Информация об использовании рецептурных препаратов

Кетопрофен-Кредофарм инструкция по применению

Кетопрофен-Кредофарм фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Кетопрофен-Кредофарм гель 2,5 % по 50 г в тубах
Производитель:
Регистрация:
№ UA/12494/01/01 от 31.10.2014. Приказ № 798 от 31.10.2014
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 29.10.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: 1 г гелю містить кетопрофену 25 мг;допоміжні речовини: карбомер, метилпарабен (Е 218), пропілпарабен (Е 216), діетиламін, спирт ізопропіловий, поліетиленгліколь, вода очищена.

Основные физико-химические свойства:

чиста безбарвна маса.

Производитель:

Темиз Медикеар Лтд/Мепро Фарма для "М-Инвест Лтд", Индия/Кипр

Фармакотерапевтическая группа:

Нестероидные противовоспалительные и противоревматические средства.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.Кетопрофен чинить протизапальну та болезаспокійливу дію. Кетопрофен гальмує активність циклооксигенази-1 та циклооксигенази-2, унаслідок чого зменшується синтез простагландинів, що відіграють головну роль у патогенезі запалення та болю. Механізм протизапальної дії кетопрофену вивчений не повністю. Він зменшує кисневий метаболізм нейтрофілів та вивільнення лізосомальних ферментів, гальмує міграцію макрофагів та проявляє антибрадикінінову активність. Властивості такого типу дозволяють скоротити другу фазу запальної реакції за рахунок зменшення міграції макрофагів та гранулоцитів у синовіальну оболонку та утворення клітинних фільтратів. Фармакокінетика.Кетопрофен добре проникає через шкіру та проявляє місцеву протизапальну та болезаспокійливу дію. Всмоктування та розподіл залежать від товщини шкіри, підшкірної тканини та її кровопостачання, а також від розповсюдженості запальних інфільтратів. Після місцевого застосування концентрація кетопрофену у місці нанесення подібна до концентрації при застосуванні внутрішньо, а концентрація у плазмі крові показує 60-кратне зменшення. Біодоступність гелю – близько 5 %. Близько 99 % кетопрофену, що всмоктується, зв’язується з білками плазми крові. Препарат метаболізується у печінці. Близько 80 % дози виводиться з сечею у вигляді метаболітів, менше 10 % виводиться у незміненому вигляді. Не кумулюється в організмі. Фармацевтичні характеристики.

Показания к применению:

Посттравматичний біль у м’язах та суглобах, запалення сухожиль.

Противопоказания:

Гіперчутливість до кетопрофену, а також до будь-якої з допоміжних речовин препарату;будь-які реакції фотосенсибілізації в анамнезі;відомі реакції гіперчутливості, наприклад, симптоми бронхіальної астми, алергічного риніту чи кропив’янки, наявність в анамнезі шкірних проявів алергії, що виникли при застосуванні кетопрофену, фенофібрату, тіапрофенової кислоти, ацетилсаліцилової кислоти або інших нестероїдних протизапальних засобів, блокаторів ультрафіолетових (УФ) променів або парфумерних засобів;загострення виразкової хвороби шлунка або дванадцятипалої кишки; шлунково-кишкова кровотеча в анамнезі; хронічна диспепсія (дискомфорт і біль у верхній частині живота);вплив сонячних променів (навіть розсіяного світла) або УФ-опромінення у солярії під час лікування гелем та протягом 2 тижнів після його припинення;мокнучі дерматози, пошкодження шкіри, висипання, екзема, травма шкіри, опіки, шкірні інфекції.

Особенности применения:

Препарат застосовувати тільки зовнішньо. Якщо пропущений час нанесення гелю, то під час чергового застосування препарату дозу не подвоювати.Не допускати попадання препарату на слизові оболонки, на ділянки навколо очей та в очі.Не застосовувати на ушкоджених ділянках шкіри (наприклад, екзема, акне, інфекційний процес або відкриті рани).Препарат слід застосовувати з обережністю та під контролем лікаря хворим, які приймають антикоагулянти, діуретики та солі літію. Перебування на сонці (навіть у хмарний день) або потрапляння УФ-променів на шкіру у солярії під час місцевого застосування кетопрофену може викликати потенційно серйозні шкірні реакції (фотосенсибілізація).Для уникнення ризику фотосенсибілізації необхідно:захищати від сонця (у тому числі від УФ-променів у солярії) ділянки шкіри, на які наносили препарат, під час лікування та протягом двох тижнів після його відміни;ретельно мити руки після кожного застосування місцево кетопрофену.Лікування слід негайно припинити при появі будь-яких шкірних реакцій після застосування препарату, у тому числі шкірних реакцій після одночасного застосування з продуктами, що містять октокрилен (октокрилен входить до складу деяких косметичних і гігієнічних продуктів, таких як шампуні, гелі після гоління, гелі для душу, креми, губні помади, омолоджувальні креми, засоби для зняття макіяжу, лаки для волосся, для затримки їх фотодеградації).Гель з обережністю слід застосовувати хворим із серцево-судинною, печінковою або нирковою, тяжкою нирковою недостатністю, бронхіальною астмою. Були повідомлення про поодинокі випадки системних побічних реакцій, пов’язаних з ураженням нирок. Місцеве застосування великої кількості препарату може призводити до таких системних ефектів, як, наприклад, гіперчутливість та астма. Не слід перевищувати рекомендовану кількість гелю та тривалість лікування, оскільки з часом підвищується ризик розвитку контактного дерматиту та реакцій фотосенсибілізації. Крім цього, слід дотримуватися таких застережних заходів:гель не слід застосовувати на великих ділянках шкіри та під оклюзійну пов’язку;якщо гель необхідно застосовувати протягом тривалого часу, то слід використовувати хірургічні рукавиці.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Застосування препарату протипоказане у ІІІ триместрі вагітності, у І і ІІ триместрах застосування гелю можливе лише за призначенням лікаря, коли очікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода. Годування груддю слід припинити на період лікування кетопрофеном.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Дані відсутні.

Дети:

Кетопрофен-Кредофарм застосовувати дітям віком від 15 років.

Способ применения и дозы:

Для зовнішнього застосування. 2-3 рази на добу невелику кількість гелю (3-5 см) нанести на шкіру ураженої ділянки та легко втерти. Тривалість лікування визначається лікарем індивідуально. Немає необхідності накладати суху пов’язку, тому що гель добре всмоктується через шкіру, не має запаху, не містить барвників, не залишає жирних плям, не забруднює одяг. Після застосування гелю слід вимити руки, крім випадків аплікації гелю саме на руки. У разі необхідності тривалого втирання у шкіру слід використовувати захисні рукавички.

Передозировка:

Симптоми: подразнення, еритема, свербіж або посилення проявів інших побічних реакцій.Оскільки рівень кетопрофену, що проникає через шкіру, у плазмі крові низький, то передозування малоймовірне. Розвиток системних побічних реакцій можливий при застосуванні препарату тривалий час, у високих дозах або на великі ділянки шкіри. Якщо нанесено забагато гелю на шкіру, її слід промити водою.При випадковому застосуванні кетопрофену внутрішньо препарат може спричинити сонливість, нудоту, блювання. Високі дози кетопрофену при системному застосуванні можуть спричинити пригнічення дихання, кому, конвульсії, шлунково-кишкові кровотечі, гостру ниркову недостатність і підвищення або зниження артеріального тиску.Лікування: специфічного антидоту немає, рекомендується симптоматичне лікування разом із підтриманням життєво важливих функцій організму. Промивання шлунка та прийом активованого вугілля (першу дозу слід призначати разом із сорбітолом) є рекомендованим, особливо у перші 4 години після передозування або при застосуванні дози, що у 5-10 разів перевищує рекомендовані.

Побочные действия:

З боку імунної системи: реакції гіперчутливості, у тому числі ангіоневротичний набряк, бронхоспазм, напади бронхіальної астми, анафілактичні реакції.З боку шкіри та підшкірної клітковини: алергічні шкірні реакції; гіперемія; свербіж; висипання; пурпуроподібний, бульозний висип; пурпура; відчуття печіння; набряки; мультиформна еритема; кропив'янка; підвищене потовиділення; реакції фотосенсибілізації, у тому числі серйозні шкірні реакції від перебування на сонці; дерматит (контактний, ексфоліативний, бульозний); екзема, у тому числі везикулярна, бульозна та фліктенульозна, що здатна розповсюджуватися та набувати генералізованого характеру; синдром Стівенса-Джонсона; некроз шкіри. Були повідомлення про локальні шкірні реакції, що у подальшому могли виходити за межі ділянки нанесення препарату.З боку травного тракту: печія, нудота, блювання, діарея, запор, пептична виразка, шлунково‑кишкові кровотечі.З боку сечовидільної системи: посилення ниркової дисфункції або ниркової недостатності, особливо у пацієнтів із хронічною нирковою недостатністю, інтерстиціальний нефрит.Залежно від проникаючої здатності діючої речовини, від кількості нанесеного гелю, площі обробленої ділянки, цілісності шкірних покривів, тривалості застосування препарату та застосування герметичних пов’язок можливі інші побічні реакції гіперчутливості, побічні реакції з боку травного тракту та сечовидільної системи. Пацієнти літнього віку більш схильні до появи побічних реакцій при застосуванні нестероїдних протизапальних засобів.Кетопрофен може спричинити напади бронхіальної астми у хворих із гіперчутливістю до ацетилсаліцилової кислоти або до її похідних.

Лекарственное взаимодействие:

Оскільки концентрація препарату у плазмі крові вкрай низька, прояви симптомів взаємодії з іншими препаратами (аналогічно до симптомів при системному застосуванні) можливі тільки при частому і тривалому застосуванні:з метотрексатом, серцевими глікозидами, солями літію, циклоспорином – посилення токсичності внаслідок зниження їх екскреції;з антикоагулянтами, антитромботичними засобами, з ацетилсаліциловою кислотою або іншими нестероїдними протизапальними засобами, глюкокортикостероїдами, пероральними гіпоглікемічними засобами, фенітоїном – посилення дії вищезазначених препаратів; одночасне застосування препарату з іншими топічними формами (мазі, гелі), що містять кетопрофен або інші нестероїдні протизапальні засоби, не рекомендується;з гіпотензивними засобами, діуретиками, міфепристоном – послаблення дії вищезазначених препаратів. Між курсом лікування міфепристоном і початком терапії кетопрофеном повинно пройти не менше 8 діб.При одночасному застосуванні ацетилсаліцилової кислоти і кетопрофену зв’зування кетопрофену з білками плазми зменшується. Одночасне застосування пробенециду та кетопрофену призводить до зниження плазмового кліренсу кетопрофену та ступеня його зв’язування з білками.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25 °С.Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

50 г гелю у тубі; по 1 тубі у картонній коробці.

Категория отпуска:

По рецепту.

Дополнительно:

МісцезнаходженняЮніт II, Q-Роад, Фазе IV, GIDC, Вадхван сіті, Сурендранагар, Гуджарат, ІН 363 035, Індія / Unit II, Q-Road, Phase IV, GIDC, Wadhwan сіty, Surendranagar, Gujarat, IN 363 035, India.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua
Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Кетопрофен-Кредофарм
Производитель:Темиз Медикеар Лтд/Мепро Фарма для "М-Инвест Лтд", Индия/Кипр
Форма выпуска: 50 г гелю у тубі; по 1 тубі у картонній коробці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/12494/01/01 от 31.10.2014. Приказ № 798 от 31.10.2014
МНН:Ketoprofen
Условия отпуска:По рецепту.
Состав:

діюча речовина: 1 г гелю містить кетопрофену 25 мг;допоміжні речовини: карбомер, метилпарабен (Е 218), пропілпарабен (Е 216), діетиламін, спирт ізопропіловий, поліетиленгліколь, вода очищена.

Фармакологическая группа:Нестероидные противовоспалительные и противоревматические средства.
Код АТХ:M02AA10 - Кетопрофен
Реклама
В Европе наблюдается рост инфекций, передающихся половым путем
Согласно новым данным за 2022 год, опубликованным ...
COVID-19 вдвое повышает риск развития сердечного приступа: исследования
Исследования показывают, что риск развития сердечн...
Реклама
Аллергический синусит
Причины развития аллергического синусита — кто в г...
Лечение синусита в домашних условиях
Как лечить синусит домаПрофилактика синусита в дом...
Реклама
Врач объяснил, можно ли есть белые волокна бананов
Бананы являются отличным источником питательных ве...
Диетолог объяснил, как помогает Coca-Cola при желудочном гриппе
Желудочный грипп, также известный как вирусный гас...
Реклама