Кодарин инструкция по применению

Кодарин фото, инструкция
Внешний вид упаковки лекарственного средства может отличаться от изображения на сайте.
Дозировка:
Кодарин таблетки №10 (10х1)
Производитель:
Регистрация:
№ UA/10609/01/01 от 21.04.2010. Приказ № 354 от 21.04.2010
Фарм. группа:
Редакторская группа
Проверено
Stadnik-Anna
Анна Стадник Добавлено: 03.03.2020
Фото аватара
Юлия Жарикова Обновлено: 03.03.2020
Инструкция предоставлена гос. реестром мед. препаратов Украины

Официальная инструкция

Состав:

діючі речовини: кодеїну фосфат, терпінгідрат, натрію гідрокарбонат ;1 таблетка містить кодеїну фосфату 10,9 мг (еквівалентно кодеїну основі 8 мг), терпінгідрату 250 мг, натрію гідрокарбонату 250 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, повідон, крохмаль кукурудзяний, натрію кроскармелоза, магнію стеарат.

Основные физико-химические свойства:

білі або майже білі плоскоциліндричні таблетки з розподільчою рискою з одного боку, на поверхні таблеток допускається мармуровість.

Производитель:

Вивимед Лабс Лтд для "Ротек Лтд", Индия/Великобритания

Фармакотерапевтическая группа:

Средства, применяемые при кашле и простудных заболеваниях. Производные опия и экспекторанты.

Фармакологические свойства:

КОДАРІН - комбінований лікарський засіб із вираженою протикашльовою та відхаркувальною дією, до складу якого входять кодеїну фосфат, терпінгідрат та натрію гідрокарбонат.  Фармакодинаміка. Кодеїн є опіоїдним аналгетиком, протикашльовим засобом центральної дії. За своїми властивостями подібний до морфіну, однак болезаспокійлива дія виражена значно слабше. Стимулюючи опіоїдні рецептори нейронів мозку, зменшує збудження кашльового центру. Меншою мірою, ніж морфін пригнічує центр дихання, перистальтику кишечнику, при тривалому застосуванні може спричиняти запори.Терпінгідрат – один з кінцевих продуктів, що отримують з деревини сосни звичайної (живиці). Терпінгідрат помітно посилює секрецію бронхів, розріджує мокротиння та сприяє швидшій його евакуації з дихальних шляхів, крім того, має антисептичну дію. Натрію гідрокарбонат, який входить до складу таблеток від кашлю, належить до засобів резорбтивної дії. Усмоктуючись у шлунку, частково виділяється бронхіальними залозами і слизовою оболонкою дихальних шляхів. Стимулює секрецію у бронхіальних залозах, зрушує рН бронхіального слизу у лужний бік і викликає безпосереднє розрідження (гідратацію) мокротиння. Крім того, цей компонент у визначеній мірі стимулює також моторну функцію миготливого епітелію та бронхіол. Сприяє евакуації слизу з дихальних шляхів при кашлі і послаблює кашльовий рефлекс. При прийомі внутрішньо натрію гідрокарбонат може мати також антацидний ефект. Однак слід враховувати, що при нейтралізації соляної кислоти виділяється вуглекислота, яка має збуджувальну дію на рецептори слизової оболонки шлунка, підсилюючи виділення гастрину з наступним вторинним посиленням секреції соляної кислоти.Фармакокінетика.Кодеїн швидко абсорбується зі шлунково-кишкового тракту. Висока протикашльова активність при прийманні препарату в терапевтичній дозі розвивається через 2 години і триває протягом 4–6 годин. Кодеїн швидко розподіляється в тканинах тіла, переважно в паренхіматозних органах, таких як печінка, селезінка і нирки. Період напіввиведення в плазмі крові становить 2-3 години. Майже 90% кодеїну виводиться впродовж 24 годин, переважно нирками. У хворих на ниркову недостатність може відбуватися накопичення активних метаболітів кодеїну, що призводить до більш тривалої дії препарату. Рештки дози препарату виводяться кишечником. Терпінгідрат та натрію гідрокарбонат також добре всмоктуються у шлунково-кишковому тракті. Максимальна дія настає через 30-60 хвилин після прийому внутрішньо і триває протягом 2-6 годин. Виводяться з організму нирками, слизовою оболонкою дихальних шляхів та бронхіальними залозами.

Показания к применению:

Препарат застосовують при захворюваннях легень і дихальних шляхів у дорослих та дітей віком від 6 років для зменшення та усунення непродуктивного кашлю при: гострому, хронічному та інфекційному бронхіті; пневмонії; бронхоектазії; трахеобронхіті, фарингіті.

Противопоказания:

Підвищена чутливість до компонентів препарату; тяжкі порушення функції печінки та нирок; алкогольна інтоксикація; виражена гіпотензія, аритмії, шлуночкова тахікардія, підвищення внутрішньочерепного тиску, епілепсія, легенева недостатність, бронхіальна астма, дитячий вік (до 6 років), вагітні та жінки у період годування груддю.

Особенности применения:

Не можна перевищувати рекомендоване дозування. Одночасно з препаратом хворим не слід приймати інші ліки, які містять кодеїн.

Применение в период беременности или кормления грудью:

Слід уникати застосування препарату у період вагітності та годування груддю. При необхідності застосування препарату у період лактації слід вирішити питання про припинення годування груддю.

Способность влиять на скорость реакции при управлении автотранспортом:

Під час застосування препарату слід утримуватись від керування транспортом та виконання потенційно небезпечних видів діяльності, що потребують підвищеної уваги та швидкості реакцій.

Дети:

Не призначають дітям віком до 6 років.

Способ применения и дозы:

КОДАРІН призначають відповідно до потреб та віку пацієнта.Таблетки КОДАРІН застосовують перорально, після їжі. Дорослим та дітям віком від 12 років по 1 таблетці 2-3 рази на добу.Дітям віком від 6 до 12 років – від 1/2 таблетки до 1 таблетки 1-2 рази на добу.Тривалість лікування – 5 діб; у виняткових випадках за рекомендацією лікаря термін лікування може бути збільшений.Не перевищувати рекомендовану дозу.

Передозировка:

При передозуванні можливе посилення побічної дії препарату.Симптоми: сонливість, різкий головний біль, нудота, блювання, запор, атонія сечового міхура, порушення координації рухів очних яблук з порушенням зору, пригнічення дихання (зниження ритму і/чи дихального об’єму, дихання Чейна-Стокса, ціаноз), звужені зіниці, підвищена сонливість, яка переходить у стан ступору чи коми, в’ялість скелетної мускулатури, холодна та липка шкіра, аритмія, іноді – брадикардія та гіпотензія.Лікування: при необхідності проводять симптоматичну терапію. При гострому отруєнні необхідно промити шлунок через зонд та застосувати активоване вугілля.Необхідно приділяти особливу увагу відновленню правильного дихального газообміну, забезпечивши вільну прохідність дихальних шляхів та встановивши допоміжну чи штучну вентиляцію легень.Специфічний антидот кодеїну - налоксону гідрохлорид (внутрішньовенно), за необхідності – вводять додаткову дозу антидоту з інтервалом у 2-3 хвилини.Надто високі концентрації кодеїну у плазмі не можуть бути знижені шляхом гемодіалізу або перитонеального діалізу.

Побочные действия:

Алергічні реакції: висипання на шкірі, кропив’янка, ангіоневротичний набряк, світлочутливість.  З боку ЦНС (особливо при прийомі великих доз препарату): головний біль, виснаження, безсоння, порушення зі сторони органів зору (подвоєння зображення), неврит, судоми, седативний ефект, порушення координації, сплутаність свідомості, втрата свідомості, запаморочення, летаргія, порушення розумової та фізичної активності, страхи, міозис, дисфорія, психічна залежність, зміни настрою та пригнічення дихання.Серцево-судинна система: ортостатична гіпотензія, тахікардія, відчуття серцебиття, зомління, передсердна екстрасистолія.З боку органів дихання: пригнічення дихання.Шлунково-кишковий тракт (ШКТ): відсутність апетиту, нудота, блювання, спазм жовчних протоків, запори, діарея, ксеростомія.З боку органів кровотворення: гемолітична анемія, тромбопенія, агранулоцитоз. Сечовидільна система: спазм сфінктера сечового міхура та затримка сечовипускання, дизурія.Інші: припливи крові, підвищене потіння, свербіж, пригнічення кашльового рефлексу.При тривалому застосуванні у високих дозах можливо звикання до кодеїну.

Лекарственное взаимодействие:

При одночасному застосуванні засобів, які пригнічують центральну нервову систему (барбітурати, бензодіазепін, снодійні, седативні засоби, МАО-інгібітори та трициклічні антидепресанти), а також алкоголю, можливе посилення седативного ефекту кодеїну та пригнічувальної дії на дихальний центр.Кодеїну фосфат підсилює дію ненаркотичних аналгетиків. Налоксон та налтрексон є антагоністами кодеїну. Супутнє лікування гуанетидином, метилдопа та резерпіном знижує гіпотензивну дію кодеїну. Левоміцетин та хлорамфенікол гальмують метаболізм кодеїну в печінці і тим самим посилюють його дію в організмі.Можливе одночасне застосування КОДАРІНУ із бронходилататорами, антибактеріальними засобами при лікуванні застудних захворювань.При вживанні кодеїну у великих дозах дія серцевих глікозидів (дигоксин та інші) може посилюватися. Сорбенти, в’язкі та обволікаючі засоби можуть зменшити всмоктування кодеїну, який входить до складу препарату, у шлунково-кишковому тракті.

Срок годности:

3 роки.

Условия хранения:

Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла та вологи місці при температурі до 25 оС. 

Форма выпуска / упаковка:

По 4 таблетки у блістері, 1 блістер у картонній упаковці (упаковка №4) разом з інструкцією.По 10 таблеток у блістері, 1 блістер у картонній упаковці (упаковка №10) разом з інструкцією.По 10 таблеток у блістері, 14 блістерів у картонній упаковці (упаковка №140) разом з інструкцією.

Категория отпуска:

Без рецепта.

Дополнительно:

МісцезнаходженняД-125-128, Фаза - III, ІДА, Джедіметла, Хайдерабад, Андра Прадеш-500055, Індія.
Медицинское предостережение
Дата добавления: 03.03.2020
Приведенная научная информация является обобщающей, основана на официально утвержденной инструкции по применению и не может быть использована для принятия решения о возможности применения конкретного лекарственного препарата.
Перевод инструкции на русский язык выполнен редакторской командой medpravda.ua

Дополнительные данные

МНН:
Фарм. группа:
Код АТХ :

Тип данныхСведения из реестра
Торговое наименование:Кодарин
Производитель:Вивимед Лабс Лтд для "Ротек Лтд", Индия/Великобритания
Форма выпуска: По 4 таблетки у блістері, 1 блістер у картонній упаковці (упаковка №4) разом з інструкцією.По 10 таблеток у блістері, 1 блістер у картонній упаковці (упаковка №10) разом з інструкцією.По 10 таблеток у блістері, 14 блістерів у картонній упаковці (упаковка №140) разом з інструкцією.
Регистрационное удостоверение:№ UA/10609/01/01 от 21.04.2010. Приказ № 354 от 21.04.2010
МНН:Combined drugs
Условия отпуска:Без рецепта.
Состав:

діючі речовини: кодеїну фосфат, терпінгідрат, натрію гідрокарбонат ;1 таблетка містить кодеїну фосфату 10,9 мг (еквівалентно кодеїну основі 8 мг), терпінгідрату 250 мг, натрію гідрокарбонату 250 мг;допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна, повідон, крохмаль кукурудзяний, натрію кроскармелоза, магнію стеарат.

Фармакологическая группа:Средства, применяемые при кашле и простудных заболеваниях. Производные опия и экспекторанты.
Реклама
Найдены ферменты для получения универсальной группы крови
Простой метод переливания крови из одной группы в ...
Для устранения паралича будут проводить трансплантацию клеток
Впервые в мире польские хирурги в сотрудничестве с...
Реклама
Антибиотики при бронхите
Антибиотик при бронхите — действенный способ актив...
Можно ли умереть от ОРВИ
В большинстве случаев ОРВИ не опасны для жизни. Но...
Реклама
Ученым удалось выявить механизм развития сахарного диабета ІІ типа: открытие
Согласно данным Всемирной организации здравоохране...
Диетолог перечислил 4 ошибки, которые не дают похудеть 
Считается, что неправильное питание и недостаточна...
Реклама