Канамицина Сульфат инструкция по применению

Канамицина Сульфат фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Канамицина Сульфат порошок д/приг. р-ра д/ин. по 1,0 г во флак. №1
Производитель:
Регистрация:
№ UA/4659/01/01 от 27.06.2006. Приказ № 411 от 27.06.2006
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 флакон містить канаміцину сульфату в перерахуванні на канаміцин 1,0 г.

Основные физико-химические свойства:

порошок білого кольору;

Производитель:

Львовтехнофарм, ООО, г.Львов, Украина

Фармакотерапевтическая группа:

Антибактериальные средства для системного применения. Аминогликозиды.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Канаміцину сульфат – антибіотик групи аміноглікозидів, що продукується Streptomyces Kanamyceticus. Характеризується широким спектром антимікробної дії; активний відносно більшості грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів: Staphylococcus, E. coli, Enterobacter aerogenes, Serratia, Kl. pneumoniae, Proteus spp., Shigella, Salmonella, а також відносно Mycobacterium tuberculosis, стійких до стрептоміцину, ПАСК, гідразиду ізонікотинової кислоти та інших протитуберкульозних засобів. Канаміцину сульфат малоактивний відносно Streptococcus, Pr. aeruginosa, не діє на Bacteroides та інші анаеробні бактерії, гриби, віруси та більшість найпростіших.Штами мікроорганізмів, стійкі до бензилпеніциліну, стрептоміцину, левоміцетину, тетрацикліну, еритроміцину та ін., у більшості випадків зберігають чутливість до Канаміцину сульфату, який характеризується бактерицидною дією.Фармакокінетика. При внутрішньом’язовому введенні Канаміцину сульфат швидко всмоктується та визначається в терапевтичній концентрації у крові протягом 8 годин після введення. Виводиться нирками шляхом клубочкової фільтрації, у перші 4–6 годин після введення в сечі утворюється висока концентрація препарату. При порушенні видільної функції нирок виведення Канаміцину сульфату уповільнюється та спостерігається кумуляція препарату. При інгаляції аерозолю Канаміцину сульфат погано всмоктується в кров, утворюючи високі концентрації в легенях і верхніх дихальних шляхах.

Показания к применению:

Інфекційно-запальні захворювання, спричинені чутливими до препарату збудниками:тяжкі гнійно-септичні захворювання (сепсис, менінгіт, перитоніт, септичний ендокардит);інфекційно-запальні захворювання органів дихання (пневмонія, емпіема плеври, абсцес легенів);інфекції нирок і сечовивідних шляхів (пієлонефрит, цистит, уретрит); ;- лікування гнійних ускладнень у післяопераційний період, інфікованих опіків та інших захворювань, спричинених переважно грамнегативними мікроорганізмами (E. coli, Enterobacter aerogenes, Serratia, Kl. pneumoniae, Proteus spp., Shigella, Salmonella), стійких до інших антибіотиків, або асоціаціями грампозитивних і грамнегативних збудників;туберкульоз легенів і туберкульозні ураження інших органів, спричинені M.  tuberculosis, резистентними до протитуберкульозних засобів І та ІІ ряду у поєднанні з іншими протитуберкульозними препаратами.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до препарату, ураження VIII-ї пари черепно-мозкових нервів, порушення функції печінки та нирок.

Особенности применения:

При тривалому лікуванні Канаміцином інфекцій нетуберкульозної етіології щотижня контролюють функцію слухового апарату та нирок; при лікуванні туберкульозу контроль функції нирок та аудіометрію проводять не рідше 1 разу на місяць. При парентеральному введенні (в основному внутрішньопорожнинному) можлива нервово-м’язова блокада. При появі ознак пригнічення дихання необхідно припинити введення Канаміцину сульфату та терміново ввести внутрішньовенно розчин кальцію хлористого і підшкірно розчин прозерину з атропіном. За необхідності хворого переводять на кероване дихання.Вагітним, недоношеним дітям та дітям першого місяця життя призначення Канаміцину сульфату допускається тільки за життєво важливими показаннями.

Способ применения и дозы:

Канаміцину сульфат застосовують внутрішньом’язово, вводять у порожнини та у вигляді аерозолю.Для внутрішньом’язового введення вміст одного флакона розчиняють у 4 мл води для ін’єкцій або 0,25-0,5 % розчині новокаїну. Для лікування нетуберкульозних інфекцій разова доза Канаміцину сульфату становить 0,5 г, добова – 1-1,5 г (по 0,5 г кожні 8-12 год). Вища добова доза – 2 г (по 1 г через 12 год).Тривалість лікування – 5-7 днів залежно від тяжкості та особливостей перебігу процесу лікування.Канаміцину сульфат дітям вводять тільки внутрішньом’язово. Дітям до 1 року призначають у середній добовій дозі 0,1 г; від 1 до 5 років – 0,3 г; старше 5 років – 0,3-0,5 г. Вища добова доза становить 15 мг/кг. Добову дозу ділять на 2-3 введення.При лікуванні туберкульозу Канаміцину сульфат вводять дорослим 1 раз на добу в дозі 1 г, дітям по 15 мг/кг 6 днів на тиждень з перервою на 7-й день. Кількість циклів і загальна тривалість лікування визначаються стадією та особливостями перебігу захворювання і становлять 1 місяць і більше.При нирковій недостатності схема введення Канаміцину сульфату коригується шляхом зменшення доз або збільшенням інтервалів між введеннями. Для розрахунку інтервалів між ін’єкціями з урахуванням ступеня порушення функції нирок може бути рекомендована така формула: інтервал між введеннями в годинах = вміст креатиніну в крові (мг/100 мл) х 9. Розрахунок доз. Початкова доза розраховується з урахуванням маси тіла (доза, в міліграмах = маса тіла х 7). початкова дозаНаступні дози =  ------------------------------------------------------------вміст креатиніну в сироватці крові (мг/100 мл) при кратності введення 2–3 рази на добу.У дні гемодіалізу після його проведення додатково вводять разову дозу препарату. Введення в порожнини. Для цих цілей застосовують 0,25 % водний розчин Канаміцину сульфату. При внутрішньопорожнинному введенні (внутрішньоплеврально, в порожнину суглоба) добова доза препарату не повинна перевищувати рекомендовану дозу для парентерального введення (вводять в об’ємі 10-15 мл). При проведенні перитонеального діалізу 1-2 г Канаміцину сульфату розчиняють у 500 мл рідини для діалізу. Тривалість внутрішньопорожнинного застосування визначається особливостями перебігу захворювання.Застосування у вигляді аерозолю. У вигляді аерозолю та тепловологих інгаляцій (температура 35-40 °С) Канаміцину сульфат застосовують при лікуванні туберкульозу легенів та інфекцій дихальних шляхів нетуберкульозної етіології. Для аерозоль-терапії 0,25-0,5 г розчиняють в 3-5 мл розчину натрію хлориду ізотонічного або дистильованої води. Разова доза для дорослих – 0,25-0,5 г; для дітей – 5 мг/кг. Препарат вводять 2 рази на добу. Добова доза Канаміцину сульфату для дорослих становить 0,5-1 г; для дітей – 15 мг/кг. Тривалість лікування при гострих захворюваннях – 7 днів, при хронічних пневмоніях – 15-20 днів, при туберкульозі – місяць і більше.

Передозировка:

Симптоми передозування – посилення побічних реакцій. Специфічного антидоту не існує. При симптомах передозування потрібно терміново припинити прийом препарату та призначити симптоматичну терапію.

Побочные действия:

Канаміцину сульфат може справляти нефротоксичну та ототоксичну дію: невріт слухового нерва, циліндрурія, мікрогематурія, альбумінурія. Порушення функції печінки нейром’язова блокада, парестезія.

Лекарственное взаимодействие:

Забороняється застосовувати одночасно або послідовно з іншими антибіотиками, що виявляють ото- та нефротоксичні властивості (стрептоміцин, гентаміцин, мономіцин, поліміксин, флориміцин), а також разом із діуретиками (з фуросемідом, манітолом та ін.) та м’язовими релаксантами.Антибактеріальна активність Канаміцину сульфату підвищується при застосуванні разом з пеніцилінами.При туберкульозі Канаміцину сульфат можна застосовувати одночасно з усіма основними та резервними протитуберкульозними засобами (виняток - стрептоміцин, флориміцин й капреоміцин), а при інфекціях нетуберкульозної етіології – з пеніцилінами.

Срок годности:

Зберігати в сухому, недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25 °С. Термін придатності – 4 роки.

Форма выпуска / упаковка:

По 1,0 г порошку для приготування розчину для ін’єкцій у флаконі.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: канаміцин (kanamycin); О-3-аміно-3-дезоксі-α-D-глюкопіранозил-(1--6)-О-[6-аміно-6-дезоксі-α-D-глюкопіранозил- (1--4)-2-дезоксі-D-стрептамін;АдресаУкраїна, м. Львів, 79040, вул. Д. Апостола, 2.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Канамицина Сульфат
Производитель:Львовтехнофарм, ООО, г.Львов, Украина
Форма выпуска: По 1,0 г порошку для приготування розчину для ін’єкцій у флаконі.
Регистрационное удостоверение:№ UA/4659/01/01 от 27.06.2006. Приказ № 411 от 27.06.2006
МНН:Kanamycin
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

1 флакон містить канаміцину сульфату в перерахуванні на канаміцин 1,0 г.

Фармакологическая группа:Антибактериальные средства для системного применения. Аминогликозиды.
Код АТХ:J01GB04 - Канамицин
Реклама
Камера-таблетка для выявления рака толстой кишки
Управление по санитарному надзору за качеством пищ...
В США ликвидировали сети по распространению наркотиков, которые могут вызвать сексуальную агрессию на свиданиях
Подставка для напитков с детекторной полоской позв...
Реклама
Атрофический гастрит
Причины развития атрофического гастритаСтадии разв...
Бактериальный синусит
Бактериальный синусит — симптомы, причины и фактор...
Реклама
FDA: диклофенак вызывает нарушения сердца
Диклофенак — это препарат из группы НПВС (нестерои...
Хозяйственное мыло поможет устранить запах пота и защитит от инфицирования
Хозяйственное мыло содержит моющие вещества, котор...
Реклама