Хитозан-Гента (Gentamicin) инструкция по применению

Адаптированная инструкция

Лекарственная форма:

гель

Производитель:

Непосредственное производство: Евразия, ООО, Полтавская обл., Украина

Фармакотерапевтическая группа:

Антибиотики и химиотерапевтические препараты для местного применения в дерматологии. Гентамицин.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Официальная инструкция

Состав:

діюча речовина: 1 г гелю містить гентаміцину сульфату 1 мг;допоміжні речовини: хітозанова основа: комплекс хітозану та молочної кислоти, гідроксиетилцелюлоза, метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропіленгліколь, гліцерин, вода очищена.Лікарська форма. Гель.Гель від жовтого до світло-коричневого кольору, гомогенний.

Лекарственная форма:

гель

Основные физико-химические свойства:

Производитель:

Евразия, ООО, Полтавская обл., Украина

Фармакотерапевтическая группа:

Антибиотики и химиотерапевтические препараты для местного применения в дерматологии. Гентамицин.

Фармакологические свойства:

Показания к применению:

Застосовують (у комплексному лікуванні): у хірургії для місцевого лікування ран у першій та другій фазах ранового процесу з метою профілактики і лікування гнійних ускладнень;для лікування трофічних виразок; у комбустіології: для лікування опіків II-III А ступеня та відморожень; у дерматології: для лікування інфекційних захворювань шкіри (піодермії, поверхневих фолікулітів, фурункульозів, дерматитів, акне), спричинених чутливими до гентаміцину бактеріями; для лікування невеликих ран та неглибоких порушень цілісності шкіри при побутових травмах.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до гентаміцину та до інших компонентів препарату. Дитячий вік до 2 років.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Не допускати потрапляння в очі! У разі потрапляння гелю в очі промити великою кількістю води.

Особенности применения:

Применение в период беременности или кормления грудью:

Препарат не рекомендується застосовувати на великих ділянках поверхні шкіри вагітним жінкам та жінкам у період годування груддю, враховуючи можливість резорбтивних ефектів.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

При застосуванні на невеликих ділянках шкіри у межах рекомендованого терміну лікування не впливає на швидкість реакції.

Дети:

Препарат застосовують дітям віком від 2 років.

Способ применения и дозы:

Застосовувати зовнішньо. Призначати дорослим та дітям віком від 2 років. Гель наносити безпосередньо на ранову поверхню після її обробки, при необхідності накладати стерильну марлеву пов’язку. У разі прилипання пов’язки до ранової поверхні при перев’язках її слід змочити 0,9 % розчином натрію хлориду, у результаті чого гель знову розм’якшиться і пов’язка легко відокремиться.Протягом перших 5 діб лікування ран та інфекційних захворювань шкіри гель наносити 1-2 рази на день; після очищення рани від гнійно-некротичних мас та появи грануляцій – 1 раз у 1-2 дні. Для лікування опіків гель наносити 2-3 рази на тиждень. Доза препарату залежить від площі ранової поверхні. При опіках великої поверхні шкіри добова доза гелю не має перевищувати 200 г з метою уникнення побічних ефектів у разі можливого всмоктування гентаміцину.Тривалість лікування залежить від динаміки загоювання ран, форми та тяжкості захворювання і становить 7-14 днів.

Передозировка:

Надмірне або довготривале застосування гентаміцину може призвести до надмірного росту нечутливих мікроорганізмів. У разі надлишкового росту резистентних мікроорганізмів рекомендується припинити лікування препаратом і призначити необхідну терапію.

Побочные действия:

Можливі алергічні реакції, у тому числі гіперемія, свербіж.Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші види взаємодій.Значущих явищ несумісності з препаратами інших груп не встановлено. У випадку великих площ ранової поверхні та при тривалому застосуванні не виключена можливість резорбції гентаміцину та посилення ототоксичності інших антибіотиків аміноглікозидного ряду, поліміксину В, колістину, цефалордину, етакринової кислоти, фуросеміду.

Лекарственное взаимодействие:

Срок годности:

2 роки для пакетів. 3 роки для туб.

Условия хранения:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище + 25 оС. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 15 г у тубах; по 5 г у пакетах.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Особливі застереження

При тривалому застосуванні (більше 14 днів) на великих ділянках шкіри, особливо пацієнтам із хронічною нирковою недостатністю, необхідно враховувати можливість резорбтивних ефектів гентаміцину: ототоксичність (запаморочення, нудота, шум у вухах), нефротоксичність (підвищення рівня сечовини і креатиніну в крові, зменшення діурезу), підвищення рівня білірубіну і трансаміназ у сироватці крові.

Внимание

Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.

Редакция

Автор: Жарікова Юлія
Лікар-педіатр
неонатолог

Донецький національний медичний університет ім. М. Горького, педіатричниий факультет

Этот сайт использует cookies. Вы можете изменить настройки cookies в своём браузере. Узнать больше.