ступінь абсорбції зменшується при одночасному прийомі з їжею. Максимальна концентрація парацетамолу в плазмі крові досягається через 30 - 90 хв. Препарат рівномірно розподіляється в рідинах організму, об’єм його розподілу – 0,95 л/кг. Ступінь зв’язування з білками плазми незначний. Активно метаболізується в печінці. У новонароджених інтенсивність метаболізму менш виражена. Період напіввиведення парацетамолу – 1,5 - 2,5 год. Виводиться переважно нирками, причому менш ніж 4% - у незмінному вигляді. Приблизно 85 - 95% терапевтичної дози виводиться с сечею протягом 24 годин.При нирковій недостатності елімінація парацетамолу уповільнюється, спостерігаються накопичення кон’югатів. При тяжких захворюваннях печінки період напіввиведення препарату з плазми значно збільшується, проте клінічне значення цього явища неясне.Фармакокінетика у здорових осіб похилого віку практично не відрізняється від такої у більш молодих суб’єктів, проте у літніх пацієнтів при іммобілізації спостерігається значне збільшення періоду напіввиведення та зменшення кліренса. У новонароджених та дітей до 10 років головним метаболітом є сульфат парацетамолу, тоді як у дорослих осіб – глюкуронідний кон’югат. Проте це не впливає на швидкість елімінації препарату.

Показания к применению:

Симптоматичне лікування легкого та помірного болю (головний біль, мігрень, невралгія, зубний біль та біль при прорізуванні зубів, біль у горлі) застосовується як жарознижувальний засіб (гарячкові стани та гарячка при застуді та грипі).

Противопоказания:

Підвищена чутливість до парацетамолу або будь-якого іншого компонента препарату. Печінкова та ниркова недостатність, вроджена гіпербілірубінемія (синдром Жильбера, Дубіна-Джонсона), дефіцит глюкозо-6-фосфат дегідрогенази, виражена анемія, лейкопенія. Дитячий вік до 2 місяців.

Особенности применения:

При тривалому застосуванні необхідний контроль складу периферичної крові та функціонального стану печінки.Одночасне призначення з Калполом інших препаратів, що містять парацетамол, може призвести до передозування парацетамолу, тому цього слід уникати. Парацетамол робить недостовірними показники лабораторних досліджень стосовно кількісного визначення вмісту глюкози та сечової кислоти у крові.

Способ применения и дозы:

Калпол не повинен застосовуватися більше ніж 3 дні поспіль без рекомендації лікаря. Тривалість лікування – не більше 5 днів. Дозування – за допомогою мірної ложки, яка має градуювання по 2,5 мл і 5 мл.Суспензія Калпол призначена для лікування дітей віком до 12 років.Рекомендовані дози:6 - 12 років: разова доза – 10 - 20 мл (240 - 480 мг парацетамолу), дозу можна повторити через 4 години; максимальна добова доза – 80 мл (приблизно 2 г парацетамолу).1 - 6 років: разова доза – 5 - 10 мл (120 - 240 мг парацетамолу), дозу можна повторити через 4 години; максимальна добова доза – 40 мл (960 мг парацетамолу).3 місяці -1 рік: разова доза – 2,5 - 5 мл (60 - 120 мг парацетамолу), дозу можна повторити через 4 години; максимальна добова доза – 20 мл (480 мг парацетамолу).Немовлятам віком від 2 місяців, у яких з’явився жар після вакцинації можна призначити 2,5 мл (60 мг парацетамолу), за необхідності можна повторити дозу через 4 - 6 годин. Якщо жар не зникає після другого прийому, необхідно переглянути терапію.

Передозировка:

Ураження печінки через передозування у дітей виникає відносно рідко. Крім гострого передозування, ураження печінки та нефротоксичні ефекти можуть виникнути при щоденному застосуванні надмірної кількості парацетамолу. Супутня ниркова недостатність внаслідок гострого тубулярного некрозу може супроводжувати індуковану парацетамолом блискавичну печінкову недостатність. Проте її частота у таких пацієнтів не вища, ніж у пацієнтів з блискавичною печінковою недостатністю, що зумовлена іншими причинами. Рідко повідомлялося про некроз канальців нирок через 2 - 10 днів після передозування з мінімальними проявами печінкової токсичності.Крім гострого передозування, ушкодження печінки та нефротоксичність відзначались після щоденного вживання надмірної кількості парацетамолу. Частими ранніми симптомами передозування парацетамолу є блідість шкірних покривів, анорексія, нудота та блювання. Некроз печінки є дозозалежним ускладненням передозування парацетамолу. Протягом 12 - 48 год спостерігається підвищення рівня печінкових ферментів та протромбінового часу, але клінічні симптоми проявляються лише через 1 - 6 днів.Щоб попередити прояви відстроченої гепатотоксичності, передозування парацетамолу потрібно негайно лікувати за допомогою заходів, що спрямовані на обмеження всмоктування (промивання шлунка або застосування активованого вугілля) з наступним внутрішньовенним введенням N-ацетилцистеїну або пероральним застосуванням метіоніну. Метіонін не повинен застосовуватися при блюванні або в комбінації з активованим вугіллям. Пікові концентрації парацетамолу в плазмі можуть спостерігатися протягом 4 годин після передозування, тому, щоб оцінити ризик гепатотоксичності, необхідно вимірювати рівні парацетамолу в плазмі протягом щонайменше 4 годин після вживання. Додаткова терапія (подальше застосування метіоніну або внутрішньовенного цитаміну, або внутрішньовенного N-ацетилцистеїну) звичайно призначається залежно від концентрації парацетамолу в крові і часу, який пройшов з моменту передозування.Блискавична печінкова недостатність, яка може розвинутися після передозування парацетамолу, потребує спеціалізованого лікування.

Побочные действия:

При застосуванні в рекомендованих дозах побічні ефекти незначні, виникають рідко, і повідомлення про побічні ефекти нечасті.Зрідка виникають шкірний висип та інші алергічні реакції.Більшість повідомлень про побічні реакції на парацетамол пов’язані з його передозуванням.У поодиноких випадках спостерігалися тромбоцитопенічна пурпура, гемолітична анемія, агранулоцитоз.Некроз печінки зареєстрований у хворого, який отримував добові терапевтичні дози парацетамолу протягом 1 року. Порушення функції печінки спостерігалося у випадках щоденного прийому препарату в підвищених дозах протягом тривалого часу. Аналіз групи пацієнтів з хронічним активним гепатитом не виявив різниці у функції печінки у тих, хто тривалий час приймав парацетамол; його відміна не сприяє покращанню перебігу захворювання.У поодиноких випадках спостерігається нефротоксична дія, що проявляється папілярним некрозом, інтерстиціальний нефрит.

Лекарственное взаимодействие:

У пацієнтів, які застосовують барбітурати, трициклічні антидепресанти та алкоголь, може спостерігатися зниження швидкості метаболізму високих доз парацетамолу, що призводить до подовження періоду напіввиведення з плазми.Алкоголь може підвищувати гепатотоксичність високих доз парацетамолу і сприяти розвитку гострого панкреатиту у пацієнтів після передозування парацетамолу.Тривале лікування протисудомними засобами спричиняє підвищення активності печінкових ферментів і може перешкоджати досягненню терапевтичних рівнів парацетамолу через підвищення метаболізму „першого проходження” через печінку або печінкового кліренса.

Срок годности:

Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 3 роки.

Форма выпуска / упаковка:

По 70 мл суспензії у флаконі з жовтого скла з кришечкою, захищеною від дітей, з мірною ложкою.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристика

міжнародна та хімічна назви: парацетамол; N-(4-гідроксифеніл)-ацетамід;

Форма випуску

Суспензія для перорального застосування педіатрична.

Адреса

Глаксо Веллком ГмбХ і Ко, Індастрістрасе 32-36, 23843 Бед Олдеслоу, Німеччина.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Калпол
Производитель:Аспен Бад Олдесло ГмбХ для ГлаксоВеллком, Германия
Форма выпуска:По 70 мл суспензії у флаконі з жовтого скла з кришечкою, захищеною від дітей, з мірною ложкою.
Регистрационное удостоверение:№ UA/3700/01/01 от 27.09.2005. Приказ № 498 от 27.09.2005
МНН:Paracetamol
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

5 мл суспензії містять парацетамолу 120 мг;допоміжні речовини: сироп, розчин сорбітолу 70% (що не кристалізується), гліцерин, смола ксантанова, метилпарагідроксибензоат, кармоїзин (Е122) розчинний, ароматизатор полуничний 500018Е, вода очищена.

Фармакологическая группа:Анальгетики и антипиретики.
Код АТХ:N02BE01 - Парацетамол
Реклама
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Реклама
Бактериальный синусит
Бактериальный синусит — симптомы, причины и фактор...
Хронический гастрит
Классификация хронического гастрита по формам, вид...
Реклама
Витамин D поможет при лечении тяжелой формы рака кожи: открытие
Меланома — это вид рака, который развивается из кл...
Консервированные помидоры содержат больше ликопина, чем свежие
Многие люди избегают замороженных продуктов, счита...
Реклама