Клевазол инструкция по применению

Клевазол фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Клевазол крем вагин. по 20 г в тубах в пач. с 3-мя апплик.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/12647/01/01 от 08.02.2013. Приказ № 102 от 08.02.2013
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діючі речовини: 1 г крему містить: кліндаміцину фосфату у перерахуванні на кліндаміцин 20 мг, міконазолу нітрату у перерахуванні на міконазол 20 мг; допоміжні речовини: феноксіетанол та етилгексилгліцерин у перерахуванні на феноксіетанол, пропіленгліколь, ізопропілміристат, спирт цетостеариловий, поліетиленгліколю (макроголу) цетостеариловий ефір, гідроксипропілкрохмалю фосфат, полоксамер, натрію гідроксид, вода очищена.

Основные физико-химические свойства:

крем білого або майже білого кольору. За зовнішнім виглядом має бути однорідним.

Производитель:

ЧАО «ФИТОФАРМ».

Фармакотерапевтическая группа:

Противомикробные и антисептические средства, применяемые в гинекологии. Комбинации производных имида

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.Кліндаміцину фосфат є складним ефіром кліндаміцину або 7-(S)-хлоролінкоміцину, напівсинтетичним антибіотиком. Цей антибіотик зв’язується переважно з рибосомальною субодиницею 50S і впливає на процес ініціації білкового ланцюга. Хоча кліндаміцину фосфат неактивний in vitro, in vivo він швидко зазнає гідролізу з утворенням кліндаміцину, який характеризується антибактеріальною активністю.Кліндаміцин in vitro проявляє активність проти мікроорганізмів, що викликають бактеріальний вагіноз, включаючи Gardnerella vaginalis, Mobiluncus mulieris, Mobiluncus curtisii, Mycoplasma hominis та анаероби (види Peptostreptococcus та Bacteroides).Міконазолу нітрат - місцевий протигрибковий та антибактеріальний засіб широкого спектра дії групи імідазолу. Міконазол інгібує біосинтез ергостеролу і змінює ліпідний склад мембрани, спричиняючи загибель клітини гриба. Чинить фунгіцидну дію на дерматофіти (Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes, Epidermophyton floccosum, Microsporum canis), дріжджові і дріжджоподібні гриби (Candida albicans, Candida glabrata та інші види Саndida), а також на інші патогенні гриби (Malassezia furtur, Aspergilus niger, Penicillium crustaceum). Міконазолу нітрат чинить антибактеріальну дію, більш виражену щодо грампозитивних бактерій.Фармакокінетика.Після інтравагінального застосування 1 раз на добу 100 мг кліндаміцину фосфату в концентрації, еквівалентній 20 мг кліндаміцину на 1 г крему, максимальна сироваткова концентрація кліндаміцину досягає в середньому 20 нг/мл (інтервал - від 3 до 93 нг/мл). Майже 3 % (від 0,1 до 7,0%) введеної дози абсорбується системно. За іншими даними досліджень системного всмоктування кліндаміцину (на основі AUC) при інтравагінальному введенні 1 супозиторія з кліндаміцином фосфатом 1 раз на добу здоровим жінкам-добровольцям, порівняно з аналогічною дозою кліндаміцину у вигляді вагінального крему, системне всмоктування при застосуванні крему було приблизно у 7 разів нижчим, ніж після введення супозиторію: середні значення для вагінального крему AUC і C макс становили 0,4 мкг•год/мл (у межах від 0,13 до 1,16 мкг•год/мл) і 0,02 мкг/мл (у межах від 0,01 до 0,07 мкг/мл) відповідно. Після введення у піхву 100 мг кліндаміцину фосфату (20 мг/г) кількість кліндаміцину, що всмоктується, становить 4%. При інтравагінальному застосуванні міконазолу нітрат абсорбується в незначній кількості (приблизно 1,4% дози). Міконазолу нітрат не визначається у плазмі крові при інтравагінальному введенні. Екскреція міконазолу при системному застосуванні відбувається із сечею у вигляді метаболітів.

Показания к применению:

Змішані (бактеріальні та грибкові) вульвовагінальні інфекції, вторинні та суперінфекції, спричинені чутливими до препарату бактеріями та грибами.

Противопоказания:

Гіперчутливість до кліндаміцину фосфату або лінкоміцину, міконазолу нітрату або до будь-якого компонента препарату. Препарат протипоказаний пацієнтам з реґіонарним ентеритом, виразковим колітом та пацієнтам, які мають у анамнезі коліт, пов’язаний із застосуванням антибіотиків.

Особенности применения:

Перед початком застосування препарату може виникнути необхідність у проведенні лабораторного аналізу на наявність інших збудників інфекцій, включаючи Trichomonas vaginalis, Candida albicans, Chlamydia trachomatis та гонококи.Під час або після застосування антимікробних засобів можуть виникати симптоми, що вказують на псевдомембранозний коліт. Випадки псевдомембранозного коліту відзначалися при застосуванні майже всіх антибактеріальних засобів, і тяжкість може коливатися від слабкої до загрозливої для життя. Тому необхідно враховувати таку можливість у пацієнтів, у яких розвинулася діарея після застосування антибактеріальних засобів. Після відміни лікарського засобу симптоми помірного розладу можуть зменшуватися.У випадку виникнення псевдомембранозної діареї застосування препарату слід припинити. Слід призначити відповідне антибактеріальне лікування. Препарати, що інгібують перистальтику, в цьому випадку протипоказані.Рекомендується з обережністю призначати препарат пацієнткам із запальним захворюванням кишечнику, зокрема хворобою Крона.Не рекомендується застосовувати препарат Клєвазол® одночасно з іншими виробами призначеними для інтравагінального введення (такими як тампони, засоби для спринцювання). Слід уникати потрапляння препарату в очі і в порожнину рота.Під час лікування не рекомендується спринцювання, користування тампонами, а також милом з кислою рН, які можуть знижувати ефективність препарату. Пацієнток слід попередити про те, що протягом лікування слід утримуватися від статевих контактів. Крем містить інгредієнти, які можуть пошкоджувати вироби з латексу чи гуми, такі як презервативи або вагінальні протизаплідні діафрагми. Тому ці вироби не слід застосовувати під час застосування препарату. Не рекомендується застосовувати такі засоби протягом 72 годин після лікування препаратом, оскільки їх протизаплідна ефективність та захисні властивості від хвороб, що передаються статевим шляхом, можуть бути знижені. При появі вираженого подразнення слизової оболонки піхви або при відчутті гострого болю, пацієнту слід негайно звернутися до лікаря.При розвитку алергічної реакції необхідно припинити прийом препарату.Порушення способу застосування препарату може призвести до резистентності мікроорганізмів і їх посиленого росту.

Применение в период беременности или кормления грудью:

КЛЄВАЗОЛ® крем для інтравагінального введення протипоказаний до застосування протягом I триместру вагітності.Немає добре контрольованих досліджень щодо застосування препарату вагітним жінкам. При інтравагінальному застосуванні крему КЛЄВАЗОЛ® у доклінічних дослідженнях не виявлено тератогенної та ембріотоксичної дії.За даними клінічних досліджень застосування одного з компонентів препарату – кліндаміцину фосфату, у формі вагінального крему, жінкам протягом II триместру вагітності не призводило до збільшення частоти вроджених аномалій. За даними FDA міконазолу нітрат відносять до категорії С за потенціалом тератогенності. Доведена відсутність його ембріотоксичної, фетотоксичної, тератогенної дії при внутрішньовенному застосуванні у тварин при доклінічних дослідженнях. Поряд з цим клінічні дослідження щодо застосування міконазолу при вагітності відсутні.Враховуючи дані доклінічних досліджень КЛЄВАЗОЛ® крему і дані клінічних досліджень компонентів препарату, крем КЛЄВАЗОЛ® може бути застосований протягом ІІ та ІІІ триместрів вагітності під наглядом лікаря у тих випадках, коли за висновком лікаря потенційні переваги від лікування перевищують можливий ризик для плода.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Дані відсутні.

Дети:

Безпека та ефективність застосування препарату дітям не встановлені. Досвід застосування препарату у дітей відсутній.

Способ применения и дозы:

Рекомендована доза становить один повний аплікатор (5 г крему, що відповідає 100 мг міконазолу нітрату і 100 мг кліндаміцину). Крем вводять інтравагінально, переважно перед сном, протягом 7 днів підряд.Інструкція щодо застосування аплікатора:

1. Зніміть бушон з туби з кремом та нагвинтіть пластиковий аплікатор на тубу. Видавіть крем у аплікатор до повного його заповнення. Від’єднайте аплікатор та закрийте тубу бушоном. 2. Лежачи на спині, обережно введіть аплікатор якомога глибше в піхву.

3. Поволі натискаючи на поршень, видавіть з аплікатора крем. 4. Витягніть порожній аплікатор з піхви і викиньте його.

Передозировка:

Препарат при інтравагінальному застосуванні не може всмоктуватися у кількостях, достатніх для того, щоб викликати системні побічні ефекти. При випадковому прийомі препарату внутрішньо можливе виникнення ефектів, порівнянних з терапевтичними концентраціями кліндаміцину у випадку системного застосування.Лікування симптоматичне.

Побочные действия:

Розлади імунної системи: гіперчутливість, алергічні реакції, включаючи кропив'янку, анафілактоїдні реакції.Загальні розлади з боку організму в цілому: генералізований біль, гарячкаПорушення у місці введення: печія, свербіж, біль у місці введення, локалізований набряк (вагініт)З боку статевої системи та молочних залоз: вульвовагінальне подразнення, порушення менструального циклу, виділення з піхви, ендометріоз. Шлунково-кишкові розлади: локалізований біль в нижній частині живота, спастичний біль у животі, генералізований біль у животі, запах з рота, печія, здуття живота, діарея, нудота, блювання, метеоризм, диспепсія, закреп.Розлади імунної системи: гіперчутливість, алергічні реакції, включаючи кропив'янку, анафілактоїдні реакції. Розлади з боку шкіри та підшкірних тканин: еритема, висипання, свербіж (не в місці введення препарату), макулопапульозний висип. З боку нирок і сечовидільної системи: дизурія, інфекції сечового тракту, глюкозурія, протеїнурія.З боку центральної нервової системи: запаморочення, головний біль, дисгевзіяКЛЄВАЗОЛ® крем для інтравагінального застосування має незначну абсорбцію, тому вірогідність виникнення системних реакцій є вкрай низькою. При системному застосуванні одного з компонентів препарату кліндаміцину описані нижчезазначені побічні реакції. З боку ендокринної системи: гіпертиреоїдизм. З боку респіраторних органів: носові кровотечі, інфекції верхніх дихальних шляхів. З боку крові та лімфатичної системи: тимчасова нейтропенія (лейкопенія), агранулоцитоз, тромбоцитопенія.З боку шкіри та підшкірних тканин: мультиформна еритема подібна до синдрому Стівенса-Джонсона, токсичний епідермальний некроліз.З боку гепатобіліарної системи: жовтяниця.Розлади з боку органів слуху та рівноваги: вертиго.Вагітність, післяпологовий і перинатальний стан: аномальні пологи.Результати лабораторних досліджень: мікробіологічний тест поза нормою.

Лекарственное взаимодействие:

Показане існування перехресної резистентності між кліндаміцином і лінкоміцином. За умов in vitro продемонстрований антагонізм між кліндаміцином та еритроміцином. Слід бути обережними при одночасному застосуванні кліндаміцину та засобів, що блокують нервово-м'язову провідність, через можливість посилення і пролонгування міоплегії.Відзначена взаємодія міконазолу з ізоформами СYР2С9 і СYРЗА4 системи цитохрому Р450. Міконазол потенціює дію пероральних атикоагулянтів (наприклад варфарину) і інших препаратів, що піддаються біотрансформації ферментами СYР2С9 (наприклад, пероральні гіпоглікемічні препарати та фенітоїн) та СYРЗА4 (наприклад, інгібітори редуктази НМG-СоА — симвастатин, ловастатин; блокатори кальцієвих каналів — дигідропіридин, верапаміл). Тому терапію препаратами з міконазолом необхідно проводити під контролем лікаря. При одночасному застосуванні з антикоагулянтами необхідно здійснювати моніторинг протромбінового індексу.При лікуванні препаратом не слід застосовувати одночасно інші вагінальні лікарські засоби.Застосування Клєвазолу® зменшує надійність механічної контрацепції (латексвмісних засобів: презервативи, вагінальні діафрагми).

Срок годности:

2 роки. Препарат не слід застосовувати після закінчення терміну придатності, вказаного на упаковці.

Условия хранения:

Зберігати в оригінальній упаковці при температурі не вище 25оС. Не заморожувати. Зберігати у недоступному для дітей місці.

Форма выпуска / упаковка:

По 20 г у тубах; 1 туба та 3 аплікатори в пачці.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Місцезнаходження

Україна, 84500, Донецька обл., м. Артемівськ, вул. Сибірцева, 2.

Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ G01AF20:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Клевазол
Производитель:ЧАО «ФИТОФАРМ».
Форма выпуска:По 20 г у тубах; 1 туба та 3 аплікатори в пачці.
Регистрационное удостоверение:№ UA/12647/01/01 от 08.02.2013. Приказ № 102 от 08.02.2013
МНН:Combinations of imidazole derivatives
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діючі речовини: 1 г крему містить: кліндаміцину фосфату у перерахуванні на кліндаміцин 20 мг, міконазолу нітрату у перерахуванні на міконазол 20 мг; допоміжні речовини: феноксіетанол та етилгексилгліцерин у перерахуванні на феноксіетанол, пропіленгліколь, ізопропілміристат, спирт цетостеариловий, поліетиленгліколю (макроголу) цетостеариловий ефір, гідроксипропілкрохмалю фосфат, полоксамер, натрію гідроксид, вода очищена.

Фармакологическая группа:Противомикробные и антисептические средства, применяемые в гинекологии. Комбинации производных имида
Код АТХ:G01AF20 - Комбинации производных имидазола
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Лечение бронхита без антибиотиков
Как вылечить бронхит без антибиотиковРаспространён...
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Реклама
Как заранее диагностировать инфаркт миокарда
Инфаркт миокарда (ИМ) происходит, когда кровоток к...
Как бессонница отражается на темпе ходьбы: исследование
Шаркающая походка характерна для пожилых людей с н...
Реклама