Информация об использовании рецептурных препаратов

Клопакт-75 инструкция по применению

Клопакт-75 фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Клопакт-75 таблетки, п/плен. обол., по 75 мг №30 (10х3) в стрип.
Производитель:
Регистрация:
№ UA/2827/01/01 от 14.03.2005. Приказ № 106 от 14.03.2005
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Фото аватара
Ольга Полищук Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 10.11.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

1 таблетка містить клопідогрелу бісульфату еквівалентного клопідогрелу 75 мг;допоміжні речовини: полівінілпіролідон (PVPK-30), лактоза, целюлоза мікрокристалічна, кросповідон (колідон CL), кремнію діоксид колоїдний (аеросил 200), магнію стеарат, тальк очищений, олія касторова гідрогенізована, гідроксипропілметилцелюлоза, титану діоксид, заліза оксид червоний, поліетиленгліколь 6000.

Основные физико-химические свойства:

таблетки коричнево-рожевого кольору, круглі, двоопуклі, вкриті плівковою оболонкою, з рискою на одному боці;

Производитель:

Ипка Лабораториз Лимитед.

Фармакотерапевтическая группа:

Антитромботичні засоби. Антиагреганти. Клопідогрель.

Фармакологические свойства:

Фармакодинаміка. Антиагрегант. Клопідогрел селективно інгібує зв’язування адезиндифосфату (АДФ) з його рецепторами на поверхні тромбоциту і активацію комплексу GP IIb/IIIa під дією АДФ, інгібуючи таким чином агрегацію тромбоцитів. Для надання такої дії необхідна біотрансформація клопідогрелу. Клопідогрел також інгібує агрегацію тромбоцитів, яка спричинена іншими факторами. Клопідогрел діє шляхом необоротної зміни рецептора АДФ на тромбоцити; тромбоцити, які вступають з ним у взаємодію, опиняються пошкодженими протягом усього терміну їхнього життя, нормальна функція тромбоцитів встановлюються зі швидкістю, що відповідає швидкості розвитку нових тромбоцитів. Повторне застосування у дозі 75 мг/на добу призводить до значного гальмування агрегації тромбоцитів, спричиненої АДФ. Інгібуючий ефект прогресивно посилюється, стабільний стан досягається через 3-7 днів лікування. При курсовому застосуванні середній рівень гальмування агрегації тромбоцитів становить 40-60 %. Агрегація тромбоцитів і тривалість кровотечі повертаються до початкового рівня у середньому через 5 днів після припинення лікування. Фармакокінетика. При повторному внутрішньому прийомі у дозі 75 мг на добу клопідогрел швидко всмоктується, але концентрація вихідного з’єднання в плазмі крові невисока і через 2 год після прийому не досягає межі вимірювання (0,00025 мг/л). Всмоктується не менше 50 % активної речовини. Клопідогрел швидко метаболізується в печінці. Основний метаболіт – карбоксильний похідний – фармакологічної властивості не має і становить 85 % від циркулюючого в крові вихідного з’єднання. Максимальна концентрація даного метаболіту в плазмі крові близько 3 мг/л, яка спостерігається через 1 год після прийому. Активний метаболіт – тіольний похідний, швидко і необоротно зв’язується з тромбоцитарними рецепторами, пригнічуючи таким чином агрегацію тромбоцитів. Цей метаболіт у плазмі крові не виявляється. Кінетика основного метаболіту показала лінійну залежність (підвищення концентрації в плазмі крові in vitro (98 і 94 %) відповідно. Даний зв’язок залишається ненасиченим in vitro в широкому діапазоні концентрацій. Клопідогрел з організму виводиться із сечею, близько 50 % і приблизно 46 % - з калом, протягом 120 год. Період напіввиведення головного циркулюючого метаболіту становить 8 год. Препарат добре переноситься хворими на цироз печінки.

Показания к применению:

Профілактика інфаркту міокарда, ішемічного інсульту, раптової коронарної смерті у хворих з клінічними проявами атеросклерозу (наявність в анамнезі ішемічного інсульту /в період від 7 днів до менше ніж 6 міс./, інфаркту міокарда /від декількох днів до менше ніж через 35 днів \або встановленим захворюванням периферичних артерій).

Противопоказания:

Підвищена чутливість до препарату, тяжкі захворювання печінки, гострі кровотечі (при пептичній виразці або внутрішньочерепному крововиливі), вагітність і період лактації, дитячий вік до 18 років.

Надлежащие меры безопасности при применении:

Особенности применения:

Хворим на гострий інфаркт міокарда лікування Клопактом–75 не потрібно призначати протягом перших декількох тижнів після інфаркту міокарда. Через відсутність клінічних даних Клопакт-75 не рекомендується застосовувати при нестабільній стенокардії, після черезшкірної транслюмінальної коронарної ангіопластики, аортокоронарному шунтуванні і гострому ішемічному інсульті (менше 7 днів). Клопакт-75 потрібно з обережністю призначати хворим з підвищеним ризиком кровотечі внаслідок травми, оперативних втручань або патологічних станів. У випадку оперативних втручань, якщо антиагрегантна дія небажана, курс лікування Клопактом-75 потрібно припинити за 7 днів до оперативного втручання.Клопакт-75 подовжує час кровотечі, тому повинен з обережністю призначатися хворим з ризиком кровотеч (особливо шлунково-кишкові та внутрішньочні). Хворих потрібно попереджати про те, що зупинка кровотечі, яка виникає на фоні застосування Клопакту-75, потребує більшої уваги. Хворі повинні повідомляти лікаря про кожен випадок незвичної кровотечі. Хворі також повинні інформувати лікаря про прийом препарату, якщо у них передбачається оперативне втручання або якщо лікар призначає новий для пацієнта лікарський засіб. З обережністю призначати препарат хворим з порушеною функцією нирок, з помірними порушеннями функцій печінки, в яких можливий розвиток геморагії.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Дети:

Способ применения и дозы:

Внутрішньо, дорослим по 75 мг, 1 раз на добу, незалежно від прийому їжі.

Передозировка:

Специфічний антидот відсутній. За необхідності швидкої корекції подовженого часу кровотечі ефект клопідогрелу можна усунути переливанням тромбоцитарної маси.

Побочные действия:

Головний біль, запаморочення, парестезія, біль у животі, диспептичні явища, гастрит, запор, пошкодження зубів, блювання, метеоризм, гематоми, гематурія, кон’юнктивальні, пурпурна, носові кровотечі, дуже рідко – внутрішньочерепні крововиливи, нейтропенія, тромбоцитопенія, шкірний висип, апластична анемія, бронхоспазм, ангіоневротичний набряк, анафілактичні реакції.

Лекарственное взаимодействие:

Не рекомендується одночасне застосування Клопакту-75 з варфарином, через те що така комбінація може посилювати інтенсивність кровотечі. Ацетилсаліцилова кислота не змінює інгібуючого ефекту Клопакту-75 на АДФ-індуковану агрегацію тромбоцитів, але Клопакт-75 потенціює дію ацетилсаліцилової кислоти на агрегацію тромбоцитів, індуковану колагеном. Але одночасне застосування ацетилсаліцилової кислоти у дозі 500 мг, 2 рази на добу не спричинювало значного збільшення часу кровотечі, подовженого внаслідок прийому Клопакту-75. Безпека довготривалого застосування Клопакту-75 і ацетилсаліцилової кислоти не встановлена. Одночасне застосування Клопакту-75 і гепарину не потребує корекції дози останнього і не впливає на антиагрегантну дію Клопакту-75, але призначати дану комбінацію потрібно з обережністю. Під час лікування Клопактом-75 з обережністю призначати тромболітичні препарати (рекомбінантний активатор тканинного плазміногену (rt-PA)). Комбінація Клопакту-75 і нестероїдних протизапальних засобів потребує обережності через можливість виникнення шлунково-кишкової кровотечі. Клінічного значення фармакодинамічної взаємодії при застосуванні Клопакту-75 одночасно з атенололом або ніфедипіном не виявлено. Фармакодинамічна активність Клопакту-75 практично не змінюється при одночасному застосуванні з фенобарбіталом, циметидином або естрогенами. Фармакокінетичні властивості дигоксину або теофіліну не змінюються при одночасному застосуванні з Клопактом-75. Антацидні засоби не змінюють абсорбцію Клопакту-75.Клопакт-75 може інгібувати активність одного з ензимів цитохрому P450 (CYP2C9). В результаті цього рівень деяких лікарськх засобів, таких як фенітоїн і толбутамід, може бути підвищений в плазмі крові, через те що вони метаболізуються за принципом CYP2C9. Дослідження CAPRIE виявили, що застосування фенітоїну і толбутаміду одночасно з Колпактом-75 є безпечним.Термін придатності – 18 місяців.

Срок годности:

Условия хранения:

Форма выпуска / упаковка:

Категория отпуска:

По рецепту.

Дополнительно:

Загальна характеристикаміжнародна та хімічна назви: сlopidogrelum; метил-(+)-(S)-α-(ο-хлорфеніл)-6,7-дигідро-тієно[3,2-с]піридин-5(4Н)ацетат;Форма випускуТаблетки, вкриті плівковою оболонкою. Адреса48, Кандивлі Індастріал Естейт, Мумбай 400067, Індія. 
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ B01AC04:

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Клопакт-75
Производитель:Ипка Лабораториз Лимитед.
Форма выпуска:
Регистрационное удостоверение:№ UA/2827/01/01 от 14.03.2005. Приказ № 106 от 14.03.2005
МНН:Clopidogrel
Условия отпуска:По рецепту.
Состав:

1 таблетка містить клопідогрелу бісульфату еквівалентного клопідогрелу 75 мг;допоміжні речовини: полівінілпіролідон (PVPK-30), лактоза, целюлоза мікрокристалічна, кросповідон (колідон CL), кремнію діоксид колоїдний (аеросил 200), магнію стеарат, тальк очищений, олія касторова гідрогенізована, гідроксипропілметилцелюлоза, титану діоксид, заліза оксид червоний, поліетиленгліколь 6000.

Фармакологическая группа:Антитромботичні засоби. Антиагреганти. Клопідогрель.
Код АТХ:B01AC04 - Клопидогрел
Реклама
Борьба с туберкулезом восстанавливается после пандемии COVID-19, но все еще отстает от цели
Согласно докладу Всемирной организации здравоохран...
С 1970 года вдвое удвоилось число рожденных близнецов
По данным Базы данных метаболомов человека (HMBD),...
Реклама
Профилактика ОРВИ
Защитные меры в сезон ОРВИ и ОРЗЛекарственные преп...
С-реактивный белок при ОРВИ
Что такое С-реактивный белокАнализ на С-реактивный...
Реклама
Аллергия весной: как справиться с зудом и слезотечением
Зима отступила, и каждый день мы ощущаем дыхание в...
Как избавиться от стресса эффективно и безопасно
Постоянный стресс является результатом нестабильно...
Реклама