Клиндес инструкция по применению

Клиндес фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Клиндес крем вагин., 20 мг/г по 5 г в апплик. пласт.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/8599/01/01 от 22.07.2008. Приказ № 508 от 14.06.2013
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Алла Волошонович Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

Діюча речовина: кліндаміцин;1 г крему містить 20 мг кліндаміцину, що еквівалентно 28 мг кліндаміцину фосфату;допоміжні речовини: вода очищена, сорбіту розчин (Е 420), динатрію едетат, олія мінеральна, лецитин соєвий очищений, полігліцерил-3-олеат, гліцерол моноізостеарат, віск мікрокристалічний, метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), кремнію діоксид колоїдний.

Основные физико-химические свойства:

м'який гомогенний крем білого кольору, вільний від сторонніх часток і без ознак розшарування.

Производитель:

Гедеон Рихтер, ОАО, Венгрия

Фармакотерапевтическая группа:

Антибактериальные средства для системного применения. Линкозамиды. Клиндамицин.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка.Кліндаміцин інгібує синтез білка на рівні рибосом бактерій. Антибіотик зв'язується вибірково з 50S субодиницею рибосоми й ушкоджує процес синтезу пептидних ланцюгів. Хоча кліндаміцину фосфат неактивний in vitro, швидкий гідроліз in vivo перетворює цю сполуку в антибактеріально активний кліндаміцин. Кліндаміцин активний in vitro проти більшості мікроорганізмів, що асоціюються з бактеріальним вагінозом: Bacteroides spp., Gardnerella vaginalis, Mobiluncus spp., Mycoplasma hominis, Peptostreptococcus spp. Фармакокінетика.Після разового інтравагінального застосування препарату у 20 здорових жінок середній діапазон AUC0-∞ (площа під кривою функції концентрація в плазмі – час) становив 175 (від 38,6 до 541) нг/мл година і Cmax (максимальна концентрація) було, в середньому, 6,6 (від 0,8 до 39) нг/мл. Середнє значення Cmax кліндаміцину для лікарського препарату Кліндес становило приблизно 0,3 %, 0,1 % і 7,6 % середнього значення, що спостерігається після призначення 150 мг кліндаміцину у вигляді пероральних капсул (Cmax 2,5 мкг/мл), 600 мг кліндаміцину у вигляді внутрішньовенної ін'єкції (Cmax10,9 мкг/мл) і разової дози в 100 мг кліндаміцину у вигляді вагінального крему (Cmax 86,5 нг/мл) відповідно. Пік концентрації кліндаміцину в сироватці досягається приблизно через 20 годин після застосування лікарського препарату Кліндес, крем вагінальний.

Показания к применению:

Бактеріальний вагіноз, спричинений чутливими до кліндаміцину мікроорганізмами.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до кліндаміцину, лінкоміцину або до будь-якого з компонентів препарату; хвороба Крона, виразковий або асоційований із застосуванням антибіотиків коліт в анамнезі; І триместр вагітності, період годування груддю.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Кліндес, крем вагінальний, містить інгредієнти, які при випадковому потраплянні в очі можуть спричиняти опік і подразнення. При випадковому потраплянні препарату в очі слід промити їх великою кількістю проточної холодної води.

Особенности применения:

Застосування кліндаміцину може призвести до розмноження в піхві нечутливих до препарату мікроорганізмів. У клінічних дослідженнях, що охоплювали загалом 368 жінок, які одержували лікарський препарат Кліндес у вигляді одноразового застосування, протягом усього дослідження вагінальна грибкова інфекція була діагностована у 14,1 % випадків.Про випадки псевдомембранозного коліту повідомлялося при застосуванні майже всіх антибактеріальних препаратів, включаючи кліндаміцин, і цей стан міг варіювати за ступенем тяжкості від легкого до небезпечного для життя. Є поодинокі повідомлення, що призначення кліндаміцину перорально і парентерально може зумовити летальний результат. Є повідомлення про такі побічні ефекти, як: діарея, криваві випорожнення і коліт, включаючи псевдомембранозний коліт, при пероральному і парентеральному призначенні кліндаміцину, а також при призначенні місцевих форм кліндаміцину. Отже, важливо припускати можливість такого діагнозу у пацієнтів, якщо діарея з’явилась після призначення кліндаміцину, навіть при мінімальній системній абсорбції кліндаміцину з піхви, як при призначенні препарату Кліндес. Під час лікування препаратом заборонено мати статеві контакти, не можна використовувати вагінальні тампони та проводити спринцювання.Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні автотранспортом або роботы з іншими механізмами. Не існує підтверджених даних щодо впливу препарату на здатність керувати автомобілем та працювати з іншими механізмами.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Адекватних і добре контрольованих досліджень застосування лікарського препарату Кліндес, крем вагінальний, у вагітних жінок не проводилося. Заборонено застосовувати препарат у І триместрі вагітності, у ІІ та ІІІ триместрах застосування можливе тільки у тому випадку, коли очікувана користь для матері перевищує можливий ризик для плоду. Кліндаміцин проникає в грудне молоко після перорального або парентерального застосування. Невідомо, чи виділяється кліндаміцин в грудне молоко після інтравагінального застосування кліндаміцину фосфату. Рішення про припинення годовування груддю або про відміну препарату необхідно приймати, ретельно зважуючи потенційний ризик виникнення серйозної побічної дії в дитини і користь для матері.

Дети:

Безпека та ефективність застосування препарату для лікування дітей не доведені, тому препарат не застосовують у педіатричний практиці.

Способ применения и дозы:

Вміст одного аплікатора (~5 г крему, що містять 100 мг кліндаміцину) вводиться дорослою жінкою в піхву 1 раз на добу. Тривалість курсу лікування є індивідуальною та становить 3 або 5, або 10 діб. У випадку персистування симптомів захворювання слід повторити мікробіологічне дослідження.Вказівки щодо використання аплікатора:1. Видалити фольгу з упаковки і витягти аплікатор. Не знімати спеціальний ковпачок, який розташований на аплікаторі. Не використовувати аплікатор, якщо наконечник був знятий. Міцно тримаючи аплікатор одною рукою і потягнувши другою рукою за кільце, витягнути з аплікатора поршень до кінця.Аплікатор призначений для одноразового використання. Не можна використовувати аплікатор, якщо ковпачок вилучений. Не можна нагрівати аплікатор перед використанням. 2. Обережно ввести аплікатор якомога глибше в піхву.3. Повільно надавлюючи на поршень, видавити з аплікатора крем.4. Витягти порожній аплікатор з піхви та викинути його.

Передозировка:

Кліндаміцин може всмоктуватись у кількостях, достатніх для появи системних ефектів (діарея, криваві випорожнення і коліт, включаючи псевдомембранозний коліт). Терапія симптоматична.

Побочные действия:

Вагінальний кандидоз, свербіж вульви та піхви, вульвовагініт, виділення з піхви, інфекції сечовивідних шляхів, головний біль, запор, назофарингіт, біль у ділянці спини, нудота.

Лекарственное взаимодействие:

Кліндес, крем вагінальний, містить олію мінеральну, яка може призвести до зменшення міцності виробів з латексу або з гуми, таких як презервативи або вагінальні контрацептивні діафрагми. Отже, використання подібних бар'єрних методів контрацепції не рекомендується під час застосування або протягом 5 днів після лікування лікарським препаратом Кліндес. Протягом цього періоду презервативи можуть бути ненадійними засобами для запобігання вагітності або захисту проти передачі ВІЛ та інших хвороб, що передаються статевим шляхом. Кліндаміцин продемонстрував наявність міорелаксуючих властивостей, що можуть збільшувати дію інших засобів, які блокують нервово-м'язову передачу. Таким чином, препарат слід застосовувати з обережністю у пацієнтів, які отримують подібні препарати.

Срок годности:

2 роки.

Условия хранения:

Зберігати при температурі не вище 250C. Уникати зберігання при температурі вище 250C. Зберігати в недоступному для дітей місці! Упаковка. 5 г крему у пластиковому аплікаторі одноразового використання із ковпачком з природного поліпропілену. 1 аплікатор в полістироловому пеналі, який упакований в ламінований пакет.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

Місцезнаходження1. США, 2503 South Hanley Road, St. Louis, MO 63044.2. Угорщина, 1103 Будапешт, вул. Демреї, 19-21.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ D10AF01:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Клиндес
Производитель:Гедеон Рихтер, ОАО, Венгрия
Регистрационное удостоверение:№ UA/8599/01/01 от 22.07.2008. Приказ № 508 от 14.06.2013
МНН:Clindamycin
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

Діюча речовина: кліндаміцин;1 г крему містить 20 мг кліндаміцину, що еквівалентно 28 мг кліндаміцину фосфату;допоміжні речовини: вода очищена, сорбіту розчин (Е 420), динатрію едетат, олія мінеральна, лецитин соєвий очищений, полігліцерил-3-олеат, гліцерол моноізостеарат, віск мікрокристалічний, метилпарагідроксибензоат (Е 218), пропілпарагідроксибензоат (Е 216), кремнію діоксид колоїдний.

Фармакологическая группа:Антибактериальные средства для системного применения. Линкозамиды. Клиндамицин.
Код АТХ:D10AF01 - Клиндамицин
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
Ученым удалось выявить механизм развития сахарного диабета ІІ типа: открытие
Согласно данным Всемирной организации здравоохране...
Диетолог перечислил 4 ошибки, которые не дают похудеть 
Считается, что неправильное питание и недостаточна...
Реклама